Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Ah bir de 25-26:

Sizce de şu adam Rudolf'a benzemiyor mu ? :D

Ve, Deen'in beni dumur ettiği, şok olduğum, Ange'nin 26. bölümde üzerinden başından kan dökülürken ekrana gelen bir kare var ki.. koyamıyorum bile. Fakat, adamlar boş durmamış, hemen o kareyle ilgili 1-2 avatar yapmış. :D

1.resim için DEEN tembellikten ne yapacağını şaşırmış xD Şimdi çıkıp biri Rudolf'un ölmediği hakkında ciddi ciddi tartışmaya başlasa şaşırmam xD

Ve sanırım bahsettiğin sahneyi tam olarak biliyorum.gerçekten -__- Ange'yi çok sevmediğim halde o sahnede çok üzülmüştüm, şimdi gülmemek için kendimi zor tutuyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

-

Kesinlikle, o sahnenin bütün duygusunu mahvettiler resmen. Deen kesinlikle ne yapacağını şaşırmış. Aklıma geldikçe..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kesinlikle ya o adam ne öyle aynı Rudolf xD izlerken benim de dikkatimi çekti, Allah bilir tembelliklerinden rudolfu alıp biraz değiştirip koymuşlardır :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uuu amma dikkat etmişsin.

Bu arada tembelliklerinden falan dedim de haklarını da yemeyeyim, adamlar çok iyi animasyon kullanmışlar. Özellikle son iki bölümün görüntüleri bayağı iyiydi ki ben de 58 mblık dosyalardan izliyorum, bunun bir de 200 mblısını düşünün :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ookamikakushi'nin daha iyi olması için dua eder* // Ah bir de, Yuki Kajiura yine döktürmüş, açılış güzeldi.

Shana-chan'ımız, İpek'çiğimiz bu ayki Oyungezer sayısında da bizi güldürmüş ve Ookamikakushi'ye de haber niteliğinde sayfanın bir köşesinde yer vermiş. 2 aydır pek sevindirdin bizi Shana-chan, teşekkürler ^.^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet, açılışı ben de izledim, başarılı olmuş. Ortam Higurashi'yi andırıyor. Karakterler çok şiriinn ^.^ Özellikle saçları örgülü olan kıza bittim. Ama tamamen 07th Expansion'un elinden çıkmadığı çok belli, inşallah güzel bir seri olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet, açılışı ben de izledim, başarılı olmuş. Ortam Higurashi'yi andırıyor. Karakterler çok şiriinn ^.^ Özellikle saçları örgülü olan kıza bittim. Ama tamamen 07th Expansion'un elinden çıkmadığı çok belli, inşallah güzel bir seri olur.

ben Nemuruyu beğendim favorim,ondan birşeyler bekliyorum. inşallah büyük spoiler yemem

Op tamamı

off süper ya

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yuki Kajiura'dır bu ya, ben de defalarca dinlemekten bir hâl oldum. Şuradan indirebilirsiniz, Youtube'dan indirip upload ettim: Ookami Kakushi Opening

Ayrıca, tekrardan söylüyorum, sarışın kızdan nefret ediyorum. Yaşasın Nemuru-chan. Ciddiyeti sağlayan tek karakter.

Animeye Peach Pit pek uymasa da, yine de güzel animasyon. Hatta, o çocuğun labirentimsi bir yerde koşma sahneleri ve karşısına pat diyen çıkan "şey" sahnesi güzel işlenmişti. Gece izlendiğinde az biraz etkiliyor insanı. Fakat, ilk bölüme oranla pek de iyi değildi bence. Umarım bu geri kalan 25 bölüm içerisinde, iyi bir yere gelir seri. Ah, Umineko ah.. İlk bölümü bile olaydı.. Bu seri bana Higurashi fan fict. gibi geliyor. Neyse neyse, düzelecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
Higurashi Kai

ama son bölümde rika nın büyümüş halinin neden çıktığını ve takano ya neden öyle bir seçenek sundu anlamadım. birde anlamadığım nokta takano nun o bayrağı alması vede ailesin ölüp ölmediği ?

