Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/stay night: Unlimited Blade Works (TV)

loykad

Önerilen İletiler

Ya kalin kafalilikta haklisiniz tabi de, magic konusunda yetistirilmesi bile uysal olmus. Adam yetenegini tamiratta kullaniyor gunluk islerinde ya. :D Anca tohsakayla dovusurken mesela farketti "oha gandr bu muymus" diye, sadece elden gecmesi gerekiyor biraz. Rinle kiyaslamak hata Rin zaten kucuklukten beri nelerle ugrasiyor yani :D

Shirounun servantini getirmemesi normal bir sey, ortalikta "Saber" isimli biriyle gezmek zaten direk kendini acik hedef yapmak gibi "bakin saber bende agalar" :011: Salakligi okulda tek basina dolasmasiydi tabi kabul. Ogrenecek abisi hepsini, daha route'un basindayiz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 161
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

50

• _Kyoukasuigetsu

16

• bLueeekun

15

• CasvalDeikun

12

gundamaster

Okulun etrafında illa bir cafe vardır kılık değiştirsin takılsın oralarda. Onun memleketinden olanlar çayı da pek severler zaten. Sonra bir şey olduğunda göürnmeyen servant-master walkie talkieleriyle hemen iletişirler :011:

Benim son bölümde en çok takıldığım bir diğer kısım da, Rin neden kendisi Emiya'yı öldürmeye çalışıyor o kadar sihir yapıyor felan. Direk Archer'ı demateryalize bir şekilde yanına gönderip pekala öldürebilirdi :) Sonuçta amaç rakiplerinden kurtulup cpmmand seallerini alıp kaseye ulaşmaksa her yol mübah. İlla kahramanlık yapacaklar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim son bölümde en çok takıldığım bir diğer kısım da, Rin neden kendisi Emiya'yı öldürmeye çalışıyor o kadar sihir yapıyor felan. Direk Archer'ı demateryalize bir şekilde yanına gönderip pekala öldürebilirdi :) Sonuçta amaç rakiplerinden kurtulup cpmmand seallerini alıp kaseye ulaşmaksa her yol mübah. İlla kahramanlık yapacaklar :)

Ya bunun sebebi var ama 6. Bolumu gormem lazim once, bi sahneyle alakali ama nasil isleyecekler gormek gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir nedeni bir temeli varsa güzel olur. Haftaya Asassin var. Assasin demek Miki Shinichiro demek:s34:ty

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Under'in dediği gibi Kiritsuguda suç. :D Çocuğu öyle bir yetiştirmiş ki böyle bir ortamda kalın kafalı oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Fate/Zero'da harikalar yaratan, Fate evrenindeki en harika karakterlerden biri olan Kiritsugu'dan bahsediyorsunuz. Söylediğiniz hiç mantıklı mı yahu?

Shiro'nun gerçek ebeveynlerinden aldığı genlerle alakalı deseniz daha anlamlı olurdu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen sagda soldaki "Kiritsugu hayatta neyi basardi ki" esprilerini gormemissin sanirim :011: Fzde harika bir karakter olabilir ama Shirounun butun deneyimsizligi onun sucu. Madem Avalonu sokuyorsun cocuga (fate route'ta gorduk, spoiler degil), yarin bir gun bu cocuk nerelere suruklenir diye bir dusun de bir seyler ogret dimi?

Kendince ona bu illeti hic ogretmeyip uzak tutmak istiyor ama kafam kadar Avalon varken mumkun mu diye kafa basmamis herhalde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mantıklı tabi. "Böyle bir ortamda" derken kutsal kase, büyü ortamını kastettiğim anlaşılmıştır umarım. Çünkü Emiya'nın bu tür konular hakkında bilgisi olmadığı ve Kiritsuguda öğretmediği için kalın kafalı oluyor. Yoksa Kiritsugu'yu seviyoruz. :D Rin Emiya'dan daha çok bilgili olduğundan, Rin Emiya'ya göre, daha çok ortama göre hareket edip, karar veriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ekleme de yapayim, gecenlerde mesela bir bolumde Issei diyor ki "her seye cok cabuk evet diyorsun insanlarin seni boyle kullanmasina izin verme" falan. O da icinden geldigi icin yaptigini soyluyordu. Bu ve bunun gibi hareketleri zaten insanlarin bu karakteri sevmemesinin basinda geliyor bence. Ama biraz cercevenin disindan bakarsak shirounun superhero olma fantezisi sonucu boyle bir kisilige evrildigini gorebiliriz. Yine bunun sbebei de kiritsuguya dayaniyor,"senin yerine ben olacagim bak gorursun" kafasi hala gecmemis dogal olarak.

