Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Bu başlık altında gerek eski gerekse güncel 07th expansion animelerini tartışabilirsiniz.

07th Expansion Anime Listesi

• Higurashi no Naku Koro ni (1. Sezon) [When They Cry 1] - Soru Bölümleri
  • Higurashi no Naku Koro ni Kai (2. Sezon) [When They Cry 2] - Cevap Bölümleri
  • Higurashi no Naku Koro ni Rei (3. Sezon - OVA bölümleri) [When They Cry 2.5] - Ekstra Bölümler & Umineko'ya geçiş
  • Umineko no Naku Koro ni (1. Sezon) [When They Cry 3] - Soru Bölümleri
  • Umineko no Naku Koro ni Chiru (2. sezon) [When They Cry 4] - Hikâyenin devamı & Cevap Bölümleri [Yayınlanma tarihi: 2011-2012]
  • Ōkamikakushi (Yeni Anime)

~ Animeler arasındaki ilişki & spoiler durumları ~

Higurashi izlemeden Umineko izlemek - Yan karakterlerden birisini spoiler olarak yersiniz. Bu karakter her iki seride de var.

Umineko izlemeden Higurashi izlemek - Sorun yok.

Umineko ya da Higurashi izlemeden Ookami Kakushi izlemek - şu an için sorun yok gibi. Higurashi'ye göndermeler & arasında benzerlikler var gibi, ancak hikâye olarak bağımsızlar.

Higurashi animesi özel kural: Soracağınız soru & yorumlar spoiler içeriyorsa lütfen gerekli spoiler taglerini kullanın.

Umineko animesi için özel kural: Visual Novel (görsel roman) okuyucuları, Episode 5,6,7,8 den (Umineko no Naku Koro ni Chiru) herhangi bir bilgi, söylenti, resim, ipucu vs.'yi spoiler taginde olsa bile kesinlikle veremez.

Ōkamikakushi animesi özel kural: Visual Novel kıyaslamasını anime serisi bitmeden yapmayınız. Soracağınız sorunun ya da yapacağınız yorumun doğru bölümleri spoiler tagi ile kapsadığından emin olunuz.

Örnek spoiler tag kullanımı:

Spoiler: Higurashi sezon 1 bölüm 12

Higurashi sezon 1 bölüm 12, 23 dakika sürüyor!

When They Cry serileri detaylı inceleme [link]

Umineko bölüm isimlerinin Türkçe karşılığı [link]

Umineko animesini bitirenler; spoiler yemeden gizemi çözmeye çalışmak & hikâyeyi biraz daha iyi anlamak için Furude Project İpucu Bölümü'nü ziyaret edin.

Animemangatr Anime incelemeleri:

Higurashi serileri [link]

Umineko serileri [link]

Okamikakushi [link]

Higurashi & Umineko çevirileri @ Skullchukka, ancak teşekkürleri lütfen şu başlığa yollayın:

Furude Project Animemangatr [link]

Ookami Kakushi çevirisi @ Zaman Efendisi, ancak teşekkürleri lütfen şu başlığa yollayın:

Ookami Kakushi anime çeviri Animemangatr [link]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

İyi olmuş böyle bir başlığın açılması :mutlu: Benim favori animelerimdendir. Hatta galiba favori animem xD Aslında bu seriler hakkında söylenecek baya bir şey var. Ama konuşmaya gelince akıldan uçuveriyor xD

Higurashi serilerinden başlayalım:

Benim aslında bu serilere hiç başlayacağım falan yoktu. Sadece almancamı geliştirmek için almanca altyazılı bir anime arıyordum ve bulabildiğim tek animede higurashi kai in bölümleriydi. İlk bölümünü izlemeye başladım. Çeviri zor gelince de internetten altyazısını indirip bir baktım ve anime epey ilgimi çekti. Sonra arkadaşın da tavsiyesiyle (gerçi kendisi korkup yarım bırakmış ama :D sonuçta beğenmiş) ilk sezondan başlayayım dedim (her ne kadar bazı spoilerları öğrenmiş olsam da :zor:) ve izlediğim için de mutluyum :spit:

