Jump to content
  • Kayıt Ol

Parasyte -The Maxim-

painscream

Önerilen İletiler

Bölüm 03

Favori bayan seiyum Tanaka Atsuko'nun ayrıca en sevdiğim ders olan matematik dersi hocası olduğunu görmekte ayrı bir ihya etti beni. Öyle sesli ve görünümlü hocaya can kurban. Problemi olayim çözsün beni :D

Onca yazı arasından, sadece şu kısma hasta oldum ya, gerisini unuttum bile.

"Problemi olayim çözsün beni..."

Beni de, beni de. :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 61
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

14

• painscream

13

• gundamaster

9

• meyday

5

Bölüm 3

Yeni karakteler, yeni sorgulamalar ve yeni şüpheler. :D

İnsanı ele geçirmiş iki parazit ilişkiye girerse ve bir çocuğu olursa doğan çocuk yine insan oluyor. Tomiko belkide asıl olarak ne olduğunu, kendi benliğini öğrenmek istiyordur. Sonuçta belli bir canlı türü değiller. Sadece bir canlı türünü kullanarak o canlıyı bir araç gibi kullanabiliyorlar. Bu yüzden Tomiko bazı cevaplar aradığını düşünüyorum. Bay A'nın tipik katliam isteyen bir parazit. Sadece açlık duygusuyla mantığını kullanmayan bir parazit.

Anime her bir bölümüyle her bir anıyla bize ve animedeki karakterlere çok soru sormayı sürdüreceklerdir.

Bu arada Shinichiyi değiştirecek olaylar olacak. Bunun ilkine yavaş yavaş yaklaşıyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 4:

Karakterimiz A-san' ı bir şekilde yendi, daha doğrusu kendisi öldüremedi. Hâlâ karşısındaki bir insan olup düşünüp öldürdüğü takdirde katil olacağını düşünüyor. Kendince de haklı. A-san' ın işini bitiren öğretmen oldu, zaten daha önceden kendisini bir tehlike olarak görüyordu muhtemelen ve işini bitirmek için en doğru zamandı.

Öğretmene gelirsek, karnında taşıdığı normal bir çocuk olsa da, öğretmenin kendisi parazit olduğu için ona annelik gözüyle bakamıyor. Kendisinde bir takım deneyler yapacağını, olmadı yiyeceğini söylüyor. Shinichi için gerçekten zor olacak kendisiyle yüzleşmek. Öğretmen parazit olsa da, onu öldürmek çocuğu da öldürmek anlamına gelecektir. Çocuğu kurtarabilmesinin neredeyse hiçbir yolu yok ve öğretmen de Shinichi ile karşılaşmak için bekliyordu bölüm sonunda. Tansiyon giderek yükseliyor seride, Shinichi' nin karar vermesi zor olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 4

Parazitler her şeyi okuyarak ve ya görerek öğreniyorlar. Anne olmanın ne anlama gelmediği bilmeyen bir parazit bana kalırsa doğar doğmaz çocuğu yerdi ama Tomiko sanırım birazda insanları anlamayı ve onları öğrenmeyi görev edinmiş biri gibi. Davranışları bunu gösteriyor. Birde Tomiko annesi gelince annesi onun Tomiko olmadığını anladı hatta Shinichiye bile annesi ve arkadaşları tam olarak tanıyamaz hale geldiler. Buradan şunu çıkartabiliriz. Parazitler kişinin vücudunu ele geçirip, sesi ve yüzü aynı kalsa bile o kişinin eski haline ayak uyduramıyorlar. En kolayından davranışları onları ele veriyor. Eski Tomiko kim bilir nasıldı şimdiki Tomiko'ya bak.

Neyse bahsettiğim şeyin ilk adımına yaklaşmış bulunuyoruz. Pür dikkat izleyin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 5:

Serinin dönüm noktasına geldik sanırım. Bölümde üzerinde durulan 2 kısım vardı. İlk önce şu Shinichi ile el sıkışan kızımız bir şeyler sezdi ve Migi' de ondan uzak durması gerektiğini söyledi. Bir Parazit değil sanırım ama Shinichi' yi araştırıyor resmen. Ondan bir şeyler çıkabilir mi diye düşündürtüyor.

