Jump to content
  • Kayıt Ol

JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders 2. Sezon

painscream

Önerilen İletiler

Mariah 2 bölüm sürdü mesela, bazen bölümün yarısında bir stand bitiyor diğeri başlıyor.

Alessi 1 bölüm, Gambler 2 bölüm, HB + Petshop 2-3 bölüm, Gamer 2 bölüm hatta 3 bile olur bu :D, Vanilla Ice 2-3 olabilir = 16-18 bölüme tekabül eder. Dio bölümleri de allah kerim artık 6 bölüm mü sürer 8 bölüm mü :011: Anime tarihinde shounenlerin dövüş rekoru kaç bilmiyorum da, bu da hatırı sayır uzunlukta bir dövüş olacak sanırım.

Bekleterek mi izlesek ne yapsak, her hafta her hafta beklenmez bu :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 64
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

24

• bLueeekun

19

• gundamaster

10

• painscream

6

Alessi 2 bölüm sürecek. Alessi promosunda Part I olarak belirttiler. Başa bir yerde de 3 bölüm sonra kumar gelicek diye seviniyordu. Bu tarz yorumlar gelince bende heyecanlanıyorum. 2-3 bölümlük dövüşleri bile zor bekliyorken 6-8 bölüm sürebilecek Dio dövüşünü nasıl beklicez. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Alessi 2 bölümse 2. bölümü o dediğim Special kısma harcayacaklarındandır ki hepimizin kalplerini hızlı hızlı attıracak bir bölüm olur o Special. Keşke direk o Special'e atlayabilsek, napalım Alessiyi biz ya :P

Artık sağda solda sevinenleri çok görürsün dediğim gibi bu Alessi'den sonrası All Star şovu gibi; karşılaşılan her düşman Stardust Crusaders'ın en çok akılda kalan yerlerini üstleniyor. Sabırsızlanıyorum valla.

Ben sizi iyice gaza getirme görevimi tamamladım :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O zaman o şekilde olabilir. İlk iki partta special tarafları var mıydı? Varsa animede işlediler mi hiç hatırlamıyorum. İlk kuşağı mangada da bitirmiştim zaten ilk kuşakta special kısmı yoktu diye hatırlıyorum. Alessiden sonaki kapışmalar All star maçları gibi olacaksa dediğin gibi kim sallar o s.....yı.(Nokta koyduğum yer Alessi hakkında öğendiğim bir şeydir, spoiler vermeden bu şekilde kullandım. :D)

Sen zaten her hafta burayı boş bırakma yeter. Her yorumun zaten heyecanlandırmaya, gaza getirmeye yetiyor. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Special dememin sebebi 1 chapterlık olmasından dolayı, aslen Special olarak geçmiyor. Şimdi chapterın adını söylesem spoiler olur, Jojo'da chapter isimleri genelde o bölümde ne olacağını az çok açıklar nitelikte oluyor. Örnek "Chapter 50: Dilek Özkan'ı vurmaya çalışıyor!" :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni bölüm

Ay Alessi'nin bu adam olduğunu unutmuşum, çok zevkliydi bu adam ya. Hele Silver Chariot'un Paamiiii diye zırlaması acayip tatlı ;_;

[bimgx=600]http://puu.sh/gfDbw/6ffc2c753d.png[/bimgx]

Dikkatimi çeken bir diğer şey de bu bölüm biraz boş geçtiğinden bolca animasyon tekniğiyle doldurmaya çalışmışlar. Iggy'nin koşuşu, Polnareff'ın kovalama sahnesi vesaire yine o bayıldığım teknikle süslenmiş <3

Bir de 2. sezonun müzikleri 1. sezona kıyasla şimdilik çok daha iyi görünüyor, Iggy Alessi ve Mariah'ın OST'leri şmdiye kadar şahane uyuyor sahnelere.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

