Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (TV)

loykad

Önerilen İletiler

Şikayet etmiyorum tabi. Hiç çevrilmeyebilirdi de. Yorumlar felan gelince özendim sadece. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 161
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

50

• _Kyoukasuigetsu

16

• bLueeekun

15

• CasvalDeikun

12

O değil de True endingi yerine diğer endingi görmek istiyorum :011: (terimin ismini söylemedim spoiler sanmasınlar diye) Sallasınlar rin'in cgyi falan, fanlar biraz bayram etsin bi defa da bizim yüzümüz gülsün :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O değil de True endingi yerine diğer endingi görmek istiyorum :011: (terimin ismini söylemedim spoiler sanmasınlar diye) Sallasınlar rin'in cgyi falan, fanlar biraz bayram etsin bi defa da bizim yüzümüz gülsün :(

Abi True end'de Rin'in cgden çok Archer'in cgyi görmek istiyorum ben. Ne yapacaksin öteki endingi ya, onun nesi yüzünü güldürecek abi sanki ilk kez göreceğin şey :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

harbi la true yaparlar zaten archer cg lazım o seriye :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Archer'ı ek olarak koyarlar yahu, o kısım True'da da diğerinde de aynı zaten dediğim ending olsun üzerine archerin cg olsun herkesin gönlü olsun :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oooo gardaş sen de çok şey istiyon :D zaten söverler gded koyarlarsa oraya ben sallarım karanlık havaya yakışmıyor o ya

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aman gençler yavaş :D Aku gene klasik Aku'luğunu yapiyor işte, uyuz herif. :P

Ya bir de Rin ve Archer'in patrol esnasinda uğradiklari bir yer daha vardi, orayi atladilar dikkatimi çekti. Şeyden bahsediyorlardi:

Sakura ve Gilgamesh'i bulmadan önce Reality Marble'lardan falan bahsediyorlardi o ormanlik yerde. Orayi direk atladilar neden acaba.

Edit: Spoiler'i alinti yaptim iyi mi :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O ending buraya gelecek, Film çıkacağı zaman tartışması çok dönüyordu tekrar alevlendiricem ending kavgasını :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ooo o iş öyle olmaz hacı hoş akunun dediği gibi ikisini de yapabilme ihtimalleri var ilginç olabilir :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha yeni başladı adam ending istiyor. :D

Edit: Flood olmaması için bu mesajı düzenleyerek bölüm yorumumu yaptım.

Sonunda izleyebildim. Gerçekten güzel bir başlangıç yaptılar. VN'sine hiç bakmadım ama sanki çizimler VN'den alınmış gibi. Ek olarak ekledikleri bir efek yok sanırım. Aksiyon efekleri ise F/Z'ya yakın bir efekti var. Zamanla aksiyon artınca o efeklere dönebilirler.

Bölümde bütün gördüğümüz her şeyi Rin'in gözünden gördük. Hatta Emiya'nın bile yüzünü göstermediler. İlk bölüme saklıyorlar demek ki. Archer ise bekeldiğim gibi çıktı. Kim olduğunu bilmiyormuş, bırak palavrayı. :P Sakura ise eski serideki gibi güler yüzlü ve iyimser yaklaşıyordu. Rin ona pek pas vermesede o yinede aynı şekilde devam etti. Sakura gecenin bir yarısı bir erkekle konuşuyordu o erkek bana Gilgamesh gibi geldi. O.o

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen Sakura'nın konuştuğu erkek kim, açıklaması yapılsın!!!

Ben de izledim bölümü sonunda. :D Benim için tam anlamıyla gerilim dolu bir bölümdü. Shirou'nun yüzünü ha gösterdiler ha gösterecekler derken kalbime iniyordu. Neyse ki göstermediler. :P Şaka bir yana dövüş çok hoşuma gitti. Çok iyi yapmışlar oraları. Dövüş sahneleri F/Z'dan daha çok zaten bu seride. Bu yönden seri bizi doyuracak gibi görünüyor. Diğer dövüşlere de bu kadar özenilir umarım. Kirei'nin de sesini duyduk. O şerefsiz suratını da görseydik iyi olurdu. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O herif Sakura'nin yavuklusu ya kim saniyorsunuz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kyouka Suigetsu abi yapma zaten spoiler konusunda bu başlık çok ince çizgi üzerinde yürüyor vallahi atom bombası atacaklar buraya sonra savaş çıkacak :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O herif Sakura'nin yavuklusu ya kim saniyorsunuz :D

