Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (TV)

loykad

Önerilen İletiler

50 dakika Archer'ı izleyerek su gibi geçti. Fate evrenin de en sevdiğim karakter olmasının yanında, anime dünyasında Tengen Toppa Gurren Lagann- Simon ile birlikte en iyi karakter gelişimi* gösterenlerden biri olduğu düşünüyorum. Zaten Junichi Suwabe'nin sesi en çok Grimmjow ve Archer'a yakışıyor. Bu sefer Archer'ın Superman benzeri vücut çizimlerini de çok beğendiğim. Gerçek insan anatomisi birebir yansıtılmış. Eski seride çok zayıf ve sıska çiziliyordu.

Beni rahatsız eden tek şey Rin'in bölüm boyunca fazla pohpohlanması oldu. Bir an Archer oda temizliğine girişip çay servisi yapmaya başlayınca anime Kuroshitsuji olmaya doğru gidiyor diye endişeye düştüm ama neyse ki fazla uzatmadılar.

*

Karakter gelişimden kastım Emiya Shirou'nun Archer'a dönüşmesi. Yalnız Rin çocuğa neler çektirdiyse artık saçlar bembeyaz olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 161
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

50

• _Kyoukasuigetsu

16

• bLueeekun

15

• CasvalDeikun

12

İlk bölüm benden geçer not aldı. Animasyon kalitesini tartışmaya gerek yok zaten. Müzikler konusunda ilk seride Kawai Kenji üstad çok iyi bir iş çıkarmıştı, burdaki müzisyeni bilmiyorum ama ilk izlenimim kötü değil. Tam yorum yapmak için biraz daha izlemek lazım seriyi. Sonunda adam gibi UBW uyarlaması izleyebilecek olmamız sevindirici. Studio Deen versiyonunu izleme talihsizliğini yaşadığım için pişman olmadım değil. O zamanlar çok önemsemeden izlemiştim, yaptığım hata pahalıya patladı. Hazır Ufotable temiz bir sayfa açmamı sağlamışken ne zamandır ertelediğim VN'yi okusam iyi olacak artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sıfırıncı bölümü güzel olmuş, Ufotable farkı ile kalitesi çok bariz. Type-Moon ve Ufotable birlikte bir kimlik kazanmış durumdalar, insan artık daha azını beklemiyor. Yönetmenine de baktım, Fate/Zero'daki gibi Kara no Kyoukai filmlerinde Ufotable ile çalışmış biri seçilmiş, uyum açısından avantaj sağlayacaktır. Seyrederken özellikle dikkat ettiğim temposu oldu. Yine çok iyi bir akış var, aceleci olmadığı gibi sıkmıyor da. Konuşmaları dinlemesinden tutun sahne geçişlerini beklemesine kadar keyif alınıyor ekrana bakmaktan. Umarım serinin tümüne yayılır. Bu tutturulamayınca diğer etmenler ne kadar kaliteli olursa olsun benimsenmesi zor oluyor. Arka plan, detaylarına varıncaya kadar gerçekten harika. İncelikle işlenmiş, derinlik katılmış görüntülere bakarken kendimizi hikayenin içinde hissetmemiz çok kolay oluyor. Devede kulak misali söylenecek tek olumsuz yanı bazı karakterlerin burun çizimleri olabilir. Fragmanı çıktığından beri Rin hayranları biraz öfkeli buna. Görüntü akarken belirgin değil zaten bu ama ne hissettiklerini de anlıyorum. Kara no Kyoukai 7. film ile tamamlanmasından sonra Ufotable bu tasarımı iyice benimsedi -özellikle genç karakterlerde-. KnK Mirai Fukuin fragmanında bu tarzı görünce benimde sinirlerim zıplamıştı. Belli alışkanlıkların bozulması hoşnutsuzluk yaratabiliyor. Tabii tüm etmenleri ile oluşturulan nitelikli bir bütün içinden aşırı detaycı şikayetin haklılığı da bana göre kalmıyor.