08

Polnareff resmen kısa süreli cenneti yaşadı. Ama nasıl bi duygu olduğunu, ne duygusunda olduğunu çocuk olduğu için bilmiyordu. :D Valla Mariah'dan beri yani 3 bölümdür ara ara ön plana çıkan bayanların animasyonları ve içinde bulundukları durumlar seksi oldu. Böyle devam ederse JoJo'dan beklentilerimiz farklı olacak. :011: Şaka bir yana Alessi gücün dışında bayağı komik bi karakter. Büyüklerden tırsan küçüklere sataşan bir tip. :D Meşhur lafıda iyimiş. Stand işlenişini pek anlamadım. Polnareff saldırıdan kaçtı ama o gölge altında olduğu için mi çocuğa dönüştü şimdi? Yoksa kaçırdığımız farklı bir şey mi oldu? Eğer gölge altta kaldığı içinse haftaya Jotaro da çocuk olacak demektir. :D

Ayrıca bu Iggy olayların içinde olmasa bile bir şeyleri seziyor ama yardım etme anlamında harekette bile bulunmuyor. İlk geldiği andan beri vurdumduymaz bi karakter olduğunu öğrendik ama bu kadar da olmasın yav. Onu da dövüşürken görelim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

08

Polnareff resmen kısa süreli cenneti yaşadı. Ama nasıl bi duygu olduğunu, ne duygusunda olduğunu çocuk olduğu için bilmiyordu. :D Valla Mariah'dan beri yani 3 bölümdür ara ara ön plana çıkan bayanların animasyonları ve içinde bulundukları durumlar seksi oldu. Böyle devam ederse JoJo'dan beklentilerimiz farklı olacak. :011: Şaka bir yana Alessi gücün dışında bayağı komik bi karakter. Büyüklerden tırsan küçüklere sataşan bir tip. :D Meşhur lafıda iyimiş. Stand işlenişini pek anlamadım. Polnareff saldırıdan kaçtı ama o gölge altında olduğu için mi çocuğa dönüştü şimdi? Yoksa kaçırdığımız farklı bir şey mi oldu? Eğer gölge altta kaldığı içinse haftaya Jotaro da çocuk olacak demektir. :D

Ayrıca bu Iggy olayların içinde olmasa bile bir şeyleri seziyor ama yardım etme anlamında harekette bile bulunmuyor. İlk geldiği andan beri vurdumduymaz bi karakter olduğunu öğrendik ama bu kadar da olmasın yav. Onu da dövüşürken görelim. :D

Yanlış bilmiyorsam, senin gölgenin üzerine geldiğinde mi ne yakalanıyordun. Polnareff havaya zıplasa da gölgesi yerde sonuçta :011:

Iggy <3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 09

Alessi'yi de standını da hiç sevmedim. Çok şükür iki bölümde halloldu kendisi. Polnareff ile olan dövüşü de inanılmaz zorlama geldi. Tek hamleyle boynunu kırabilecekken suda boğmaya çalışıp, küvetin deliğine saçını sıkıştırmalar falan...

Jojo küçük olsa bile yumruğu yapıştırmayı bildi. İnsan küçük ya da büyük olsun zor durumdaki savunma mekanizması ilk anda ya eller ya da ayaklardır. Ordaki hamle doğru olmuştu ama 7 yaşındaki(?) çocuğun o kadar sıkı yumruk atması da epey mantıksızdı.

Polnareff sonunda hatuna doğru bir hamle yaptı. O bendim dese güzelim hatunu tehlikeye sokacaktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

joseph'e denk gelseydi keşke o eleman

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

10. Bölüm

Söylendiği gibi güzelmiş Barbie. Yumruk kavgasına dönüşmemesine rağmen çok iyi işleniyor arc. Bir kumarbazada böyle şeyler yakışırdı zaten. Joseph'in Derbi ile dalga geçmesi güzeldi. Polnareff ve Joseph'i kaptırdık, umudumuz Jotaro. O ne yapacak bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm

Baya heyecanlı bölümdü be, nefes kesti resmen. Sigara sansürlemişler o biraz garibime gitti. Sonuç olarak Jotaro blöf ile kazanmış oldu. "Acaba yanlış dağıtılmış olabilir mi, kaybedersem Dio-sama beni öldürür" düşünceleri D'Arby' nin sonunu getirdi. Ele bakmaması çok daha büyük bir baskı kurdu düşman üzerinde. Acaba değiştirdi mi? Nasıl bu kadar güvenebiliyor diye. Gerçekten güzel bir bölümdü.