Kendi izleme tarihimi bırakıp animeye geçecek olursak :D aslında korku animesi olmasına rağmen bence içinde hiç de öyle korkunç bir şey yoktu. Öhö öhö, ama akşam izlerseniz korkunç olabiilyor tabii, ya da gece karakterlerin bazı halleri aklıma gelince korkuyordum :yandim: bi de mion un merdiveni sallarkenki haline bakamamıştım xD Her neyse, sonuçta kayda değer bir korku öğesi yoktu. Bu belki kötü özellik olarak görülebilir (bence değil, ama neyse) Ya da çağdaş sanatın bazı etkilerinin de gayet tabii (gayet tabii, çünkü bu bir korku-gerilim animesi) bir şekilde ortaya çıkması (parçalanmış bedenler, işkence sahneleri ya da bunun gibi şeylerden bahsediyorum) can sıkıcı olabiliyor. Bilinçaltıma her ne kadar böyle şeylerin girmesinden nefret etsem deee...

Higurashi; mesajları, kurgusu, karakter dizaynı, hikayesi ya da duygusallığı bakımından gayet yaratıcı ve sürükleyici bir seri. Kimileri ilk sezonda sürekli tekrarlanan sahnelerden ya da konuşmalardan sıkılabilir. Ama ben bazı sahneler dışında her sahneyi heyecanla izledim ve günde 3-4 bölüm izleyerek animeyi bitirdim. Hatta bu kadar hızlı bir şekilde bitirdiğim ilk animedir higurashi.

Arkadaşlığı ve sadakati öyle güzle anlatmış ki insan özenmeden edemiyor arkadaşlık ilişkilerine :P Ve iki sezon ve ovalar toplandığında uzun bir anime olması da iyi bir yön bence, çünkü bu duygusallığı arttırıyor, hatta karakterler bir süre sonra çocuklarınız gibi oluyor :spit: onlara yakın oluyorsunuz çünkü onları iyi tanıyorsunuz. Başlarından ne kadar şey geçtiyse biliyorsunuz. Bu seride bayağı bir ağladım ben (ki duygusal biriyimdir, ama izlediğim şeylerde pek ağlamazdım normalde)

Higurashi Kai Son Bölüm:

Gayet güzel bir son bölümle de bitirdiler. Ne takano için kötü bitti, ne de çocuklar için. Bu yüzden hoş bir son bölüm oldu. Kötü sonlardan nefret ederim. Gerçi bu animeyi kötü sonla bitirselerdi verilmek istenen mesaj verilmezdi ve çok saçma bi şey olurdu.

Ama rei biraz hayal kırıklığıydı sanki, henüz 5. bölümü izlemedim, ama tüm olay üç bölüm içindeydi zaten. Yine de daha farklı bir şeyler bekliyordum açıkçası. Ama animasyonlar süperdi. Özellikle ilk sezona göre detaylar gayet iyiydi. İlk sezonda neydi yaaa, baştan savma çizilmiş gibiydi bazı yerleri, özellikle son arcta rena nın çizimleri.... ya son arc di mi? insan biraz özen gösterir. Yine de dün şunu fark ettim, keiichi ilk sezonda daha sevimli galiba, ikinci de o kadar değil, birinci de daha küçük görünüyor :spit: bi de ilk sezonda Akasaka Mamoru yu ilk gördğümde KAWAIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!! diye coşmuştum. İkinci sezondaki hali beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı.

Umineko no Naku Koro ni ye gelelim:

Higurashi yi beğenip de buna başlamamak mümkün mü? Tabii ki hayır :)

Hangi bölümle ilgili spoiler yazdığımı söylemiyorum, çünkü genel bir spoiler bu, hatta spoiler bile sayılmaz da belki bilmek istemeyenler olur diye alayım her ihtimale karşı:

İlk arc beni çok heyecanlandırdı ve acayip sardı, burayı spoiler içine aldım çünkü arc arc gittiğini bilmek istemeyenler olabilir.

...ondan sonra sanki biraz garipleşmeye başladı. Ya da klişeleşmeye başladı mı desem?

Umineko bölüm 8:

şu... bi şeyler çıkıyo ya... kazma mıydı neydi isimleri... Beatrice sihirle iki tane kız yapıp kanon'la jessica'yı öldürüyor. O kızlara hiç gerek yoktu bence, çok garip olmuş. İlk arc gayet gizemli gidiyordu, ikincisi heyecanı biraz bozmuş gibi...

