Jump to content
  • Kayıt Ol

En popüler kadın seiyuular (2015)

Bakayalo

Önerilen İletiler

Bakayalo

-Gereksiz ama HackaDoll'da böyle bi haber gördüm; baktım ki ilgimi çekti, kim kimmiş bakıyorum falan; belki başkasının da ilgisini çeker diye paylaşayım dedim. Herkes ismiyle bilinmeyebilir diye 2-10 arasına başrollerinden üçer örnek yazdım, popüler ve yeni olanlara ağırlık vererek. Diğerlerine de kendiniz bakarsınız artık, her isme MAL linki verdim.-

10 bin animeseverin "Şu anda en sevdiğiniz seiyuu kim?" sorusuna verdikleri cevaplardan derlenen, 2015 yılı en popüler kadın seslendirme sanatçısı anket sonuçları:

1. (914 oy) Kana Hanazawa (ya kim olacağıdı :D) (rollerini saymak uzun sürer)

2. (709 oy) Miyuki Sawashiro (Monogatari: Kanbaru, SnB-Genesis: Rita, HxH: Kurapika)

3. (549 oy) Saori Hayami (OreGaIru: Yukino, AnoHana: Chiriko, Monogatari: Ononoki)

4. (510 oy) Haruka Tomatsu (SAO: Asuna, Valvrave: Saki, AnoHana: Naruko)

5. (480 oy) Rie Kugimiya (FMA: Alphonse Elric, Gintama: Kagura, KyousouGiga: Koto)

6. (404 oy) Ai Kayano (GT: Linda, NGNL: Shiro, SaeKano: Utaha)

7. (345 oy) Sora Amamiya (A.Z: Prenses, TG: Touka, AgK: Akame)

8. (304 oy) Ayane Sakura (Haganai: Yozora, Joshiraku: Marii, WIXOSS: Yuzuki)

9. (265 oy) Yui Ogura (HenNeko: Tsukiko, RoKyuBu: Hinata, Yama no Susume: Kokona)

10. (262 oy) Yukari Tamura (Danna ga..: Kaoru, Higurashi: Rika, Katanagatari: Togame)

11-30

Kaynak: Charapedia

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 14
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

2

• loykad

2

• tabibitosan

2

• Bakayalo

2

Hanazawa Kana'nın 1. olması şaşırtmadı da her seride karşıma çıkmaya başladı. Bıktırdılar o güzelim sesten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de favorim Miyuki Sawashiro. 2. olması güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk iki dandik -Kiseijuu'dan soğuma sebebim-, gerisini bilmiyorum. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir iş yapmışlar. Benim, şu anda, en fovorim diyebileceğim iki seiyuu'nun ilk 30'da dahi olmamasına üzüldüm, gerçi :(. Bu seiyuu'lardan Saito Chiwa'nın (Madoka'daki: Akemi Homura ve Monogatariler'deki: Senjougahara Hitagi) yer aldığı ve çok başarılı olarak üstesinde geldiği efsane rollere karşın listede yer almaması beni gerçekten şaşırttı. Diğer favorim Yoshitani Ayako'nun (Nazo no Kanojo X) ise listede yer almaması amatör olması ve bugüne kadar sadece tek bir animede seiyuu olarak yer alması nedeniyle çok doğal; ama gene de Urabe Mikoto rolünün mükemmel şekilde üstesinden gelmişti.

Bunlar dışında Hirano Aya'nın da (Suzumiya Haruhi'deki: Suzumiya Haruhi) listede ilk 10'da olmaması beni şaşırttı.

Bir ufak bir not Haganai'deki Yozora'nın Inoue Marina olduğuna neredeyse emindim. Bu nedenle Sakura Ayane'yi Yozora'nın seiyuu'su olarak görünce oldukça şaşırdım. Gerçekten MAL'da da öyle gösteriyor; ancak her kişi de Yozora'nın seiyuu'su olarak görünüyor. Sanıyorum Sakura Ayane bebe Yozora'yı seslendiriyor sadece.

Bu süper paylaşım için de Bakayalo'ya teşekkür etmeden sözlerimi bitirmek istemiyorum: Arigatou Bakayalo-san :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk iki dandik -Kiseijuu'dan soğuma sebebim-, gerisini bilmiyorum. :011:

Hadi ilkine katılıyorum da Miyuki Sawashiro için bu dediğinden dolayı nereye kaçsan kovalarım seni. :/ Hem erkek hem de kadın karakterleri hakkıyla seslendirebiliyor, daha ne istiyorsun kadından?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin açığı HanaKana günümüzde neyse Miyuki de aynı şey haline geldi. Nasıl Hanakana'yı duyar duymaz o karakter sizin için artık eski seslendirdiği karakterlerin kopyası oluyorsa, Miyuki de aynı şey olmaya başladı son 1-2 senedir. Misal Psycho-Pass'ta sarışın bir ablamız vardı, ben o karakteri çok yapay buldum hep. O karakter benim için Aozaki Touko'ydu seride, gerçekten şu an ismini sorsanız Touko derim o karaktere. Aynı seride HanaKana da Akane olarak rol almıştı. Akane konuşurken gözümün önüne hiç Nadeko, Kanade veya diğer moemoe kızlar gelmedi mesela.