Zaten Shirounun karakter gelisimleri de her routeta bu konu uzerinden gerceklesiyor. HFde gorecegiz bu mevzuyu da. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bence Kirutsugu 10 yıl sonra bunların tekrar yaşanacağını düşünmemiş. Kendi zamanında her şeyi hallettiğini düşünmüştü. Ortaya bir şey çıkmayacağı için de Mage dünyası hakkında Emiya'yı bilgilendirmemiş. Kör göze niye çokmak soksun durduk yere.:006:

Yalnız benim size anlatamadığım ya da anlayamadığınız kısım Emiya'nın bu ortamdaki olaylar hakkındaki bilgisizliği değil. Kendi verdiği kararlardaki acemiliği, gelişen durumlar karşısında verdiği tepkiler, hayatta kalması gereken bir oyunda çok dikkatsiz olması. Daha en başından Rin çok şey anlattı fazlasıyla şeyler gördü yahu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence kiritsugu bakmış bu odun yontulmaz, demiş bari uzak tutayım ortalığı karıştırmasın böyle izleyicileri atarlandırmasın :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şuan da ki gidişattan oldukça memnunuz. Eski versiyonda olsaydı Shirou'nun şimdiye en az 20 kez "seybaah" diye böğürmüş olması gerekirdi. Zaten Fate Stay Night da büyücülerin büyük çoğunluğunu liseli ergenler oluşturduğu için kahraman ruhlarla liseliler arasında bariz bir çekicilik ve kalite farkı olması gerekli diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haha UBW'yi Shirou üzerinden çeviriyoruz, hep istediğim ortam :D Şaka bir yana, şimdi şöyle açıklayayım, Kiritsugu yetiştirmiş olmuş olmamış takılmıyorum bunlara, biraz elma ile armut karşılaştırması gibi gelebilir ama KnK'dan Kokutou Mikiya'yı ele alalım. Etrafındaki o kadar sihir ve çeşitli güç sahibi karakter arasında oldukça saf ve cahil, yine de her zaman çekici ve zevkli bir karakter, hiç sırıtmıyor aralarında.

Shirou da keza o kadar mage ve servant arasında oldukça saf ve cahil, fakat hareketleri bir şekilde mutlaka acemice verilmiş kararlar oluyor, çocuk değilsin evladım artık, biraz daha olgun olabilirsin. Sonuçta yazar karakteri bu şekilde yaratmış, ana karakter diye koymuş, yapabileceğim bir şey yok. Yine de yazar bize çok daha farklı bir Shirou gösterebilirdi, Kokutou'ya benzeyen bir tane mesela :P

Onun dışında UBW oldukça güzel gidiyor, ufotable'ın DEEN'e fark attığı yadsınamaz, yine de Rin çizimlerinden herkes gibi ben de o kadar hoşnut değilim, özellikle profilden suratı bir garipleşiyor. Route karşılaştırması yaparsak, şu ana kadar F/Z benim nezdimde her türlü ipi göğüslüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate route ta Saber vs Berserker seyinde sirf Saber yaralandi diye Shirou kendini mi ne atiyordu Berserkerin onune, illa hero olacam diye tutturmus :D burada en azından Master olarak nerede duracaginin biraz daha bilincinde. Dusun hfde nolur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hf'de iyiydi canım orada baya iyi hareketleri var hoş gönül isterdi mind of steel olsun ama nabarsın üşüyoruz shiki reyiz!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hf'de iyiydi canım orada baya iyi hareketleri var hoş gönül isterdi mind of steel olsun ama nabarsın üşüyoruz shiki reyiz!

