Jump to content
  • Kayıt Ol

Favori Karakterleriniz (Anime/Manga/VN/LN)

CasvalDeikun

Önerilen İletiler

Zaten daha önceden açılan bir konu üzerinden tekrar bir konu açımı oldukça gereksiz olsa gerek, ancak bu konu olmazsa olmaz gibi bir düşünce yapısına girdim ve açma kararı aldım. Bu başlıkta zaten favoriler belirtilmiş, ancak gelen yorumlar doğrultusunda hem 5 karakterin çok az olduğu, hem de üzerinden kaç yıl geçmesi sonucu değişen favoriler tekrardan konu açımı için bir etken oldu.

Normal şartlar altında anime bölümü için geçerli olmayacaktı bu konu, çünkü manga/VN/LN bölümleri de söz konusu, ancak ana başlık bu bölüm içerisinde çerçevelendiği için bu konu buraya uygun olabilir diye düşündüm.

Parantez içerisinde belirttiğim gibi favorileriniz sadece anime çerçevesi içerisinde olma zorunluluğunda değil. Manga/VN/LN içerisinde bulunan karakterler de eklenebilir. Ayrıca 5 tane olma zorunluluğu yok. İsterseniz 20, isterseniz 30, isterseniz 40 tane ekleyebilirsiniz. Tabii abartmanın lüzumu yok , ancak favori listeniz kabarık ise bu durum dikkate alınabilir. Yani bir sınırlama söz konusu değil, istediğiniz kadar ekleyebilme imkanına sahipsiniz.

Ben yukarıdaki konu çerçevesini baz alarak 5 tane ile başlıyorum.

1. de Jarjeyes Oscar François - Rose of Versailles

2. Yang Wenli - Ginga Eiyuu Densetsu

3. Yabuki Joe - Ashita no Joe

4. Soryu Asuka Langley - Neon Genesis Evangelion

5. Otonashi Kyoko - Maison Ikkoku

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tatsuhiro satou - Welcome to the NHK

Hoshi - Arakawa under the bridge

Ashitaka - Princess mononoke

Road Kamelot - D.Gray-man

Grell Sutcliff - Kuroshitsuji

Ve ayrım yapmıyorum One Piece serisinden Hasır şapka tayfasının tamamı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son Goku ve Monkey D. Luffy. İkisininde hayvan iştahı var. İkisi de bir o kadar saf ama bir o kadar güçlü karakterler. Bundan 20-30 sene sonra bile unutmayacağım iki karakterdir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. Hikigaya Hachiman- Yahari Ore no Seishun Rabu Kome wa Machigatteiru

2. Gatts - Berserk

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

MALdeki listeye özellikle her seriden bir karakter koyuyorum. Yoksa liste Umineko + Hatoful dolardı herhalde. MALde olmayan bir karakter ekleyerek yazıyorum:

Sakuya Le Bel Shirogane ( Hatoful Boyfriend | VN)

Erika Furudo (Umineko Chiru | VN )

*Hyun-ae (Analogue: a hate story | VN) - avatardaki kız

Madoka Kaname (Mahou Shoujo Madoka Magika)

Light Yagami (Death Note)

Sıralama önemli değil öylesine yazdım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. Hikigaya Hachiman - Yahari Ore no Seishun Rabu Kome wa Machigatteiru

2. Satou Tatsuhiro - Welcome to the NHK

3. Harlock - Uchuu Kaizoku Captain Harlock

4. Chirico Cuvie - Soho Kihei Votoms

5. Edogawa Conan - Meintatei Conan

10 değil 5 kişi olduğu için böyle bu yüzden çok sevdiğim bazı karakterleri liste dışı bırakmak zorunda kaldım yoksa fanboy gibi görülebilirdim ve bu da arzu ettiğim birşey değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. Itachi - Naruto

2. Ace - One Piece

3. Okita - Gintama

4. Spike - Cowboy Bebop

5. Shizuo - Durarara!!

Itachi'nin ve Ace'in yeri doldurulamaz tabii, diğerleri değişkenlik gösterebiliyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Liste aklıma ilk gelen beşliden oluşuyor. Çok daha fazlası vardır elbet. Ben de listemi italik yapcam. :P

1. Kyosuke Nanbu - Super Robot Taisen OG

2. Bernard Wiseman - Gundam 0080: War in the Pocket

3. Mellowlink Arity - Armor Hunter Mellowlink

4. Kaiji Itou - Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor

5. Molester Man - Chikan Otoko

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Favori bir tane olur gerisi listeyi doldurur diyerekten;

Lockon Stratos a.k.a Neil Dylandy

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek,

Kiritsugu Emiya / Nasuverse

ILEyGFE.gif

Hatun,

Touko Aozaki / Nasuverse

SoPVIcJ.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tüm Umineko karakterlerini bir kenara alirsaaak sirayla,

> Isayama Yomi (Ga-Rei: Zero)

> Caesar Anthonio Zeppeli (Jojo's Bizarre Adventure Part 2: Battle Tendency)

> Inohara Masato (Little Busters!)