Oha. Bu kız Shirou'ya aşık değil miydi yahu? :( Nereden çıktı bu yavuklu. Sevindim yalnız. :D

Kyouka Suigetsu abi yapma zaten spoiler konusunda bu başlık çok ince çizgi üzerinde yürüyor vallahi atom bombası atacaklar buraya sonra savaş çıkacak :S

Sanmıyorum ya. Spoiler verilirse, verenin boğazını kesmek suretiyle başlıktan uzaklaştırırlar sanırım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hahahah spoiler verene işid stayla eyiymiş

bu arada lancer ile vs sırasında archer'ın yüzüne yakınlaşıp dudaklarını okumaya davet eden(ben okuyamadım ya la) sahne ilerde vay anammm denilecek güzel bir ayrıntı vn'de sanki var mıydı yok muydu hatırlayamadım yau :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız Archer'ın ilk sıçrayışı muhteşemdi ya. Açıp bir daha izledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben o ilk siçrayiştan çok şeye sahneye hastayim:

Archer vs. Lancer Full Fight - Fate/stay night 2014 - Unlimited Blade Works - HD - English Subtitles - YouTube

En başta Rin'in çatida kaçişi, bacaklara boost yapişi ve o çatidan bir an bile tereddüt etmeden atlayişi. Archer'a servant olarak ne kadar güvendiğinin göstergesiydi o sahne, ki zaten yere düştükten sonra Rin'in tekrar sendeleyerek koşmaya devam edip giderek yavaşlamasi falan çok etkileyiciydi. Bana nedense Fate/Zero'dan çok Kara no Kyoukai'i animsatti bu bölüm. Şu cümleyi yazdiktan sonra hatirladim da, zaten KnK'de 6. filmin yönetmeni değil miydi bu ubw'nin yönetmenliğini yapan :011: Adamdan hiç ümidim yoktu ama KnK tadinda kotaracak gibi bu işi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bak tekrar izledim duygulandım yau baya eyi olmuş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen Rin'in yaptıkları da iyiydi de sıçrayışlar daha çok hoşuma gitti benim. Bir de Rin'in "Demek bu Hizmetkarların dövüşü" yorumundan önce Archer'ın Lancer'ı savurması. Cidden çok hoş bir dövüştü ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

la şu iyidi bu iyidi deyip deyip banada illa tekrar izlettireceksiniz. :D Emiya ve Saber çıkınca ne yapıcaz bakalım. :D Sadece Rin ve Archerda bu kadar muhabbet ediyorsak ilerki bölümlerde ne yaparız kim bilir. Rin'in erkenden okula gelip ilk karşılaştığı kişi kimdi ya? FSN'yi uzun zaman önce izlediğim için hiç hatırlayamadım. Hikayede bir etkisi var mı yok mu hiç hatırlamıyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

la şu iyidi bu iyidi deyip deyip banada illa tekrar izlettireceksiniz. :D Emiya ve Saber çıkınca ne yapıcaz bakalım. :D Sadece Rin ve Archerda bu kadar muhabbet ediyorsak ilerki bölümlerde ne yaparız kim bilir. Rin'in erkenden okula gelip ilk karşılaştığı kişi kimdi ya? FSN'yi uzun zaman önce izlediğim için hiç hatırlayamadım. Hikayede bir etkisi var mı yok mu hiç hatırlamıyorum. :D

Ben onun bir olayı yok diye hatırlıyorum. Ama belki de bir şeyi çıkabilir. Baksana Sakura'nın sevgilisi felan var. :P

@Undermine:

O 3 kızın olayı ne asıl? Başka bir seride bunlar mı ana karakterler oluyor? Nasıl bir hikaye çıkmış olabilir bunlardan merak ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Emiya ve Saber gelince çok da gaza gelmem ben ya, bu route'un yildizlari Rin ve Archer :P

O 3 + 1 kizi sayayim madem.

