Jump to content
  • Kayıt Ol

Psycho Pass Movie

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

psycho-pass-movie-poster-1.jpg

Bugün Japonya'da vizyona giren Psycho Pass filmi 1. sezondan kalan soruları açıklama amaçlı yeni bir hikaye içeriyor.

İlk sezondan 4 sene sonra geçen hikayede, Güney Doğu Asya'nın Sibyl sisteminin yeni bir seviyeye çıkartılması öngörülmüş, bunun için gerekli bir deney için de bir grup tehlikeli suçlu bilerek Japonya'daki yapay deniz şehri Shambala'ya sokulmuştur. Bu olaydan haberdar olan Akane duruma el koyar ama olaylar onu tahmin edemeyeceği gerçeklerle yüzyüze getirecektir.

2. sezondan farklı olarak ve 1. sezonda olduğu gibi Urobuchi Gen tarafından yazılan hikayeye filmin fragmanını ilk sezonu izlemediyseniz izlemeniz spoiler yemenize sebep olacaktır. Umarımı yaptım.

Kaynak: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 12
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

4

• gundamaster

2

• Akuma_Blade

2

• bLueeekun

1

Filmi sabırsızlıkla bekleyen biri olarak açıkçası bu fragmanı gördükten sonra beklentimin üzerinde üzücü ve standart olarak yüksek gibi görünüyor. Umarım 2. sezon finali gibi hayal kırıklığı yaşamam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Açıkçası Kougami dışındaki diğer karakterlerde, başta Akane olmak üzere Sbiyl'i çökertmeye çalışmazlarsa bu animenin de pek beklenti karşılayacağını sanmıyorum. Sibyl'de bu kadar hata varken, bir çok şey görmezden geliniyorken ve herhangi farklı bir adım atılmıyorken her şey normal karşılandığı için büyük bir hataya sebebiyet veriyor. Her defasında bir kişinin değil de toplu olarak bir direniş grubunun hikayesini izlemek daha güzel olacaktır bu anlamda. Ben artık Psycho Pass'tan bunu bekliyorum. Sürekli Sibyl'in uşağı olan birinin olayları örtbas etmesi ve sistemi tek başına yok etmeye çalışan birini değil.

Umarım ikinci sezondaki gibi düşüş yerine hikayede yükselişe geçen bir yapım izleriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası Kougami dışındaki diğer karakterlerde, başta Akane olmak üzere Sbiyl'i çökertmeye çalışmazlarsa bu animenin de pek beklenti karşılayacağını sanmıyorum. Sibyl'de bu kadar hata varken, bir çok şey görmezden geliniyorken ve herhangi farklı bir adım atılmıyorken her şey normal karşılandığı için büyük bir hataya sebebiyet veriyor. Her defasında bir kişinin değil de toplu olarak bir direniş grubunun hikayesini izlemek daha güzel olacaktır bu anlamda. Ben artık Psycho Pass'tan bunu bekliyorum. Sürekli Sibyl'in uşağı olan birinin olayları örtbas etmesi ve sistemi tek başına yok etmeye çalışan birini değil.

Umarım ikinci sezondaki gibi düşüş yerine hikayede yükselişe geçen bir yapım izleriz.

Katılıyorum da korktuğumuz başımıza gelecek gibi bir his var içimde ve bu seferki kurban kougami olabilir gibi geliyor eğer tahmin ettiğim şey olursa senaristi ingilizce ve bilimum dillerde küfür bombardımanına tutabilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Katılıyorum da korktuğumuz başımıza gelecek gibi bir his var içimde ve bu seferki kurban kougami olabilir gibi geliyor eğer tahmin ettiğim şey olursa senaristi ingilizce ve bilimum dillerde küfür bombardımanına tutabilirim.