Karakterlerin hikaye içine yerleştirilmesi de yine çok daha özenli olacak gibi. Gerek sokakta, gerek okulda karşılaşmalarında, iletişimlerinde günlük hayatın olağanlığına uydurulmaya azami dikkat edilmiş ve daha olgun tutulmuş -bunu özellikle önceki DEEN temelli alternatifine göre diyorum-. Rin'in cevapları ve konuşmaları yer yer epey hoşuma gitti. Archer'ı zaten sayarım ederim ama Shirou'yu da izlemek zorunda olduğum düşüncesi beni geriyor hafiften.

Müzikleri de güzel buldum. Bunun yanında Fate/Zero'daki Tragedy And Fate parçasını (Yuki Kajiura) sevdiğim için duymak fazlasıyla hoşuma gitti mesela ama kesinlikle orijinal müziklerinden tümüyle vazgeçilmemeliydi, hala muhteşemler, ufak düzenlemelerle yine gündeme gelirlerdi.

Bölümün daha önce yapılan uyarlamalarında gösterilmeyen bir noktasını anlatması da hevesli kıldı sanırım seyrederken. Stüdyo Deen elinden çıkan UTW uyarlaması zaten film değil uzun metraj kötü bir fragmandı, ama yine de yeni yayınlanacak bölümünü çerçeve itibariyle birkaç sefer seyretmiş olduğumdan ister istemez bir şevksizlik var üzerimde. İlerledikçe hevesim daha da artacak şüphesiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1

İlk bölüm bomba gibi girdi, özellikle Lancer ile Saber arasındaki mücadele harika yansıtılmış. OP kısmı her nedense görsel kullanımından olsa gerek, o kadar kötü gelmedi bu sefer. ED kısmı enfes olmuş, 2 parçayı da paylaşayım tabii şuraya.

OP:

Fate/stay night Unlimited Blade Works OP HD - YouTube

ED:

Fate/stay night: Unlimited Blade Works ED 「believe〠- YouTube

Tabii o meşhur savaş sahnesi üzerine bir görsel paylaşalım:

saber.png

Bir de aklıma takılan nokta maşallah Shirou artık nasıl tasarlamışsa, iyi kas yapmış görmediğimiz sürece. Vücut çalışmış, hakkını vermek lazım şimdi. :011: Gerçi yadırgamayalım, anatomi daha fazla dikkate alınmış seri içerisinde, ancak biraz fazla geldi bana.

Onu da alt kısma atayım:

shirou.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Giriş bölümüne göre biraz sönük geldi bana bu bölüm niyeyse. Rip yüzünden midir nedir, gözlerim mi bozuk yoksa anlamadım ama görüntü biraz bozuk gibi geldi bana. Karakterler zar zor seçiliyor gibiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. bölümü bir de oğlanın gözünden izlettirdiler millete!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. bölümü bir de oğlanın gözünden izlettirdiler millete!

valla adam ana karakter nabarsın :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elalem koskoca VNyi çocuğun kafasının içinde geçiriyor, ne düşünse okuyoruz. Siz halinize şükredin :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm onceki sayfada söylediğim debeplerden dolayı 0. bölüme oranla biraz sönüktü. :P Saber ve Lancer dövüşü çok iuiydi ama. Hayran kaldım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dövüş sahnesinin hakkini vermişler ya, o slow-motion beni sandalyeden düşürecek cinsteydi. Saber'in saçlar felaket oldu ya, ilk kez şu kiza alici gözüyle bakabildim Fate serisinde :P

Emiya'nin kasli olmasinda bi problem yok, sporcu çocuk. Ki öncesinde okçulukla da ilgilendiğini gördük, kasli olmasi doğal. Zaten o büyüyü hedeyi yapmak için de vücudunun sağlikli olmasi gerekiyor. Şaşirmadim yani.

