Jump to content
  • Kayıt Ol

"Bakuon!!" animesi geliyor

Bakayalo

Önerilen İletiler

Bakayalo

bakuonchibi.jpg

İsmi "patpat sesi" anlamına gelen "Bakuon!!" mangasının animeye uyarlanacağı duyuruldu.

Ben de 4 gün sonra Shiranui'nin bizzat söylemesiyle haberdar oldum ama, çaktırmayın :P

"Liseli kızlar motosiklete binseydi, gündelik hayat tam bir 'bakuon' olurdu" sloganıyla başlayan manga, isminden ve logosundan başlayarak K-ON'dan yaptığı esinlenmeler ve alıntılarla "gündelik hayat" tarzını seven manga okuyucuları arasında çabucak bir takipçi kitlesi edinmişti. İki haftada bir çıkan Young Champion Retsu dergisinde tefrika edilen manganın şu âna kadar 6 cildi kitap olarak yayımlandı. İlk dört cildin kapaklarını K-ON'un aynı numaralı ciltlerinin kapaklarıyla yan yana aşağıda görebilirsiniz:

baku-kei-1.jpg

baku-kei-2.jpg

baku-kei-3.jpg

baku-kei-4.jpg

Yayımcısının tanımıyla "Olur tarafı olmayan 'liseli kız x motosiklet' komnibasyonundan çıkan, iç ferahlatıcı, yüksek tansiyonlu okul komedisi"nin animesinin ne zaman başlayacağı henüz belli değil.

Ama ne zaman başlarsa başlasın ben çevireceğim, orası belli :D Alıcı gözle bakanı döverim. "Ama" diyenin aazının üstüne fururum :P

Şaka, şaka! Yani şaka derken, ben çevireceğim gerçekten, orası şaka değil. AMT fansub'ının çevirisi benden çıkacak yani. Ama başka fansub gruplarından çevirmek isteyen olursa da dövecek hâlimiz yok elbet. Datlı datlı rekabet ederiz :)

unutmuşum, kaynak: http://www.animenewsnetwork.com/news/2015-05-18/bakuon-high-school-motorcycle-manga-gets-anime/.88274

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Bakayalo

4

• hibarikasuya

2

• CloudT

1

• Shiranui

1

Vay abim yakışır. Ben senin çevirinle izlerim. Haberi okurken biri çevirse de izlesek diye içimden geçirdim. İştah açıcı haberler yapıyorsun yani :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok şüpheliyim! Yani en son bir çevirinin çevirisi gelecek dedin hâlâ gelmedi. xD Acaba hangisi hatırladın mı? xD

Çevirine güvenim tam ama bekletme bizi yiğidim, aslanım. ><

Bu arada, seriyi takibe alanlar arasında 1. çinko!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
Bakayalo

Bakuon anime resmî sitesi, animenin 2016 Nisan'ında başlamasının kesinleştiğini duyurdu.

bakuon_poster_tam3.jpg

Haberde ayrıca baş karakter Hane Sakura'yı "Hanayamata" ve "Taimadou Gakuen 35 Shiken Shoutai"dan tanıyacağınız Reina Ueda'nın seslendireceği açıklandı. Prodüksiyon ile ilgili olarak henüz başka bir bilgi verilmedi, fakat başlangıç tarihi açıklandığına göre bir fragman yayımlanarak bunların da duyurulması yakındır.

"Bakuon!!" mangası, son zamanlarda motosiklet fuarlarında ve güvenli sürüş kamu spotlarında karakterlerinin ve sair görsellerinin kullanılmasıyla şimdiden müstesna bir imaj edinmiş durumda. Liseli kızların 400-1100 cc gibi orta ila büyük motor hacmine sahip motosikletlere binmesi itibariyle gerçekçilikten uzak ve pekâlâ çocuklar için kötü örnek olarak düşünülebilecek olan bir manganın böyle tersten giderek ismini güvenli sürüşle ve motosiklet markalarıyla özdeşleştirmeye yönelmesi, bunun da toplumda karşılık bulması, bence hayli ilginç bir gelişme.