@ burda o sarısının bayanın ismini yanlış yazıyor olabilirim isimlerle aram pek yoktur :D

Higurashi Kai

Öncelikle, o kadının Rika olduğundan emin olma derim D: Rei'den olaya ısınıp Umineko'ya geçmeni öneririm Matmazel, yoksa söyleyeceğim en ufak kelime spoiler olabilir. Bayrak kısmını da tam hatırlayamıyorum ama, onun da dediğim spoiler ile bir alakası var diye düşünüyorum. Umineko'da biraz ilerledikten sonra söyleyebilirim anca (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle, o kadının Rika olduğundan emin olma derim

neler duyuyorum :o::o: neyse, unuttum onu, bir daha izlediğimde daha dikkatli bakcam :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bende şükür uminekonun finalini yaptım -_-",modu:kaplumbaga,neyse...

sonu çok yüzeysel bitti,tamam devamı olucak anladıkta,beatrice ye yakışır bi son değildi,battler vır vır vır öttü,beatrice de vır vır vır agladı ne yani !!! neyse,bern(<3) ve kesinlik cadısının konuşmlarının üzerine bişi anlamdan sonlandırdık sezonu,orta seviye bi sondu diyorum,ve devamını sabırsızlıkla bekliyorum,saygılar :D hoyhh bu topiğide özlemişim :D:D ayrıca skullchukkaya tekrardan tesekkürlerimi sunarım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önceki sayfalarda, youtube linki koymuştum Juve-chan, onu izle.:D

@resurgam: Sana diyeceğimi dedim zaten :D

Edit: Ookami Kakushi 3:İzleyin şunu yaa. -_-"

Issei'in gay sahneleri ve "Göstereceğimi mi sandın ? kikiki" sahneleri dışında ilgi çekici bir yanı yoktu. Mana-chan da olmasa..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@resurgam: Sana diyeceğimi dedim zaten :D

ben de cevap verdim ;)

Aslında ookamikakushiyi de çok merak ediyorum da bir daha öyle her hafta bir bölüm izleme işkencesini çekemem, önce bir bitsin hele :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asıl her hafta izleyeceksin ki, tartışma olsun teori üresin felan, tadı çıksın. Gerçi bunun neyini tartışıcan, bildiğin Higurashi. Aynı kıyafeti giyen, şapkalı elemanlar bile var yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookamikakushi'den pek ümitli değilim. Bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir sorum olacak yahu.

Lamdadelta spoiler (bu spoiler ilk sezonda geçmiyor):

Daha önce bu topicte Eva halanın Takano olduğu söylenmişti, ama Takano Lamdadelta'nın kuklasıysa Eva hala kimin nesi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayır hayır hayır. Urusai Urusai Urusai :D Söyliyim:

Eva'nın Takano olduğunu söylemedik. Aklında karışmış hepsi. Biliyorsun, Eva-Beatrice'nin seiyuu'su aynı zamanda Takano'nun seiyuu'su. Lambdadelta da Takano'nun içindeydi. Olay bu yani, birbirine girmiş hepsi sende :D / Ben şey demiştim yorumumda, "Evatrice konuşurken gözümü kapatsam karşımda Takano var sanardım." Belki bu kalmıştır aklında D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