Anlamadiğiniz yerleri sorabilirsiniz, seve seve açiklarim :P

Bence ilk bölüm 0'a göre o kadar sönük değildi de, Rin farkini ortaya koydu diyelim. Sonuçta Rin yetenekli bir magus, Archer'sa deneyimli bir servant. Onlarin savaşa girişiyle Shirou/Saber'in daha yeni başlamasi çok doğal. Sakura olmasa çok güzel olacak da işte, Sakura fazlalik yapiyor. Yoksa Mitsuzuri iyiydi <3

Fate/Zero spoiler:

Kiritsugu'yu da gördünüz, hadi yine iyisiniz. Bizde sadece bir tanecik CG vardi, Kiritsugu falan gözükmüyordu hiç ;_;

ilya hanim da geldi, onii-chan dedi gitti. <3

Ayrica Saber'in Shirou'yla tanişma sahnesi de F/Z izleyicilerine manidar gelecektir. Zira Shirou dönüp "Adim Emiya Shirou" dediğinde Saber'in "Emiya?" diye duraksamasi boşa değildi. Emiya Kiritsugu ona zorla parçalatti Grail'i, kizin kötü anilari depreşti haliyle. Saber'in o an aklindan bir sürü şey geçmiştir. :D Tabi biz UBW'yi okurken f/z'ymiş Kiritsugu'ymuş yoktu, biz bön bön bakiyorduk noluyor lan bu Saber'a diye :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

3. bölüm

bol aksiyonlu ve göz kamaştırıcı bir bölümdü. Diğer serilere kıyasla bu sefer Gılgamesh'i baya erken gördük. Ama beklemedeler bakalım ne kadar sabredecekler.Anime filmini izleyen biri olarak gerçekten seri başyapıt olacak gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nanatsu no Taizai'nin yönetmeni şununkinden ders alsın. Adamlar sesleri, müzikleri film kalitesinde kullanıyor, izlerken insanın kafası şişmiyor. Bir de sözlü müzik vermez mi amv gibi izletiyor, çıldırasım geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1080 değil de 720p olarak izlediğim için mi bilmiyorum -sanmıyorum- ama serinin animasyon ve ses kalitesi düştü sanki 03 ile.

Diğer bölümlerde servantların silahları birbirine vururken o çıkan "bızzzt bızzt" sesini kaldırdılar mesela. "clang" sesi geliyor düz. Oysa "bızzt" sesi çok sağlamdı. İki servant'ın silahları birbirine vurduğunda normal silahlardan çıkan sesin çıkması çok mantıksız geliyor bana. Ayrıca ben bu bölümde daha iyi bir animasyon bekliyordum. Çok daha iyi olabilirdi.

Şaka gibi gelecek ama, yemin ediyorum o "bızzt" ses efektine kafayı o kadar taktım ki koca bölüm aradım o sesi.

O değil de, fate zero'da olanları bilmeyenler için bol soru işaretli bir bölümdü bu. Bilmeyip de, her hangi bi soru işareti oluşmadıysa kafanızda tekrar izleyin bölümü arkadaşlar.

Son olarak vn okuyanlara bir sorum olacak,

Archer'ın fırlattığı ok bildiğin Avalon'du yahu? Veya çok benziyordu. Saber'in bakıp "aa bu ne shirou" demesi de garip geldi açıkçası. Çok benziyor Avalon'a harbi. Bu mevzu hakkindaki kafamdaki soru işaretini ortadan kaldırırsam spoiler yer miyim? Yersem boşverin :D

O değil de Archer neden "İlyas"ı headshoot'lamadı ki? Hareket halindeki büyülü bir cisme nokta atışı yapabiliyorken, İlyas'a neden yapamasın? :D

*bızzzt bızzt*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Stzake

VN'yi okumadım ama olayları biliyorum. O yüzden hiç sorma fena spoiler yersin. O soruları kendine sormanda sorun yok. İlerleyen bölümlerde ve ya diğer çıkacak olan serilerde cevabını alman daha uygun olur. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

HDD'm ayvayı yediğinden bilgisayarım mefta, bölümü okuldaki pc'den indirip bir izliyeyim ben gerekli açıklamaları yapacağım :P

Bu bölüm sanırım çok fazla spoiler vermişler, dilinize hakim olun dövmiyim hepinizi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1080 değil de 720p olarak izlediğim için mi bilmiyorum -sanmıyorum- ama serinin animasyon ve ses kalitesi düştü sanki 03 ile.

Diğer bölümlerde servantların silahları birbirine vururken o çıkan "bızzzt bızzt" sesini kaldırdılar mesela. "clang" sesi geliyor düz. Oysa "bızzt" sesi çok sağlamdı. İki servant'ın silahları birbirine vurduğunda normal silahlardan çıkan sesin çıkması çok mantıksız geliyor bana. Ayrıca ben bu bölümde daha iyi bir animasyon bekliyordum. Çok daha iyi olabilirdi.

