Jump to content
  • Kayıt Ol

Nanatsu No Taizai

painscream

Önerilen İletiler

65409l.jpg

7 ölümcül günah olarak anılan grup çok güçlü bir gruptur. Saniyeler içinde bir çok şövalyeyi öldürmüşlerdir. Daha sonra ortadan kaybolmuşlardır. Hikayemiz bu olaydan 10 yıl sonrasını ele alıyor. 10 yıl geçtikten sonra bu örgütün hâlâ aranıyor posterleri her yerde asılı bulunmaktadır.

Kraliyet ailesi şövalyeler tarafından ele geçirilmiş ve prenses Elizabeth ellerinden kaçmıştır. Prenses Elizabeth şövalyeleri yenebilmek için 7 ölümcül günah adı verilen grubu aramaktadır, ancak onların şövalyeleri durdurabileceğine inanmaktadır.

1. Bölüm:

Tanıtım pek olmadı gibi ama idare edin şimdilik :) 1. bölüm itibari ile iyi bir shounen olacağını düşünüyorum. Canlı renklere sahip bir seri. Umarım beklentileri karşılayan bir seri olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 40
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• cakiphan

11

• gundamaster

9

• bLueeekun

5

• painscream

4

Bende iyi bir shounen olacağını düşünüyorum ama diğer shounen yapımlarının açılış bölümlerini düşününce sanki bu seri daha bi yavaş kaldı. Zamanla alışır severiz diye düşünüyorum. Zaten 24 bölüm olacakmış. Domuz Hawk baya güldürdü beni hem seiyuusu iyi hem de ona verilen replikler müthişti. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi başladı. Yani klişe tavırlar sergilenmiş ve olay örgüsüyle harmanlanmış olmasına rağmen, animasyon ve seiyuu kalitesi gibi bir kaç faktörden dolayı hiç sırıtmadı.

Merak ettiğim bir unsur, bu Kutsal Şövalyelerin derdi ne acaba. Tek amaçları krallığı ele geçirmekse, çok sıradan gelecek. Umarım, altından türlü türlü hinlikler çıkar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

açılış ve kapanış şarkıları hoşuma

gitti dinlenebilir güzel müzikleri

var . karakterlerde hoş izlenir yani.

4. bölüm fragmanında gösterilen

karakter Gintoki'nin Mako-chan

kıyafeti giydiği zamanki haline

benziyordu acaba seiyuusu kim

merak ettim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

açılış ve kapanış şarkıları hoşuma

gitti dinlenebilir güzel müzikleri

var . karakterlerde hoş izlenir yani.

4. bölüm fragmanında gösterilen

karakter Gintoki'nin Mako-chan

kıyafeti giydiği zamanki haline

benziyordu acaba seiyuusu kim

merak ettim

3. bölümdeki flashbackten duyduğum kadarıyla onun seiyusunu çok güzel oturtmuşlar. Suzuki Tatsuhisa imiş. (Karakter: http://myanimelist.net/character/77605/Ban)

Edit: Seiyuu'dan bahsetmişken, Diane'nin seiyuu'su hiç olmamış. -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

kapanıştan sonraki kısımda biraz ezber bozmuşlar. Genelde o traş kısminda eli kılıç tutan taraf bizden yana olur karşı tarafı rezil ederdi ama böyle de ayrı karizma olmuş. Kapanışi da o sahnden önce koyduklarından mıdır nedir çabuk bitti bölüm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Şu kızı ağaca bağladıkları sahnedeki yüzü mangada daha güzeldi böylelatest?cb=20130430150108 anime de mundar etmişler resmen

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya bu animenin yönetmenin sorunu mu var yoksa çok mu fazla Türk dizisi izliyor? Türk dizisi dediğin 2 saat sürüyor, adam milleti sıkmamak için iki lafın arasına müzik sokup bize müzikal yaşatıyor, e be adam, 22 dak'kalık animede müziksiz geçen saniye bırakmama zorun ne?

