Jump to content
  • Kayıt Ol

Defense Devil

Mugendai Manga

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Defense Devil

TANITIM

Sözleşme imzalanmıştır... artık insan dünyasına dönerler, fakat küçük bir sorun... Günahkar (müvekkil) suçunu itiraf eder!, bir one-shot'tan çıkma olan bu manga...

Şeytanlar, ölüm tanrıları, cehennem, ve cehenneme giden yol üzerinde elinde bir sözleşmeyle duran avukat. Avukat mı? Evet bir avukat.

Bir şeytanı şeytan dünyasından kovduğunuzu düşünün. Bu sizi sürekli yaptığınız şeyden alıkoymak gibidir. Kısacası sıkıntıdan çıldıran ve güçleri alınmış bir şeytan düşünün. Bu şeytanın güçlerini geri almak için günahkarların içindeki karanlık cisme ihtiyacı var. Ama bunu almak için ölüm tanrılarıyla savaşacak gücü yok. Bu gücü nasıl kazanabilir?

Günahkarların, günahkâr olmadığını kanıtlayarak! Bu sayede gücünün bir kısmını kazanıp Ölüm Tanrıları ile savaşabilir...

KARAKTERLER

Mephisto Barto Dertov Reffert Lark Kucabara - Ana Karakter

Idamaria - Ana Karakter

Bichura - Ana Karakter

Gary Peter Shugarl - Yardımcı Karakter

Samus - Yardımcı Karakter

Elimona - Yardımcı Karakter

Jupiter - Yardımcı Karakter

56407.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Defense Devil

İngilizce: Defense Devil

Japonca: DEFENSE DEVIL

Diğer: Defence Devil

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 10

Bölüm sayısı: 100

Yayım: 22 Nis 2009 - 10 Haz 2011

Dergi: Shounen Sunday

Eser: In-Wan Yoon (Hikâye), Kyung-il Yang (Çizim)

Türler: Aksiyon, Komedi, Şeytanlar, Gizem, Dram, Ecchi, Romantik, Shounen, Doğaüstü

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1607

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 16:44 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 13748

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...
  • İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

2

• yuuki cross

1

• LordCha

1

• Mugendai Manga

1

Çok ilgi çekici ve farklı.Şimdiden çok merak etti,hemen başlayacağım.Tanıtım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...
  • 6 ay sonra...

Seveni var mıdır bilmiyorum da bana göre tamamen vakit kaybı bir seri.Bu eleman şeytan lakin okuduğum 40 küsür bölümde bir kere bile şeytan özelliği görmedim.Rahiplerden daha temiz yürekli ana karakterimiz.Farklı bir şeytan yaratılmaya çalışılsada bu eleman nasıl birden iyilik meleği oluyor sonunda anası şeytan babası şeytan hiç mi içgüdüleri yok bu çocukcağızın ?

Naruto'dan daha beter sevgi böceği bir ana karakteri var uzak durulası seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında manganında anlattığı bu o şeytan özelliklerine sahip olmayan bir şeytan :D hatta şeytanlar arasında sevilmeme sebebi ve "nasıl olurda bir şeytan böyle olabilir" diyor. :D narutoyu hiç okumadım 4 büyük shounenlere alerjim var. ama içgüdülerine gelince "anası şeytan, babası şeytan" eh doğru ama "anası manyak, babası manyak" bir ailen pek tabi normal çocukları olabildiğini görünce bana çok da absürt gelmemişti.:gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok eğlenceli ve farklıydı yahu demeyin öyle. Hep aynı konulardan ve konseptlerden sıkılanlar için bence çok ideal bi manga. "İyi yürekli şeytan" what? oluyor zaten insan konuyu gördüğünde bile.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi yürekli şeytan birazcık farklı gözükse de sevgi pıtırcığı shounen ana karakteri olayından farkı yok. Ama diğer shounenlerden ayrı olan birkaç özelliği nedeniyle benim de hoşuma giden bir manga. İlgi çekici karakterler de var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yang Kyung-Il ve YOUN In-Wan ikilisinin (valla baktım adlarını habire unutuyorum ) mangaları kötü olmuyor Bknz: Shin Angyo Onshi çok güzel ilerliyor hikaye... gerçi benim güncele yetişmeme baya bir yol var.. :S

hehe aynı anda yazmışız

İyi yürekli şeytan birazcık farklı gözükse de sevgi pıtırcığı shounen ana karakteri olayından farkı yok. Ama diğer shounenlerden ayrı olan birkaç özelliği nedeniyle benim de hoşuma giden bir manga. İlgi çekici karakterler de var.

valla pek sevgi pıtırcığı shounen karakterde denmez be yahu sevgiden öldürdünüz :D sevgi pıtırcığı naruto :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?