Higurashi'yle aynı tadı vermesini bekliyordum ama biraz hayal kırıklığına uğradım. Ya da belki de her hafta bir bölüm izlemek canımı sıktı, çünkü heyecanlı animelerde arka arkaya bölümler izlemeye çok alıştım. Uzun süredir yüzüne bakmıyorum bu yüzden, ama yakında yine başlamayı düşünüyorum... bakalım neler değişmiş? Fikirlerimi değiştirecek şeyler olmuştur eminim.. Görsel Romanının da başına bakmşıtım, gayet hoşuma gitti. Hatta belki seriden daha güzeldir.

Higurashi de olduğu gibi Umineko da da müzikler sanat harikası. E kenji kawaii yapar da güzel olmaz mı!! :harika: Higurashi nin albümünde Keiichi ve Rika'nın ( serideki en sevdiğim karakterler :mutlu:) ve Shion'un karakter şarkılarına bayıldım... Umineko nun açılış parçasının full versiyonu da internete düşmüş bu arada, dinlemek isteyenler www.gendou.com a bakabilir :) (tabii üye olmak gerekiyor önce)

Okamikakushi hakkındaki bilgim AGT de gördüklerimle sınırlı. Zombie Loan ın ilk bölümüne bakmıştım da saçma gelmişti, inşallah güzel bir şey olur. Onu da favori animelerimize katarız :) Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Biri iki cümleyle bitiririm sanıyordum, ama uzadı biraz xD neyse. Aklıma bir şeyler geldikçe diğer arkadaşların yazdıklarına göre şekillendirip eklerim ^_^

@Skullchukka, nekogoroshi-hen ovası sitenizde çevrilmedi doğru hatırlıyorsam, yanlış mıyım?... Özür dilerim, işinize karışmak gibi oluyor, ama onu da çevirseniz güzel olmaz mıydı... :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okamikakushi kesinlikle harika olacaktır, eminim, Higurashi özlemi duyduğum şu sıralarda ilaç gibi geldi bu haber. ^^

Higurashi:

Aynen katılıyorum, korku diye birşey yoktu aslında, tamam "karanlık" bir atmosferi olabilir ama o kadar korkunç birşey yoktu diye düşünüyorum ve evet, ben de Mion'un merdiveni sallarkenki suratına bakamamıştım :D Ve, çoğunlukla bu seriyi gece izlemiştim, 4. bölümde falan *spoiler* Rena'nın Keiichi'nin kapısını pat diye ittirişi vardı, o sahnede "Hii" diyip yerimden sıçradığımı hatırlıyorum >.< / Rei'nin 5. bölümünü ben de hala izlemedim ama duyduklarıma göre 5. bölüm filler'dı.

Umineko Bölüm 8:

Kazma mı, ahah, kazma harika oldu, kazma diyelim onlara bundan sonra ! Kazık onlar ama kazma daha güzel oldu xD

Şey bu arada, Resurgam, Umineko'nun kapanış şarkısının full versiyonunu ele geçirirsen haber vermekten çekinme :P

Ben hala 11. bölümü izlemedim, 12. bölüm çıktıktan sonraki vaktimde şöyle güzel bir 4 saatimi verim 12 bölüm ardarda izlemeyi düşünüyorum :smile:

Edit: Başlık için teşekkürler, Skullchukka ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Woo, ne güzel yazmışsın eline sağlık. ^^

@ nekogoroshi-hen; Ben henüz sezon 1'i çevirmedim. Neko da 1. sezonun OVA'sı olunca daha el atmadım. Ne yazık ki 1. sezona gerçekten kötü İngilizce fansub grupları el atmış, çevirilerde inanılmaz hatalar var, zorla ilerliyorum şu an 1. sezon çevirilerinde (hatta ilerleyemiyorum, çünkü vaktim yok).

@ Umineko

Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, Umineko Higurashi tadını verecek. ^^ Farklı "kulvarlarda" olsalar da aralarındaki bağ anime izleyicileri için gün ışığına çıktıkça daha bir seviyor insan. ^^

@ Bölüm 8

Kazık onlar. Ben sadece izlemeye devam et derim. ^^ Güzel şeyler olacaktır.