MoS olsa Kiritsugu v2 olurdu o zaman da bi anlami kalmazdi o kadar routeun bilmemnenin :v

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

MoS olsa Kiritsugu v2 olurdu o zaman da bi anlami kalmazdi o kadar routeun bilmemnenin :v

Abi hikayenin mantıken gitmesi gereken yön o ama, Shirounun karakteri, geçmişi, diğer routelardaki tercihleri vs düşünüldüğünde gerçekçilik olarak orada onu yapması gerekiyordu. Zaten Shirou'da kişilik olarak birşey yok, hatta archer ile olan bir konuşmalarında archer ona

Bir robottan farksız olduğunu, hero olayı haricinde kendi duyguları, hayalleri, amaçları, tercihleri olmadığını ve o hero olayının bile sadece çalıntı olduğunu söylüyor. Hatta "sen o yangında bir nevi öldün" tarzı bir cümle bile kullanıyor.

Böyle bir karakterin öyle bir tercihde bulunması çok saçma aslında ama, routeun devamı için gerekliydi ne yazık ki. Zaten bu sebepten mind of steel HF'nin asıl endingi deniliyor fanlar arasında, tabi fanlar arasında ne denilirse denilsin değişeceği yok ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde benim hafiften duygulandığım bir kısım vardı. Sonlara doğru, Shirou ile Rin arasında olan konuşmada özetle "sana büyü öğretmemesinin sebebi belki de "baba" sıfatını "büyücü" sıfatının önünde tutmasındandır" dediği kısım. Sabah izledim, tam hatırlamıyorum ama bu tarz bir cümle kurmuştu Rin. Fate/Zero'da olanları bilenler bu cümlenin Rin açısından ağırlığını kaçırmamalılar bence.

Shirou'nun davranışlarından da hiç rahatsız olmadım ben. Gayette ondan beklediğim şekilde davranıyor kendisi.

Fate/Zero'da olanları bilmeyenler için spoiler içerebilir,

benim anlamadığım bir kısım var seride. O da Kiritsugu'nun nasıl öldüğü. Zero'u izlediğimde açıkçası biraz rahatsız olmuştum, "bu nası ölüm birader adam aya bakarken öldü" diye. Sonra "amaan, anime işte adamın görevi bitti, bu şekilde kaldırdı yazar ortadan" diyerek geçiştirmeye çalıştım ama içten içe de rahatsız etti bu beni. Kiritsugu neden öldü yahu? Ay'a bakıp ölmek nedir yani? Benim kaçırdığım bi nokta mı var? Yoksa henüz bilmemem gereken bir şey mi söz konusu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde benim hafiften duygulandığım bir kısım vardı. Sonlara doğru, Shirou ile Rin arasında olan konuşmada özetle "sana büyü öğretmemesinin sebebi belki de "baba" sıfatını "büyücü" sıfatının önünde tutmasındandır" dediği kısım. Sabah izledim, tam hatırlamıyorum ama bu tarz bir cümle kurmuştu Rin. Fate/Zero'da olanları bilenler bu cümlenin Rin açısından ağırlığını kaçırmamalılar bence. Ayrıca bu cümle başlıkta Shirou ve Kiritugu hakkında söylenenlere nokta koyması gereken bi cümle bence. Ama çıktığı günde bu tarz bi tartışmanın dönmesi garip açıkçası.

Shirou'nun davranışlarından da hiç rahatsız olmadım ben. Gayette ondan beklediğim şekilde davranıyor kendisi.

