Jump to content
  • Kayıt Ol

Japonya İçerisinde En İyi Olarak Görülen 100 Seri

CasvalDeikun

Önerilen İletiler

1. Fullmetal Alchemist

2. Gundam

3. Dragonball

4. Mahou Sensei Negima!

5. Doraemon

6. One Piece

7. Touch

8. Conan

9. Alps no Shojou

10. Slam Dunk

11. Saint Seiya

12. Lupin III

13. Sazae-san

14. Pani Poni Dash!

15. Chibi Maruko-chan

16. Crayon Shin-chan

17. Naruto

18. Prince of Tennis

19. Sailor Moon

20. Neon Genesis Evangelion

21. Candy Candy

22. Space Battleship Yamato

23. Atomu

24. Kyojin no Hoshi

25. Flanders no inu

26. Hokuto no ken

27. Bleach

28. Yu Yu Hakusho

29. Anpanman

30. Urusei Yatsura

31. 999

32. Hunter X Hunter

33. Air

34. Dr. Slump

35. Black Jack

36. Kochikame

37. Atashi'n chi

38. Pokémon

39. Gegege no Kitarou

40. Esu wo nare

41. Captain Tsubasa

42. Moomin

43. Tiger Mask

44. Kiteretsu Daihyakka

45. Ranma ½

46. Versailles no bara

47. Shaman King

48. InuYasha

49. Himitsu no Akko-chan

50. Mahou Tsukai Sally

51. Kyo kara Maoh!

52. Rozen Maiden

53. Haré + Guu

54. Digimon

55. Nintama Rantarou

56. Ojarumaru

57. Future Boy Conan

58. Tom & Jerry

59. Tsubasa Chronicle

60. Cat's Eye

61. Attack No. 1

62. Rurouni Kenshin

63. Initial D

64. Fafner

65. Ojamajo Doremi

66. City Hunter

67. Zatch Bell!

68. Hamtaro

69. Ghost in the Shell

70. Minky Momo

71. Tensai Bakabon

72. Precure

73. Kotetsu Jeegu

74. Ribbon no kishi

75. Cutie Honey

76. Devilman

77. Keroro Gunso

78. Yōkai Ningen Bem

79. Reo

80. Macross

81. Obake no Q-Taro

82. Mahou no Tenshi Creamy Mami

83. Mahō no Mako-chan

84. Araiguma Rascal

85. Hana no Ko Lunlun

86. Ikkyū-san

87. Bobobo-bo Bo-bobo

88. Cardcaptor Sakura

89. Maison Ikkoku

90. Hakushon Daimao

91. Hachi

92. Gatchaman

93. Akage no Anne

94. Hikaru no Go

95. Captain

96. Saiyuki

97. Kinnikuman

98. Shojokara Sara

99. Mazinger Z

100. Hana Yori Dango

Japonya içerisinde rağbet görülen, en iyi olarak oylanan 100 seri. Bu liste için görüşleriniz neler? Herkesin zevki farklıdır tabii, ancak bu liste içerisinde olmasa da olur diyebileceğiniz ya da eklenmesini düşündüğünüz başka seriler var mı? Ya da sıralama konusunda hatalı bulduğunu düşündüğünüz noktalar?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

2

• Stzake

2

• CasvalDeikun

2

• bLueeekun

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Hangi serinin kaç numaraya yerleştiğine bakmadan en iyi görmeleri gereken serileri gördüm, oda bana yetti. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk 1 dakikalık bakış için; "Hikaru no Go olmasa olur, Seirei no Moribito mutlaka olmalıydı" diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaynak? Derim :011: Neye göre yapılmış bu liste, kaç kişi katılmış ankete, katılacakları nasıl seçmişler, katılanların bilgi oranları ne kadardı vs hepsi çok önemli. Yani herşeyden önce bi nasıl oluşturulduğuna bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaynağı ben de merak ediyordum ki yazarken gelmiş kaynak. :D Listeye katılanlar genç yaşlı demeden yoldan çevrilenler olmalı. Güncel denilebilecek serilerin yanında, eski bir çok seri de var. Hatta 40 yılını devirmiş ve halen devam etmekte olan Sazae-san gibi animeler de var ki yaş aralığı ve izleyicilerin bilgi oranları çok geniş bir yelpazeye sahipmiş gibime geliyor. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İletinin 2005'de girildiğini gördüm direk linki açtığım gibi. Kapadım da hemen arkasından. Gerçi bu liste dün çıkarılmış olsaydı da liste hakkındaki fikirlerim pek değişmeyecekti. Bazı konularda "genel olarak en iyi" mevzusuna hiç girilmemeli bence. Anime ve manga sektörü de bunlardan biri. Ayrıntılı olarak "en iyi animasyon kullanımı" ve benzeri şekillerde listeler oluşturulabilir belki, bu biraz daha nesnel olur ama "genel olarak en iyi" şeklinde liste oluşturmak yersiz bence.