Edit: Bence 11e kadar izle. 12'de yeni arc'a geçiyor. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

heheh Okamikakushi skullchukka'nın çevirileriyle daha da bi harika olur diye düşünüyorum ben çevirebilirse inş d[^_^]b

higurashiye gelince;bende "bugün hangi animeyi izlediniz" bölümünde bi arkadaşın olumlu tepkileri üzerine başlamıştım ve o gün bugündür higurashi, umineko gidiyorum:D

higurashi 1.sezonun parça parça olmasından dolayı bende bişi anlamasamda sonra sonra alışıp her hikayeyi ayrı tad alarak izledim,özellikle;

shion un satoshi çılgınlığından doğan psikopatlığını anlatan bölüm,benim için sezondaki en güzel bölümdü :S:bekliyorum:

kısaca herkese tavsiye olunur yalnız anime etkisini gercek hayatta da gösterdi bende,ona göre dikkatli olun,şöyle ki ;

evin içinde nipaaa nipaa diye geziyodum bi ara bide son bölümlerde rena nın boynunda oluşan kurtlardan dolayı boynum kaşınınca bayaa bi huylanıyodum:uzuldum:

higurashi kai ye gelirsem bu sezonu 1. sezondan daha cook sevdim,heralde cevap arc larını barındırmasından olsa gerekti,ayrıca 1.sezondan sonra bu sezonda hemen hemen hiç şiddet içeriği olmaması beni daha da ısındırdı bu sezona :D

bu sezonun sonu da harikaydı bence,çünkü hafiften ben takonaya da üzülmüştüm,onun içinde güzel bi son oldu :D

kısaca anime,kurgu,MÜZİKLER, her şey harika daha ne olsun :D özellikle açılış parçalarını günde 1500 defa dinliyorum kardeşim bile ezberledi kendi çapında XD

umineko ya gelirsem,henaaaaaaaammmmmm o ne öyle açılış parçasını dinledim mest oldum,animeyi izledim(10. bölüme kadar) kendimden geçtim daha ne diyim XD

yalnız kafa karışıklığı bayaaa bi mevcut şuan bende bakalım sabırla devam ediyoruz animeye skullchukka sayesinde:D

ve son olarak nipaa ~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okamikakishu'yu çevireceğim. Sadece biraz daha zaman lâzım. ^^

Meraklılarına; Umineko bölüm 11 [Arc Sonu] çevirisi & kontrolü tamamlandı. Altyazı @ ~ Furude Project

Okamikakishu için elimizdeki bilgiler:

Higurashi ile bağının olup olmadığı bilinmiyor, ancak her iki hikaye de 1983 yılında geçiyor. Ayrıca spoiler vermeyeceğim, ancak tanıtım yazısının içinde Higurashi ile ortak noktaları var, izleyenler anlamıştır.

Ayrıca animesi bunun herhalde 1 yıla falan çıkar (bknz atıyorum). Yani daha tarih kesin değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okamikakushi'ye biraz geç başlayalım diyorum ben, yani çok yüklenmiyelim sana ^^ Mii ~ Altyazı için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

heheh altyazı için teşekkürler,sana teşekkür etmekten dilimizde tüy bitti yahu :P XD ^^

dileğe katılıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rei'nin 5. bölümünü ben de hala izlemedim ama duyduklarıma göre 5. bölüm filler'dı

evet, filler olduğu fragmandan belliydi. Rena ile ilgili bir şeyler var ama...

Şey bu arada, Resurgam, Umineko'nun kapanış şarkısının full versiyonunu ele geçirirsen haber vermekten çekinme

tamam inşallah unutmazsam, arada bir bakıyorum siteye zaten yüklemişler mi diye, kapanış parçası çok hoşuma gidiyor çünkü :spit:

Umineko Bölüm 8:

ah doğru ya kazık, kazma nereden çıktı :D

Woo, ne güzel yazmışsın eline sağlık. ^^

@ nekogoroshi-hen; Ben henüz sezon 1'i çevirmedim. Neko da 1. sezonun OVA'sı olunca daha el atmadım. Ne yazık ki 1. sezona gerçekten kötü İngilizce fansub grupları el atmış, çevirilerde inanılmaz hatalar var, zorla ilerliyorum şu an 1. sezon çevirilerinde (hatta ilerleyemiyorum, çünkü vaktim yok).

@ Umineko

Gönül rahatlığıyla diyebilirim ki, Umineko Higurashi tadını verecek. ^^ Farklı "kulvarlarda" olsalar da aralarındaki bağ anime izleyicileri için gün ışığına çıktıkça daha bir seviyor insan. ^^

Edit: Bence 11e kadar izle. 12'de yeni arc'a geçiyor. ^^

hepsine tamam diyorum sevinerek :mutlu: bi tek şu ingilizce fansub olayı kötü olmuş, ama farklı fasublara da baksaydın. Mutlaka uygun bir çeviri vardır?