Fate/Zero'da olanları bilmeyenler için spoiler içerebilir,

benim anlamadığım bir kısım var seride. O da Kiritsugu'nun nasıl öldüğü. Zero'u izlediğimde açıkçası biraz rahatsız olmuştum, "bu nası ölüm birader adam aya bakarken öldü" diye. Sonra "amaan, anime işte adamın görevi bitti, bu şekilde kaldırdı yazar ortadan" diyerek geçiştirmeye çalıştım ama içten içe de rahatsız etti bu beni. Kiritsugu neden öldü yahu? Ay'a bakıp ölmek nedir yani? Benim kaçırdığım bi nokta mı var? Yoksa henüz bilmemem gereken bir şey mi söz konusu?

Burası Hem fate zero, Hem fsn için spoiler içeriyor açacaklar bunu göz önünde bulundurarak açsın lütfen;

Abi bu fate zero animesinde biraz üstünkörü, daha çok sembolik gibi gösterildi ama Angra mainyu Kiritsugu üzerine bir lanette bulunuyor, hani kiritsugunun çakma Iri'yi boğazladığı sahne varya işte orası. Lanet kalan hayatı boyunca acı içinde yaşaması ve son saniyesine kadar asla pişmanlıktan kurtulamaması. Bu lanet sayesinde kiritsugu yavaş yavaş eriyor resmen, kollarını ve bacaklarını düzgün kullanamamaya başlıyor, gözleri yavaş yavaş köreriyor, kulakları zor işitir oluyor, düzgün hiçbir magic kullanamaz hale geliyor ve magic circuitleri parçalanıyor vs. Bu sebepten ilyayı da kurtaramıyor zaten, eski kiritsugu olsa bir şekilde Einzbern ailesine sızar kurtarırdı.

İşte artık iyice ölmeye yaklaşan ve tüm hayatı pişmanlıklarla geçmiş, elle tutulur hiçbirşey yapamamış kiritsugu için shirou'nun "senin yerine ben hero olurum" lafı çok önem taşıyor, yani en azından bir parçada olsa pişmanlıklarından kurtulmasını sağlıyor, buda daha çok acı çekmeden huzur içinde? (ne kadar huzur sayılırsa) ölmesine yol açıyor. Hatta yazarımız nasu kiritsugunun hayatında yaşadığı en mutlu anı bu olduğunu söyledi. Yani shirou ile aralarında böyle bir muhabbet geçmese belki 3-5 ay daha fazla acı çekerek iyice lanet yayılana kadar yaşayabilme ihtimali vardı, Fakat o anki mutluluğu ve bir anlıkta olsa sırtındaki pişmanlık yükünün hafiflemesi hayatını sonlandırdı diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@aku: hf sonu spoiler

being kiritsugu is suffering

Shirou adama ben hero olcam diyor, adam bi nebze lan belki ilya kurtulur diye dusunuyor. Hf sonunda Ilya haric herkes kurtuluyor

?.. :(

Edit: of spoiler yerine quote icine almisim, saniyesinde duzelttim ama umarim kimse gormedi OFFFF ;___;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hf dediğiniz oyunu nereden buldunuz da oynadınız? Bir de bu kısım mangasıyla aynı mı gidiyor? Bir ara bakınmıştım da, orada Saber'ın geçmişini bayağı bir gösteriyordu.

Bu kısımda Saber bayağı güçlü ama

Fate/Zero'da Gılgamış'la kafa kafaya çarpışan Berserk'i yendi ya, hala hatırladıkça kendimi soğuk mermere yatırıyor, hararetimi indirmeye çalışıyorum.

Fate/Zero'da bana kalsa Saber anca beşinçiliğe dördüncülüğe oynardı. Kiritsugu hep her şeyi mahvettiydi. Gebersin .ezevenk. Az bile ona.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hf dediğiniz oyunu nereden buldunuz da oynadınız? Bir de bu kısım mangasıyla aynı mı gidiyor? Bir ara bakınmıştım da, orada Saber'ın geçmişini bayağı bir gösteriyordu.

Bu kısımda Saber bayağı güçlü ama

Fate/Zero'da Gılgamış'la kafa kafaya çarpışan Berserk'i yendi ya, hala hatırladıkça kendimi soğuk mermere yatırıyor, hararetimi indirmeye çalışıyorum.

