Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Mümkün... Her şey mümkün...

ben de merak etmiştim ne diyecek diye :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mesajımı yazarken en sonuna "herşey mümkün"ü de ekleyecektim de, dedim şimdi nasıl olsa gelip yazacak, boşver. D:

Evet arkadaşlar, yeni bölüm yarın geliyor. Bu ardarda izleyemediğimiz 2. bölüm. Anlayışlı izleyiciler olarak, böyle 2 haftanın da birileri delirmeden, ölmeden çabuk geçmesini, Skullchukka'nın da sınavlarında başarılı olmasını diliyoruz ^.^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir şey sormam lazım minna,

Sakurataro'nun yok olması ve Maria'nın cadı olması başından beri var mıydı, biraz karşıklık olmuş orada. Rosa gerçekten ölmüyor o halde, tekrar canlanıyor ve Rokkenjima'ya geliyorlar. Ve birinci bölümde gördüğümüz olaylar yaşanıyor. Yanlış mıyım?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bir şey sormam lazım minna,

Sakurataro'nun yok olması ve Maria'nın cadı olması başından beri var mıydı, biraz karşıklık olmuş orada. Rosa gerçekten ölmüyor o halde, tekrar canlanıyor ve Rokkenjima'ya geliyorlar. Ve birinci bölümde gördüğümüz olaylar yaşanıyor. Yanlış mıyım?

Izle ve gor. =D (Ceviri bekliyorsan 19undan itibarten ^^)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Izle ve gor. =D (Ceviri bekliyorsan 19undan itibarten ^^)

tamam, tahmin etmiştim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar, ben günlerdir İstanbul dışındaydım, yeni geldim. Bu ara biraz yoğunum diye de fazlasıyla gezip yazıp tozamıyorum buralarda, Egemen haber verdi de gördüm ben de dergideki yazıyı fark ettiğinizi, yoksa daha bitemedi işlerim ^_^;

Beğendiyseniz yazıyı çok sevindim, asıl ben teşekkür ederim.

Hepinize iyi okumalar, sevgiler (~o3o)~

Not 1: Derginin çıkış tarihini her gün bayiye gitmektense Oyungezer forumlarından takip edebilirsiniz (; Her ay forumda o ayın başlığı açılır ve genelde başlık içinde tahmini olarak hangi tarihlerde dağıtıma gireceği vb konularda bilgiler de verilir ^^

Not 2: Bloga uzun zamandır yazı yazamadığımın farkındayım, en büyük üzüntüm Umineko incelemelerinin gerisinde kalmak oldu… Bu ayın ortalarına kadar daha toparlanacak gibi değil benim işler :uzgun: Sizlere kusura bakmayın diyorum ama sene bitmeden tüm bölümlerin romanla karşılaştırmalarını bitirmeyi umuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoş geldin, Shana-chan, özletme kendini bu kadar (: Bölüm karşılaştırmaları konusunda da çok dert etme derim, zaten Egemen de sınavları sebebiyle çeviriye kısa süreli ara verdi, kötü bir olay gibi duruyor ama asıl böyle olunca etki daha fazla olacak gibi geliyor. 4 bölüm ardarda Umineko (ve bunlar son bölümler), ardından Ep4 bölümlerinin karşılaştırma yazıları.. Sürekli "aa, sahiden, bu sahnede de böyle demişti, demek o yüzdenmiş.." gibi cümleler kuracağız yazılarını okurken. Yani, kusura bakmıyoruz (:

İşlerinde kolay gelsin (::

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoş geldin, Shana-chan, özletme kendini bu kadar (: Bölüm karşılaştırmaları konusunda da çok dert etme derim, zaten Egemen de sınavları sebebiyle çeviriye kısa süreli ara verdi, kötü bir olay gibi duruyor ama asıl böyle olunca etki daha fazla olacak gibi geliyor. 4 bölüm ardarda Umineko (ve bunlar son bölümler), ardından Ep4 bölümlerinin karşılaştırma yazıları.. Sürekli "aa, sahiden, bu sahnede de böyle demişti, demek o yüzdenmiş.." gibi cümleler kuracağız yazılarını okurken. Yani, kusura bakmıyoruz (:

İşlerinde kolay gelsin (::

Ehe peki o zaman biraz daha rahatladım öyleyse ^^

Hepinize kolay gelsin~

(Witch Hunt bu ay bitmeden 5. bölümü patlatmaz umarım, asıl o zaman hiçbir şey yetişmez işte : p)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ders çalışan Skullchukka dedi ki...

Witch Hunt sanırım ya yılbaşında, ya da şubat ayının ortalarına doğru çıkaracak Ep5 patch'ini. Çünkü Ep6 çıkıyor, ve büyük olasılıkla Ep6 çıkınca, Ep5'ten değiştirmek zorunda kalacakları pek çok yer olacakmış. Bu yüzden hatalı bir sürümdense, geç çıkan ve çok az hatalı bir sürüm tercih edebileceklerini duyurmuşlardı.

