Jump to content
  • Kayıt Ol

İlkbahar animeleri çizelgesi (2015)

BuDu

Önerilen İletiler

N5QJ2O.jpg

İlkbahar animeleri çizelgesi (2015) v2

Hazırlayan: Deadpool

Site: burakduman.net

Değişim günlüğü

- Yayın tarihleri güncellenmiştir.

- Yapımcı bilgileri eklenmiştir.

- Çoğu serinin bölüm sayısı duyrulmadığı için bu kısım çizelgeden çıkarılmıştır.

Resim ön izlemedir. Yüksek çözünürlüklü çizelgeyi indirmek için ikona tıklayınız.

kjPR0W.png

Resmi MangaMeeya veya CDisplayEX gibi bir programla açmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 13
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• BuDu

5

• cakiphan

2

• CasvalDeikun

2

• Bakayalo

1

Bakayalo

Epey bi izleyeceğim var, heyecanla beklediğim yok. Orta halli bir sezon olacak gibi benim için. Eskilerin devamlarından zaten devam edilecekler var. Yenilerden ise...

Kesin izlerim dediklerim: Arslan Senki, Denpa Kyōşi (listede göremedim ama gelecek sanıyorum), Hibike! Euphonium (müzik+SoL+KyoAni :)), Hōkago no Pleiades, Nagato Yuki-çan no Şōşitsu, OreMonogatari, Show by Rock.

Şans vereceklerim: Dungeon..., Etotama, Punchline, Şokugeki no Sōma, Triage X, Urawa no Usagi-çan, Yamada-kun to 7-nin no Majo.

Bu arada, Hōkago no Pleiades için bir not: Pleiades/Seven Sisters = Subaru/Sumaru = Ülker/Süreyya :goz kirpma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Digimon Adventure Tri

İlk seri yayınlanıyorken lisedeydim ve açıkçası fazla da önemsememiştim. Sonraki yıllarda hikaye ilerledikçe bu serinin bir Pokemon klonu olmadığını anlayabildim. Benim için özel bir yerde olan bir yapım olmadı hiçbir zaman ama yine de hikayenin nasıl biteceğini görmek adına izleyeceğim.

-Unlimiyed Blade Works 2

Bir şekilde izlenmesi gerekecek.

-Gintama

Bir şekilde izlenmesi gerekecek

-Arslan Senki

İlk duyurusundan beri bekliyorum. En çok beklenti içinde olduğum yapım.

-Gunslinger Stratos

Muhtemelen sadece seyirlik olabilir ama ilginç olmayı başarabilir pekala.

-Blood Blockade Battlefront

Trigun ve Cowboy Bebop isimleri sizi heyecanlandırıyorsa beklemelisiniz.

-Knights of Sidonia 2

Bir şekilde izlenmesi gerekiyor.

-Kyoukai no Rinne

Rumiko Takahashi işlerini oldum olası severim. Eğer Manga promo'sundaki başrol seiyuu'ları burada da olsaydı güzel olacaktı elbette ama her şekilde izlenecek.

-Ninja Slayer

ONA filan olur sanıyordum, TV olmasına ihtimal vermemiştim. Çizimlerine dair fikrim olmadığından beklentisiz şekilde bekliyorum.

-SNAFU 2

Olay budur! Saori Hayami için bile izlerim ben.

-Owari no Seraph

En heyecanlı yerinde 2. cour'a bağlayacak bir seri daha gibi geliyor bana.

-Lupin III

Bir şekilde izlenmesi gerekecek.

-Grisaia no Kajitsu

İlk seri vasat altıydı ama potansiyeli vardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baby step, fate, DXD, gintama, diamond no ace, yahari ore, sidonia no kishi, nisekoi devam serileri olduğu için kesin izleyeceğim.

Merakla beklediklerim tabii herkesinki gibi arslan senki. Mangasını severek okuduğum bir yapım.

Denpa kyoshi, Shokugeki no Souma, Yamadakun to Nananin no Majo, son zamanlarda epey popüler mangalar. Ben de kıt İngilizcemle okumaya çalışıyorum ayrıca:D

Aslında hepsine bir göz atacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dungeon'dan da beklentilerim fazla. Square Enix'in bir diğer serisi olan Kekkon Yubiwa Monogatari de önümüzdeki yıllarda animeye uyarlanacaktır. Square Enix serilerini takibe almakta fayda var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En çok merak ettiğim küçüklüğümün animesi olan Digimon. Digimon'u 2,5 sezon izlemiştim. En çokta ilk sezonunu beğenmiştim. İlk sezondaki karakterlerin lise yıllarını göreceğiz. Bunun dışında devam serisi olan Gintama, Nisekoi, Yahari'yi ve FSN'i izleyeceğim. -Gerçi FSN'nin ilk sezonunu bitirmedim daha.- Yamada-kun, Ore Monogatari, Kekkai Sensen ve Arslan Senki, Shokugeki no Soma, ve Ninja Slayer ise izlemeyi planladığım yeni seriler.