> Ryougi Shiki (Kara no Kyoukai)

> Senjougahara Hitagi (Monogatari) = Makise Kurisu (Steins;Gate) = Saber Nero (Fate/Extra)

Umineko karakterleri dahil listenin neredeyse tamaminin aslinda ölü olmasi :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Sırayla gidersek

1-Hyakurin:Blade of the ımmortal

2-Serpico:Berserk

3-Yukinshita yukino:Yahari ore no seishun love come wa machigatteiru

4-Shiina Mashiro:Sakurasou pet na kanojo

5-Orochimaru:Naruto

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Kurama (Yuu Yuu Hakusho)

Sawa Nakamura (Aku no Hana)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 kişiyi tek geçerim

1-Yugi moto

2-Dedektif Conan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
  • 9 ay sonra...

Yang Wenli(Ginga Eiyuu Densetsu):Gerek insan sevgisi gerekse insan merkezciliği anlamında kullanılan hümanizmi felsefik olarak pek tasvip etmesem de bu karakter tam anlamıyla harika.Bir çok animede göremeyeceğiniz gerçeği mükemmeliğini perçinleştirirken yaptığı tespitlere demokrasi ve demokrasinin kaçınılmazı üstü kapalı oligarşiye,jakobenizm,militarizm eleştirilerine hayran kaldığımı belirteyim.Muhteşem bir derinliğe sahip

Homunculus(Full Metal Alchemist Brohterhood):Açık ara gördüğüm en iyi villiandır.Karizması da çabası.Kalitesi antik okültist öğelerin kendisi üzerinde ustaca yedirilmesinden gelmektedir.Homunculus,Tanrıyla bir olma(kabalada esastır)yedi ölümcül günah diye tabir edilen egodan kurtulma vs. Ayrıca kötü olmak için birçok karakterin aksine iyi nedenleri var temeli mevcut

İka Musume(Shinryaku! İka Musume):Bu denli tatlı ve komik mizantropi göremezsiniz.Keşke insanlığı işgal etse

Haruko(FLCL):Havalı ve temelli dizaynına hayran kaldığım gibi gerçekleri ana karakteri suratına vurması etkileyici.Tabi bunda absürt karakterleri de sevdiğim gerçeğinin etkisi mevcut

Mashiro ve Takagi ikilisi(Bakuman):Yaşam amaçlarını bulup hedefleri doğrultusunda çalışmaları bir yana acılı ve sancılı bir deneyim olan aşk duygusunu da hedeflerine ulaşma meselesinde katalizor olarak kullanmaları dürüstlükleri ve masumhane oluş ve davranışlarıyla listeye girmeye hak kazanmışlardır.Ayrıca azim ve hayata tutunma konseptini en iyi yansıtan karakterlerden biri olma şerefine nail olmuştur.Onlar düşünmekle kalmayıp harekete geçen böylece üretkenlikleriyle kazanmış hayatı çözmüşlerdir

Levi(Trinity Seven):Kıskançlıktan zerre haz etmemem neden sevdiğimi açıklıyor

Viral(Gurren Lagan):Zaten gaza gelmiş durumdaydım üstüne yaptığı seçim tuzu biberi oldu

Sayaka(Madoka):Benim hayır neredeyse tüm insanlığın özeti Sayakadır.En başta aşık olmaktan başka bir olayı yok diye düşündüğüm oldu fakat yanılmışım.Aynı zamanda bir anlayışı ve inandığı doğrular uğruna kurban olmanın kişiye bürünmüş halidir.Optimist romantikten/kötümser idealiste stereotip görünümlü karakter.Düşünebilen çoğu insan öyle değil midir.Dürtülerden yüklenmiş doğrulara

Hachiman(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru):Emolukla kötümserlik arasında ince bir çizgi vardır.Hiçbir aksiyonda bulunmayıp etrafta ağlayıp zırlayıp triplere girse muhtemelen bu kadar sevmezdim.Ama kendi durumunun farkında.Bir nevi marjinallik çabaları fakat bununla da övünmeksizin.Doğal dürtüleri(sürü olmak,güç tapıcılığı vs.) kötülediğinden anlayabiliriz.Kısacası kendi bakış açısından zehirlenmek istemiyor diyebiliriz

Kyuubey(Madoka):Canım benim.Onunla ilgili her şey tam anlamıyla fevkalade.Yüzünün ifadesizliği,sinsiliği,zekası,animeye farklı ve bilimvari boyut katması,ağzını sadece yemek yemek için açması vs.