İçin rahat olsun D:
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sana da teşekkür ederim resurgam ^^

Önceki mesajlarını kaçırdığım ya da mesaj yazmayıp da içinden "kolay gelsin valla" diyen bile olduysa teşekkürler (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookami Kakushi ile ilgili ek bir ayrıntı vermek istiyorum. Belki çoğu kişi haberdardır ama belki bilmeyenler de vardır diye ek olarak söylemek istedim ^^ Serinin açılış parçası Yuki Kajiura* yapımı olacakmış, harika bir seçim olmuş, merakla bekliyorum açıkçası. - Yayınlanma tarihine sayılı günler kalan Ookami Kakushi'nin de artık daha sık ağza alınması lazım, sayılı günler kaldı sonuçta ^.^

*Yuki Kajiura

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uuu harika! İşte size seslendirenlerden bazıları;

Kushinada Nemuru - Ise Mariya

Kuzumi Hiroshi - Kobayashi Yuu (Kanon ve Satoshi ^_^)

Kuzumi Mana - Fujita Saki

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayrıca Emiri Kato da var, çok şirin bir sesi vardı hatırladığım kadarıyla. Şöyle nipaa, uu, uryuu gibi şirin, yeni bir kelime söyler de, biz de gün boyu her an onun gibi söylemeye çalışırız umarım.

7 Ocak. Beklemedeyiz !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uuu harika! İşte size seslendirenlerden bazıları;

Kushinada Nemuru - Ise Mariya

Kuzumi Hiroshi - Kobayashi Yuu (Kanon ve Satoshi ^_^)

Kuzumi Mana - Fujita Saki

woot,yay!!! kim ne kim biri Kuzumi Hiroshi mi dedi !!

heyecanla bekliyoruzz!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olmadı bu ya, olmadı. Kanon-kun'un Ookami Kakushi'de olması hiç tatmin etmedi beni ya. Ay, bir mobilya nasıl Ookami Kakushi'nin trailer'ında yer alır ? Of, Takano-Eva, Maria-Hanyuu ortaktı ama zar zor anlıyorduk aynı kişi olduğunu (Eva-Beatrice hariç). Kaldı ki zaten, Kanon'un Satoshi'yle aynı olduğunu çoğu kişi anlamamıştı bile, az da olsa farklılıklar vardı. Burada resmen Kanon-kun Jougamachi'ye gelmiş, biz de bir spin-off falan izliyoruz. Neyse, seriye çok umut bağladım, bir seiyuu yüzünden moralimi bozamam ^^'

Moral olarak, Yuki Kajiura'yı öne getiriyorum. Üstad, her zamanki gibi yine "döktürmüş". Trailer'da bile müzik ön plana çıkıyor, açılış müziği de ona ait zaten. Bölümdeki müzikler de ona mı ait, bir fikrim yok. Bu konuda bir bilgisi olan varsa, paylaşabilir (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben açıkçası gayet umutluyum. Peach'i her ne kadar pek tanımasam da, Ryukishi gibi bir yazarın olduğu seri ille hoş olacaktır diye düşünüyorum. Biraz data mining yapıp Furude'ye güncelleme yapayım Okamikakushi hakkında. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 23-24:

23:

Jessica ve George'ı fazla sevmediğim ve favori karakterlerimin hafiften yenildiklerini görmek, bu bölüm sonunda "bu ne yaa?!" dememe sebep oldu. Hemen 24'e fırladım, Maria ve Battler'ın testlerini görmek için.

-Tabi, 07151129'un da ne olduğunu öğrendik, meğer banka şifresiymiş, hey Allah'ım.. xD

24: Harikaydı.

-Virgilia'nın Gapgapgapgapgpaap diye ötmesi, Virgilia'dan hiç beklemediğim bir şeydi, bu kadın hep şaşırtıyor insanı.

-Sansür olayı bu bölümde de kendini gösterdi. Fakat, çok garip bir sansür. George, Jessica'ya vurduğunda suratı ortadan ikiye ayrılıyor, kanlar fışkırıyor, sansür yok. Ama, Jessica odasında öldüğünde suratında mozaik var. İlginç.

-Ayrıca, Kyrie-Battler sahnesine o müziğin uyacağını hiç düşünmezdim, sahiden yakışmış.

-Ve bomba: Congratulations ! *Aynı anda: kyahouha* I am... Beatrice !! *Aynı anda: kyahouha* .. O psikolojide bile güldürüyor insanı, ne güzel.

Bölümün sonları zaten tamamiyle soru işareti, hiç kurcalamak bile istemiyorum. Battler, Asumu'nun oğlu ama Asumu, Battler'ın annesi değil. Ne ilginç ! Acaba Beatrice... o.o Acaba o beyaz saçlı kadın... Asumu mu ?! O_O ((Oha !)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence Kanon Ookamikakushi de gayet iyi, en sevdiğim erkek karakterlerdendir Kanon.

umineko 23

amanıınn bu ne manyak bölümdür, George'u çok bencil bulmuş olsam da, işte animenin en güzel arcı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İmzanı görmesem, haberin bile olmayacak :P Evet, bitiyor. Tabi, anime olarak bir sezon bitiyor. Görsel romanda seri hala devam ediyor, hatta şu günlerde Ep6 gündemde (Biz Ep4'e kadar gelebildik, 26. bölümle birlikte Ep4 bitmiş olacak). Planlandığı üzre bir de Umineko Chiru çıkacak, fakat ne zaman çıkacağı hakkında pek kesin bir tarih yok. 2011 gibi tahminler var. Chiru da Ep5'ten başlayacak (: Olur da görsel romanı takip etmek istersen; Görsel Roman adresini bir dolaş derim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chiru yu merak ettim şimdi :D ya neden söledin :D sölemesen beklemicektim şimdi içime kurt düşrüdün xD neyse güel güzel bu anime çok tuttu ya :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?