Jump to content
  • Kayıt Ol

Parasyte -The Maxim-

painscream

Önerilen İletiler

@pain

Migi giderse Shinichi ölmez. Sadece kolsuz kalır, Migi ölür. Ayrıca "Sen Shinichi-kunsun değil mi?" sözü de güzel bir yere bağlandı hakkını yemeyelim şimdi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 61
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

14

• painscream

13

• gundamaster

9

• meyday

5

son 3 bölümün 2si bıraz hızlı biraz yavaş olacak ama finali nasıl yaparlar bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@pain

Migi giderse Shinichi ölmez. Sadece kolsuz kalır, Migi ölür. Ayrıca "Sen Shinichi-kunsun değil mi?" sözü de güzel bir yere bağlandı hakkını yemeyelim şimdi. :D

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam Migi Shinichi' nin yarasını kapattı ve o olmazsa olmaz gibi bir şey. Tabii kendinden bir bölüm ile yarasını kapatmış olabilir de ama benim hatırladığım kadarıyla Migi yaşamsal faaliyetlere destek çıkıyordu. O kısımları tam hatırlayamadım, bir daha bir göz atmam gerek gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız yanlış hatırlamıyorsam Migi Shinichi' nin yarasını kapattı ve o olmazsa olmaz gibi bir şey. Tabii kendinden bir bölüm ile yarasını kapatmış olabilir de ama benim hatırladığım kadarıyla Migi yaşamsal faaliyetlere destek çıkıyordu. O kısımları tam hatırlayamadım, bir daha bir göz atmam gerek gibi.

O yara kapatma olayı şöyleydi. Migi bazı hücrelerini Shinichi ile paylaştı. Sağ elindeki hücreler ile Shinichi vücudunda olan Migi'nin hücreleri farklı. Migi'nin kendisi uykuda olsa bile Shinichi'nin muazzam yeteneklerini kullanabiliyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O yara kapatma olayı şöyleydi. Migi bazı hücrelerini Shinichi ile paylaştı. Sağ elindeki hücreler ile Shinichi vücudunda olan Migi'nin hücreleri farklı. Migi'nin kendisi uykuda olsa bile Shinichi'nin muazzam yeteneklerini kullanabiliyordu.

Anladım, 6. ve 7. bölümde geçiyormuş bu kısımlar bir daha göz gezdirdim, Migi seni kurtardım benim yaşamam da sana bağlı diyor. Ben orayı senin yaşamın bana bağlı olarak algılamış olabilirim bir ihtimal. Shinichi sağ elini kaybetse ve savaşı kazansa bile hayatta kalan bir parazit daha olacak, şu ağızı garip olan adam. O da savaşa katılır mı bilmiyorum. Ne olacağını tam olarak kestirmek zor, bugünlerde spoiler yememeye özen gösterip, serinin sonunun etkisini bozmamak gerek. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaldı iki bölüm, kaldı iki chapter. Mangaya sadık bi şekilde gitti öylede bitecek gibi gözüküyor. Son anlarda ekstra sahneler belki görürüz ama sadık bir şekilde gidip seyir zevkini bir an bile düşürmediler. Teşekkürler Madhouse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 22

Epey güzel bir bölümdü.

Migi'nin taktiği baya iyiydi. Başta ölmüş gibi gösterdiklerinde üzülmüştüm. Shinichi'nin hücreleri ile bütünleştiği için nihai veda olmadığını düşünmüştüm bölümün ilerleyen yerlerinde de öyle olduğunu gösterdiler. Fakat sağ el gibi tamamiyle gelişmiş bir bilince sahip olmayacak sanırım bu sefer. Yani o süreci tekrar yaşayacak gibi.

Bir sonraki bölümde Gotou ile nihai bir karşılaşma yaşanacaktır. Elemanı bir türlü alt edemediler. Bu sefer infazını verir umarım Shinichi.

Anime bitecek ama parazitler ve insanlar arasındaki dava tam olarak çözülmedi hissi veriyor bana. İnsanlar daha büyük tehlike olarak adledildi ama parazitlerinde insan doğasında aslında yerleri yok. Kendilerini toplumun üst katmanlarına girerek kabul ettirmeye çalışsalar da insanlar için hep bir tehdit oluşturacaklar. Çünkü insanlık kendinden olmayanı her zaman bir tehdit olarak görür.

Son iki bölüm bakalım neler yapacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

22. Bölüm

Migi iyi bir plan yaptı ama yeterince derinden kesememesi yüzünden istediğini alamadı. Migi kendini feda ederek Shinichi' yi kurtardı. Açıkçası Migi' nin böyle bir şey yapacağını düşünmemiştim şimdiye dek. Böyle kendini feda duyguları beslemiyordur diye düşünmüştüm ama parazit de olsa insanlarla beraber yaşayınca insancıl duygulara biraz sahip olabiliyor anlaşılan. "İlk başta beynini ele geçirmediğim için memnunum. Bunun sayesinde arkadaş olarak iyi zaman geçirdik ." diyor. Migi' de gelişim gösterdi. Şu resimde Shinichi' nin arkasından bakması beni duygulandırdı diyebilirim.

[bimgx=500]http://i.hizliresim.com/VlN1gB.jpg[/bimgx]

Shinichi oradan kaçtı ve bir süre yaşlı bir kadının yanında kaldı. Bu sürede Gotou daha da güçlendi diye düşünüyorum. Shinichi elindeki ile nasıl alt edecek merak ediyorum. Migi nin hücreleri Shinichi' de hâlâ duruyor. Migi o hücrelerden kendini çoğaltabilir belki. Son 2 bölüm. Merak ile bekliyorum gelecek bölümleri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

24. Bölüm

Bir an seri kötü son ile bitecek sandım, soğuk terler döktüm bilgisayar başında. ah ftredr535 O şekilde bitmedi şükür.

Murano' nun şu halini pek sevmemiştim, hep bu halini gördük şimdiye dek.

268989.jpg

Bu hali gözüme daha bir güzel geldi, son bölümde biraz beğenimi kazandı en azından :011:

Güzel bir seriyi geride bıraktık sonuç olarak, böyle yapımları umarım daha fazla görebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk defa bir serinin mangaya sadık kalmamasını istedim. "Son bölümü değiştirip ucu açık bir şekilde bitirseydiler keşke be " dedim yani

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk defa bir serinin mangaya sadık kalmamasını istedim. "Son bölümü değiştirip ucu açık bir şekilde bitirseydiler keşke be " dedim yani

Katılmamak elde değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Seriyi daha yeni bitirdim ve bence çok güzel bir seriydi. Madhouse döktürmüş resmen. Uzun zamandır animenin zayıf taraflarına sinirlenmeden izlediğim bir seri olmuyordu ki, Kiseijuu buna son verdi. Keşke spin-off, ova filan bir şey ayarlasalar da ara-ara yine izlesek. Mesela Uda ile ilgili bile olsa izlemek isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?