Şaka gibi gelecek ama, yemin ediyorum o "bızzt" ses efektine kafayı o kadar taktım ki koca bölüm aradım o sesi.

O değil de, fate zero'da olanları bilmeyenler için bol soru işaretli bir bölümdü bu. Bilmeyip de, her hangi bi soru işareti oluşmadıysa kafanızda tekrar izleyin bölümü arkadaşlar.

Son olarak vn okuyanlara bir sorum olacak,

Archer'ın fırlattığı ok bildiğin Avalon'du yahu? Veya çok benziyordu. Saber'in bakıp "aa bu ne shirou" demesi de garip geldi açıkçası. Çok benziyor Avalon'a harbi. Bu mevzu hakkindaki kafamdaki soru işaretini ortadan kaldırırsam spoiler yer miyim? Yersem boşverin :D

O değil de Archer neden "İlyas"ı headshoot'lamadı ki? Hareket halindeki büyülü bir cisme nokta atışı yapabiliyorken, İlyas'a neden yapamasın? :D

*bızzzt bızzt*

Archerin fırlattığı Caladbolg II adında bir kılıç, ilerde ayrıntılı anlatacaklar zaten. Ben sadece Avalon olmadığını söyleyeyim gerisini izledikçe görürsünüz :D Avalonda zaten böyle ofansif bir güç yok, atması imkansız ki atsa bile öyle tak diye yere düşer yani herhangi bir patlama veya etki yaratmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Archer babov bu kadar iyi ok kullanıyordun madem ne diye yıllardır ıkına ıkına zorla kılıç yapacağım diye kasıp Saber, Lancer, Berseker gibi yakın dövüş ustalarıyla aşık atmaya çalışıyorsun ki ? Bak kendine de yazık etmişsin saçlar olmuş bembeyaz. :022: Adam sadece ok atarken bile ayrı bir karizma hala Rin denilen yaşam formuna yaranamıyor. qsoru

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda ben de iki bolumu de izledim. Berserker sahane olmus ya, heavens feeldeki halini cok merak ediyorum simdiden. Wubwubwub dubstep iste bazen cok iyi gidiyor, bu zamana kadar bi jojo part2de bir de burada yakistigini gordum. Archer ve Rin uyumunun ne kadar sahane oldugunu da gorsel olarak gormek bir baska.

Ilyanin oldugundan farkli yansitilmadigina cok sevindim, moemoe takilan bir karakter olarak gosterip duruyorlardi hep. Bense vnde onun sogukkanli, ladylike diyecegimiz kismini severdim hep. Hos o banyo sahnesi acik fanservis olmus, gereksizdi. Ha banyo kisminda Liz vardi i guzeldi <3

Rin ve Mitsuzuri guzellikleriyle beni ekrana kilitlemeye devam ediyorlar <3 Saberli sahnelerde calan bgmi bi an unfading thoughts sandim ama degilmis ;_;

Ya bir de mezarlik sahnesinde tohsaka ve shirounun sirt sirta yaslanip muhabbet ettikleri meshur bi sahne vardi o burada degil miydi ya? Ve bir de neden bu kadar goze sokuyorlar ubwnin twistini hayret, tamam cogu kisi mevzuyu biliyor olabilir ama bu kadari harbiden fazla.

Not: tabletten yaziyorum kusura bakmayin harfler icin <_<

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda ben de iki bolumu de izledim. Berserker sahane olmus ya, heavens feeldeki halini cok merak ediyorum simdiden. Wubwubwub dubstep iste bazen cok iyi gidiyor, bu zamana kadar bi jojo part2de bir de burada yakistigini gordum. Archer ve Rin uyumunun ne kadar sahane oldugunu da gorsel olarak gormek bir baska.