Fate/Zero'da bana kalsa Saber anca beşinçiliğe dördüncülüğe oynardı. Kiritsugu hep her şeyi mahvettiydi. Gebersin .ezevenk. Az bile ona.

Aslında tam olarak yendi denilmesi doğru değil orası için. Fate zero animesi çok güzel olmasına rağmen şöyle aşırı önemli ayrıntıları atladılar ya çok yanıyorum, gerçi adamlar nasıl anlatacaktı oda aklıma gelmiyor ama parayı kazanan onlar sonuçta keşke bir yolunu bulup anlatsalardı. Fate zero hakkında spoiler bu kısım;

Berserker Saber'e karşı BAYA bir üstünlük sağlıyor savaşta, tabi bunda saberimizin berserkerin aslında lancelot olduğunu öğrenmesininde payı var, buralar animede var zaten. Fakat son anlara doğru Berserker'in mana kaynağı Kariyanın ölmesinden dolayı manasız kalıyor ve Hızı, gücü çok büyük oranda düşüyor, hatta manasızlıktan dolayı saber kılıcı saplamadan önce bir anlık donuyor. Saber'da bu fırsatı kaçırmıyor tabi. Yani olay tamamen kariyanın zamansız ölümüyle alakalı, 5 dakika daha yaşasa mutlak berserker galibiyeti ile bitecekti o aksiyon. Her zamanki gibi saberde eşek şansı var.

HF'de fate stay nightın orjinali olan visual noveldeki 3. route. İlk route Fate idi deen yapımı animenin ele aldığı, daha doğrusu almaya çalıştığı. 2.si Ubw, şuan gösterimde olan. 3.de HF, onun için de film veya filmler geleceği duyruldu ama ne zamana çıkar bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hf dediğiniz oyunu nereden buldunuz da oynadınız?

Aslinda hicbirini ayri ayri indirmedik, butun olarak iniyor fsn. Icindeki seceneklerin olusturdugu kombinasyonlarla da bu ubw vs elde ediliyor. Hfyi unlock edebilmek icin de ubwyi bitirmis olmak gerekiyor falan filan.

Manga kismini hic bilmiyorum, mangaya hic bakmadim nedense.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her zamanki gibi saberde eşek şansı var.

Saber'da eşek şansı yok, yazarın Saber fetişi var. Lancer Saber'a tek mızrakla dahi olsa gömçürecekti, engelledi. İskender üstüne atlayacaktı, gücünü Gılgamış'a saklayacağım diye bizonlarından oldu, Gılgamış'a da sıfır çekti zaten, bin kılıcın arasında koşarak üstüne gitti ya :D Berserk yenecekti manası bitmiş, Gılgamış yenecekti Kiritsugu Saber'a kaseyi parçalattı. Saber'ı adam gibi öldürtse bunlar olmayacak. Trajedi kısmı güzel ama bir yerde de büyüklerine yol vermesi lazım.

@UnderminE; sağ ol.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saber'da eşek şansı yok, yazarın Saber fetişi var. Lancer Saber'a tek mızrakla dahi olsa gömçürecekti, engelledi. İskender üstüne atlayacaktı, gücünü Gılgamış'a saklayacağım diye bizonlarından oldu, Gılgamış'a da sıfır çekti zaten, bin kılıcın arasında koşarak üstüne gitti ya :D Berserk yenecekti manası bitmiş, Gılgamış yenecekti Kiritsugu Saber'a kaseyi parçalattı. Saber'ı adam gibi öldürtse bunlar olmayacak. Trajedi kısmı güzel ama bir yerde de büyüklerine yol vermesi lazım.

@UnderminE; sağ ol.

Heavens Feeli dort gozle bekle bence. :D

Oyunda her servantin derecelendirmeleri var, stats bolumu yani. Bu da Saberinki, sans derken bunu kastediyoruz:

[bIMGX=550]http://puu.sh/cOSiz/4cb482d0f2.png[/bIMGX]

Meraklisina Rider ve Berserkerin stats pencereleri:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?