Bu tarz seiyuulara biraz aralık vermeleri gerekiyor, zira hep benzer tipte karakterleri seslendirmelerine izin verince çoğu karakter ziyan oluyor. Miyuki Sawashiro deyince aklına "elinden sigarası düşmeyen, orta yaşlı, cool abla" gelmeyen kaldı mı? HanaKana deyince aklına "utangaç, şapşal, şirin kız" gelmeyen kaldı mı? Basit bir örnek olarak Kanbaru Suruga ile Monogatari'de bu alışılageldik imajını çok güzel tazelemişti Miyuki Sawashiro. Aynı şekilde HanaKana da Monogatari Second Season'daki "Nadeko Medusa"sı ile ne kadar yetenekli olduğunu ortaya koymuştu malum "rage" sahnesinde. Lakin 5 animesi içerisinde sadece 1 tane böyle rol olunca, diğer 4'ünden bıkan insanlar bu kalan 1 güzel role de çamur atıyor doğal olarak.

Elbette herkesin yetenekli olduğu bir alan var, belki de kimse Miyuki kadar has veremez ağır abla sesini. Veya belki kimse HanaKana kadar utangaçlığı yansıtamaz. Ama doyduk arkadaşım, başka tatlar da istiyoruz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mizuhashi Kaori nasıl olmaz yahu. Genelde visual novel sektöründe aktif bir VA olduğundan anime olarak sadece Bakemonogatari'deki Ougi seslendirmesi geliyor ama; Kohai'den Senpai, Villain karakterlerden yol gösteren yaşlı bilge karakterlere kadar her türe çok güzel giden bir sesi var. Ayrıca çokta güzel duygu yüklüyor cümlelere, sahneyi hiç bilmeseniz bile sadece o cümle ile duygusal bir yerde mi geçiyor komik mi veya başka türevlerinde mi çok rahat anlıyorsunuz. Gerçi liste "en iyi" değil "en popüler", bu yüzden söylediklerim biraz boş kaçmış olabilir ama insan son sırada da olsa ismini görmek istiyor yine de :D

Bunun harici yine Gotou Yuuko, Sakurai Harumi, Tanezaki Atsumi (bunun pek anime dünyası ile alakası yok sanırım ama aşırı içten, nasıl diyim friendly bir ses tonu var. Arkadaşım gibi hissetmeye başladım artık :D), Hagiwara Emiko (buda pek artık ortalıkta yok evlendi mi ne oldu bilmiyorum ama, Sessiz az konuşan karakterler için en iyi seiyuu idi bence, kelimelere iyi duygu yükleyebildiğinden az da konuşsa karakteri hissettirebiliyordu) falan görmek isterdim, maşallah sevdiğim kimse yok ki tartışayım birileriyle ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hadi ilkine katılıyorum da Miyuki Sawashiro için bu dediğinden dolayı nereye kaçsan kovalarım seni. :/ Hem erkek hem de kadın karakterleri hakkıyla seslendirebiliyor, daha ne istiyorsun kadından?

O kadın biraz kibirli ve ukala tiplerde olunca normal geliyor da diğer türlü bilmiyorum çok itici bir ses bence. :D Mine Fujiko, Kurapika ve Rita olarak iyi hatırlıyorum ama Kiseijuu'daki kız için öyle değil mesela. Ya da Dilek örnek vermiş işte PP'deki kadın. Bu abla aslında ilk grupta sayılabilir ama kötü geldi bana. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Elbette herkesin yetenekli olduğu bir alan var, belki de kimse Miyuki kadar has veremez ağır abla sesini. Veya belki kimse HanaKana kadar utangaçlığı yansıtamaz. Ama doyduk arkadaşım, başka tatlar da istiyoruz :D
Senin benim doymamla olaydı şimdiye kadar olurdu zaten. Şener Şen'e de sürekli şapşal karakterleri oynatıp durdular mesela, oysa Eşkıya'da (aslında daha eski örnekleri de var ama onlar o kadar akılda kalıcı olmamışlardı) gördük ki adamda repertuarın kralı varmış. Bu ablaların durumu da ona benziyor. Farklı rollerdeki performansları bir Eşkıya kadar ses getirmiş olsaydı işler değişirdi, ama getirmemiş demek ki. Yoksa ben de HanaKana'yı Şinsekay yori'deki Maria olarak düşünmeyi tercih ederim, ama bizim tercihimizin hükmü yok, Japonların çoğunluğunun tercihi neyse o yansıyor.

