Jump to content
  • Kayıt Ol

Visual novel tavsiye

delilik61

Önerilen İletiler

Visual novele yeni başladım ve dili basit olan ingilizce visual novel önerirmisiniz yada olmadı en azından yeni başladığım için bi öneri yaparsanız çok güzel olur şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• delilik61

3

• loykad

2

• AkuTan

2

• _Kyoukasuigetsu

2

En Çok Yazanlar

Öncelikle anime gibi bunun da türleri mevcut. Şimdi kendi zevkime göre rastgele bir şey önersem beğenmeyebilirsin. Ne gibi türlerden hoşlanıyorsun, korku komedi bilim-kurgu vesaire biraz daha açarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Okuması kolay olanlar genelde günlük diyaloglar içeren vn'ler oluyor, buluruz ya sen hele tür söyle de :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Utsuro no Hako to Zero no Maria

Uzun zamandır okumak istiyorum bunu. Çok güzel yorumlar yapılıyor. Bir bak derim. İngilizcem olsa da ben de okusam :(

Edit: @Undermine: Buna bir anime uyarlaması gelir mi yakınlarda, ne diyorsun? :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Utsuro no Hako to Zero no Maria

Uzun zamandır okumak istiyorum bunu. Çok güzel yorumlar yapılıyor. Bir bak derim. İngilizcem olsa da ben de okusam :(

Edit: @Undermine: Buna bir anime uyarlaması gelir mi yakınlarda, ne diyorsun? :(

Visual novel değil o, Light novel. Ama ünlü baya, Gerçi bir Sao veya Toaru majutsu seviyesinde ünlü değil japonyada hani herkes onu konuşuyor derecesinde de değil, MAL'de çok yüksek puan almasının sebebi ing fazla light novel olmadığından, yine de bu kadar ün ile anime uyarlaması gelme ihtimali yüksek, %50-55 diyebilirim kendi tahminime göre.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Visual novel değil o, Light novel. Ama ünlü baya, Gerçi bir Sao veya Toaru majutsu seviyesinde ünlü değil japonyada hani herkes onu konuşuyor derecesinde de değil, MAL'de çok yüksek puan almasının sebebi ing fazla light novel olmadığından, yine de bu kadar ün ile anime uyarlaması gelme ihtimali yüksek, %50-55 diyebilirim kendi tahminime göre.

Ha öyle mi? Pek anlamıyorum light veya visual. Myanimelist'de direk novel diye kategoriledikleri için. :D Umarım gelir, bari animesini izleyebileyim.

Neyse arkadaşın konusunu baltalamayayım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle anime gibi bunun da türleri mevcut. Şimdi kendi zevkime göre rastgele bir şey önersem beğenmeyebilirsin. Ne gibi türlerden hoşlanıyorsun, korku komedi bilim-kurgu vesaire biraz daha açarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.

Okuması kolay olanlar genelde günlük diyaloglar içeren vn'ler oluyor, buluruz ya sen hele tür söyle de :D

fantastik olur komedi olur yetişkin içerik olur her türlüsü olur sonuçta yeni başlayacağım için basit bir ingilizce olsun yeterli benim için

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Little Busters'ı önerebilirim çok basit ingilizcesi var günlük konuşma dili, komedisi yerinde, gameplay falan da var hatta keyif alırsın diye düşünüyorum.

Olay şu ki belirli seçenekleri seçmen ve bi route sırasına göre oynaman gerekiyor oyun sonunu adam gibi görüp anlamak için, o da şurada: http://tlwiki.org/?title=LB!:Walkthrough

Route kavramının ne olduğunu bilmiyorsan VN bölümümüzde bi rehber var bakabilirsin. Walkthrough'da dikkat etmen gereken tek şey mavi olanlara geldiğinde Save almayı unutmamak. Açıklamada yazıyor zaten. Şimdi bakınca attığım sayfa çok karışık geliyor biliyorum ama okudukça ne demek istediğini anlayacaksın :D

LB biraz uzundur ama okuduğuna fazlasıyla değer. Yok bu beni sarmadı diyorsan bir klasik olan Tsukihime'yi önerebilirim. İngilizcesi karışık değil ama bazı kavramlar için arkada bi sözlük açık olsa fena olmaz. Tsukihime LB'ye çok daha karanlık atmosfere sahip, dram-gizem-korku öğelerini içeriyor. Çizimi eski ama güzeldir. (Bunda da WT şart)

Dram ve komedi ağırlıklı önerebileceğim bir diğer VN Sharin no Kuni, Himawari no Shoujo. Günlük konuşma dilinde olan, kısa ve etkileyici bir diğer başlangıç VN'si. (WT gerekli)

Son olarak VN dünyasının Death Note'u gibi olan Saya no Uta var. Korku-gizem-dram türünde. Kısa, okuması rahat ve seçenek açısından gayet uygun bi VN. Amerikan tadı verir okurken. (WT o kadar da gerekmiyor, deneme yanılma yoluyla oynasan daha çok zevk alırsın)

Seç beğen al aklıma ilk gelenler bunlar oldu :D Hepsini torrent olarak fuwanovel.org'da bulabilirsin. Bazılarını çalıştırmak için bilgisayarının dilini İngilizce yapman gerekebilir. Sorun çıkarsa yazarsın, yardımcı oluruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi "Basit" var basit var dostum, senin ingilizcenin ne derece olduğunu bilmeden birşey önermek çok zor. Tavsiyem Majikoi oyununu bir denemen, slice of life ve komedi üzerine ingilizcesi pek ağır olmayan bir oyun. Bunu bitirmesen bile biraz denedikten sonra "bana ağır geldi" veya " sıkıntısız okuyabildim" şeklinde yönlendirmelerde bulunursan bende ona göre birşeyler önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

teşkkürler dediğiniz oyunlara bakıp durumumu buraya yazarım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?