2. olarak Shinichi' nin iç güdüleri doğru çıktı, ailesinin o geziye gitmesine karşı çıkmıştı ve olanlar oldu. Annesinin bir parazit tarafından ele geçirildiğine inanmak istemedi bir türlü. ( Kim kabullenebilir ki böyle bir şeyi zaten?) O nazik kadının öldürülmesine de baya üzüldüm diyebilirim. Bunlar yetmezmiş gibi üzerine kendi annesi tarafından, göğsünden bıçaklanıyor. Shinichi için bir dönüm noktası olacak muhtemelen bu. Artık eskisi gibi olmayacak, acıma duygusunu da bir kenara bırakacak diye düşünüyorum. Annesini öldürmek zorunda kalacak, Shinichi' yi baya derinden sarsacaktır bu. Gerçi Shinichi göğsünden bıçaklandı ve nasıl hayatta kalacak diye düşündürtüyor. Migi' nin yenilenme kabiliyeti gibi bir şey olsa bile tüm vücuda etki eder mi kestirmek zor. Elbet ana karakterimiz ölecek değildir, bir şekilde kurtulacak, gelecek bölümde görürüz bunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kötüdür diye demedim aslında, bu yapımda böyle bir teknik kullanıldığını vurgulamak istedim özünde. Kendi adıma 3D hiçbir zaman kullanılmasın diyemem, onun da kendine özgü avantajları var getirdiği -derinlik oluşturma gibi-. Ama bunun yanında tabii benim de gönlüm 2D çalışmalardan yana. Hiç değilse 2D yoğunluğu tamamen kaybolmamalı. Parasyte içinde de tamamen kaybolmadığı görmek güzel.

Kötüye örnek olsun:

[bimgx=250]http://i1238.photobucket.com/albums/ff499/maeyday/screen/HorribleSubsParasyte-themaxim-01720p23-38-38.jpg[/bimgx]

[bimgx=250]http://i1238.photobucket.com/albums/ff499/maeyday/screen/HorribleSubsParasyte-themaxim-01720p23-38-29.jpg[/bimgx]

Ben arka plan çalışmasının da yeterince detaylı ve belirgin hazırlanmamış olmasından şikayet edebilir biraz buna ilaveten.

İzleme zevkimi mahvetiğini açıkça söylemek istiyorum. Bu mesajı okuduğumdan beri gereksiz yere arkaplana -dikkat etmem gerekirken- dikkat etmeye başladım. Normalde dikkat edilmediği takdirde hiçbir şekilde rahatsızlık vermeyen böyle bir ayrıntıyı neden kusur olarak görüp insanların gözüne sokmaya çalışıyorsunuz?

Olan olmuş artık zaten de bu sitemi aşırı derecede iletme ihtiyacı hissetim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 5

Öncelikle Kanacığımı çok güzel çizmişler. Aynı Shinichi gibi onada kulaklık eklemişler ve güzel durmuş. Seiyuusuda fena bir seçim olmamış. Kana Migi'nin söylediği gibi parazitlerin beyin dalgalarını hissedebiliyor. Shinichide de bunu hissetti zaten. Son sahneler ve müzikler çok iyidi.

Size belirttiğim dönüm noktasına gelmiş bulunduk. Bakalım neler olacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
İzleme zevkimi mahvetiğini açıkça söylemek istiyorum. Bu mesajı okuduğumdan beri gereksiz yere arkaplana -dikkat etmem gerekirken- dikkat etmeye başladım. Normalde dikkat edilmediği takdirde hiçbir şekilde rahatsızlık vermeyen böyle bir ayrıntıyı neden kusur olarak görüp insanların gözüne sokmaya çalışıyorsunuz?

Kusogaki sakin. Meyday'in böyle bir amaç gütmediğini düşünüyorum. Açıkçası animede uzak planlarda bu animasyon zaten çok sırıtıyor, benim de anime adına rahatsız olduğum tek kusur bu. Senin bunu görememiş olman yeterince dikkatli izlememiş olmandan kaynaklı.