Marka demişken, animelerde marka kullanımı bakımından da "Bakuon!!" istisnai bir yerde duracak. Daha önce Suzuki, Kawasaki, Honda, Yamaha (kısaca "4 büyük") ve Ducati markalarının animede aynen kullanılacağı duyurulmuştu. Yeni habere göre kasktan yedek parçaya, pistten dükkâna kadar motosikletle ilişkili diğer markalar da aynen kullanılacak. Motosiklet tutkunlarına Arai ve Shoei kaskları zaten tanıdık gelecektir. Modifiyeciler de Yoshimura egzozlarını iyi bilirler :011: Bunların yanı sıra Twin Ring Motegi pisti ve Baiku-Ou (ya da "8190", Japonca sayı esprilerine aşinalığınız varsa :q015:) mağazası da animede isimlerinin kullanılacağı açıklanan markalar arasında.

Anime dizisinin yayıma başlamasının öncesinde ise manganın 18 Mart'ta yayımlanacak olan 7. cildinin özel basımının yanında bir orijinal animasyon DVD'si (OAD) verilecek.

Sitemizde animenin Türkçe altyazılı yayımına bu DVD ile başlamamız da kuvvetle muhtemeldir, zira mangayı zaten alıyorum, 7. cildi de her halükârda alacağım qkasd

İple çekmeye başlayabilirsiniz :D

Ek görsel:

bakuon_haberposter.jpg

TERCEMESİ:

[beyaz yazılar siyah, diğerleri de afiştekinden biraz daha koyu renklerde]

(motor) Korumalıklarını taktın mı bakayım?

(araba) Karanlık çökmeden önce, otomobiller de bisikletler de farlarını yaksın, tamam mı?

(yaya) Kavşaklarda, sürücülerin gözüne bakarak, dikkatlice geç, tamam mı?

BAKUON!! Liseli kızlar motosiklete binse... gündelik hayat "BAKUON!!" olur. Mimana Orimoto

Orijinal anime DVD ekiyle çıkacak özel basım & normal basım

manganın yeni cildi, 7. cilt 18.3.2016 (Cuma) günü çıkıyor!!

Kitapçınıza sipariş verebilirsiniz! (21.1.2016'ya kadar) ..... [fiyat miyat fuzuliyat :P]

TV Animesi 2016 baharında yayıma başlıyor ♥

anime resmî web sitesi: bakuon-anime.com

anime resmî twitter hesabı: @bakuon_anime

Oume Polis Karakolu ・Oume Trafik Güvenliği Derneği

Ek kaynak: MAL

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
Bakayalo

Eveeet, video geldi, seslendirici listesini çıkaralım... diyordum ki baş karakter hariç yine açıklamamışlar :006:

Ama stüdyo açıklanmış: TMS Entertainment. Evet evet, o TMS. 70'lerde Versay'ın Gülü'nü, Tensai Bakabon'u, Lupin'i; iki binlerde Project ARMS'ı, Aishiteruze Baby'yi, Bakugan'ları ve daha bir sürü şeyi (neyi saymadığımın farkındayım :q015:) yapan. Son zamanlarda çok parlak bir şey yapamadı gerçi. Bu da muhtemelen çok parlak olmaz, çok tatlı bir seyirlik olur anca. Daha iddialı yapımlar için kısmet başka zamana :P

Yönetmense Cunci Nişimura olacakmış. Ne bekleyeceğimi bilemiyorum ¬_¬

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eveeet, video geldi, seslendirici listesini çıkaralım... diyordum ki baş karakter hariç yine açıklamamışlar :006:

Ama stüdyo açıklanmış: TMS Entertainment. Evet evet, o TMS. 70'lerde Versay'ın Gülü'nü, Tensai Bakabon'u, Lupin'i; iki binlerde Project ARMS'ı, Aishiteruze Baby'yi, Bakugan'ları ve daha bir sürü şeyi (neyi saymadığımın farkındayım :q015:) yapan. Son zamanlarda çok parlak bir şey yapamadı gerçi. Bu da muhtemelen çok parlak olmaz, çok tatlı bir seyirlik olur anca. Daha iddialı yapımlar için kısmet başka zamana :P

Yönetmense Cunci Nişimura olacakmış. Ne bekleyeceğimi bilemiyorum ¬_¬

İnsanı meraklandırma işte neyi saymadın söyle :qhayir:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
Bakayalo

Sasuga motosiklet animesi. Karakterlerin sesinden önce motorların sesini duyduk:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?