Jump to content
  • Kayıt Ol

Chikao Otsuka aramızdan ayrıldı


Akuma_Blade

Önerilen İletiler

hoootsuk.jpg

En sevdiğim veteran seiyuu'lardan birisinin vefat haberini vermek zorundayım. Armored Trooper Votoms OVA'larından Yoran Pailsen, Gundam 0083: Stardust Memory'den Eiphar Synapse, Digimon Adventure'den Piemon ve Apokarimon, Hellsing'den Sir Hellsing, Arion'dan Hades, Area 88'den McCoy, Dragonball Z'den Taopaipai, Blackjack'den Crossword, JoJo's Bizarre Adventure OVA serisinden Joseph Joestar, Uchuu Senkan Yamato II'den Amiral Valsey, Fist of North Star'dan Jagi ve Ryuken, RahXephon'dan Shougo Rikudoh, Nadia: Secrets of Blue Water'den Geiger, Full Metal Panic: Second Raid'den Lord Mallory, Lupin III'den Goemon Ishikawa XIII, One Piece'den Gol D Roger, Mobile Suit Gundam 00'dan Aeolia Schenberg ve Legend of Galactic Heroes'den Kaiser Rudolf Von Goldenbaum gibi pek çok karaktere sesini vermiş olan Chikao Otsuka'nın dün 85 yaşındayken kalp krizinden dolayı vefat ettiği açıklandı.

Chikao Otsuka aynı zamanda bir başka veteran seiyuu olan Akio Otsuka'nın babasıydı ve çeşitli yapımlarda onunla karşılıklı seslendirme yapmıştı. Aslında şaka maka pekl çok rolde beraber oynamışlardı, örneğin Memories'de baba Japon genelkurmay başkanıyken oğlu ona ayar çeken zenci Amerikalı generali seslendirmişti. Blackjack'de babası kendini aestezik kullanmadan ameliyat ettirip kendini feda eden adamken oğlu onu ameliyat eden doktordu. 0083'de baba Albion kaptanıyken oğlu ona saldıran birlikten Gato'ydu. Yamato'nun PSX versiyonunda baba Amiral Valsey'ken oğlu onunla savaşan Amiral Hijikata'ydı. Metal Gear Solid 4'de baba ve oğulun son kez karşı karşıya geldikleri sahne hakeza. Örnekler çoğaltılabilir.

Kendisi aynı zamanda oyun hayranlarınca Sonic'den Dr Eggman, Metal Gear Solid 4'den Big Boss, Tekken'den Jinpachi Mishima, Asura's Wrath'den Kalrow, Kingdom Hearts'dan Master Xehanort ve Final Fantasy XII'den Cid olarak hatırlanabilir.

Bıraktığı muazzam eserler karşısında kendisini daima hatırlayacağız.

http://www.youtube.com/watch?v=J6dCZJPbQfA

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • Akuma_Blade

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?