Birbirimizi germeyelim boşuna.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boşver Kuso, arkaplanlar önemli değil zaten. Çok fazla düşünmemeni ve çok fazla dikkat etmemeni öneriyorum. İstedikleri kadar kötü yapsınlar, önemli olan karakterlerimiz ve olaylar. ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında çok önemli bir mesele değil ama bu yorumu okuduktan sonra hemen cevap yazmadığım için ve her hafta bölümü izlerken hatırladığım için içimi döküp rahatlayayım dedim. Zaten Meyday'la da kimseyle de gereksiz bir tartışma içine girmek istemiyorum. Bu konuya girip mesajları okuyorsan sonuçlarına da katlanacaksın ayrıca. O yüzden bunu bir sitem olarak belirtmekle yetindim. (daha ne yapacaksam)

Ayrıca aibo'um da dediği gibi animenin genelinde bir problem olmadığı için keyifle izlemeye devam edebilir bu kısımlarıı göz ardı edip. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 5

Son bölüm harikaydı. Dramı iyi ayarlamışlar. Yani ailesinin ölümü ve özellikle annesinin bir parazit tarafından ele geçirilmesi büyük şok yaratacaktır. Zaten ilk gördüğü an da bile her şeyi inkar etmeye başladı. Bu bir yana, annesinin karşı saldırıya geçmesi ayrı bir dert. Aslında artık annesi değil ya neyse...

Bakalım, gelecek bölümde ergenlik çağını atlatma dönemini yaşayacak olan ana karakterimiz annesine karşı nasıl bir ifadeye bürünecek -ki babasının telefonda can verişini duyarken, son sözlerinin yaratıklar oluşu -ki parazit durumunu bile Shinichi'yi ayrı bir sarsacaktır ve annesinin bir parazit tarafından ele geçirilmesiyle birlikte öldürmek zorunda kalışı, her şeyi çok fazla dramatikleştirecek.

Gelecek bölüm, dönüm noktası olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kıssadan hisse:

[fieldset=Mantık dersi]

Yeni öğretim yılına başlayan öğrenciler, haftalık ders programlarına yeni giren mantık dersini görürler. Çok geçmez bu derse yaşlı bir profesörün de gireceğini öğrenirler.

Sonuçta merakla bekledikleri ilk mantık dersi başlar. Meraklı öğrencilerden biri söz ister:

— Sayın Profesör, mantık bize ne öğretir? Lütfen ...her şeyden önce bize bunu anlatır mısınız?

Profesör; kendine, derse, merak ve şüpheyle bakan öğrencilerine:

— Mantık dersinin insan düşüncesine yaptığı etkiyi açıklamak biraz güçtür. Onun için bunu sizlere bir örnekle açıklamak istiyorum. Farz edin ki, maden ocağından iki insan çıkıyor, birisinin üzeri tertemiz, diğerininki ise kömür karası içinde. Bunlardan hangisinin yıkanması gerekir?

Öğrenciler, hiç tereddüt etmez:

— Elbette ki, kirlisi yıkanmalıdır! diye bağırır.

Profesör, gülümseyerek konuşmasını sürdürür:

— İşte evlatlarım, mantık bu soruya yanıt vermeden önce şu soruyu sorar: Nasıl olur da bir maden ocağından çıkan iki kişiden birinin üzeri tertemiz iken diğerinin ki kirli olabiliyor?[/fieldset]

Kusogaki, bana sitem edip soruyla iğnelemişsin, peki önce kendine bir hisse aldın mı bu iğneden? Mesela sana sitem etme ihtiyacı ile dolup taşıp çatlıyorum ve Kusogakice şöyle desem:

İzleme zevkimi mahvettiğini tüm açıklığı ile haykırmak istiyorum. İletini görüp irrete olduğumdan beri derin derin "offfff" edişlerim oluyor. Normalde güya gözünle seyrederken fark edilmemesi imkansız olan böylesi ana etmenleri göremeyen, bakışları allı pembeli birilerinden haberdar olmak tüm yaşama isteğimi kaçırdı. Gece uyku bile uyuyamıyorum. Canıma tak dedi de sana sorayım dedim, söyle baha ha, senin bunu yazmaya ne hakkın vardı, kimsin sen!

Böyle yaklaşımlarla birinin birine takmayacağı tek bir alan var mıdır acaba? Ben yazımda teknik bir analiz yapmaya çalışmışım ve dediklerimin kuruntum olmadığını örneklendirmeye uğraşmışım. Sen ise yazdıklarımın gerçekçiliği nedeniyle algında farklılık oluşturmasından kabaca veryansın ediyorsun. Yalan veya yanlış söylediğim için değil, doğruyu söylediğim için kızıyorsun. Ne hakla ve sana ne! Bu animeyi ben mi hazırlıyorum bi' kere! Mantıklı bir bakış açısı burada animasyon stüdyosunu suçlar ilk olarak değil mi?! Sonrasında gereksiz tartışmaya girmek istemediğini belirtmişsin, bu nasıl bir mizah! "Bu konuya girip mesajları okuyorsan sonuçlarına da katlanacaksın ayrıca." demişsin ayrıca, ee bunu bilmene karşın sitemin niçin, bana çatmadan önce kendine bunu sormadın mı?