Gelecek bölüm Oingo- Boingo ile eski bir Stand kullanıcısı geri dönüyor gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 12

Oingo-Boingo kardeşleri hiç sevmemiştim. Bu bölümde Boingo yine ortaya çıktı. Öngörü kitabı ile yine saçma sapan bir sürü mevzu döndürdü.

Dio

'nun sahneleri dışında oldukça kötü bir bölümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Müsaadeniz olursa, bölüm yorumu yanında genel olarak JoJo görüşümü ve diğer kısımları aktaracağım. İlk olarak JoJo'nun ününü birçok kısım üzerinden duyuyordum. (Sağ olsun Hokuto no Ken karşılaştırmaları ilk sıra içerisinde yer aldı.) Uzun süre okumayı planlamıştım; ancak maalesef nasip olmadı. Aradan zaman geçtikten sonra, ilk defa 2012 versiyonu ile tekrar hatırladım ve seri bitimi sonrası ilk iki bölümün manga kısmını okudum. Açıkçası 2012 oldukça hoşuma gitti ve ciddi anlamda enfes bir aktarım. Yani manga ile farklılık yok. %100 adaptasyon diyebiliriz. (Ya da çok az farklılık var hatırlamıyorum ya da yok ben göremedim.) Dediğim gibi oldukça başarılı. Ve aslında direkt olarak "iyi" gördüm ve çok sevdim doğrusu seriyi. Özellikle Joseph tam anlamı ile efsanevi ve birçok karaktere ilham olmuş bir karakter zaten. Ancak Stardust Crusaders ciddi anlamda hiç hoşuma gitmedi, bilmiyorum böyle düşünen benim sanırım. Yani, oldukça zorlama geldi. Sanki adeta uzatılmak için uzatılmış, Stand sahipleri çok az olabilirdi. Çok fazla "olması" için olan Stand sahibi var diye düşünüyorum. Bu arada mangaların sadece ilk iki kısmını okusam bile, anime ile karşılaştırdığım zaman yine Stardust Crusaders mangasını (animeyi izledikten sonra) ile gördüğüm kadarıyla aynı aktarım. Yani 2012 versiyonu gibi, oldukça başarılı. Yani Stardust Crusaders anime aktarımı başarısız değil, düşüş yok. Manga zaten öyle ve bence manga oldukça başarısız. Bilmiyorum ama, yeni "JoJo" hiç hoşuma gitmedi. Sevmemek değil, ısınamadım. Belki Joseph sonrası olabilir ama, cidden karakteri görmeye tahammül edemiyorum. Daha sonra Dio'nun gelmesi inanılmaz sinirlerimi bozdu. Yani ne gerek var? Şahsen getirilmesini pek hoş karşılamadım, o Jonathan ile uyumluydu ve Jonathan ile bitmeliydi bence. Tekrar tekrar kullanılması hoşuma gitmedi. Sadece, "eskiler yenilere karşı" kısmı hoşuma gidiyor ama, yine de pek sevemedim. Maalesef Stardust Crusaders, benim için tek iyi yön olarak Joseph'in yaşlılığını gösterme yönünden iyi oldu. Onun haricinde, "aşırı zorlama" ve "aşırı uzatılma" olarak görüyorum. Yani, o 2012 gibi manganın iki bölümünü 26 bölüme mükemmel bir şekilde aktaran aktarım ile Stardust Crusaders cidden karşılaştırılamıyor. Yanlış anlaşılmasın, bu anime aktarımı ile ilgili değil mangası "inanılmaz uzatılmış" bence dediğim gibi.

Neyse, bölüm içerisine gelelim:

Takip ettiğim kadarıyla, oldukça kısa bir bölüm sayısı kalmış. Yani mangasının 152 bölüm olduğunu biliyoruz. 108 bölüm işlendi, şimdi 109 bölüm ile devam edecek. Yani Stardust Crusaders bu sezon bitecek; ya 24 bölüm olarak ya da 26, pek bilemiyorum. Bir de söylenilen, "Alessi (5) + 1 Special" bölümünde bulunan "Special" bölümü Alessi ile değil, 12. bölümün başında gösterildi kısa bir giriş olarak. (Dio ile Hol Horse sahnesi.)