Bir de tabii, popülarite anketi bu. "En sevdiğin seiyuu kim?" sorusuna "dur bi dakka, şu animede şöyle bi karakter vardı, onu seslendiren abla müthişti, neydi la ismi, bulup döncem ben sana" diye cevap vermezsin, aklına ilk gelen ismi söylersin. Yine oy dağılımına bakılırsa cevaplar epey çeşitlenmiş. HanaKana olmayacaktı da kim olacaktı diyorum ama HanaKana da her 11 kişiden birinin oyunu alabilmiş sadece.

HanaKana'nın radyo geyikleri de on numaradır; bunu da not düşeyim, içimde kalmasın :P Bu aralar Amamiya Sora ile yaptıkları muhabbetlere takılıyorum da... çok eğlenceli oluyor ya :D

Amamiya Sora dedim de... o ne şeker bi kız öyle ya! Yirim ben onu :023:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu tip konularda kendini tekrar etmelerine ve hep aynı rollerde görerek bayıyor, olayına kesinlikle katılıyorum. Benim bir Seiyuu'yu değerlendirme kriterim ya her iki cinsiyetteki karaktere verdiği hayatı ne kadar başarabildiğidir ya da çok farklı karakterlerde karşıma çıkıyor oluşudur. Hatta bu konu için bir tartışma başlığım bile vardır. :D Belki de evet -sizlerin görüşüne göre- Miyuki hep tek tip rollerde karşımıza çıkmıştır (bana göre kesinlikle değil) ama ben bi yaptığı işlere bakıp, daha doğrusu izlediğim karakterleri düşündüğümde bana, ''Ha evet, bak bu iki cinsiyete -erkek karakter haşarı küçük rollerde olsa da- hayat verirken işinin üstesinden gelebilmiş'' dedirtiyorsa o ablam benim için başarılı ve değerlidir.

Bir de, üçüncü kriterim var aslında. İzlerken daha ilk bölümde o ses bana kendinin kim olduğunu fark ettirebiliyorsa bu isim benim favorilerimden biri olmuştur demektir. :) Kadınlarda da bunu ilk başaran isimlerin başında hep Miyuki gelmiştir. Erkek olarak da bana bunu hep Suwabe Junichi ve Nakamura Yuuichi yaşatmıştır ki daha Nakamura popülerliğinin zirvesinde değildi. Demek ki Japonya'da olsam Seiyuu keşiflerinde beni kullanabilirler. :P Ya aslında Gilgamesh'e ihanet edip Seki Tomokazu'yu atlamayalım. :D

Son olarak güncel seriler izleyenler için belki de, Miyuki Sawashiro deyince akla "elinden sigarası düşmeyen, orta yaşlı, cool abla" tipler geliyordur ama benim için akla genelde -belki yine şımarık bir rol ama orta yaşlı değil :P- Rozen Maiden'dan Shinku gelir, Tegami Bachi'den Lag Seeing gelir, Maria Holic'ten Dorm Mistress gelir, gelir de gelir. Şu isimlerini verdiğim üç karaktere baktığımda hiçbiri de birbirine benzeyen tiplemeler değil. Yani, ben bu hatunun aynı tarz iş yaptığı konusuna kesinlikle katılmıyorum.

@bakayalo'nun dediği durum söz konusu aslında, popülarite anketi olunca pek bir şey de diyemiyor insan. :D Yalnız, söz konusu Şener Şen olursa ben akan suları durdururum arkadaş. Benim için 'Türk Sineması' denildiği an tek geçtiğim isimdir kendisi. En büyük fanlarından biriyimdir ki eski olsun yeni olsun filmlerini tekrar tekrar izlerim. Ayrıca dediğin gibi onun çok sağlam oynadığı ciddi filmleri var. Hala o Gölge Oyunu filmindeki ciddi rolünü hatırlarım ki film kendi içinde bile çok ciddi ve ağır bir film idi. :D Neyse, söz konusu Şener Şen olunca ben de başlığı böyle dağıtır giderim. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rie Kugimiya ve Miyuki Sawashiro hariç listedeki kimseyi tanımıyorum bile, formdan düşmüşüm iyice :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sil gitsin.

Ohara Sayaka-kadınım yok. Gerisi umurumda değil -ki öyle beni alev alev yakan bir seiyuu-kadınımı, listede görmemek hem üzücü, hem sinir bozucu. Oy veren binlerce insan arasından, kaç tanesi benimle aynı fikirse onları yamacıma alayım, gerisini çarmıha gerin gitsin. Yer kaplıyorlar, israf.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saeko benim için çok başka olduğu için ve aslında sırf onun için Sawashiro Miyuki yeri çok ayrıdır bende. :) Ki baktığım neredeyse tüm işlerinde beni oldukça memnun etmiştir. Listenin geri kalanının çoğunluğunu maalesef tanımıyorum, tanıdığım isimleri ise maalesef pek beğenmiyorum.

Onun haricinde elbette, en sevdiğim bayan seslendirme sanatçılarından Sumi Shimamoto ve Hiromi Tsuru görünse çok daha fazla mutlu olabilirdim ama, neyse artık. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?