Yaptığı analojilere zaten bitiyorum.Seriye farklı bir derinlik,bakış açısı katmış resmen.Mesela ahlak felsefesinde geçen faydacı ahlak anlayışı gibi.Aynı şekilde insanların evrilmesinde büyük rol oynaması da spirütüalist inanç sistemine bir atıftır.Onsuz Mahou Shojou Madoka Magica düşünülemez.Daha doğrusu animenin kendisi kendi olamazdı

Kendileri Sayakadan sonra en sevdiğim karakterdir

Sormadınız ki söyleyeyim :P

Kokkuri-san(Gugure Kokkuri-san):Saçlarının döküldüğü bölümdeki bulunduğu davranış ve düşünce biçiminde kendimi gördüm

Herkes(Sakigake Cromatie Koukou):Gördüğüm en iyi ve kompleks stereotipler.Tespitlerine denecek bir şey yok.Özellikle de Freddie,goril,afro kafalı komedyen,hokuto.Ve bir serideki tüm karakteri sevmenin ne kadar zor olduğunu göstermiştir

Salamander(Yondemasu yo Azezal-san):Her durumda jakobenizme,kaotik düşünce yapısına,ataerkilliğe karşı tavrım çok serttir ve bu tarz karakterleri zerre sevmem fakat komedinin ağza alınmayacak kavramların,fikriyatların size güzel ve makul gibi lanse etme marifeti vardır.Ve güldürür de

Kötü Kedi Şerafettin ile aynı durum aslında bakarsanız.Kastedilen şey birebir aynı olmasına karşın muhtelemen başka boyutlarda geçtiğinden ötürü farklı algılanmaktadır.Bu da spesifik olarak farklı bir ahlak anlayışı demektir

İtoshiki,Nozomu(Sayanora Zetsubou Sensei):Siz diyin pesimizm ben diyeyim realizm.Değindiği meseleler genellikle hasır altı edilen ama edilmemesi gereken şeyler

Mozgus(Berserk):Normalde çarpık adalet anlayışlılarından pek haz etmem.Tipi ve absürtlüğünden ötürü nedense bana sempatik geldi.Dini altyapısı ve yobazlığın vücut bulmuş hali olması çabası.Gerçekten Tanrı adına iyi kılıf uyduruyor.Şovmen,ikna edici,kafirlerin yani diğer bir deyişle kendi gibi düşünmeyen herhangi bir insanın cezasını kendi eliyle veriyor,korumaları da var.Alın size günümüz liderleri.Kaliteli villianlardan

Saiki,Kusuo(Saiki Kusuo no Ψ-nan):Hachimanla aynı sebeplerle.Esper olmak zor iş yani mazereti de var.İş bitirici karakterleri kibirli olsalar da severim.Gerçi çok narsist değil fakat başkalarının kanaatlerini küçümsemeyi(bunun altında insanları kabullenmekten ziyade anlamaya çalışmak yatıyor) gene görebiliriz

Yukino(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru): Dosdoğru kimseler vazgeçilmezimdir.Zarar verse dahi hayrınadır.Altın değerinde birinin çoğunluk karşısında ezilip pasifleşmesi ne kadar üzücü.İğrendirecek kadar sık yapılan salakça,dibine kadar seksist göğüs klişesine dahi apayrı bir boyut getirmesiyle saygımı kazanmıştır

İnferno Cop:Adamın cehennemde dostu kalmış umrunda değil.Nasıl sempati beslemeyeyim şimdi

Nyaruko(Haiyore! Nyaruko-san):Tek hatası katıksız bir sığıra sırılsıklam aşık olmaktı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Favori olarak tek bir karaktere pek yönelemem. Sevdiklerimi de pek sıralayamam, ancak sıralama çalıştım ve bu tarz bir dizilim çıktı...

Yagami Kazuma - Kaze no Stigma : Son zamanlarda favorim deyince ilk aklıma gelen karakter olmaya başladı. Kitap olarak tanıştığım ilk serilerden birisindendir kendisi, animede de oldukça memnun kaldım. Seri boyunca neredeyse yaptığı her şey ile memnun bırakmıştır...

Ritona Reighnhvasta - fault ms (VN) : Askeri ortamdaki karakterlere yönelik bir zaafım var bu bir gerçek ama özellikle ilk oyunun ortası ve ikinci oyunun başındaki bir kaç durum ve tavrı kendini iyice sevdirdi. Karakter tasarımı olarak da beni oldukça etkilemeyi başarmıştır.

