Jump to content
  • Kayıt Ol

Tasarımlarını Beğendiğiniz Sanatçılar

CasvalDeikun

Önerilen İletiler

Direk giriş yapalım. İlk olarak kurallar zaten bilindiği üzere sanatçı ismi ya da isimleri ve çalışma ya da çalışmaları üzerine. En azından 1 tane de olsa çalışması eklenmek zorunda. Sanatçı ile ilgili bilgi verilebilir. İkinci olarak resim boyutuna özen gösterelim, ya resim küçültülsün ya da spoiler içerisine alınsın lütfen. Sayfa içerisi zorlaması yaşanmaması açısından.

O zaman ben başlıyorum.

Renji "Range" Murata

Bu da örnek çalışmalarından birisi:

f97f722e8f4df3252bc5cd30c5a7b103.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

4

• CasvalDeikun

3

• asisitasit

2

• Stzake

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Konuyu ben tam olarak anlayamadım şimdi, Tasarımları derken karakter tiplemeleri vs gibi öğeler üzerine mi paylaşacağız yoksa düz mantık çizimlerini sevdiğimiz sanatçılar havasında bir konu mu, veya sanatçılar derken amatör sanatçılarıda paylaşabiliyor muyuz yoksa bir miktar ünlü mü olmaları gerek? Yani tam olarak ne paylaşıyoruz abi bu konuda, biraz aç :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konuyu ben tam olarak anlayamadım şimdi, Tasarımları derken karakter tiplemeleri vs gibi öğeler üzerine mi paylaşacağız yoksa düz mantık çizimlerini sevdiğimiz sanatçılar havasında bir konu mu, veya sanatçılar derken amatör sanatçılarıda paylaşabiliyor muyuz yoksa bir miktar ünlü mü olmaları gerek? Yani tam olarak ne paylaşıyoruz abi bu konuda, biraz aç :D

Abi sınırlama söz konusu değil. İstediğimiz gibi paylaşım yapabilme imkanına sahip olduğumuz bir durum, yani istediğin gibi paylaşım yap, problem yok. Beğendiğin herhangi bir tasarımı paylaşabilirsin, tabii sanatçı adı gibi durumlar dediğim gibi belirtilmeli. Amatör falan olması mühim değil yani. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peki o zaman aklıma ilk gelen ile başlıyayım, yenilerini de eklerim konu ilerledikçe. Sanatçımızın ismi, veya daha doğrusu kullandığı nickname "Nobita", kendisi ara ara doujinler vs yapan bir pixiv artisti. Doujinlerini fazla kasmadan yaptığından pek güzel bulmasam da tek resim olarak paylaştığı kalem çalışmalarına aşığım neredeyse. Öncelikle resimlerindeki atmosfer, hani verdiği nostajik his mi diyeyim nasıl anlatılır bilmiyorum ama tam benim zevklerime göre. Bunun üzerine ayrıntılara aşırı önem vermesi, arkaplan için gerektiğinde karakterden 3-5 kat daha fazla uğraşması vs benim gözümde en azından arada bi yeni çalışmalarına bakmaya değer bir sanatçı yapıyor kendisini. Resimsel terimleri fazla bilmediğimden derdimi pek anlatamıyorum kusura bakmayın, şöyle beğendiğim 2 adet resmini koyayım üç aşağı beş yukarı resimlerden anlaşılır heralde;

n88ChUL.jpg?1

EbDP62b.jpg?1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aku koihime mi o üstteki?

Koihime veya Touhou olmadan benim favorilerime girebilme ihtimali varmı abi bir sanatçının :D Üstteki koihime, Alttaki touhou. Buda yine aynı adamdan başka bir koihime eseri, heralde bu poza uyacak bir arkaplan uyduramadığından direk böyle yayınlamış, hafif yazık olmuş ama böylesi de gayet hoş. Özellikle Aisha'nın Green Dragon Crescent Blade (elindeki guandao -mızrağa benzeyen aletin adı, ingilizcesini bilmiyorum o savaş aletinin) cidden aşırı ejderha havasında olmuş.

XSiMLQe.jpg?1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu insan biraz Yue falan paylaşır, heyecanla bekliyorduk. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu insan biraz Yue falan paylaşır, heyecanla bekliyorduk. :011:

Bu söylediğim kişi öyle belli bir eser üzerinde durmuyor abi, 3-5 tane bundan 3-5 tane ondan şeklinde gidiyor yani fazla bir koihime veya başka bir yapım üzerine çizimi yok. En fazla touhou yapmış, oda 10-15 kadar ama hepsini burda paylaşmak konuyu öldürür, başka sanatçılara da yer kalsın eminim daha güzelleri çıkacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla anime, manga ve vn işinle uğraşmayanlardan seçecek olursam, profesyoneller arasında tasarımlarını en sevdiğim sanırım Akihiko Yoshida. Final Fantasy oyunlarından tanıyanlar vardır kendisini. Google'da ismini aratarak çalışmalarına bir göz gezdirmeniz mümkün, tıkla.

Amatör olarak da bir tane var. Baya kendine özgü ve sade bir tarzı olduğundan başarılı buluyorum kendisi. Estetik anlayışıma gerçekten hitap ediyor. Ama mızıkçılık yapıp kim olduğunu söylemeyeceğim :D Ele ayağa düşsün istemiyorum açıkçası. Nasıl bir tarzı var derseniz, bi kaç ay öncesinde sıkıntıdan renklendirdiğim bir çalışmasını koyayım da, google'da aratınca da bulamayın :D

aa28041f94.jpg

Not: Olur da bi şekilde kim olduğunu bulan olursa, kendisine saklasın lütfen :D Nedense çok bencilim bu sanatçı konusunda :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim icin taa Black Rock Shooter sarkisinin ilk geldigi zamanlardan bi huke vardi cok sevdigim ama o da bir costu, brsnin animeye uyarlanmasindan tut da taa steins gate'in karakter tasarimlarini ustlenmeye kadar gitti. Yeni birilerini bulmak lazim artik :P

Pixivde de sahane sanatcilar var lakin onlarin sagi solu belli olmuyor :011:

Edit: deviant linklerini gorunce aklima hasta oldugum bir abla geldi http://jdarnell.deviantart.com

kendisi bu tasarimlarinin yer aldigi cantalar falan da satmaya baslamis, benim de planimda istedigim bi cantaya veya tisorte onun tasarimlarindan birini bastirmak var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son zamanlarda özellikle Shin Megami Tensei: Persona serisinden karakter fanartlarını görüp de tanıştığım bir çizer benim bahsedeceğim isim: Ilya Kuvshinov.

Resim galerilerine yakın zamanda göz atmışlığınız varsa illa ki denk gelmişsinizdir. Çizer oyun, anime/manga, film, kendi orijinal tasarımları vs çok çeşitli alanlarda çalışmalara sahip. Hatta az önce deviantart linki vermek için girip, Final Fantasy 15'in baş karakterini de galerisine eklediğini görüp baya baya sevindim.

Şu deviantart linki; http://kr0npr1nz.deviantart.com/

Şunlar da birkaç örnek çalışma, özellikle göz ve dudak detayları muazzam.

sFupGqjl.jpg

4whjwTrl.jpg

aTfrmW6l.jpg

Bu da bonus :P

UqUlsR0l.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?