İçini döküp rahatlamışsın, muradına ermişsin de sanki içinden döktüğün mantık yetin olmuş...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

iki bölüm birden mi vermişler ne ? Bir de niye gerilmiş burası böyle pağaça falan mı yediniz akşam akşam ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animenin live action'u çıkıyor bu hafta o yüzden iki bölüm çıktı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ishida Akira bu animeye çok yakıştı, uzun soluklu olur umarım karakteri.

Bölüm 08-09

Yuuko ne saf çıktı. İnsan hayatına kast eden bir yaratıkla yüz yüze konuşup uzlaşmaya gider mi? Karakter için endişedeyim. Abisine bildirseydi çok iyi olurdu. Shimada'nın asıl yüzünü ortaya çıkarması da değme polislere taş çıkarır cinstendi ve hiç uzamadan keşfetti.

Shinichi belki ezik halinden kurtuldu ama duygularını da yitirdiği için Murano tarafından artık hoş karşılanmıyor. Murano'nun yerinde başka biri olsa, Shinichi'nin yüzüne bir daha bakmaz zaten. O sert çıkışlar falan bir bayana yapılacak şeyler mi? :D

Her hafta yeni bölümü büyük bir heyecanla bekler oldum. Çok keyifle izlediğim bir seri oluyor. İnsan doğasına yaptığı göndermelerle ihya ediyor adeta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Murano ve Shinichi sahnelerinde çalan müzik çok güzel. Oturup saatlerce dinleyebilirim.

Shinichide Migi'nin yüzde 30luk kısmında bu şekilde kendini kaybediyorsa daha fazla olsaydı kim bilir neler olurdu. Ama Shinichi her zaman böyle kalamaz. Bence imkansız bir şey. Bu bölümde bana göre atlanmaması gereken bir sahne atlandı. Belki o sahneye flashback ile dönebiliriz ama daha önce atlanan sahneyi düşündüğüm zaman görmeyiz sanırım. :D

Haftaya olan bölüm çok çok güzel olacak. Umarım sahneleri kesmezler. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu sonbahar sezonundaki en sevdiğim anime. En son çıkan bölüme kadar şimdilik çok iyi gidiyor. Ana karakterin piskolojik sarsılmaları gayet güzel işlenmiş. Duyarlı biriyken, donuk birine dönüşme sürecini iyi tuttular bence. Çok hızlı olmadı ve bizi soğutacak kadar yavaş da olmadı. Böylece parazitin etkisini iyi hissettirdiler.

Animede iyi-kötü, doğru-yanlış, insan vb. kavramların; ne, neden ve nasıl olduğuna dair sorgulamalar var. İzleyiciyi bu konular hakkında düşündürüyor da. Tabii doğal olarak bu kavramlar manganın hikayesini yazan kişinin bunları öğrendiği, bildiği, yorumladığı ve idrak ettiği şekliyle sorgulanıyor.

Animedeki görsel efektleri, sesleri vb. ben yeterli buluyorum. Gerçi izlerken bunlara dikkat etmedim daha çok senaryoya(hikayesine), karakter kurgusuna ve seslendirmelere önem verdim.

Şimdilik gayet güzel ilerleyen keyif verici bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 12

Bir haftalık aradan sonra böyle bir bölüm...

O kadar deathflagdan sonra insan kendini hazırlar ama nafile, teslim edince bir kere kendini karşılaşılan durum neticesinde üzülmemek elde değil. Hem de animedeki en güzel kızdı :/ Shinichi'nin, onu rüyalarındaki gibi kurtaramaması epey kötü oldu. Parazite tek eliyle öldürüş sahnesi enfesti.

