Jump to content
  • Kayıt Ol

Arslan Senki

painscream

Önerilen İletiler

72332l.jpg

Hikaye, bir ihanet sonucunda düşman yönetimine geçen Pers İmparatorluğu' nun gerçek prensi Arslan etrafında geçer. Kral Andragoras ve güzel karısı düşman tarafından yakalanmıştır. Prens Arslan tüm bu yaşananlardan sonra tek başına kalmıştır. Ta ki kralın genç, yetenekli ve cesur askeri Daryoon' la tanışana dek.

Tanıtım Deadpool' a aittir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• painscream

1

• Akuma_Blade

1

• _Kyoukasuigetsu

1

Atıma atladım izlemeye hazırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

72332l.jpg

Hikaye, bir ihanet sonucunda düşman yönetimine geçen Pers İmparatorluğu' nun gerçek prensi Arslan etrafında geçer. Kral Andragoras ve güzel karısı düşman tarafından yakalanmıştır. Prens Arslan tüm bu yaşananlardan sonra tek başına kalmıştır. Ta ki kralın genç, yetenekli ve cesur askeri Daryoon' la tanışana dek.

Tanıtım Deadpool' a aittir.

Daryoon'la zaten tanışıyorlardı, Arslan için manevi abi gibi birşey zaten. En azından OVA'da öyleydi.

Bu arada son fragmanda "kimse yok mu kurtaran?" diye bas bas bağıran, "Daryoon!" diye uluyan bir Arslan gördükten sonra yuh dedim. OVA'yı izleyenler bilirler, Arslan tek başına iken bile düşmana aman dilemez, bir varis olarak yetkinliğini her daim ön planda tutmasını gerektiğini bilerek hareket eder, savaşın ortasında adamlarından alenen yardım dilenmez yani. Burada ise resmen Lv0 bir shounen kahramanına dönüşmüş gördüm Arslan'ı, üzülmeden edemedim :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazarın FMA' da ki Edward karakteri de ufaktı ve hiç büyümedi de. Buda mı öyle olur acaba lakin FMA ayarını yakalar ümidiyle izleyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. bölüm

Seride sanki Türk islam devletleri havasına ait bir yaşam vardı. Başrolün isim olarka da Arslan olarak verilmesi bana Türkiye Selçukluları hatırlattı. Lakin başrol çok ezik geldiki ilk bakış olarak itici bir hava veriyor. Okçu karakter bana Patlayıcı simyacıyı hatırlattı tasvir olarak ama kişilikte tam tersi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde aklıma direk o geldi. Sanki bir Osmanlı, Selçuklu yapısı vardı şehirde. Uzun süredir krallık-imparatorluk yapısı içeren anime izlememiştim. İlk bölüm fena değildi. Mangasını bilmem ama ilerleyen bölümlerde seri kendine gelir, hatta haftalık seyretmek zor gelebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Halk giyiniş ve yerleşim yaşamıyla benzetilebilir. Özellikle dikkat ettiyseniz kafaya fes takmış karakterler de var. Ama genel olarak alınıp harmanlanmış diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İlk bölüm biraz beklentiyi düşürmüştü seriye karşı ama ilk bölümün günahı olmaz. İkinci bölümle harika bir seyir sundu.

Bölüm 02

Lusitanian ile girişilen savaş sonrası ihanetler, taraf değişiklikleri, kayıplar ve büyük tuzaklar sonrası Arslan'ın yolculuğu başlamış oldu.

Kral'ın kibirlenip, Daryun'u dinlemeyerek akılsızlık göstermesi sonucu bir sürü Pars askeri derin çukurdaki yağ içinde can verdiler. Kabul edelim ki çok akıllıca ama bir o kadar pis bir tuzaktı.

Savaş sırasında çalan ostlar çok güzeldi. Her bölümle birlikte Eir aoi'nin söylediği kapanış şarkısı daha bir güzel ve anlamlı oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?