Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

ya 23 ile ilgili spoiler vermeseydin keşke blue -_-" Gerçi previewden görmüşsün galiba, ama olsun haberi olsun istemeyen olabilir benim gibi :D

Ama hakkaten Kinzo da cadı ya, ona cadı demek de bayağı garip :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Önce üstteki mesaja cevap:

Eh yani onun cadı olduğunu da Ronove'nin -kyo demesinden bile anlamadıysanız(ki bu da en basit örnek), dil çıkarıyorum buradan size :P

Bölüm 22: "Gaak Gaak" öten bir karga gibi "Gaap Gaap" ötmekteyim ^.^ Başlıyoruz !

Bu bölüm, sahiden EP4'te beklediğim bölümdü, hatta ben şehirdışındayken bölüm çıkıyor diye çok da canım sıkılmıştı. (Hala sıkılıyor, nasıl geç izlerim ?!) Herneyse, bölüm güzel başladı, Kinzo-kyo terör estirdi; o sahnelerde içimde Satisfaction çalıyordu D: (Skullchukka yüzünden, evet) Ardından tahmin ettiğim gibi Siesta 00 çıkageldi, hoş geldi ! (nihihi~) Kesinlikle en izlenesi bölümler olacak bu 4 bölüm, imzamı da atıyorum ! Kinzo'nun Goldsmith olmasına da şaşırmadım, önceki bölümlerde Crauss'u nasıl yerden yere savurduğunu hatırlatırım, öyle devasa bir kuvvetten birşey çıkacağı kesindi zaten. Fakat kafamı kurcalayan birkaç soru var ama onları sorma zamanı şimdi değil, sonraki bölümlerde (çeviriyi bekleyemeden bölüme şöyle göz atıp, ona göre soracağım ^.^). Ek: Gaap'ın sesi beklediğimden de büyüleyici çıktı, parmak şıklatıyor bir de *-*

Maria-Rose ilişkisine gelince, burada izleyicinin dualarının tuttuğunu görüyoruz: "Maria-chan'a vuran eller kırılsın !" Ben buradan bir anket başlatmak istiyorum: "Beatrice Maria'yı evlatlık edinsin mi, edinmesin mi ?" :D (Ek Parantez: Maria'nın "Affedilemez" halleri benden başka kimseye Claymore'daki Priscilla'yı hatırlatmadı mı ?) / Beatrice'yi bile hüzünlendiren (kim bilir o sahne görsel romanda nasıldı), bize harika dakikalar yaşatan (Rosa'yı defalarca öldürme sahnesi) Maria-chan'ı buradan tebrik ediyoruz, hadi Pajama Party ! ^.^

Daha Preview'i izlemedim ama, bundan sonraki bölümün çook hareketli olacağına inanıyorum çünkü test olan gençlerimizi bir telefon aracılığıyla yönlendirecek anne-babalar ve hizmetçiler var. (Sanırım yönlendirecek yani, emin değilim) Eğer ki böyle olursa, benim orada gözüme çarpan bir kişi var; Kyrie. O varken olaylar son derece hareketli bir hale bürünecektir, hadi bakalım, başlasın. *Arka planda: BEATORIIGHHÇEEE*

Ayrıca, Battler bir daha "Uuu"lamasın, lütfen. -_-"

Ben yine çok konuştum, heyecanımdan olsa gerek, Gaap ^.^

Edit: Preview'i izledim, Gaap'ı zor da olsa görmezden geliyorum da, Ronove'nin burnu kanıyor ona dikkat çekmeden edemiyorum :D 24. bölüm de benim burnum kanayacak, aah hayal bile edemiyorum, hauuu Omochikaeri :D

Edit 2: @Skullchukka: Maria'nın o katliam sahnesinde çalan şarkının adını biliyor musun ? Teker teker dinledim de, rast gelmedi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önce üstteki mesaja cevap:

Eh yani onun cadı olduğunu da Ronove'nin -kyo demesinden bile anlamadıysanız(ki bu da en basit örnek), dil çıkarıyorum buradan size :P

Üstteki mesajda Kinzo'nun cadı kelimesine olan yakışmazlığını vurgulamaya çalışmıştım daha çok :D

önceki bölümlerde Crauss'u nasıl yerden yere savurduğunu hatırlatırım, öyle devasa bir kuvvetten birşey çıkacağı kesindi zaten.