Mitsuo ile karşılaşıp, bir de ondan duydukları neticesinde dövüşmeleri, orada ostun girmesi, sonra insanlığını sorgulaması falan baya muazzam olmuş. Bu hafta epey üzdü Parasyte.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon beğenerek izlediğim ve her hafta izlediğim bölümden sonra bitmiş olan mangasına göz atmamak için kendimi güç bela tuttuğum bir seri oldu bu parazitler. Bu bölümde bana göre aslında bir aşk üçlemesi dışında başka bir fonksiyonu olamayacak bir karakterinden sahneden çekilmesini izledim. Üzüldük mü! kesinlikle hayır. Ama sahneden çekilmeseydi parazitlerle yaşanacak olaylar seyrinin dışında bir de Shinichi'nin aşk hayatını irdelemek zorunda kalacaktık. Yoksa Kana'nın hikayeye katacağı bir derinlik yok bana göre. Çünkü parazitleri hissetme özelliği Migi vasıtasıyla Shinichi'de zaten mevcut. Kılıç kullanma, büyü yapma, kung fu yapma gibi extra bir yetenek yoktu Kana'da. Bu gibi sıra dışı yetenekler olmadığı için parazitleri ortadan kaldırması mümkün olmadığından aslında işlevsizdi. Organize olmaya başlamış bir parazit topluluğuna karşı Shinichi'nin de biraz yardıma ihtiyacı var gibi. Belki bölümün sonlarına doğru gösterilen iki polis, Shinichi'nin ve Migi'nin istemeyerek de olsa bir şekilde ittifak yapacak kişi veya örgütün kim olacağı konusunda bize bir ipucu vermiş olabilir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sezon beğenerek izlediğim ve her hafta izlediğim bölümden sonra bitmiş olan mangasına göz atmamak için kendimi güç bela tuttuğum bir seri oldu bu parazitler. Bu bölümde bana göre aslında bir aşk üçlemesi dışında başka bir fonksiyonu olamayacak bir karakterinden sahneden çekilmesini izledim. Üzüldük mü! kesinlikle hayır. Ama sahneden çekilmeseydi parazitlerle yaşanacak olaylar seyrinin dışında bir de Shinichi'nin aşk hayatını irdelemek zorunda kalacaktık. Yoksa Kana'nın hikayeye katacağı bir derinlik yok bana göre. Çünkü parazitleri hissetme özelliği Migi vasıtasıyla Shinichi'de zaten mevcut. Kılıç kullanma, büyü yapma, kung fu yapma gibi extra bir yetenek yoktu Kana'da. Bu gibi sıra dışı yetenekler olmadığı için parazitleri ortadan kaldırması mümkün olmadığından aslında işlevsizdi. Organize olmaya başlamış bir parazit topluluğuna karşı Shinichi'nin de biraz yardıma ihtiyacı var gibi. Belki bölümün sonlarına doğru gösterilen iki polis, Shinichi'nin ve Migi'nin istemeyerek de olsa bir şekilde ittifak yapacak kişi veya örgütün kim olacağı konusunda bize bir ipucu vermiş olabilir...

Kana bana göre gerek mangada gerekse animede gerekli yeterlilik ve ekstra bilgileri bize sundu. Kana'nın yeteneği aslında işlevsiz değil. Şöyle düşünmek daha doğru olur. Acaba Kana gibi yeteneği olan insanlar var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 14

Migi'nin animedeki mantık ve söylenmesi gerekenler sözler bütünü olması muazzam. Reiko'nun tuttuğu Özel Dedektif'e sarf ettiği sözler hem Shinichi'yi hem de kendini savunmaya ve kurtarmaya yönelik sözlerdi. İnsanları öldürmeme konusundaki fikir değişikliği de Migi'de bir karkater gelişimini gösteriyor.

İnsanlarla daha fazla ilişiği olan parazitlerde acaba böyle durumlar olabilir mi? Reiko ve diğer parazitlere bakınca türün evrimi için uğraşsalar da insanlık ile kommens bir yaşamı yürütme de Migi ve Shinichi kadar başarılı gözükmüyorlar bana kalırsa.

Reiko ve Shinichi'nin çatıda yaptığı konuşmalarda da parazit kesiminin insanlığa bakış kısmında çok haklı olduğu yerler mevcuttu. Shinichi ise annesinin bir parazit tarafından öldürülüp ele geçirmesi karşısında öfkeli olduğundan, o sözlere aynı mantıkta yaklaşamadı. Zaten size bir zararı varsa çok fazla empati kurup aynı çerçevede düşünmeniz pek bir olası değil.