Okamikakushi bayağı ilgimi çekti siz böyle diyince, hele de higurashi ile bağlantılıysa tamamdır o zaman, inşallah izleyeceğim :smile:

Bu arada Shanon u kugimiya rie seslendiriyormuş yaa, okuduğumdan beri şaşkınım!!

shion un satoshi çılgınlığından doğan psikopatlığını anlatan bölüm,benim için sezondaki en güzel bölümdü

katılıyorum, ben de o arcı çok sevmiştim çok duygusaldı. Özellikle Higurashi bölüm 21'de:

satoko yu öldürdükten sonra satoshi'ye verdiği sözü çiğnemiş olduğunu farkedip pişman olduğu sahne benim için dehşet bir sahneydi, çünkü ben de sözü unutmuş gitmiştim. Ablam da izliyor, akasaka'nın çıktığı bölümlerde şimdi, hele bi gelsin shion'un arcına, o sahnedeki şokunu gözlemlemek için can atıyorum :D inşallah beni hayal kırıklığına uğratmayıp beklediğim tepkileri verir :spit: ilk arclardaki mion un shion olduğundan şüphe ediyor zaten. Ben hiç anlamamıştım yaa...

evin içinde nipaaa nipaa diye geziyodum bi ara bide son bölümlerde rena nın boynunda oluşan kurtlardan dolayı boynum kaşınınca bayaa bi huylanıyodum:uzuldum:

oralarda ben de çok huylandım yaa bi de tırnakla boğazını parçalama olayları her aklıma geldiğinde çıldırtır beni, kan tutuyor çünkü :uzuldum: öf gene kötü hissettim şimdi...

Bu arada, ben umineko ya devam etmeye karar verdim, ama hiçbir sitede bulamıyorum, bildiğim sitelere hiç yüklemiyorlar. Siz nereden indiriyorsunuz?.. :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biz(ben) Umineko'yu torrent indiriyoruz(m), eğer torrent indirirsen ben sana atarım linkleri ?

Edit: Ayrıca, fansub olarak da var fakat ben siteyi açamadım hata verdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ resurgam ;

heheh aynen,bende de shion satokoyu öldürdükten sonra düştü jeton,tüh dedim boşa gitti kız XD ayyiii kan,yara bere neysede o kurtlar öldürdü beni vıck vıck vıck içinde dolaştığını düşününce insan çook kötü oluyo :S:S yere dökülüyolar ya bide henaammm tamam sustum:S

uminekoya geç geç tabi geç bile kalmışsın :D

dilek sana atıcakmış linkleri hem ^^

--------------------------------------------------------

bu arada umineko 11 .bölüm an itibariyle izlenmiş bulunmakta O.o

o neydi bea yeni favori bölümüm kesinlikle bu!!!!!!

artık bu bölümden sonra beatrice gözümde tam anlamıyla kötü,maria'nın annesine ve battler a neler yaptı yaa:agla: shannon ve george un öldürülme sahneleride çoook güzeldi,beatrice in deli oluşu harikaydı.offf offf sabır sabırr bilmediğimiz coook sey var :uzayli: su neden bu neden diye sormuyorum artık bekliyoruz bakalım :D:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet sağ olsun bir sürü link atmış ^_^ bende 9. bölümü izledim demin, devam edicem. Şu kurt-kuzu olayları güzel olmuş, küçükken çok oynardım onun oyunlarını :) 11 i de merak ettim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gendou bedavadır her zaman sadece üyelik ister birde koyu yazılmış şarkıları indiremezsiniz bir gün sonra indirebilirsiniz. Onun dışında bütün şarkılar bulunur şiddetle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tamam gendou şimdi çalıştı, dün yapamamıştım :) zaten üyeydim önceden beri.

çoookk teşekkürler shean, albüm kapağı da güzelmiş :) Diğer şarkı da güzele benziyor. Adamda da ne ses var bee....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler: Umineko bölüm 10,11,12

Geçen hafta 11. bölüm çıkınca 10 ve 11. bölümleri ard arda birkez daha izledim ve inanılmaz keyif aldım, içerik olarak dopdoluydu. Umineko da beklediğim vahşet karelerini görememek biraz cansıkıyordu ama Beatrice'nin özel menüsü beni biraz kendime getirdi. Darısı güzel kazıklarımıza. Kesilen yerler olduğunu öğrenmem biraz moral bozdu ama çıkacak bluray bu eksikliği giderir umudu biraz moral veriyor.

