Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Tabii ki bir de tutmayacak mıydı :D ağzını yırtardım beğenmeyenlerin :D Bu arada imza da avatar da çok hoş Bianchi :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Ange'nin ağzından şu resim hepinize hediye gelsin o halde, zaten son bölüm de çıktı... (Spoiler değil, herkes açabilir ^^ -"Mümkün.. Herşey mümkün.." yazmıyor merak etmeyin -.-)

7163jt.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

23 ve 24ü konuşacağına imza konuşuyorsunuz cık cık. Bende herkes çoktan sohbet etti ben sona kaldım zannettim :S Neyse bende tahminlerime yorumlarıma geçiyorum.

Bölüm 23

23ün trailerini izlediğimde oha George kapışacak dedim sonucu bu mu olacaktı ya :S O sayıyıda öğrendik ama hala bu sayı çok konuşulacak gibi.

Bölüm 24

Bu bölümde Beatriceye birşey oldu. Battlera 6 yıl önceki günahını söyle dediğinde benden özür dile gibi bir görünü mü vardı. Hemen aklıma Beatrice Asumu mu acaba ve Asumunun kardeşi midir diye aklıma sorular geldi. Kırmızı ile söyleme ayrı bir olay zaten. Asumu Battlerın annesi ama Asumunun oğlu değil. bunu izlemeden önce Dilek bana söyledi bende hemen üvey annesidir dedim. Türk filmlerinde olur bir kadını o senin annen diye yuttururlar sonrada gerçek annesi çıkar buda böyle birşey çıkacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahah, aynı şeyleri düşünüyoruz Özkan, Asumu hakkında. Ama olur mu ya sence, mümkün mü ? D: (Bütün başlığın aynı anda "Mümkün.. Herşey mümkün" dediğini duydum, ama çaktırmıyorum -.-)

Bölüm 23-24:

Ben bir de tarihlerden yol izleyeyim dedim, yine olmadı. Hani 1986'dan falan yola çıksan, 1980'de ne oldu ? Benim aklımdaki tek şüpheli aslında o beyaz saçlı kadın. Kyrie'nin birşeyiydi sanırım o (Shana'nın tanıtımlarından okumuştum). Kyrie dendi mi akan sular duruyor çünkü Battler'ın üvey annesi. Acaba, Asumu'nun o kadınla mı bir alakası var, yoksa Asumu'nun ta kendisi mi diye düşünmeden de edemiyorum. Bir de şu var, Kyrie ölmeden önce Battler'la yaptığı konuşmada şöyle birşey demişti: "Asumu'nun oğlu olduğun için, sana ara sıra soğuk davranmış olabilirim." Beni çok huylandıran bir cümle bu açıkçası D: Var bir iş ama, 25. bölümde görürüz. Ep4'ün açılışını izledim, orada da bir fotoğraf içerisinde Battler, Ange, babaları ve anneleri var ama kadının yüzüne ışık vuruyor, hey allahım :D

Hatta, buyrunuz (Ep4 Op)

Çok deli bir iş ya :D Son bölüm yayınlandıktan sonra dayanamayıp birkaç ss'a göz attım da... Ah.. ah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle bi şeyde olabilir.

6 yıl önce Battler Asumuya karşı büyük bir günah işlemiş ve bu günahı sonucu onun oğlu olarak kabul görülmüyor ama Battlera göre annesi oluyor. Her ne olduysa 6 sene önce oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet ama,

bunun Beatrice'yle ne alakası var ki ? Neden o, özür dilemesini istiyor ? "Senin ailevi sorunların beni ilgilendirmiyor" gibisinden birşey söylediğini hatırlıyorum Beatrice'nin. Tabi, cadılara güven olmaz ama, bir yerde de sorgulamak gerekiyor; böyle birşey varsa eğer, ona ne ?