Rin'in sabah karşilaştiği kiz Ayano Mitsuzuri, okçu takimin kaptani. Shirou'yla falan yakin arkadaş. Ama Tohsaka'yla çok daha yakinlar, her ne kadar birbirlerine laf soksalar da. İşte en önce kim erkek arkadaş bulacak bakalim diye iddialaşiyorlar vesaire, o tarz bir arkadaşlik.

İşte yanliş hatirlamiyorsam bu kiz bir zamanlar Kara no Kyoukai'daki Kokutou'dan hoşlaniyordu bir aralar ama Kokutou buna pas vermemişti falan :D

O 3 kiza gelecek olursak, onlar FSN'de varmiş ya ben vn'yi tekrar açinca farkettim. Rin'in sinif arkadaşlari onlar. Gözlüklü olan kiz diğerlerine kiyasla biraz meşhur konuşma tarzi görünüşü gibi sebeplerden dolayi. :D O üçlü işte koşu moşu atletizmle uğraşiyorlar.

Benim Ataraxia diye bahsetmemin sebebi, geçenlerde Fate/Hollow Ataraxia okudum (Ataraxia, FSN'in devami). Orada bu kizlar epey karşimiza çikiyorlardi ama öyle ciddi sahneleri yok. Sadece eğlence olsun diye arada gelip espriler yapip gidiyorlar :D Saegusa (Rin'e obento veren) sanirim Rin'e karşi bir şeyler hissediyor ama tam olarak emin değilim :P Ayrica o Rin'e obento verme sahnesi kelimesi kelimesine Ataraxia'da da vardi, flashback gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Herkese merhabalar.

Çorbada benim de tuzum olması için, konuşmaya ben de dahil olmak istedim. Büyük bir Fate hayranı değilim, ama hikayesi ve Zero serisinden sonra beklentilerimi yüksek tutmam gerektiğini hissettiğim bir anime oldu.

UBW'nin sıfırıncı bölümünü izlerken, ufotable resmen DEEN'e gönderme yapmış gibi hissettim, ilk dakikadaki o mekan tasarımları, Rin'in çizim stili, animasyonlar "biz buradayız" der gibiydi. Şekiller şekiller a dostlar!

Serinin ilk bölümü, DEEN versiyonuna göre çok daha açıklayıcı, çok daha başında ne olduğunu anladığımız bir kolaylık olmuş. Hikayenin gidişatının 2 ayrı bölümde incelenecek olması ve Rin gözünden bir pilot bölüm yapılması da, yeni izleyecek olanlar için çok daha anlaşılır olmuş. Ben bu kısmı beyendim (y ile).

UnderminE ile konuştuğumuzda, gidişatının FSN'den daha farklı olacağını söylediği için içerik hakkında çok fazla bir şey söyleyemiyorum. Sormak istediğim asıl soru, Shirou gözünden mi izleyeceğiz, yoksa Rin ağırlıklı mı gideceğiz? Bilemenko.

O Sakura'nın konuştuğu çocuğu benden başka Gılgamış'a benzeten var mıdır? Yoksa bu bir spoiler midir? ufotable böyle anime yapmayı nereden öğrendi?

Bir olay daha: Serinin her hafta 40 dakika olması da çok enfes olmuş. İlk kez animeye doyacağımı hissediyorum.

Düşündüklerim bunlar. Henüz tek bir bölümden açıklama yapılamaz diye düşünüyorum, izledikçe heyecanına varacağız. Güzel dövüşler bizi bekliyor! :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri hafta 40 dakika olmayacak güzelim, o sadece ilk bölüme özel bir şey. 0 ve 1 bölümleri 40 dakika, gerisi normal 20. Fate/zero'da da ilk bölüm uzundu :D

Sonraciğima, bundan sonra evet Shirou gözünden izleyeceğiz. Rin'in gözünden gördüğümüz bölüm sadece prologue gibi bir şeydi. Rin yine ekranda bolca olacak (neticede bu route'un heroine'i o) ama Shirou'nun gözünden göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Bio

Sakura'nın görüştüğü kişiyi bende ona benzettim ama var olan mesajımı editlediğim için pek dikkat çekmemiş olsa gerek. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?