uu yok o yorumunu görmemiştim, ama anlaşılmıştır :) teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bu topiği özledim yahu,ookamikakushi'yede başlamadım daha(şevkim kırıldı heralde yorumlardan dolayı):yandim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlamasan da bir şey kaybetmezsin. İzlesen de olur, izlemesen de. Seri 24 bölüm gerçi ne olacağı belli olmaz ama... .. Bence seri biraz ilerlediğinde görüşlerimizi söyleriz, ona göre karar verirsin. D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookami kakushi de anladığım kadarıyla iki şehir gibi birşey var bizimkiler yeni şehirde ve higurashi ile aynı ortamda eçiyor açıkçası açıkçası Nemuru'nun Sonazaki ya da Frude ailesi ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum .5. bölümde Nemuru kim olduğunu belirtti fakat Higurashi deki Hinamizawa sendromu buradada etkili olabilir Ookami kakushi deki karakterlerin belli bir süre sonra kurallara karşı geldikleri için ölüyorlar aynı şekilde kendilerinin yatıştırmak için hap kullanıyorlar.Nemuru karakteri mesafeli olsa bile sınıf arkadaşlarının ona davranış biçimleri farklı ve amcası doktor olduğu için o da bu işin içindedir bence.Tırpanının üzerinde ne yazıyor bilmek isterdim açıkçası.Hinamizawa sendromunda karakterlerimiz her zaman Hinamizawa da kalmalı yoksa sendrom açığa çıkarak onları belli bir sürre sonra ölüme itiyor nedense aynı şeyi burad görsemde adı yok ve insanlar eski şehri tamamen terketmek yerine yemi yan şehir kurarak hayatlarını devam ettiriyorlar 5. bölümde higurashi ile ayno yerde olduklarını belirten sahneler var.

Umineko yu izlemedim umarım büyük spoiler yemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookami Kakushi 4:

5. bölümü daha izlemedim ama belliydi bu tür birşey olacağı. Bu kadar benzerlik çok fazlaydı zaten. Ki, seri 12 bölümlük falan da değil 24 bölümlük. Elbet birşey çıkacaktı. Bakalım ikisi birbiriyle nerede kesişecek, şimdilik birşey söylemek istemiyorum; Ryukishi'nin ne yapacağı belli olmaz.

Ayrıca, Umineko'yla ilgili spoiler yemezsin Ookami'de merak etme, oradan oraya bağ çıkarması çok zor, hatta imkansız. Çıkarsa Higurashi'den bağ çıkarır, Higurashi'yle Umineko arasındaki bağla da pek alakası olmaz, sanmıyorum. / Tabii eğer spoiler yemem derken başlığı kastediyorsan, o da olmaz büyük ihtimalle. Spoiler butonunu iyi kullanırız *keh* D:

Artı, bir an önce Umineko'yu izlemelisin bence. Ya da olmadı görsel romanına göz at, animede biraz batmış seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookami Kakushi 4:

5. bölümü daha izlemedim ama belliydi bu tür birşey olacağı. Bu kadar benzerlik çok fazlaydı zaten. Ki, seri 12 bölümlük falan da değil 24 bölümlük. Elbet birşey çıkacaktı. Bakalım ikisi birbiriyle nerede kesişecek, şimdilik birşey söylemek istemiyorum; Ryukishi'nin ne yapacağı belli olmaz.

Ayrıca, Umineko'yla ilgili spoiler yemezsin Ookami'de merak etme, oradan oraya bağ çıkarması çok zor, hatta imkansız. Çıkarsa Higurashi'den bağ çıkarır, Higurashi'yle Umineko arasındaki bağla da pek alakası olmaz, sanmıyorum. / Tabii eğer spoiler yemem derken başlığı kastediyorsan, o da olmaz büyük ihtimalle. Spoiler butonunu iyi kullanırız *keh* D:

Artı, bir an önce Umineko'yu izlemelisin bence. Ya da olmadı görsel romanına göz at, animede biraz batmış seri.

Umineko'yu illa izlemem gerekirmi daha iyi anlamak için izlemeyi düşünmüyorum açıkçası:sikintili::sikintili:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

türkanime sitesine giremiyorum arkadaşlar, higurashiyi fansub olarak izlemek istemiştim de. kapandı mı yada fansub bölümleri bulabilir miyim bilginiz var mı??

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?