Bu arada, yeni bir Ost albümünün çıktığını gördüm, şu an indiriyorum. Eğer, Umineko'nun bu tür Ost albümlerini indirmek isteyeniniz varsa (Bgm'lerden tutun da Motion Graphics albümlerine kadar) ben, bulduğum bir siteyi paylaşmak isterim. Gerçi 1-2 link silinmiş ama olsun, çok güzel bir toplama olmuş. Girin, sömürün derim. (Üzülerek de bildireyim, "Amurita"'nın linki silik T-T). Neyse, işte adres:

Umineko OST

Edit: Söylemeyi unutmuşum, son sayfada da birkaç albüm var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, Beatrice, belki. Çok duruyoruz bunun üstünde, çok uçuk geliyor bu fikir, inanmakta güçlük çekiyorum Özkan :D

Edit: Ya bir de benim aklıma şimdi şey geldi, bu Maria'nın notu ne oldu ? Kim vurduya gitti o mektup işi :D

Edit 2: Rose Crimson adlı albümü dinlemekteyim. Çoğunluk, Maria-Rosa sahnelerinde çalan müzikler, hatta çoğunluk Maria. Bu şarkıları epey aramıştım, bu albümde bulmak güzel, tavsiye ederim (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok teşekkürler undermine, uimneko müzikleri gerçekten başarılı :)

bölüm 24

Beatrice öyle bakıyordu ki Battler'e aşıkmış gibi! İçimden dedim, bu çocuk daha önce onun kalbini fena yakmış herhalde. Ama sonra benimle alakalı değil deyince kafam karıştı. Ama o beyaz saçlı kadınla ilgili kesinlikle bir şeyler olmalı, sonuçta önemli biri olarak geldiğini biliyoruz. (Ya da ben bir yerde okumuştum :D )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bölüm 24

Beatrice öyle bakıyordu ki Battler'e aşıkmış gibi! İçimden dedim, bu çocuk daha önce onun kalbini fena yakmış herhalde. Ama sonra benimle alakalı değil deyince kafam karıştı. Ama o beyaz saçlı kadınla ilgili kesinlikle bir şeyler olmalı, sonuçta önemli biri olarak geldiğini biliyoruz. (Ya da ben bir yerde okumuştum :D )

Anime Kasumi'nin üstünde çok mu fazla durdu bilmiyorum ama son zamanlarda herkes Kasumiyle Beato arasında bir bağ olduğunu düşünüyor.Ben VNyi okurken aklımının ucundan geçmemişti ve anime çıkıncaya kadar bununla ilgili bir teori de duymamıştım.En fazla Kasumi=Asumu teorisi vardı.Ben kasumi'nin önemli bir karakter olduğunu düşünmüyorum.

Asıl Amakusa konusunda kafa yormak lazım bence.Hiç gözüm tutmuyor bu çocuğu xD Ange'yi öldürdüğünden neredeyse eminim ve Asumu'nun oğlu olduğundan ciddi ciddi şüpheleniyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dur, dur, dur bu spoiler ağır oldu. Keşke okumasaydım. Biz anime tartışıyoruz :D VN baya ağır gelir bize :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben bu yüzden profilden doğru konuşuyordum Earwen, burada görsel romanla ilgili pek fazla muhabbet geçmiyor:D

Dediğin gibi, Amakusa çok sinsi bir tip, ben gördüğüm andan beri hiç güvenmiyorum ona. Bekleyelim ve görelim D:

@Earwen: Sana bu başlıktaki meşhur cümleyi söyleyeyim: "Mümkün.. Herşey mümkün.." :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dur, dur, dur bu spoiler ağır oldu. Keşke okumasaydım. Biz anime tartışıyoruz :D VN baya ağır gelir bize :D

Spoiler değil sadece benim düşüncem

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oh, iyi bir an ben de spoiler yediğimden korktum :D Yine de vn hakkında biri bir şey yazmak isterse vnden olduğunu söylesin de yemeyelim spoilerı.

Kasuim kimin nesidir bilmiyorum ama 6 yıl önceki günahla bir alakası vardır herhalde. Bak Kasumi'nin oğlu olması hakkaten muhtemel ha, doğrudur. Benim de içime şüphe girdi şimdi :D Ama sevmiştim ben onu, kötü bir şey yapmasa bari T_T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar şu an ben istesem de spoiler veremem çünkü sizden tek farkım animenin patır kütür gitmesinden dolayı daha fazla ayrıntıyı biliyor olmam :) Dolayısıyla Animeyi bitirdiyseniz aşğıya bakmanın hiç bir sakıncası yoktur.