Evet yaa, kesinlikle. Psikopat Kinzo :D

parmak şıklatıyor bir de *-*

o şıklatan parmaklar çok hoştuuuuu ^.^

"Beatrice Maria'yı evlatlık edinsin mi, edinmesin mi ?" :D

Hayır tabii ki Maria için daha iyi insanlar da bulunmalı :D

*Arka planda: BEATORIIGHHÇEEE*

:D :D :D :D

Alıntı ve spoilerlar postu oldu bu da :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim mesajımdan önce hiçbiriniz Kinzo cadıymış demediniz :D Hatta şuan hatırlamıyorum ve geriyede dönmüyorum uyuşukluk işte. Egemen size anlamanız için birşeyler söylemişti :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 22 - Kinzo

Kinzo olayları feci karışacak. Siz ona bu bölüm için Goldsmith diyin, çünkü öyle hitap ediyorlar ona. Çeviri yok 18 aralığa kadar yeri gelmişken söyliym.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim mesajımdan önce hiçbiriniz Kinzo cadıymış demediniz :D Hatta şuan hatırlamıyorum ve geriyede dönmüyorum uyuşukluk işte. Egemen size anlamanız için birşeyler söylemişti :D

ehehe siz derken resurgam ve bana geldi heralde bi taşş,hooopp yakaladım =P=P

hehe evet demedik özkan bey ama ben kendi adıma konuşayım Kinzonun cadı olduğuna şaşırmamıştım ondan dillendirmedim=D,modu:dsfghhhxxxg !46533299.gif

umine-chanın anketine gelince;

"Beatrice Maria'yı evlatlık edinsin mi, edinmesin mi ?" >>> bence edinsin,zaten tek beatrice mariaya melek kesiliyo,yavrucak rahat etsin XD 56502191.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çeviri yok 18 aralığa kadar yeri gelmişken söyliym.

Evet sitede okumuştum çok mutsuzum şu an :(

Bence de edinmesin ya aaaa, daha neler :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

4 bölüm üst üste seyretmek daha iyi olacaktır. Hasret gideririz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence 4 bölüm peşpeşe izlemek Chiru'yu daha da izlemek istememize neden olacak ama gerçekleşmeyeceği için bizi intiharın eşiğine getirecek... T-T'

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chiru'nun anime olmasını bence hiç bekleme bence DVD ve bluray satışları çok kötü durumda şu an ikinci sezonun geleceğini hiç zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, zaten en erken 2011 yazı deniliyor Chiru için. 07th Expansion'un yüzü Ookamikakushi ile güler umarım. Ookamikakushi nasıl yorumlar alacak bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence 4 bölüm peşpeşe izlemek Chiru'yu daha da izlemek istememize neden olacak ama gerçekleşmeyeceği için bizi intiharın eşiğine getirecek... T-T'

ben de bunu okuyunca tam da teselliyi ookamikakushi de buluruz diyip sırıtcaktım, ama ookamikakushi benden önce bahsedilmiş :D

bence chiru anime olur gayet ya, ya da olmalı OLMALI!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben de bunu okuyunca tam da teselliyi ookamikakushi de buluruz diyip sırıtcaktım, ama ookamikakushi benden önce bahsedilmiş :D

bence chiru anime olur gayet ya, ya da olmalı OLMALI!

Eğer DEEN elini çabuk tutup son bölümleri epik yapabilirse bi şans olarak satışlar artabilir ama 2chan ve benzeri sitelerde yaz sezonunun en kötü animelerinden olarak yerden yere vuruluyor Umineko.Ookami kakushi hakkında biraz bilgim var oyunu indirip bi kısmını sözlükle çevire çevire okudum ama fazla ileri gidemedim ama AIC ichi the killer,now and then here and there,seto no hanayome,tenchi muyo gibi güzel animelere imza atmış bir stüdyo batıracaklarını zannetmiyorum.

Not:Evet Studio Deen'den F/SN'ı batırdıklarından beri nefret ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Deen'den nefret eden kişi sayısı bu kadar fazlayken (evet, ben de onlardan biriyim) Ookamikakushi daha fazla sevilir gibi geliyor bana (Ki Now and Then, Here and There çok sevdiğim bir seriydi, aynı stüdyoysa eğer ben nasıl olursa olsun beğenirim, sevdiğimi kayırıyorum, evet D: )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

*Altyazıların yokluğunda, başlığı canlandırma operasyonu*

Arkadaşlar, hepiniz İpek'e sevgilerinizi, öpücüklerinizi gönderin, hemen, şimdi ! Çünkü, Oyungezer'in bu ayki sayısında 2 sayfalık hoş mu hoş bir Umineko No Naku Koro Ni yazısı var !! Hadi, üzerinizdeki ölü toprağını silkin ve gidip dergiyi alın !