Ilyanin oldugundan farkli yansitilmadigina cok sevindim, moemoe takilan bir karakter olarak gosterip duruyorlardi hep. Bense vnde onun sogukkanli, ladylike diyecegimiz kismini severdim hep. Hos o banyo sahnesi acik fanservis olmus, gereksizdi. Ha banyo kisminda Liz vardi i guzeldi <3

Rin ve Mitsuzuri guzellikleriyle beni ekrana kilitlemeye devam ediyorlar <3 Saberli sahnelerde calan bgmi bi an unfading thoughts sandim ama degilmis ;_;

Ya bir de mezarlik sahnesinde tohsaka ve shirounun sirt sirta yaslanip muhabbet ettikleri meshur bi sahne vardi o burada degil miydi ya? Ve bir de neden bu kadar goze sokuyorlar ubwnin twistini hayret, tamam cogu kisi mevzuyu biliyor olabilir ama bu kadari harbiden fazla.

Not: tabletten yaziyorum kusura bakmayin harfler icin <_<

Abi eğer şu sahneyi diyorsan ; (pek spoilerlik birşey yok ama yinede spoilere koyuyorum)

NZLpC9h.jpg

Buna daha çok var, hatta muhtemelen 1. sezona yetişmez bu. İşler iyice kötü duruma gelip baya umutsuz kaldıklarında geçiyo bu konuşma sen tahmin et neresi olduğunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haaa ben bu sahneyi seyle karistirdim, rin ve shirou ormanda kosarken birbirleriyle karsilasiyorlar orasi sanmistim. Tuh ya seviyordum ben o sahneyi.

Ve bir de, adam gibi Shirou nasil sevilesi olmus. Fate Shirou adami kanser ediyordu, ubw sempatik, hf roarr :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UBWnin Fate route una kiyasla kisiliklerde nasil farkliliklar yarattigini bolumler ilerledikce farkediyoruz.

bu bolum muziklere hayran kaldim oncelikle.

Benim caaanim mitsuzurim onceki bolum kapanis konusmasini super yapmisti, sagolsun ufotable en iyi sekilde yer verdi o sahnede. Koridorda arkasini donup gitmesi yuregimi dagladi ama ses etmedim ;____;

Ve Rider giris yapti, boobs boobs boobs :D ekrana kitlendim valla. Agility farkini da guzelce ortaya koymuslar, bacaklar sahaneydi :P Seslendirme her zamanki Ridera gore bu sefer daha sogukkanli olmus. Seiyuu kendini gelistirmis anlasilan :D

Rin bu bolum kendi karakterini ortaya cok iyi koydu, onun route sonucta. Shirouya saldirirken Archeri dahil etmemesi, oldurme konusunda emin olamamasi, onca seyden sonra sonuç olarak onunla ittifak kurmasi. Baba sevgisini goremeyisi de yeterince iyi yansitilmis, olgunca anlatti vs. Memnunum Rin kisiliginin sorunsuz aktarilmasindan.

Mata Shinji kaaaa?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4.bölümü izlerken Shirou ile Archer'ın bayağı ortak noktası olduğunu fark ettim. Archer (adı üstünde) ok ve yay kullanıyor. Shirou da eskiden okçu klübündeymiş. Archer alanı olmamasına rağmen kılıçlarla yakın dövüşe giriyor. Shirou'nun da kendo eğitimi vardı yanlış hatırlamıyorsam. Archer silahları için yaratma büyüsü gibi bir şey kullanıyor. Shirou da FSN'de o seviyeye gelmişti. Bizim gerizekalı kızıl kafa biraz da karakter olarak benzeseydi Archer'a. Karizması olsaydı biraz :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Niye ya UBW Shirouyu severim ben simdiye kadar bir falsosu olmadi aslinda, gayet normal tepkiler veriyor hareketler falan normal. Kisiligi problemse eger sucu Kiritsuguda aramak gerek, o yetistirdi sonucta :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Emiya normal davranıyor olsa, ölüm-kalım içinde olduğu bir savaşta dışarıya Servant'sız çıkmaz. Rin kızmakta haklı. Fate route undakinden biraz daha iyi olsa da, hala kalın kafalı :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Emiya'yı ben de sevemedim bir türlü, yani nasıl desem, diğer karakterlerin davranışları her daim normal geliyor ve sırıtmıyorken, Emiya bir şekilde sıkıcı ve beceriksiz kalıyor, hatta dangalak desem yeri, konuya sırf Emiya üzerinden girdim ama kusura bakmayın :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?