Ayrıca en iyi anime denmiş ama listeye baktığımda bir çok mangadan uyarlama anime görüyorum. Eğer "en iyi" şeklinde bir liste yapılacaksa bile bi seri ilk ve asıl olarak hangi medyumu kullandıysa o daldaki listede olmalı gibi hissediyorum ben. Tam olarak bu konudaki hislerimi nasıl anlatacağımı bilmiyorum açıkçası. Biraz garip gelebilir ama hislerim bunlar.

Edit: Bi "eyyorlamam bu kadar" demediğim kalmış ikinci paragrafta.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Edit: Harbi 2005 listesiymiş yahu, bir gariplik olduğunu farketmiştim gerçi :D Ki 2005 listesi için bile biraz havada bir liste olmuş, ama en azından listede "Tom ve Jerry", pokemon, digimon, şeker kız candy gibi isimler var. Her ne kadar bu isimlerin ilk 100de olması tartışılacak bir konu olsa da,+tom ve jerry anime olmasa da, yine de en azından adlarının geçtiğini görmek hoş.

+ Stzake'in dediği de en doğrusu, aynı türde olmayan, aynı amacı gütmeyen yapımları kıyaslamak bana da her zaman saçma gelmiştir. Hani bir aksiyon serisi ile slice of life'ı neye göre karşılaştırabilir insanlar bilemiyorum. Kısacası fazla ilgimi çekmedi :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

+ Stzake'in dediği de en doğrusu, aynı türde olmayan, aynı amacı gütmeyen yapımları kıyaslamak bana da her zaman saçma gelmiştir. Hani bir aksiyon serisi ile slice of life'ı neye göre karşılaştırabilir insanlar bilemiyorum. Kısacası fazla ilgimi çekmedi :011:

Benim demek istediğim o değildi yalnız. Bir yapım önce manga olarak çıkmış ise mangalar arasında, anime olarak çıktıysa animeler arasında olması gerektiğini hissediyorum demiştim. Ama o görüşüne de az çok katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Herkesin zevki göreceli olduğu için şu olmalıydı bu olmamalıydı demeyeceğim ama yorumumu sıralama açısından yapasım var. Benim izlemiş olup da sıralama konusunda saçma bulduklarım; Prince of Tennis, her ne kadar küçükken (sonunu bilmediğim için elbet :D) ayıla bayıla izlesek de o finalden sonra Candy Candy, Neon Genesis Evangelion, Bleach, Air, Kyou Kara Maoh!, Rozen Maiden.

Aslında izlendikleri dönemdeki ilgiye göre mi sıralama yapılmış anlamadım ama bana göre listede çok yersiz olan sıralamalar var. Prince of Tennis izlerken tek sıkılan spor animesever bendim sanırım. Listede olabileceğini düşünüyorum ama benim açımdan sıralamada çok yukarda, daha aşağılara çekilebilirdi. Hele o Rose of Versailles ile Rurouni Kenshin gibi serilerin sıralamasını gördükten sonra Japonya'ya yolum düşerse direk boykot işine girişeceğim. :P Bu listeyi gördükten sonra ne zamandır bekletmiş olduğum Touch serisini izlemek de şart oldu. :D

Ekleme:

Çocukluğumun en sevilen Shoujo serilerinden Hana no Ko Lunlun'u listede görmek de ayrı bir keyif verdi. çünkü bu seri ile Daddy Long Legs başından sonuna kadar heyecanla izlediğim çocukluk animelerimdir benim. embarrassed.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

her ne kadar 2005 listesi olsa da saçma sapan bir liste olmuş. listede hiç kimsenin karşı çıkamayacağı 3 tane doğru var sadece. o da ilk 3 teki seriler. onlar dışında elle tutulur bir yanı yok listenin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?