İlk bölümden sonra efektler falan kendini toparladı ama müzik kullanımı tam bir facia, başım şişiyor. Bir de bazen acelesi varmış gibi gösteriyor, halbuki uzatılabilecek çok güzel sahneler de vardı. Bir de açılış şarkısı öncesi ile kapanış sonrasına koyduğu sahneleri öyle düzensiz yerleştiriyor ki öngösterim havasında izletiyor adama, havaya sokamıyor. Müzikleri de iyi değil, bunun etkisi de büyük bence. Malzeme iyi olmasa bu yönetmenden bir tırt olacağı yok, Fairy Tail'in stüdyo bıraksın bu işi, en azından alev çizmeyi öğrenene kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sadece selamlaşmayla bir zindan kalesi yıkan iki arkadaş haftaya bir müsabakada karşılıklı dövüşecek , şehri yerin altına gömmeseler bari

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
gundamaster

Harika ilerliyor. Bu serinin bu kadar underrated kalmasını anlayamıyorum. Güç dengeleri, büyük dövüşler, devasa güçler, hepsi çok güzel.

Bölüm 17

şahaneydi. Diane'e üzüldüm sevdiğim bir karakter ve verdiği söz için içinde bulunduğu duruma rağmen hala direniyor.

Kutsal savaşta bu bölümle resmen başladı. Eski dostlar düşman oldu, eski düşmanlar da dost. Tarafların birbirine girmesi epey eğlence çıkaracak.

Baş şövalye Dreyfus'da bir anlasa Hendricksen'in yaptıklarını da işler daha da ilginçleşse.

Arthur karakterinin yanındaki büyücü de diğer 7 Büyük Günah üyelerinden biri olsa gerek.

24 bölüm olarak gözüküyor, HunterxHunter gibi uzun olmalıydı bu seri de. Güme gidecek diye üzülüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dreyfus'ta sağlam pabuç değil neler yaptığı malum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu kadar olay olduysa bunun sebebi elbette Dreyfus. Ektiğini biçecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arthur'dan bende bir şeyler bekliyorum ama direk Nanatsu no Taizai'den midir bilmiyorumama eğer o olsaydı zaten büyü gücünden Meliodas ve diğerleri anlardı diye düşünüyorum. Bu seri unutulmuşlar arasında yer alıyor ama bu bölümde beraber seri benim için daha güzel yerlere gelmeye başladı. 7 bölüm sonrada bitiyor. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arthur' un Nanatsu' dan olabileceği aklıma gelmemişti ama büyü gücünden tanınmayabilir. Bundan önceki karakteri de tanıyamamışlardı, öyle bir ihtimal olabilir yani. Olaylar kızışıyor iyice. Kendini izlettiriyor bir şekilde, 2. sezonu da gelir umarım. Elizabeth sinirimi bozuyor bazen, bir de domuzun yürürken çıkardığı ses rahatsız ediyor. Onun haricinde pek rahatsız olduğum bir şey şu an aklıma gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@blueD Arthur değil zaten Nanatsu'dan yanındaki büyücü muhtemelen Nanatsu no Taizai üyesi. Önceki bölümlerde ima vardı büyücü bir Nanatsu no Taizai üyesi var şeklinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

o büyücü Merlin olabilir diyorlar.Hawkın koşarken kendine yaptığı ses efekti hoşuma gidiyor benim ' ton tokoton' :D Underratadet de değil seri burda pek yazan eden yok o kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundam

Pardon ben yanlış anlamışım. Yanındaki kişinin Merlin olabileceğini bende düşündüm. Fantastik efsaneyi bu şekilde animede de kullanmış olabilir mangaka. Hatta Nanatsulara kumpası kuran kişiler arasında bir ya da iki tane Nanatsu üyesi olabileceğini daha önceden düşünüyordum. Melin hakkında gerçeği daha önceki bölümde öğrenmiştik. O yüzden yanımızda yer almayabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harika ilerliyor. Bu serinin bu kadar underrated kalmasını anlayamıyorum. Güç dengeleri, büyük dövüşler, devasa güçler, hepsi çok güzel.

Bölüm 17

şahaneydi. Diane'e üzüldüm sevdiğim bir karakter ve verdiği söz için içinde bulunduğu duruma rağmen hala direniyor.