11. bölümün sonundaki çay partisi ile olaylar tam anlamıyla cadılar savaşına döndü. 12. bölümün açılışı ve ilk dakikalar çok heyecanlıydı. Cadıların güçleri hakkında bilgilerde öğrendik. İnanç duygusunun önemli bir faktör olduğunu söylemiştim ve dediğimin bile fazlası çıktı. Kaç tane Beatrice var yahu, bu animede neler oluyor. : ) Eklenen karakterleri gördükçe Umineko başlamadan önceki beklentimin verilenin çok altında kaldığını söyleyebilirim. Sezonun bence tartışmasız en iyisi ve çok daha fazlası. : )

Bilen biri ileriki bölümlerle alakalı değil ise Bernkastel'in kuyruğunu açıklasın. *Skullchukka :haze:*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler: Umineko bölüm 10,11,12

Geçen hafta 11. bölüm çıkınca 10 ve 11. bölümleri ard arda birkez daha izledim ve inanılmaz keyif aldım, içerik olarak dopdoluydu. Umineko da beklediğim vahşet karelerini görememek biraz cansıkıyordu ama Beatrice'nin özel menüsü beni biraz kendime getirdi. Darısı güzel kazıklarımıza. Kesilen yerler olduğunu öğrenmem biraz moral bozdu ama çıkacak bluray bu eksikliği giderir umudu biraz moral veriyor.

11. bölümün sonundaki çay partisi ile olaylar tam anlamıyla cadılar savaşına döndü. 12. bölümün açılışı ve ilk dakikalar çok heyecanlıydı. Cadıların güçleri hakkında bilgilerde öğrendik. İnanç duygusunun önemli bir faktör olduğunu söylemiştim ve dediğimin bile fazlası çıktı. Kaç tane Beatrice var yahu, bu animede neler oluyor. : ) Eklenen karakterleri gördükçe Umineko başlamadan önceki beklentimin verilenin çok altında kaldığını söyleyebilirim. Sezonun bence tartışmasız en iyisi ve çok daha fazlası. : )

Bilen biri ileriki bölümlerle alakalı değil ise Bernkastel'in kuyruğunu açıklasın. *Skullchukka :haze:*

Skullchukka, gözüm bu başlığın yolunu gözlüyordu, teşekkürler.

Edit: İnternet'in ayağı takıldı kusura bakmayın. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen hafta 11. bölüm çıkınca 10 ve 11. bölümleri ard arda birkez daha izledim ve inanılmaz keyif aldım, içerik olarak dopdoluydu. Umineko da beklediğim vahşet karelerini görememek biraz cansıkıyordu ama Beatrice'nin özel menüsü beni biraz kendime getirdi.

umineko bölüm 11

ciddi misin?! Bence animeyi iyice bozdu o menü. Bana göre hiç gerek yoktu böyle bir şeye, tamam, yine kan falan çıksın da o kadar da abartmasına gerek yoktu, bunlar animeyi kalitesizleştiriyor gibi geliyor bana. Resmen midem kalktı ya sahnede :S bi de maria'nın kafasının konuştuğu sahne yok muu, aaaahh

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabi ciddiyim. ^^ Burada Umineko izliyoruz, türü de belli, yaş sınırının bir anlamı olması gerek. K-on izlemiyoruz ki. : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burada Umineko izliyoruz, K-on izlemiyoruz ki. : )

güzel cevap:D

bilmem, yine de sınırın aşılması bana kalitenin düştüğü hissine veriyordu. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tabi doğaldır herkesin beklentisi farklı. ^^ Bense ilk bölümlerden beri vahşetin az olduğundan dem vururum. :D

Kazıklarımızın potansiyelleride endamlarına yakışır şekilde kullanılır umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakın, karakterler cosplay yapmışlar arkadaşlar, çok hoşuma gitti :spit:

higurashiuminekocosplay.jpg

Higurashi-Umineko Cosplay

Bu sefer karakterlerin kostümlerini giymiş insanlar değil, karakterlerin kostümlerini giymiş karakterler cosplay yapıyor. Üstelik bir fanartta değil. İki paralel serinin karakterleri C76‘da sunulan yeni Drama CD’lerinin kapaklarında karşılıklı crossover/cosplay içindeler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?