Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works (2015)

painscream

Önerilen İletiler

Aynen aysöken'in dediği gibi bana da ders oldu bıraktım bluraylerin çıkmasını bekliyorum izlemek için. En azından maraton yaparım kesintisiz falan izlerim böyle her hafta kahır çekmektense.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 39
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

13

• bLueeekun

6

• aysöken

6

• painscream

4

Büyük spoileri dile getirmicem ama herkes anlamıştır artık. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Droplayacağım dedim ama "o dövüşü de batırmış olamazlar" diye girdim izledim. VE EVET SONUNDA BEKLEDİÐİM ŞEY GELDİ ALLAHIM ŞÜKÜÜÜÜR

Eğer bu animede "Emiya" için farklı, yeni bir versiyon duymazsam animeyi her yerde elimden ne kadar geliyorsa kötüleyeceğim. 08 Nisan 2015 :D

Öncelikle şunu koyayım :011: Evet evet evet koca bölümü sakin sakin izlerken, beni bir anda yerimde zıplatmaya elimi ayağımı titretmeye başlayan tek şey Emiya'nın o girişini duymak oldu. Bir an bile şüphe etmedim Shirou konuşmaya başladığında direk anladım "EVET EMIYA ÇALIYOR" :011: Archer merdivenden indiğinde tam anlamıyla çalmaya başladı. <3<3<3

http://www.youtube.com/watch?v=uSm6nnwesV4

<3<3<3<3<3<3

Bir fan olarak Prisma Ilya'dan bu yana benim için en güzel şeydi bu. Hemen çıksın hemen duymak istiyorum <3

Bölüme gelecek olursak pacing çok güzeldi, Archer-Saber diyalogunu mükemmel işlediler. Archer'ın geçmişini de gösterdiler, böyle şeyler bekliyorduk zaten. Keşke bu performansı önceki bölümlerde de gösterebilselerdi. Saber'ın Fate route'undaki ideallerine de ufak bi değinme yaptılar.

Şükürler olsun ki Shirou'yu artık saçma sapan bi karakter olarak göstermiyorlar, yani öyle umuyorum.

Edit: Hype'ım geçtiğine göre bölümün kimi kısımlarında beni düşündüren şeyleri de yazayım.

Bölümün en en en en başında yaşı biraz daha ilerlemiş bi Shirou görmüştük. CG olma yolundaki haliydi yani. LAKİN, diğer yapımlardan bildiğim kadarıyla Shirou'nun saçının o kısımda beyaz olması gerekiyordu. Çünkü Shirou o kadar çok çabalıyor ve büyü yapıyordu ki, saçları beyazlamış ve cilt rengi koyulaşmıştı. Orada niye böyle bi kritik hata yaptılar bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

emiya nerdeee

Archer'a ikinci kez UBW açtıracak ne vardı? Hayır niye böyle bir şeyi ekleme gereği duyarsın ki. Sırf animede "mekan güzel gözüküyor, ortam iyi" diye böyle bi ekleme (plothole mu desem) yapılmamalı. Her şeyden önce adamın zaten manası az, niye UBW açsın. Açınca zaten Noble Phantasm savuramayacak, normal dövüşten farkı yok. Sırf "al bak gör bu mekanı" diye boş beleş bi anlam yükleyerk ambiyans yaratmışlar. Einzbern malikanesi de gayet hoş bir ambiyansa sahipti bence.

Ya hayır madem sonradan UBW açtırdınız, bari Archer'ın tüm sözleri söylemesine izin verin. I am the bone of my sword demesiyle UBW'yi açması bir oluyor yahu. :011:

Shirou sahnelerinde, ki Shirou açısından en en en en önemli karakter gelişimiydi o son kısımlar, Emiya yerine vokalli bir şarkı kullanılması açıkçası hoşuma gitmedi. Ha şarkının melodisi güzeldi ama nedense o vokalle hiç yakışmadı o duyguya. Çok bi emo mu desem, evet emo diyeyim, emo hissettirdi :D

Onun haricinde Avalon-Saber teması falan çok iyi işlendi.

Hele ki Lancer olayı tek korktuğum şeydi "nolur düzgün aktarsınlar" dediğim, en en en mükemmel uyarlanmış sahne buydu koca sezonda. Eh bizim salak oğlan haketti bunu ama değil mi :P

Şu meşhur resmi atmanın vakti geldi:

[bIMGX=650]http://i.imgur.com/XUqzx9y.png[/bIMGX]

:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Arkadaş eğer Shirou'ya sıfır focuslanacaksanız bölümün adını niye Answer koyarsınız ki? Adama Naruto gibi power up vermekten başka bir halt yapmıyorlar yav, hani bunun monologu açıklaması nerede? Bi Emiya'nın bölümde oluşu güzeldi. Ona bile sevinir olduk. Hoş onun bile sadece giriş melodisini çaldılar, OST'ye koyarlar mı belli değil haha

Troll niyetine mi yaptılar bu UBW'yi yoksa tamamen F/Z sevenleri animeye çekmek için mi çabalıyorlar anlamıyorum vallahi.