Belki gaza gelirsiniz diye hadi kendi maceramı da anlatayım:

Haruhi Suzumiya yazısından sonra Aralık ayını heyecanla beklemekteydim, Aralık gelip çattığında koşarak bayiye gittiğimde derginin gelmediğini öğrendim. Hergün gidip sordum, gelmediğini öğrendim. Bugün şans eseri bayinin önünden geçerken dergiyi gördüm ve aldım ! Yolda dayanamadım açtım, anime sayfasını buldum ve koskoca bir "Umineko No Naku Koro Ni / When They Cry 3" başlığıyla karşı karşıya geldim. Ağzımı kocaman açarak "ahah" gibisinden bir kahkaha attım. Herkes bana deli gibi baktı, evet ama önemli değil, dergi şu an yanımda ^^

Skullchukka dergiyi nasıl edinecek diye düşünen varsa merak etmeyin (Harbi düşünen var mıydı xD) o da okuyacak. ^^ Teşekkürler, İpek !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

huuuuu teşekkürler ipek booolll booooolllll öpücük!!

ben de almak istiyorum :mutlu: haber için sana da teşekkürler undermine.

Ben de başlığı canlandırma operasyonu yapcaktım tam higurashi den söz edip, undermine benden önce davranmış. dün higurashi no naku koro ni 16 yı izledim:

shion un psikopatlığı öldürdü beni :D ablam ilk kez izliyor, shion un satoko yu alıp bir kenara fırlattığını görünce gözleri kocaman açıldı öylece bakakaldı :D haha süperdi!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi Reiyi izledim ve konuları unutmuşum ya Keiichinin oyuncak silah olayı neydi ya keşke flashback olsaydı hatırlardım. Bu arada Diekle bir ara konuşuyorduk ve ben dedim ki Higurashi Uminekodan sonra yaşanmıştır demiştim. Ovada Rika şöyle dedi (Ovayı izlemeyen okumasın)

Bernkastel Rika arayıcılığıyla konuştu ve kendine dedi ki. Cadı olmayı yavaş yavaş bırakıp Rika olmalıyım. Bu lafından sonra cadılığı bırakıp Rikayla beraber yaşadığını düşünürsek tahminim doğru çıkıyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi Reiyi izledim ve konuları unutmuşum ya Keiichinin oyuncak silah olayı neydi

bunu ben de hatırlamıyorum :(

Bernkastel Rika arayıcılığıyla konuştu ve kendine dedi ki. Cadı olmayı yavaş yavaş bırakıp Rika olmalıyım. Bu lafından sonra cadılığı bırakıp Rikayla beraber yaşadığını düşünürsek tahminim doğru çıkıyor :D

Hakkaten, ben sadece alternetifdir diye düşünüyordum, ama muhakkak dediğin gibidir. Zaten Oishi Umineko'da daha gençti, Higurashi'de emekli olmak üzereydi. Zaten tarihleri veriliyor seri içinde de hatırlamıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şunu hatırlatmama izin verin:

Higurashi'de olaylar Showa 58'de geçiyor. Showa 58= 1983

Umineko'da olaylar Ekim 1986'da geçiyor.

Edit: Keiichi'nin sorunu da yanlış hatırlamıyorsam, oyuncak silahlarla kızlara vurmasıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi'de olaylar Showa 58'de geçiyor. Showa 58= 1983

Umineko'da olaylar Ekim 1986'da geçiyor

hah, işte benim hatırlayamadığım da oydu :D 3 yıl sonra da biraz garip olmuş yalnız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Demek istediğim de buydu;

Ooishi daha genç olabilir ama olayların arasında 3 yıl var. Hadi belki Maria'nın yaş olarak daha küçük olduğu zamanları düşünsek 5 yıl falan (ki bu da Showa 58'in de önceleri demek), 5 yılda Ooishi ne kadar genç görünebilir ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çünkü o zaman Showa 58'in tam tarihinden emin değildim, hatta Skullchukka'ya sormuştum da bir işi olduğundan söyleyememişti. D:

Belki şöyle bir olay da olabilir, belki Ooishi'nin orada bulunmasının hiçbir özelliği yoktur; tıpkı Maria'nın televizyonda Higurashi Special'leri izlemesinin olmadığı gibi. Sadece izleyicinin suratında tebessüm oluşsun da, "ah Higurashi..." diye iç çeksinler diye de Ooishi orada polisin yerini almış olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?