Bu seriyi Kougami'yi harcayarak bitireceklerini pek düşünmüyorum. Çünkü onun yerini alabilecek biri olmadığını düşünüyorum. Akane her ne kadar gelişse de bir Kougami seviyesinde değil ve Sibyl'e karşı hala çok insiyatifli. Tabi filmde bu değişirse, yaman olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundam resmen hislerime tercüman olmuş. Bundan sonra bu animede gundam'ın dediği olmazsa daha fazla dayanamaz. Ben dahil çoğu kişi gundam'ın bahsettiği olayları görmek istiyor. Sibly sistemine karşı savaş başlatıp Kougami'yi harcasalar, Kougami efsane karakterlerden biri olarak anime tarihine altın harflerle yazdırır kendini. Böyle diyorumda resmen bu olması gereken olayları kafamda canlandırıyorumda benim hayalim bile efsane oluyor. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...

Film bugün itibariyle nete düştü (elbette RAW olarak) , İng. altyazılı bekleyenler takibe başlayabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Yarım yamalak Japonca kelime bilgimle 1,5 hafta önce filmi izledim. Filmin iyiliği kötülüğü açısından bahsetmem gerekirse 2.Sezondan çok daha iyi olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Sırf Kougami olduğu için değil. Hikâyenin başka ülkelere dağılmasını 1.Sezondan beri beklemiştim. Bu filmde bunu görüyoruz. Spoiler olacağı başka bir şey söylemeden puan vereyim.

Bana göre;

Psycho Pass 1.Sezon 8.5/10

Psycho Pass 2.Sezon 6.7/10

Psycho Pass Movie 7.9/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Filmi izledikten sonra, İlk sezon son sürat giden bir araba, 2. sezon o arabanın duvara çarpmış hali, film ise duvara çarptıktan sonra tekrar gider mi giye gaz verilen bir arabayı getiriyor aklıma. Eğer 3. sezon olur ve de adam akıllı mantıklı bir şey yapmazlarsa gazı verdikleri anda dağılacak bir araba görüyorum sadece...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam bir hayal kırıklığıydı. Seri havada kaldıydı şimdi kütle çekim kuvvetinden uzaya kaçı verdi. (bir benzetmede benden). Ya sürekli aynı temayı yedirip yedirip duruyorlar sıkıldım yeni şeyler olsun artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Filmi izlemedim ama 2. sezonun hakkını yiyorsunuz bence. İlk sezon kadar beğenmiştim. Başkarakter de bayağı ilginçti. Hem Makişima'nın ikide bir alıntı yapması da çok gıcık ediciydi. Film 2. sezondan iyiyse benim için iyi olacak demektir. Ama bu seride hoşuma gitmeyen şey orantısız şiddet. Birileri dururken diğerleri şah damara levyeyle vuruyor ya, oralar hep asabımı bozuyordu. Öyle bir şey olmazsa iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hak yemek..... Beklentilerimizi, senin beklentilerini karşıladığı gibi karşılamadı demek daha doğru gibi...Ben azından kendi adıma benimkini karşılamadı diyebilirim.

Yani Senin gıcık bulduğun Makishima Shougo'yu benim sevmem gibi...

Film ise, 1 ve 2 sezonun üzerine + hiç bir şey koymadan papaz her zaman pilav yemez sözünün tersi "yiyin işte gene pilav size" demesi gibi geldiğinden beğenmeme hakkımı kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz önce bitirdim filmini.8/10'luk fazlasıyla güzel bir film.İkinci sezondan çok daha iyi ve kaliteli olmuş.İlk sezonun aksine psikolojik ve motiv odaklı bir yapıdan çok siyaset odaklı bir yapısı var.

Filmin sonunda hissetiğim şey ise belli bir devam serisinin(3.sezon,Ova) temellerinin atılmış olduğu idi.Umarım tahmin ettiğim doğru çıkar.Piyasada ki gereksiz moe yapımlar yerine böyle markaların devam etmesi ve hak ettikleri değeri görmeleri fazlasıyla sevindirici ve gerekli.

Buradan Urobichi Gen'i tebrik ediyorum.Piyasada ki en yetenekli yazarlardan biri.Umarım böyle güzel ve değerli eserler yazmaya devam eder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?