Jump to content
  • Kayıt Ol

Kusogaki ne yapsın?

Kusogaki

Sizce Kusogaki ilk ne çevirmeli?  

46 oy

1. 1. Sizce Kusogaki ilk ne çevirmeli?

Önerilen İletiler

Merhaba arkadaşlar. Hemen konuya geçeyim. İşler uzun süredir birikti ve elimde çok fazla seri var bu yüzden hangi seriyi çevirerek işe başlamam gerektiği konusunda siz bekleyen arkadaşlara danışmayı uygun gördüm.

Genel olarak kısa kısa elimden olan işlere ve mevcut durumlarına değineceğim.

Anime

Tokyo ESP: En son beşinci bölümü yayınladık fakat ondan sonra bir gelişme olmadı. (üniversite meseleleri yüzünden) Serinin divxplanetteki çevirileri de 7. bölümden sonra yok. Öncelik verirsem belki bittikten sonra da olsa seriyi tamamlayabilirim.

Kaibutsu Oujo: Serinin çevirileri takip eden kaldığını düşünmüyorum ama eğer varsa öncelik verebilirim.

Manga

Again!!: En son 7. sayıyı ekledik fakat 8. sayıda hazır durumda. Çevirileri de edite çok hızlı ilerleyebilecek bir seri o yüzden öncelik vermek istiyorum ama sizin fikriniz öncelikli. (Anket sonuçlanana kadar again çevirmeyi planlıyorum.)

Boku wa Mari no Naka: En son 26. sayıyı yayınladık ve ingilizcesi de şu an 34. sayıda. Bekleyeni varsa tek günlük bir iş olabilir benim için. :D

Clover: Ortak çalışma olarak devam ediyoruz şu an fakat benim bahsettiğim durumlardan dolayı çevirisine bayağdır bulaşmıyorum. Edit diğer gruptan olduğu için çevirsem bile ne hızda geleceğine dair kesin bir fikrim yok. Muhtemelen aynı hafta içinde gelir.

Fujimi Lovers: Uzun süredir beklemede 2. cilde daha giriş yapmadık. Edit olarak muhtelen bayağı bir yol kat edilmiştir diye düşünüyorum. (temizlik vs gibi teknik işler)

WitchCraft Works: Manga çevirisini siteye yeni gelen bir arkadaşımıza devrettim ve o da bir bölüm çevirdi. Kontrollerini de bitirdim.

Not: Ankette sadece bir oy verebiliyorsunuz ama kendi öncelik sıralamanız varsa onu da önceliği yüksek olandan düşük olana doğru sıralayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 24
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• painscream

2

• Kusogaki

2

• crows005

1

• zemlak

1

Kusogaki birinden yardım alsa iyi olur.:)

Bence ilk başta anime serilerini güncele getirmelisin daha sonra haftalık mangaları ardından da aylık çıkan mangaları düzene sokmalısın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her ne kadar takip edeni kalmamış olsa da Kaibutsu Oujo' yu bitirip aradan çıkar derim. Hem belki birileri izlemek için tamamlanmasını bekliyordur. Benim görüşüm bu yönde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Proje olarak değil de önce animeleri aradan çıkarıp ardından mangaya ağırlık vermen daha hoş olur sanki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üstteki yorumlarin geleceğini tahmin ettiğimden ben şansimi arada göz attiğim Again'den yana kullandim. Ama arkadaşlar da haklilar, animelerin önce bitmesi daha hoş olur. Animenin askida kalmasi manganin askida kalmasindan çok daha kötü oluyor bazen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar çeviriye tekrar başlarken Kaibutsu Oujo'yu bitirmek çok da mantıklı gelmiyor. Onu bitirmek yerine bu sezonun animesini biterebilirim. Ayrıca çevirdiğim altyazıyı 10 kişi bile indirmezken gaza gelmemi bekleyemezsiniz. Şu an için beni gaza getirecek şeylerle ilgilenmem lazım. Bu yüzden oyları kullanırken takip ettiğiniz veya etmeyi düşündüğünüz şeyleri oylarsanız sevinirim. "Önce anime sonra manga" meselisini dikkate alacağım ama önce biraz görevli olmayan kullanıcılardan da oy gelmesini beklemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

again 1 bölüm bana gönderde şu yılların öldüremediği kaibutsu oujo bi final yap son 6 yı bi türlü göremedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boku wa Mari no Naka için oy kullanan tek kişi de benim sanırım, çevirilerinden okumuştum, oldukça ilgi çekici bir mangaydı, tabii yine canın neyi istiyorsa onu çevir ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne kadar takipçisi var bilmiyorum ama aralarında bitmesine en yakın olan seri Kaibutsu Oujo. Elindeki işleri azaltmak istiyorsan bitebilecek olan pozisyonda olanlara ağırlık vermeni öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence ilk olarak güncel Tokyo ESP animesini elden çıkar derim. Güncele yetiştikten sonra Kaibutsu Oujo ile birlikte ikisini elden çıkarmak bence en iyisi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tokyo ESPi elden çıkarın diyecem ama anime izlemeye değmez. En azından ben 6 da bırakdım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

İki oy vermek isterdim, tek verebildiğimden Boku wa Mari no Naka'ya uçtum. bLue-Dragon'un dediğini görüyor ve artırıyorum: Bir günde çevirsen iki gün de editi sürse üç günde güncele gelebilecek bir çalışma varken elinde, üstelik severek de devam ettiğin bir projeyken, en iyi gaz kaynağı o olur diye düşünüyorum; altından gir üstünden çık. Sonra da Tokyo ESP'yi güncele getirirsin, güncel baskısından kurtulup rahat nefes alırsın.