Battler'in günahı hakkında pony theory adlı bir teori var.teori spoiler felan değil gönül rahatlığıyla bakabilirsiniz.

http://img42.imageshack.us/img42/9835/1257100734052.jpg

Bazı mantık hataları var ama bu konu hakkında şimdiye kadar ki en tatmin edici teori bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir sezon daha bitti. ^^

Bu başlığın değişen kuralları için lütfen ilk mesajı yeniden okuyunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet senin sayende Uminekoyu bitirdik Egemen. Darısı Ookami ve Chirunun başına :D Anime çok güzel bitti.

Oyun devam edecek tamam ama neden Beatrice engel olmadı Battlera. Anime bitti ama sonuda baya kafa karıştırdı. Kesinlik cadısı ve Mücizeler cadısı yaptı yapacağını :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookami Kakushi çevirisi hemen gelmeyecek bu arada, onu biraz bekleyeceğiz arkadaşlar. Skullchukka'ya kalmadan ben haberi vereyim dedim (: Chiru'ysa.. Olur da Chiru'nun çıktığını görebilirsek, evet, darısı Chiru'nun da başına.. D:

Berbat bir son, berbatlığıyla gündeme gelen berbat Deen. Lanet Deen. Kahrolası Deen. .. ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

blue: spoilerın hangi bölümden olduğunu yazsaydın, spoiler yiyecektim neredeyse :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peki o zaman, özür dilerim :spit:

ve ben de bitirdiiimmmm :mutlu:

inanamıyorum en eyecanlı yeriydi :D bunun için bir sene ya da daha fazlasını bekleyeceğime inanamıyorum -_-" Son sahneye bayıldım ama :D Rika ve Lambe...lembb... neydi adı ya? Neyse ikisinin yataktaki konuşması, çok tatlıydı. Sonra martıları gösterince biraz daha devam etmesini umdum ama etmedi T_T Ahhhhh!!! Beatrice için çok üzüldüm ama ya, kim bilir bizim bilmediğimiz ne acılar çekti...

Neysee... heyecanla ikinci sezonu bekliyoruz efenim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

26+:

Şöyle düşünüyorum; aslında Beatrice istese yenilmezdi. Bir "sebepten" dolayı, Beatrice üzüldü~sıkıldı. Bernkastel'in ilk geldiği zamanlarda dediği şu cümleyi asla unutmam: "Sıkıntı, cadıları öldürebilecek tek zehirdir." Evet, bu cümle benim aklımdan hiç çıkmıyor, Beatrice'nin yenilmesini de bu sıkıntı~üzüntü olayına bağlıyorum. Bu sebebi de elbet öğreneceğiz, az kaldı az..

Lanet Deen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sakin ol undermine, Deen e kızacak o kadar da bir şey yok, bunun devamı olduğu için berbat bir son olarak nitelendirilemez bence :D :D

Beatrice için çok üzüldüm, ama görkemli bir sondu bence. Buradaki görkemli kelimesiini beatricenin ölmek üzere olmasından dolayı kullanmıyorum. Anlarsınız işte.

Ve evet, bence de istese yenilmezdi. O kadar savaşta karşı koyduktan sonra burada mı yenilecekti yani?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok, ben konunun bittiği yere kızmıyorum.

İzlediğim o basit fan made'den bile kötü olduğu için kızıyorum (Seriyi bitirmeyen bakmamalı):

http://www.youtube.com/watch?v=juEkoLXXoxo

Ah bir de 25-26:

Sizce de şu adam Rudolf'a benzemiyor mu ? :D

29n8o5v.jpg

Ayrıca, hayatımda gördüğüm en komik surat ifadesi:

205yrr.jpg

Ve, Deen'in beni dumur ettiği, şok olduğum, Ange'nin 26. bölümde üzerinden başından kan dökülürken ekrana gelen bir kare var ki.. koyamıyorum bile. Fakat, adamlar boş durmamış, hemen o kareyle ilgili 1-2 avatar yapmış. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?