Ve her daim gördüğümüz kadarıyla, Dio ile Joutarou savaşacak:

Jotaro_v_s_DIO_by_Mephisth_Mitsuru.png

Zaten Joutarou dediğim gibi hiç ısınamadığım bir karakter, keşke yaşlı olmasaydı Joseph'in savaşmasını çok isterdim doğrusu. Gerçi, yine bir beklentim var. Joutarou'nun yenilip, Joseph'in eski toprak olarak işleri eline alması yönünde. Ancak sanırım, pek umduğumu bulma gibi bir durumum olmayacak. Bir de, sanırım artık JoJo mangaları hep bu doğrultu üzerinde gidiyormuş. Yani ilk iki kısım gibi değil, hep Stardust Crusaders havasında olacak bundan sonra edindiğim bilgiler doğrultusunda. Yani o ilk iki bölümün hızlı akışı gibi değil, oldukça yavaş bir akış vb. özellikler tarzında. Neyse zaten, Stardust Crusaders bitimi yine sevdiğim için bir şans verip ilk iki bölümünü okuduğum manganın sekizinci bölümüne kadar gelmeyi düşünüyorum. O zaman görürüm sanırım. Yine de, seyir ve okuma yönünden ne kadar eski hava olmasa bile, oldukça keyifli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sonunda yolculuğumuzun sonuna geldik. Dio'ya çok az kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 16

Nihayet hararetli, bizarre ve gerilim yüklü bir Jojo bölümü.

Telence D'arby abisinden de daha deli çıktı. Açıkçası karakteri baya sevdim. Ruhları kukla olarak toplaması, acaip kuklalara falan sahip olması seri katil profili yaratmış elemanda.

Bölümde epey gerilimliydi zaten.

Geçen haftaki Iggy ve Petshop bölümü de fena değildi ama bu bölüm bayağı iyiydi.

Suwabe Junichi de karaktere çok yakışmış. Telence D'arby olarak epey şahane bir performans sergilemiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaşasın en sevdiğim bölüm geldi <3<3<3 Bir zamanlar bu Stand ile ilgili bir sahneden imza kullanmıştım "yesyesyesyes" içeren. O sahneyi görünce bakalım kim hatırlayacak :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Atari oynuyorlar yav. :D Resmen çocukluğuma döndüm. JoJo'yu izlemek her zaman güzeldir ama araba yarışını bile izlemek çok güzeldi ya. Eskiden ne oynardık. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Bölümde olanları kelimelere dökmek zor, baya hüzünlendirdi.

Abdül' ün herhangi bir zorlukta kendinizi kurtarın demesi fakat kendi sözünü dinlemeyip Polnaref ve IGGY' i kurtarması ardından IGGY' nin Polnaref'i kurtarmaya çalışması baya duygulandırdı. Iggy, Stand ile Dio' nun şekline girince rakip baya sinirlendi. Iggy yutulmadı fakat ölümüne dövüldü. O son sahnelerdeki çaresizlik çok fenaydı. Diyecek pek bir şey yok, yoldaşları bir bir kaybediyoruz. Iggy' de gidici, oradan nasıl çıkacak ki? Bir şekilde Jotaro ve diğerlerinin gelmesi lazım.

Serinin kaç bölüm olacağı belli değil MAL ve ANIDB de gözüktüğü kadarıyla. 26 bölüm olur muhtemelen diye düşünüyorum ama öyle olursa 7 bölüm kalıyor geriye. 7 bölümde başka stand yoksa yeterli gelebilir, varsa daha uzatırlar. Bir bölüm sayısına sığdıracağız diye kesip biçmesinler de gerisi önemli değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Under daha öncelerde arcları yazmıştı. Bu son arc bundan sonra Dio geliyor. Ben son iki bölümdür hüzünlendim. Bi yandan yazmak istiyorum bi yandan yazma diyorum o kadar hüzünlendim yani. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölümler artık kaç tane kaldı bilmiyorum ama arcları saydığım gibi tamamen Dio's World üzerine olacak. Bölüm isimleri muhtemelen Dio's world Part 1, 2 3 diye gidecek.

