Jump to content
  • Kayıt Ol

2015 Tokyo Anime Ödüllerini Kazananlar Belirlendi

painscream

Önerilen İletiler

2015 Tokyo Anime Ödüllerini Kazananlar Belirlendi. Buna göre;

Yılın En iyi Animasyonu: Frozen(Film) - Ping Pong Animation ( TV )

İkinci Olanlar: Stand By Me Doraemon (Film) - Youkai Watch (TV)

Fan Ödülü: Tiger & Bunny 2: The Rising (Film)

Bireysel Ödüller: ( İsimlerin yanındaki eserler kişilerin en bilindik eserleri diyebiliriz, rahat tanınabilmesi için konulmuş.. Bu kısımda eserler değil, kişiler ödül almış. )

En İyi Yönetmen: Isao Takahata ( Hotaru No Haka)

En İyi Senaryo & Orijinal Hikaye: Jukki Hanada (K-On!!)

En İyi Animatör: Osamu Tanabe (Kaguya-hime no Monogatari),Kumiko Takahashi (Fullmetal Alchemist), Itou Nobutaka

En iyi Karakter Tasarımı - Mekanik Tasarım: Takahiro Kishida (Mahou Shoujo Madoka★Magica)

En İyi Sanat Yönetmeni: Kazuo Oga (Mononoke Hime)

En İyi Seiyuu: Daisuke Ono (Durarara!!-Shizuo), Kouki Uchiyama (Nisekoi - Ichijou, Raku)

En İyi Müzik: Hiroyuki Sawano (Shingeki no Kyojin)

Onursal Başarı Ödülleri:

Yönetmen: Toshio Hirata,(Petshop of Horrors)

Senarist: Yoshitake Suzuki (Mobile Fighter G Gundam)

Seiyuu: Hiroshi Otake (Great Mazinger)

Besteci: Nobuyoshi Koshibe (Mach GoGoGo)

Animatör: Tadakatsu Yoshida (Kaze no Tani no Nausicaä)

Şarkıcı: Isao Sasaki (Uchuu Senkan Yamato 2199)

Yapımcı: Jushichi Sano

Animasyon Yönetmeni: Sadao Tsukioka (Ookami Shounen Ken)

Ses Yönetmeni: Kan Mizumoto (Yu Yu Hakusho)

Yazar(Mangaka): Monkey Punch (Lupin III) 

Sanat Yönetmeni: Masahiro Ioka (Alps no Shoujo Heidi)  

Kaynak: MAL

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

3

• painscream

3

• bLueeekun

2

• calieran

2

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Ping Pong'u metnin ortalarında bulamayınca üzülmüştüm meğersem ismine yakışır yerde, en tepedeymiş :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

K-ON nasıl en iyi senaryo ve orjinal hikaye ödülü almış anlamış değilim. Tipik günlük yaşamdı. Dayanamayıp yarıda bıraktım. Tamam tatlı karakterleri vardı ama ne bileyim garibime gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de Youkai Watch' ı anlayabilmiş değilim. Haftalık satışlarda (bluray-DVD) gördüm kendisini. Japonya' da seviliyor sanırım. Hiçbir bölümüne de bakmadım, sadece afişine göre değerlendiriyorum ama sevebileceğim türden bir şeye benzemiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

K-ON nasıl en iyi senaryo ve orjinal hikaye ödülü almış anlamış değilim. Tipik günlük yaşamdı. Dayanamayıp yarıda bıraktım. Tamam tatlı karakterleri vardı ama ne bileyim garibime gitti.

Her ne kadar ayılıp bayılmasam da hakettiğini düşünüyorum zira o tür animelerin öncüsü gibi bir şey oldu, devrim niteliğinde diyebiliriz? herhalde. Sektörü köklü değiştirdi adamlar. K-ON'dan sonra müzik/SoL türü koptu gitti ama hiçbiri K-ON başarısını yakalayamadı zannımca. (Idolmaster ve Love Live gibi oyun uyarlaması olan idol animelerini falan kenara atıyorum)

Edit: Tabi yanlış anlaşılmasın burada ödül animeye değil adama veriliyor, K-ON burada sadece örnek olarak verilmiş. Sanırım öyle bir ön yargıya düşüldü :011: Sadece Frozen, Ping Pong, Stand by Me ve Tiger Bunny anime olarak aldılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bazı süprizlerle şaşırdığım bir liste oldu. Aşağı yukarı sitemizde de benim gibi şaşıranlar olmuş. Japon zevkleri farklı oluyor demek...

Bir dakika anlamadığım bi nokta var. Yapım yılı farklı animeler var. 2015 e kadar yapılmış tüm serilerimi ele almışlar ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de Youkai Watch' ı anlayabilmiş değilim. Haftalık satışlarda (bluray-DVD) gördüm kendisini. Japonya' da seviliyor sanırım. Hiçbir bölümüne de bakmadım, sadece afişine göre değerlendiriyorum ama sevebileceğim türden bir şeye benzemiyor.

Abi Youkai Watch şu sıralar en ünlü "Çocuk" animelerinden biri, sen izleyip ne yapacaksın zaten :011: Millet ufak çocukları için alıyor dvdlerini bizim eski teletabiler falan hesabı işte.

+ O yanındaki eserler yapımcının çalıştığı ünlü serilerden bir örnek sadece, o seri için ödül almıyor bunu not düşersen karışıklık çıkmaz bence konuda, MAL'de de o notu düşmüşler zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haklısın, not düşmek gerekirdi. O eserlerle daha rahat tanınacağından örnek verilmiş aslında ama direkt o ödül almış gibi gözükebiliyor da. Bir düzeltme yapayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben k-on için aldı sandım. Onun için almadıysa iyi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben k-on için aldı sandım. Onun için almadıysa iyi. :D

Vallahi bende bi an öyle sandım. Sitesine girip detaylı inclemek gerekitormuş demek ki...:gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orijinal MAL başlığında da aynı karışıklık olmuş, OP sonradan düzeltmiş mesajı aynı bizdeki gibi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?