Kutsal savaşta bu bölümle resmen başladı. Eski dostlar düşman oldu, eski düşmanlar da dost. Tarafların birbirine girmesi epey eğlence çıkaracak.

Baş şövalye Dreyfus'da bir anlasa Hendricksen'in yaptıklarını da işler daha da ilginçleşse.

Arthur karakterinin yanındaki büyücü de diğer 7 Büyük Günah üyelerinden biri olsa gerek.

24 bölüm olarak gözüküyor, HunterxHunter gibi uzun olmalıydı bu seri de. Güme gidecek diye üzülüyorum.

Ben de katılıyorum bu yoruma. Ama animeyle ilgili sevmediğim iki nokta var. İlki; nanatsuya öyle güçlü böyle güçlü dediler ama gelen geçenden dayak yiyorlar. Bu konuda bir kaç ufak açıklamamsı şey söyleseler de ben tatmin olmadım.

Diğeri de kötülerden bir türlü ölen olmadı veya aleyhlerine bir durum olmadı. İstediklerini yapıyorlar, söylüyorlar çok sinir bozucu. Haksızlığa tahammül edemediğimden sanırım böyle sinir oluyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sırf toriyamanın çizimlerine benzettiğim için başlamadım buna. öyle de sabit fikirliyim. yine de yorumlarınızı okuyorum belki itici güç olur diye

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 20

Açıkçası Gilthunder'ın bir lanetin etkisi altında olabileceğini hiç düşünmemiştim. Neden babasını öldüren adamların yanında diye daha çok kafa patlatmıştım. Yedi günah tarafına geçmesi çok iyi oldu. Hendricksen'i de iyi patakladı bu bölümde. Bir sonraki bölümde iblis sıfatıyla karşılarına çıkabilir. Gerçi Jericho ön gösterimde görüldüğü üzere Guila'nın babası gibi iblise dönüşüyor. Onunla da sıkı bir dövüş gerçekleşecektir.

Bu bölümün asıl güzelliği Merlin'di. Zaten o olacağını da tahmin etmiştik.

Valla böyle Merlin'e can kurban.

[bimgx=500]http://puu.sh/gjJ3E/8475c143b2.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20. Bölüm:

Gilthunder üzerindeki lanet kalktı ve 7 günahın tarafına geçti. 7 günahın tarafı gittikçe güçleniyor. Kaptan' ın öğrencisi sonuçta Gilthunder ve ona hayranlık duyuyor. Normal olarak onlardan nefret etmesi zor gibi görünüyor insana, lanet yüzüneymiş bunlar. Bölüm sonunda "Üstümdeki lanet kalkınca keyfim yerine geldi, şarkı bile söylerim şimdi" demesi güzel olmuş, gülümsetti. :D

Merlin de aramıza katıldı, Nanatsu No Taizai üyelerinin hepsi neredeyse bir araya geldi. Merlin cidden güzelmiş :D Güzel gelişmeler yaşandı bölümde, umarım bu serinin devam sezonu gelir.

Merlin mangada da animede de yardımcı karakter olarak gözüküyor, ana karakter olarak gözükmüyor. Acaba tam olarak Nanatsu' ya katılmıyor mu? Veya ana karakterler kısmına eklenmesi gözden kaçmıştır. Yakında görürürüz katılıp katılmayacağını zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20

Merlin'den sanki daha önce bahsedilmişti, ufak bi flashbackde sanki görmüştük ama bu kadar güzel bir bayan görmemiştik diye hatırlıyorum. Karakterleride karıştırıyor olabilirim ama karıştırmıyorum sanki. :D Neyse bölüm süper ötesiydi. Meliodas'ın sadece defans yapması Hendricksen ve Gil Boy'un paso saldırması falan efekler mükemmeldi. Ban çok ön plana çıkmadı, sanırım o iblisleri sezdi ve onların yayına gitti. Sonuçta iblislere olan nefreti çok büyük. Merlin Arthur ile kalabilir. Efsaneyi bu şekilde kullanma ihtimalleri vardır diye düşünüyorum. Yedi günahdan geri kalan tek kişi Escanor.