Öte yandan bence her birine teker teker yoğunlaşmaktansa sadece ilkine yoğunlaşıp gazını al, sonra ikişerli üçerli git; bi bölüm ESP bi bölüm Kaibutsu, bi bölüm ESP bi fasikül Fujimi, bi bölüm ESP bi bölüm daha Kaibutsu... gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Clover diyeyim, okuması keyifli. Karar sizin, kolaylıklar ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende dediklerine ne kadar katılsam da Kusugaki , yinede Kaibutsu Oujo serisinin önceliği almasını düşünüyorum. Manga serileri oldukça güzel bu bir gerçek , ama şu yüzüp yüzüp kuyruğuna kadar gelinip sonrada durmak zorunda kalan seriler insanın içine fena oturuyor. Hem o seriyi yapmaya başladığın zaman, online izleme sitelerinin de sayesinde takipçiler tekrardan daha da hızlı bir şekilde haberleri olup, unuttukları bölümlerde olacağını göz önüne alarak o eksik kalmış ama artık tamamlanacak olan seriye yüklenmeye başlama durumlarıda yüksek olur sanırsam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İki oy vermek isterdim, tek verebildiğimden Boku wa Mari no Naka'ya uçtum. bLue-Dragon'un dediğini görüyor ve artırıyorum: Bir günde çevirsen iki gün de editi sürse üç günde güncele gelebilecek bir çalışma varken elinde, üstelik severek de devam ettiğin bir projeyken, en iyi gaz kaynağı o olur diye düşünüyorum; altından gir üstünden çık. Sonra da Tokyo ESP'yi güncele getirirsin, güncel baskısından kurtulup rahat nefes alırsın.

Öte yandan bence her birine teker teker yoğunlaşmaktansa sadece ilkine yoğunlaşıp gazını al, sonra ikişerli üçerli git; bi bölüm ESP bi bölüm Kaibutsu, bi bölüm ESP bi fasikül Fujimi, bi bölüm ESP bi bölüm daha Kaibutsu... gibi.

Oyumu Again!! den yana kullanmama rağmen bakayalo gibi düşünüyorum. Seni gaz'a getirebilecek serilere öncelik vermen daha doğru olur. Bakayalo Boku wa Mari no Naka'nın editlemesi o kadar uzun sürmez sanırım bir günde bitireblirim diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence kusogaki şapkasını önüne koyup düşünmeli ve, ben ne yapıyorum demeli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence önceliği animelere vermelisin; özellikle Tokyo ESP'yi yaparsan, şuan popüler bir seri olduğundan takip eden sayısı fazladır ve bu da seni motive eder. Ondan aldığın gazla Kaibutsu'yu bitirebilirsin, az kalmış zaten.

Benim isteğimi sorarsan Again'i tercih ederdim. Ama hangisiyle uğraşırken motive hissedersin sana kalmış bir şey.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İçinden geleni yap derim ama şu var ki; bunu yaparken kendini fazla yüke sokma, benim gibi bir sürü işin altına girip hayattaki sorumlulukların yüzünden bunların altından çıkamama ihtimalin de var; şahsen şu foruma girip yazmaya utanıyorum yarım bıraktığım işlerden ötürü ama talihsizlikler peşimi bırakmadı bir türlü.

Diyeceğim o ki kendini fazla yükün altına sokmamak ve geride sorumluluk bırakmayıp, ileride de peşinden kuyruk gibi gelerek seni hobi olarak yaptığın çalışmadan soğutmaması adına eski serilerini bitirmen daha sağlıklı olacaktır.

İmza: Tecrübe.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de oyumu Kaibutsu Oujo'dan yana kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boku wa Mari no Naka derim ben manga olarak takip ettiğim seriler arasında.Tabi ki son karar senindir.Ben önce mangalardan yanayım.Size iyi forumlar dilerim.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana kalırsa öncelik olarak Kaibutsu oujo yu önce bitirip sonra güncele en yakın olanlarla devam etmelisin hem bu şekillde adım adım bitirerek (güncele gelerek) elindeki seri sayısını azaltmış olursun Kaibutsu Oujo konusunda kimse çevirisi yarım bir eski seriye başlamak istemediği için indirilme sayısı düşüktür ben hem bölümleri hem altyazıları indirdim haricide bekliyor şimdilik, Tokyo ESP nin yeni bölümünü eklemişler dp ye bence bu çeviriyi iptal et veya en sona bırak çevrilmez ise devam edersin gördüğüm kadarıyla iş yükün çok fazla çevirisi devam eden bir seri için kendini yorma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ankette animeler daha ağır basmış. Son karar tabii çevirmenin. Kolay gelsin şimdiden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sonuc var mi ? Benim reyimde Kaibutsu Oujo :) animenin rawlari bilgisayarimda öylece bekliyor

normalde yarim kalan serilerin ileriki bölümlerine ingilizcede olsa bakarim ama buna bakmadim bile :) cidden izlemeyi istedigim bir anime sonu kesin aşiri derece aptalca bitecek hatta bitmeyecek ama izleme seyri acisinda hosuma giden bir seri - konu acisinda en sevdigim türden bitmesini dört gözle bekliyorum.

ikinci olarak anime olarak rezillik abidesi WitchCraft Works mangasini bekliyorum

ingilizcesine baktigim kadariyla mangasida ... sariyor gibi ama genede hosuma giden bir konusu var aslinda zayif erkek karakterli manga anime hoşuma gidiyor ya neyse :) rezillik abideleri o erkekler haha :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?