Tanya Dagureschaff - Youjo Senki : Orduya gönüllü katılan astlarına "Bu görevi gönüllü olarak kabul ettiğinize göre ben ve (adını unuttuğum zorunlu olarak görevini yapan diğer astı)'dan daha erken ölmek için elinizden geleni yapın." dediğini duyduğum ilk ve tek subay... Tabii daha da önceki kısımlarda savaşı düşünüp yaptığı bir kaç yorum ve anormal düzeydeki pragmatistliği kendisini fena halde sevdirmeyi becerdi...

Kitayama Shizuku - Mahouka Koukou no Rettousei : Seride ekibin nokta koyucusu. Sakin tavırları ve olaylara yaklaşımını her zaman sevmişimdir. Ne yazık ki seride asıl grupta olup da en geri plana atılan karakterlerden birisi olmuştur :(

Chiba Erika - Mahouka Koukou no Rettousei : Kitapta ilk görüdüğümde bu iyiymiş dedirtmişti, dedirttiğine de değdi, seride belkide görsel açıdan en beğendiğim karakter olmakla birlikte kılıçla olan becerisi (kitaplar 9-11 arasında iyice ortaya çıkıyor) ve trollemeleri ile buraya girmeyi rahatlıkla başardı.

Shiroe - Log Horizon : Adamı ekranda görmek bile beni gülümsetmeye yetiyordu. Araştırmacı ve oyuncu olarak benimkine benzer bir yaklaşımla oyuna bakması ile oldulkça ilgimi çekmişti, serinin ilerleyen kısımlarında ise beğenmek için sebepler sadece çoğaldı.

Regis Auric ve Marie Garter Argentina de Belgaria (Altina) - Haken no Kouki Altina : Favori LN serimin ana karakterleri. Regis'in Altina ile olan sohbetleri gerek savaş alanında gerek kalede, gerek yollarda olsun her zaman gülümsetmiştir. Karakter tasarımı olarak da çok hoşuma gitmeleri de cabası.

Milinda Brandini - Heavy Object : İlk başlarda pek de bir etki bırakmasa da kitabın devamında kendini daha çok ifade etmeye başlaması ile onu daha iyi anlamam sonucunda bu listeye alabildim. Bütün bir donanmayı yok edebilecek bir silahın içinde böyle bir karakter ne arıyor dedirtebilecek bazı davranışları gerçekten eğlenceli durumlara neden oluyor.

Qvenser Barbotage - Heavy Object : Ruh öküzüm... Bir de sapıklığını kontrol altında tutmayı becerse...

TAKAO - Aoki Hagane no Arpeggio : Takao, ikinci dünya savaşı döneminde tasarım olarak en beğendiğim gemi sınıfı... Tsundere mundere, I-2501 ile olan çatışmadan sonra tam anlamıyla gözüme girdi...

Tatiana Vista - Last Exile : İlk animemden favorim. Askeriyedeki abla zaafiyetimin temeli olduğunu düşünüyorum. Diğer ihtimal Silverna'nın ikinci kaptanı olan ablamız olabilir, ama onu Tatiana kadar sevememiştim.

Shinonono Houki - Infinite Stratos : Tasarımı güzel, seslendirmesi güzel, mekası da güzel. Bir de erkek seçmek konusunda başarılı olabilseydi...

Akiyama Yukari - Girls und Panzer : Askeri araçların etrafındayken ben...

Mako Reizei - Girls und Panzer : Kitapçığı okuyup 10 dakikada tank sürmeyi öğrenmek... Başka sebep yazmakla yorulmak istemiyorum.

Lintence "Savoled" Haden - Chrome Shelled Regios : Anlatmak biraz zor... o yüzden sonda

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Uesugi Tatsuya - Touch

Moroboshi Ataru - Urusei Yatsura

Phantom Harlock - Uchuu Kaizoku Captain Harlock

Yang Wen-li - Ginga Eiyuu Densetsu

Kitamura Kou - Cross Game

Saeba Ryo - City Hunter

Arsene Lupin III - Lupin III

Yagami Taichi - Digimon Adventure

Yami Bakura - Yu-Gi-Oh

Kai Hiwatari - Beyblade

Yoochun - Veritas

Terry Grandchester - Candy Candy

Nagoya Chiaki - Kamikaze Kaitou Jeanne

Hiiraga Keaton Taichi - Master Keaton

Skull Knight - Berserk

Kintaro Oe - Golden Boy

Kakeru Kurosawa - Onani Master Kurosawa

Aizawa Yuuichi - Kanon 2006

Hiko Seijuro - Rurouni Kenshin

Sanji - One Piece

100'e tamamlayabilirim ama 20'de kalsın :D

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?