Bölüm gerçekten çok güzel gitti, acele etmeden her sahnenin gerilimini yerinde vererek. Iggy ve Polnareff'in birbirlerinin arkasını koruduğu o sessizlik, o gerilim ve o sağı solu dikkatle izlemeleri falan nefes tutturdu. Polnareff'e bolca monolog vermeleri gerçekten hoşuma gitti, Abdul'un onu 2 kere koruması Iggy'nin koruması falan onu gerçekten büyük bi suçluluk altına soktu. Hele ki Polnareff şu mainlerin arasında en onurlu olanıyken bu suçluluk duygusunun onu rakibe arkadan saldırmasına bile itmesi onun ne derece etkilendiğini çok iyi gösteriyor.

Araki'nin köpeklere karşı bi problemi olduğunu bu bölüm iyice gördük, gene acı çeken kanlar içinde yatan köpek figürü :011: Lakin adam her vurduğunda içimiz parçalandı Iggy'e ;__;

Son sahnede ise Iggy'nin ufacık patileriyle kalkıp minicik bedeniyle Stand'ini çıkarmaya çalışması yürek burktu yürek. Kalkıp kalkıp düştükçe biz de dağıldık, senaryoyu bilsem bile "hadi be Iggy, yaparsın Iggy" dedim ;____;

[bimgx=500]http://puu.sh/hPlZ2/a3dc3a874f.png[/bimgx]

Ühühühühühü ;____;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben açıkcası;

Abdül ve Iggy'e üzülmekten Dio'nun gelişine pek sevinemedim. Tamam JoJoda arc sonlar en yakın kişiler genelde ölüyor ama insan alışamıyor be. :( En çokta Iggy'e üzüldüm. Polnareff'i kurtarmak için kendisini tam anlamıyla feda etti. Polnareffde üzülmenin, ağlamanın sırası değil deyip gözyaşlarını tutamaması ayrı bi göz doldurucu sahneydi. Artık son arc'a girdik. Açıkcası başka kişileride kaybeceğiz diye çok korkuyorum. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oy oy oy kalbim durdu <3

Ne güzel bölüm o öyle yaaahuuuu. Mangada okurken daha uzun gelmişti, burada valla bi çırpıda arabalı sahneye geldik nasıl oldu anlamadım bir de baktım ki bölüm bitmiş :011: Bazı sahneler "gereksiz konuşmalar" içeriyor diyorum (senatör olayı gibi) ama hak da veriyorum bölüm sonlarını ayarlamak için uzatıyorlar muhabbeti bazen.

İlk MUDAMUDAMUADMUDAUMDAMUDA'mızı aldık, çok etkili olmasa da yürek hoplatmıştır :P Dio vallahi mangada olduğu kadar göz büyülüyor, o ekrana çıkınca insan gözünü ondan alamayıp hayran hayran bakıyor. Acaba şimdi ne diyecek, ne yapacak falan merak ettiriyor. 2 sezon boyunca aralarda gözüküp gözüküp en sonunda tüm ihtişamıyla çıkınca insan doya doya görmek, duymak istiyor. Dio-sama <3

Şu parça da önerilir, DIO'nun ASB müziği:

http://www.youtube.com/watch?v=Gk7KBR_UWV4

Edit:

Facebook'ta arkadaşla konuştuk burada bahsetmeyi unutmuşum. Arabalı sahnede aslında deli bir ayrıntıyı kestiler, sanırım blu-ray mevzusundan dolayı oldu. OVA'yı izleyenler bilecektir, şu sahne:

Kanın arka cama kadar sıçraması, Dio'nun muhabbeti falan yoktu. Benim baya içim ürpermişti bu sahneyi okuyunca valla. Animede sadece kaput kanla boyanmıştı sanırım. Eklerlerse güzel olur BD'ye :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?