Her şeyden önce Archer'ın fırlattığı o kocaman kılıçlar neydi?

Gilgamesh neden Noble Phantasm yerine klasik kılıçlardan fırlattı?

SHIROU'NUN NEDEN HİÇ MONOLOGU YOK? Belki 5 dakika ya sürdü ya sürmedi, bölümün adı Answer'ken ana karakterin sadece 2 cümle konuşması nedir? Saber'ın hatta ve hatta Rin'in bile monologu varken neden olayın en büyük şahsının hiç monologu olmaz?

Emiya'nın kullanım yeri doğru lakin içi boş, neden Emiya var, neden Shirou birden şaha kalkabiliyor, Archer neden yenilebiliyor bunların içi hiçbir zaman Shirou perspektifinden doldurulamadı bu animede.

Gilgamesh'in konuşmasını bu bölüme sığdırmak uğruna Answer'dan neden kısarsınız?

Neden hala inatla Zero'yla ilgili onlarca flashback koymak zorundasınız?

Neden 20 dakikalık bölümde Shirou'nun tüm konuşması 5 dakikadan ibaret? Bölümün geri kalanında bu adam yok mu ortada?

Sonuç olarak yine insanlar Shirou'yu klasik shounen maini gibi görüp nefret etmeye devam edecek. :D

Bölümün en güzel unsuru Shinji'nin olayıydı yemin ederim, her bölüm Shinji koysunlar bari de biraz yüzümüz gülsün.

Umineko'dan bu yana gördüğüm en en en en kötü anime uyarlaması. There is no UBW anime arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

benim haberim bile yoktu başlayayım bari izlemeye yavaş yavaş

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlemedim ama şu monolog varsa eve ambulans gönderin, çünkü ben yerde kan revan içinde yatıyor olacağım.

''It is an unbelievable technique.

"Nu!?"

His attacking body is on the verge of death.

His fingers are broken, his limbs are slashed, and his breathing has stopped without him even realizing it.

His speed is nothing, and his attack is mediocre.

The boy that has absorbed his combat skills to the point where he's able to fight decently, has now returned to fighting without them.

An unskilled, frantic attack.

...But still...

This blow is heavier than any that came before.''

O sahneleri okurken sandalyenin tepesine çıkmıştım. Başladım diye devam ettiriyorum ama güzel olan tüm kısımlar Lancer'ın dahil olduğu kısımlar, gerçekten güzel olan kısımlar diyorum çünkü bu sezon Archer ile olan dövüşü gerçekten heyecanlandığım tek yer oldu, onun dışında anime kesinlikle ortalamanın üzerinde değil bence, tam olacak diyorum fos çıkıyor. Yetemiyor nedense. Beklemek izlemekten daha heyecanlı.

Fate/Zero'dan sonra olmadı, Ufotable. Zaten bıçaklı kızlı animeni de sevmemiştim.

Benden severlerine gelsin.

Bunu bile doğru düzgün çalamadılar. Diğer seslerin içinde kayboldu gitti, onu da ost'yi bilenler farketti anca.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

24'ün altyazısını bekliyorum. Görsel şov olsun diye serinin bütün mantığının içine ettiler. Archer'ın Unlimited'ı, Şiro'nun Avalon'unun etkinleşmesi.

Son zamanlarda çıkan animelerde anı yaşatamıyorlar. Veriyorlar aksiyonu, adamlar çatara patara dövüşüyor, ana mana odaklanma yok, bir göz göze gel, bir ağır çekim, kılıçlar çarpışsın, zaten paramparça oluyor, bir dağılsın araya samanyolu gibi uzansın, yok arkadaş yok. Bunu yapan tek anime One Piece kaldı o da süreyi uzatmak için. Canımıza okumaktan başka bir işe yaramıyor yani. Hani ben bekliyordum Archer'la Şiro kapışırken, biri elini arkaya atsın, o büyü taslağı ekranın ortasında doğru mızrak gibi aksın, kılıç üzerine kılıf gibi giydirilip gözümüze kadar girsin, ama ne oldu? Archer 100 manayla 500'lük ulti açıp kılıç yağdırdı. Müziği falan geç -onu da yapamadılar ya- sade kılıç çarpışma sesinin ardında bir iç psikoloji yaşansın, dövüşürlerken bir laf sokma falan olsun, böyle karakterleri yakın çekim görelim, yok, onun yerine 1 dakika mı ne yandan gösterdi.