Ayrıca Türkçe chart için teşekkürler. Konusuna ve afişlerine bakarak bazı serilerin nereye gidecekleri belli oluyor. Özellikle echhi seriler. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arslan Senki, Sidonia no Kishi, Yamada-kun, Shokugeki no Soma, Gintama merakla beklediğim seriler. Özellikle Arslan Senki için kıvranıyorum şuan. Güzel sezon olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ingilizcesinin okumamıştım punchline niyetlenmiştim izlerim diye ama türkçe görünce ilk cümlesini okuyunca "oh,shit" çektim gözümü açtığın ve chartı tr ye çevirdiğin için sağol. Bunun daha önce türkçeye çevrildiğini hatırlamıyorum ve eğer doğruysam türkiye de bir ilki başardığın için seni burdan tebrik ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ingilizcesinin okumamıştım punchline niyetlenmiştim izlerim diye ama türkçe görünce ilk cümlesini okuyunca "oh,shit" çektim gözümü açtığın ve chartı tr ye çevirdiğin için sağol. Bunun daha önce türkçeye çevrildiğini hatırlamıyorum ve eğer doğruysam türkiye de bir ilki başardığın için seni burdan tebrik ediyorum.

Estağfurullah. Yaptığım tek şey İngilizce metinleri Türkçe'ye çevirip resmi düzenlemek o kadar. Onda da spoiler vermemek için olabildiğince özgün cümleler kurmaya çalıştım. Animefantastica gibi sitelerin tanıtımlarından yararlandım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilmukabele muhterem mübağala yapmışlığım da yok hani. İlk defa türkçe animechart görüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Estağfurullah. Yaptığım tek şey İngilizce metinleri Türkçe'ye çevirip resmi düzenlemek o kadar. Onda da spoiler vermemek için olabildiğince özgün cümleler kurmaya çalıştım. Animefantastica gibi sitelerin tanıtımlarından yararlandım.

Doğrusunu söylemek gerekirse ben de cakiphan gibi şaşkın vaziyetteyim. Bu tarz yapılar elbette çok fazla hazırlanıyor, kullanılıyor. Ancak çok ciddi bir emek söz konusu, onun için ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Ha, çeviri ya da tanıtım yazıları pek problem olmaz; ancak tasarım çok büyük bir problem olur. Kendimden biliyorum. Photoshop, Illustrator ya da Fireworks veya benzeri programlar vasıtasıyla bu tarz en baştan tüm hazırlanan yapımları eklemeniz ve bu kadar hoş bir tasarım için bayağı zaman harcamak lazım. O yüzden abarttığımı ya da laf kalabalığı veya konu dışı endişesi olmazsa, hazır gezerken görmüşken size cakiphan gibi teşekkür etmek isterim. Ha, teşekkürün ya da beğenilmenin sizin emeğinizi karşılamayacağı ayrı bir gerçek; ancak yine de herhalde adet olsa gerek, yapılıyor.

Asıl konu içerisine gelelim uzatmadan:

Önceki başlık altında zaten yazdım sanırım. Hiçbir seri maalesef beni heyecanlandırmıyor ya da heveslendirmiyor. Sadece çok köklü bir mazisi olduğu için heyecanlandığım Lupin III, yine ondan diğerleri gibi pek bir beklentim yok. Sadece "mazisi" olduğu için. Pek keyif alacağımı düşünmüyorum maalesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En azından şu serilerin beklentileri karşılayacağını düşünüyorum.

Arslan Senki (Türkçe - Mangaframe), DanMachi (Türkçe - Webtoon Life), Ninja Slayer (İngilizce Roman)

İlk olarak DanMachi'nin kadrosunu hiç beğenmiyorum. Biraz okumuştum ön yargılarımı kırmak için; ancak yine sonuç değişmedi. Suzuhito Yasuda ile ilgili çok kötü düşüncelerim olduğunu söylemem lazım. Çalıştığı işlerden inanılmaz nefret ediyorum. (Örnek olarak Gundam Build Fighters Try ve Durarara!! başlıcaları.) Diğer isim Fujino Omori'nin zaten ilk eseri, dolayısıyla aslında onun için bir şans vermek istemiştim; ancak maalesef istediğimi vermedi. Pek beklentim olmadı zaten. O yüzden pek vakit ayıracağımı zannetmiyorum maalesef.

İkinci olarak Arslan Senki konusunda çok büyük ümitlerim vardı; ancak hepsi berbat oldu. Mangasını en kısa zaman içerisinde okuyacağım zaten. Bakmıştım hatta, oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Sonuç itibari ile Yoshiki Tanaka gibi şaheserler yazmış bir isim ve Fullmetal Alchemist yaratıcısı Hiromu Arakawa gibi isimler var. Ancak anime aktarımının açıkçası pek iyi olacağını düşünmüyorum. Stüdyo desen, benim için oldukça kötü. Yönetmen desen, inan sırf Bleach için bile inanılmaz nefret ediyorum Noriyuki Abe adlı şahıstan. Dolayısıyla diğer kısımları saymama bile gerek yok, beklentilerim maalesef berbat oldu.

Ve Ninja Slayer hakkında maalesef pek bir bilgim yok. Aslında ona da bakılabilir söylediğiniz gibi, bakalım inşallah artık. Yalnız inanın, özellikle Arslan Senki beni çok büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. En azından o şaheserleri yaratan insanların eserinin böyle kötü ellere düşmesini istemezdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?