Devamının gelmesini çok isterim ama anime ve manga arasında 33 chapter kalmış. Okuyan arkadaşlar bana sezonu iyi bir yerde bitirecekler diye söylemişti. Devam sezonu için yıllar bekleyebiliriz. Filler izlemek yerine beklemek daha iyi olacaktır bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20

Bu bölümde Meliodas üçe karşı bir olunca birazcık, minnacık hoşuma gitti. Yine de çok dayak yedi, animenin başından beri. Bu bölümde de yedi. Neyse.

Ama var ya Merlin afeti devran olmuş he. Bu çizimlerle bile(çizimlere alışınca sorun olmuyor gerçi). Tabii o afeti bu isimde bilmek tuhaf oluyor ama alıştık Japonların yöntemlerine.

Merlin'i Nanatsuya taraf oldurmazlar umarım, çünkü bir bölümde Meliodas'ı bayılttanın bu olduğunu söylüyorlardı sanki. Emin değilim gerçi.

Bir de Meliodas'ın sözü yok muydu, bir tuhaf oldum, "Merlin; Arthur'un yanında olacağını hiç düşünmemiştim." ipucu446sdsdsdrf:gul gul:

Bu animede, benim için çoğu şey tahmin edilebilir oluyor. Gerçi seyir zevkimi azaltmıyor ama. Beğenerek izliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 21

İşler iyice sarpa sardı.

Hendricksen öyle kolay kolay alt edilebilecek biri değil. İblis kanı ile birlikte düştüğü yerden kalktı ve daha önceden hazırlamış olduğu planı yürürlüğe koydu. Bir çok Kutsal Şövalye iblise dönerken yine ortam kaosa dönüşüverdi. Jericho dönüşümünü tamalarken, Guila belki daha dirayetli olmasındna belki de aldığı kan mi,ktarının yetersiz gelmesinden ötürü biraz da Gowther'in yardımıyla dönüşmedi.

Dreyfus her şey açığa çıkınca boyun eğdi ve teslim oldu fakat Hendricksen'in yarattığı kaos ortamında kaçmayı başardı. Sonraki bölümde Hendricksen'e kafa tutacak. Yalnız preview de daha önceden de gördüğümüz maskeli eleman Hendricksen ile kapışıyor. Dreyfus acaba maske takarak Hendricksen'in işlerini öğrenme peşinde miydi o kılıkla?

Merlin'e doyamadım. Kralı da alıp Camelot'a geri döndü :/

Ban çok şaşırttı bu bölümde. Sevgilisinin geri dönmesini sağlamak için mi öldürmek istiyor gerçekten Meliodas'ı yoksa Meliodas'ın iblis klanı ile büyük bir bağlantısı olması sebebiyle mi? Burası en çok merak ettiğim kısım. Birden arkadaşına sırtını dönmesi hoş olmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşler gerçekten de karışmaya başladı.

Bölüm 21

Jericho dönüşümünü tamalarken, Guila belki daha dirayetli olmasındna belki de aldığı kan miktarının yetersiz gelmesinden ötürü biraz da Gowther'in yardımıyla dönüşmedi.

Guila'nın dönüşmemesinde kişilerin iblis kanını içme sebeplerinin de etkili olduğunu düşünüyorum. Jericho iblis kanını kendisiyle kız ve güçsüz olduğu için dalga geçenlerden intikam almak için içtiği anlaşılıyor. Ayrıca iblise dönüşmeden önce Guila'nın Jericho'ya neden, hangi sebep üzerine iblis kanını içtiğini sorması ve Hendriksen'in de Kutsal Şovalye'lerin dönüştüğü sırada onların haz ve zayıflıklarından bahsederek iblis kanını içmelerinden bahsetmesi bu intibayı oluşturdu ben de az çok.

Kral Elizabeth'e ne söyledi? Elizabeth Meliodas'a ne söylemek üzereydi? Tanrıça Klanı neden Meliodas'ı öldürtmek istiyor? Seride birçok soru ve merak konusu var ama bütün bunlar seriyi daha cazip kılıyor :D .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?