22'te sırf görsel romanını hatırlatan o sahneler var diye biraz duygulandım doğrusu, Saber'ın o muhabbetti, ki o da Fate'i bilene, yoksa sadece animesinden kimsenin bir tırt anlayacağını sanmıyorum, hele etkileneceği...

23'te görsel romanda olmayan sahneler olunca heyecanlandım doğrusu. Hollow Ataraxia'dan olabilir sanırsam. Ben buna kendi topuğuna sıkıp yürümeye çalışmak derim. Zaten yönetmene baktım, bastım küfrü. Fate/Zero'daki yönetmeni niye kullanmamış bu adamlar? Görsellik tavan, hissiyat taban. Onca para akıtıyorsun, bir yönetmene hepsini mundar ediyorsun.

Uçuk bir şounen oldu bu sezon, her şeyi şak şak geçti. 2-3 dakika süren dövüşün esas kaynaktan okuması 1-2 saat sürüyor. İlk sezonu iyi kotarmıştı ama bu sezon hiç olmadı. En çok da o bluray fiyatına yanarım. Üstüne üstlük ben bu sezon acayip ekstra sahneler eklenmesini bekliyordum ama hiç ekleme olmayacak galiba ilk sezonun aksine.

http://www.fatestaynightusa.com/bdbox/index.html

310 /13, yuvarlayınca 24 dakika yapıyor bölüm başına. Ama yine de satar, görsel romanın hatrına.

Neyse, yaz dur işte.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tek bir sorum var.Görsel romanı da böyle mi?Yoksa karşımızda başarısız bir uyarlama mı var?Eğer görsel romanda böyle ise hayatım boyunca yaşadığım en büyük hayal kırıklıklarından birini yaşayacağım.Eğer değilse kendimi İngilizce öğrenmeye adayacağım.Heaven's Feel'i de bu yönetmene kurban etmeye niyetim yok.Fate yolunu da Deen ile heba etmem.Keşke Fate/Zero'nun yönetmeni yönetseydi seriyi.İşin ilginç yani bu adam da Kara No Kyoukai gibi çok güzel bir serinin yönetmeni.Nasıl becerdi bunu bilmiyorum.

Bir sorum daha olacak.

Archer ile Shirou'nun savaşı sırasında Archer bir anda imana gelip Shirou'nun tarafını tutmaya başlıyordu.İkiside cevabı buluyorlardı.Bu cevabın ne olduğunu anlamadım?Birisi sorumu cevaplarsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyunda Archer'ın cevabı sonsözde geçiyor. Animesinde onun yerine dövüşleri sırasında tek cümlelik olarak dokundurdu.

Dövüşürlerken Archer Kiritsugu'ya onun yerine kahraman olacağını söylediği yeri falan hatırlıyor. Orada bayağı bir iç psikoloji yaşıyor ama işin özü Archer da Şiro gibi hatalı değildim diyebiliyor. Hatalı değildim, yanılmadım sözü oyunda çok büyük olay, orasını anlamalısın. Sahte olan benim, gerçek olan inandığım şeyin güzelliği falan diye kendince bir şeyler yaşıyor. İşin ödünç alınmış, senin bile olmayan idealler kısmına falan dalıyor ama bahsi bile geçmedi. Onun yerine hiç alakasız okul maceralarını gösterdiler son bölümde.

Okuman lazım, Fate evrenine dair hakkıyle yapılan tek uyarlama Fate/Zero'dur. Diğerlerinden bir şey anlayacağım, zevk alacağım, yok, kendimizi kandırmayalım. Yapamıyorlar işte.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9'dan itibaren izlemeyi bırakmıştım, Youtube'da Archer'la veda sahnesini gördüm açtım izledim 2 dakikaydı zaten. Tek hoşuma giden şu OST'yi "azıcık da olsa" eklemiş olmalarıydı, duygulandım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezonu baya boştu.Hani boşa izlemiş gibiyim ilk sezonu.İkinci sezonda bir şeyler oluyor ama o da düzgün yapılmamış.Resmen bunu izleyerek kendime yazık ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime FSN hikayesinin üzerine görsellik hariç pek bir şey koymadı.Olaylar farklı gelişti. Hatta arka plan hikayeler bile uydurdular ki pek inandırmadı. nitekim oyunun oynayanlar için yapmadıkları ortaya çıktı.Sadece satmaya çalıştılar. umarım heaven feel de daha iyi bir iş çıkarılar. Son bölüm oyunda var mıydı biri açıklarsa sevinirim. Prism İlya serisinden gördüğüm sarışın kızı burada görmek şaşırttı doğrusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?