Jump to content
 • Kayıt Ol

Gugure Kokkuri-san


CloudT

Önerilen İletiler

4MxLGeU.jpg

Yapım Türü: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 12

Yayına Başlama Tarihi: 06.10.2014

Yapımcılar: TMS Entertainment

Türler: Komedi, Romantizm, Shounen, Doğa Üstü Güçler

Süresi: Bölüm başı 24 dakika

________________________________________________________________

Konu: Kohina isimli sevimli küçük bir kızın, bir gün Japon hikayelerinde geçen Kokkuri-san adlı bir hayaleti çağırması üzerine gelen Kokkuri-san'ın, Kohina'nın zor durumunu görmesi ve bu doğrultuda gelişlerini daha sık bir hale getirmesiyle birlikte başlayan macerayı anlatmaktadır.

Tanıtım Videosu

Gugure! Kokkuri-san - Trailer - YouTube

AniDB Sayfası: Gugure Kokkuri-san

ANN Sayfası: Gugure Kokkuri-san

MAL Sayfası: Gugure Kokkuri-san

Kişisel Yorum:

Kohina isimli sevimli bir küçük kızımız vardır. Kendisini oyuncak bebek olarak ilan eden Kohina bir gün yalnızlıkla boğuşurken, tek başına yapmaması gereken bir şeyi yapar ve Japon halk hikayelerinde dahil olmak üzere, modern çağda da ismi oldukça sık duyulan bir hayaleti, adıyla aynı olan kokkuri adlı bir oyun ile çağırır. Ardından ilginç bir şekilde giriş yapan, Kokkuri-san Kohina'nın içler acısı durumunu görünce, onu koruyup kollamak adına ziyaretlerini sıklaştırır. Hem yol hem yoldaş olur...

Seri 12 bölüm olarak planlanmış. Yani kıvamında bir bölüm sayısı belirlenmiş. 2. sezon gelir mi gelmez mi bilinmez ama oldukça hoş bir seri, izlerken yüzünüzde bir tebessüm ile izliyorsunuz. Komedi olmasının yanı sıra, dram yönü de bulunmaktadır. Ve yeni yeni hoş karakterler de eklenecektir. Inugami ve Shigaraki gibi. Zaten diğer türlü Kokkuri-san olmazdı. Sebebi birazdan açıklanacaktır...

Ayrıca sadece, Kohina gibi sevimli bir karakter için bile izlenir.

xkNdW8P.gif

Kokkuri oyununa değinecek olursak eğer, kendisi bir tür kehanet oyunudur. Meiji döneminden beri süre gelen bu oyun, isminden de ilginç bir oyun olduğunu belli etmektedir. İsim, tilki , tengu ve tanuki kanjilerinin birleşmesinden ortaya çıkmıştır. Bu üç isim de, Japon halk hikayelerinde geçen youkai yani hayaletler/doğa üstü yaratıklardır.

Hatta şöyle buyrun;

XW9uvpR.jpg

Oyun bildiğimiz, hayalet çağırma ritüelinin benzeridir. Bir kaç kişi toplanır, bir taşın üstüne parmaklarını koyar ve üç kere Kokkuri-san diyerek ardından bir soru sorarlar. Sorunun cevabı da taşın kendi kendine hareket etmesi üzerine dayalı bir fenomen. Fakat taşın yer aldığı kağıt bizim bildiğimizden biraz farklı. Bu açıdan da bir noktada ayrılmaktadır.

Oyunun nasıl bir şemaya sahip olduğuna dair bir resime şuradan bakabilirsiniz;

SJyTAiB.jpg

Bu da benzer bir oyunu oynayan arkadaşlar;

8NPpDMf.jpg

Ayrıca, tek başına oynanmaması gerektiği yönünde de söylentiler dolaşmaktadır. Nedeni de seride de zaten bahsedilmiştir. Bu açıdan da, seyredilmesi gereken bir seri. Tabi eğer halk hikayelerini seviyorsanız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 6
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • CloudT

  2

 • Earwen

  1

 • calieran

  1

 • crows005

  1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

İlk bakışta bu ne ola ki dedim kendi kendime, sonra izledikçe hoşuma gitti. Bir tebessüm oluşturuyor ister istemez izleyende mutlaka izleyin bence!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bence de izlenmesi gereken bir seri. sezonun sürpriz animesi bile olabilir :D yeni favori karakterim kohina artık :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nozaki-kun nasıl geçen sezona ait ayrı bir yerdeydi ve keyifle izletti. Bu seride aynı imajı sergileyecek gibi. Köpek~Tanrı, Tanuki ve Tilki 'nin seiyuu'ları çok iyi seçilmiş. Cuk!!!

Bunun yanı sıra, bizim yeşilçamdan fırlamış, Kohina-chan'mıza üzülmemek içten bile değil. Kendini oyuncak bebek zannetmesine dair yaşadığı travma nedir, ne değildir ne zaman açıklanır merak ediyorum. :geçmişedönüşvol1:

Velhasıl kelam, keyifle izledim. Umarım, aynı keyfi herkes yaşar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğlenceli bir başlangıç yaptı, ilk bölümü keyifle seyrettim. Ruh çağırma ritüeline sempati kazandırıyor; her eve bir Kokkuri-san lazım :D Fantastik öğeleri, tilki ruhu vs. birçok seride gördük, ne kadar orjinallikten uzak olsa da hoşuma gitti. Kokkuri-san'ın, kendisini oyuncak bebek sanan Kohina'nın ve aralarına yeni katılacak diğer karakterlerin maceralarını keyifle seyredeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzeldi güzel olmasına da bir oturuşta 20 dakika izlenilecek gibi değildi benim için. Orijinalinin 4-koma olduğu çok belli.

O değilde "romance" diyor ya :D Romantizm nasıl girer işin içine merak ediyorum. Gerçi sadece MALde yazmışlar onu, yanlışlık olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Süre konusuna katılıyorum. Genelde bu tarz seriler 10 dk oluyor. Güzelde oluyo bunun süresi biraz fazla kaçmış gibi. Başlarda iyidi ancak sonlara doğru sıkmaya başladı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?