Shinichi'nin durumunu en iyi nitelendiren olayda, falına bakılırken yüzünün aldığı öfkeli şekildi. Parazitler ile kommensal bir yaşam pek de uygun gözükmüyor şimdilik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Neler oluyor neler.Parazitler arası savaşlar, annelik içgüdüsü oluşan parazitler, ölümü kabullenen parazitler, bunların hepsi Reiko'daydı ve oda öldü . Shinichi'nin insani duyguları sonunda hortladı.Artık geri kalan bölümlerde yükselip alçalan tempoyu izlemek kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Olaylar iyice kızışıyor anlaşılan ve bitime de pek bir şey kalmadı. 2. sezon olmayacağı söyleniliyor ve mangası da o kadar uzun değilmiş sanırım. O yüzden şu 5 bölüm baya heyecanlı olacak. Şu seride tek sinir olduğum şey var o da, " Sen Shinichi- kun sun değil mi?" sözü. Onun haricinde her şey güzel :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bitime kaldı 4 bölüm.

20. Bölüm:

İnsanlar parazitleri avlamaya başladı fakat parazitler de öyle durup seyirci kalacak cinsten yaratıklar değil. Arada insan kurbanlar oldu, parazitler bilerek karışıklık çıkarıp masum insanları da sürüklediler işin içine. İçlerinden bir tanesi o kadar kurşun yemesine rağmen kan akmadı ve ölmedi de. Sanırım bu içinde çok parazit barındıran adam. Diğer odada bekleyen de sanırım parazitlerin başı ve öteki parazitten aşağı kalır yanı yoktur muhtemelen. Bunlarla kim dövüşecek asıl soru o. Çok parazitli ile dövüşürken anca kendini koruyabilmişti Shinichi. Bunların ikisini de onun alt etmesi gerekirse Shinichi' nin hayatta kalması zor. Elbet Shinichi işin içine girecek ama bunu farkettirmeden yapamaz muhtemelen. Onun da parazit olduğu anlaşılırsa, zarar vermeyeceğine ikna olsalar bile üzerinde bir ton deney yapılacaktır. Migi böyle bir duruma düşmek istemez. Seri 4 bölümde nasıl bağlanacak merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

21. Bölüm

Bu bölümde ters köşe oldum resmen. Ben o adamı parazit olur diye bekliyordum ama insan olan ve parazitleri destekleyen biriymiş. Bunun sinyali daha önceden verildiyse bile farkedememiştim, güzel bir şaşırtma oldu benim açımdan.

Shinichi Muhtemelen savaşmak zorunda kalacak, kaçsa da hiçbir şey çözülmüş olmayacak. Migi uykuda olduğunda paniklemesi ve soğuk kanlılığını koruyamaması güzel yansıtılmış. Migi uykudayken tamamen savunmasız, paraziti de sezemiyor.

Satomi' yi seri boyunca hiç sevmedim, ne olursa olsun sevebileceğimi de düşünmüyorum. Sen Shinichi- kun' sun değil mi sözü bezdirmişti, davranışlarını da sevmiyorum. Onun sayesinde Shinichi biraz sakinledi ve yaşamam gerek diyerek kendinde savaşacak gücü buldu gibi, en azından bir işe yaradı diyebiliyorum bu açıdan. Belki, bir ihtimal o da ölebilir.

Hâlâ serinin sonu nasıl bağlanacak merak ediyorum. Shinichi ile açık bir alanda bir dövüş olursa kimliği belli olacak ki böyleyken bile şüphe çekiyor. Seri sonunda Migi' ye ne olacak o da bir merak konusu, Migi ölür desem Migi ölürse Shinichi' de ölür. Tam olarak fark edilirse deney objesi olabilir, bir tehtit olarak görülebilir ve buna bağlı olarak öldürülebilir. Muhtemelen fark edilecek ve hükümet yararına olduğu için bunu saklayacak ama ben böyle olmasını istemiyorum. Çünkü, burada insan oğlundan bahsediyoruz. Kendisine tehtit oluşturacak bir şeyi ortadan kaldırmaya çalışacaktır bence. Belki de mutlu son ile bitmiyordur seri, bilmiyorum. Çeşitli sonlar üretmeye çalışıyorum ama tam anlamıyla bir sonuca varamıyorum. Bu yüzden de finali daha bir merak ile bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?