Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Ellimde vardı, benimde hoşuma gitmişti. : )

İki serinin bağlantılı olduğuna bir işaret.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Durun ne yaptınız siz yahu. :D

Umi 11

Vn'ye oranla kötü bir "ziyafet" oldu. Vn'de tamamiyle muhteşemdi, ama zaman kısıtlamasından dolayı büyük sorunlar oldu animede. Aklımda kalanları yazayım size. (Bu arada o ziyafet Vn'de Ep2 Tea Party adı altında geçiyor.) Yeri gelmişken Ep2'nin gerçek sonunu size anlatayım.

Umineko bölüm 11 bitirmeden Okumayın!

Umineko visual novel Episode 2 (anime bölüm 11 - ilk yarı) sonu:

• Rosa gerçekten de kiliseye geri döner, bir tane altın külçesi alır.
  • Çevrelerini keçiler sarar.
  • Rosa koşmaya başlar
  • Maria yere düşer
  • ROSA, MARIA'NIN ELİNİ BIRAKMIŞTIR, ALTIN KÜLÇESİNİ TAŞIMAYI SEÇER (bu bölüm gerçekten şiddetle vurgulanıyor, açık açık tercihini altından yana yapıyor)
  • Sonra kızını hatırlar
  • Kendine gelir ve "Altını boşver, yalnızca senin elini tutmalıydım" der.
  • Keçiler her ikisini de minik parçalara ayırır

Umineko visual novel Episode 2 Çay Partisi:

• Rosa uyanır. Etraf karanlık ve soğuktur, vücudunu bir türlü hareket ettiremez. Sonra mırıltılar duymaya başlar, karşısında bir kadın konuşuyordur.
  • Çok geçmeden bu kadının Beatrice olduğunu anlar. Hiç görmediği bir yerdedir (burası Beato'nun mekanıdır). Bir sandalyeye oturmuştur ve elleri bağlıdır. Beatrice konuşur ama Rosa kafasında bir anlam oluşturamaz cümlelere.
  • Etrafına bakınır, bir masa, birkaç kapalı tabak, sağda solda iki üç eşya vardır, bir de demir bir kutu.
  • "Ben herkesin söylediği kadar kötü biri değilim, açsındır Rosa" der.
  • Episode 2'de ve Episode 1'de, en küçük olduğu için Rosa'nın çektiği bütün acıları görürüz. Çok ezilmiştir, bütün hakları yenmiştir. Onu ciddiye bile almazlar.
  • Sonra tabaklar açılır, hepsi gerçekten de lezzetli gözükür. Bildiğin yemek. Şarap gibi bir kadeh vardır.
  • Keçiler Rosa'ya ikram ederler şaraptan.
  • "Beğendin mi?" Diye sorar Beatrice.
  • "Ona Bloody Krauss" diyorum der. Rosa kusar. Bu andan sonra anlaşılır ki masadaki her şey kardeşlerindendir, bu zamana kadar fikri yoktur ve hatta yemeklerin güzel koktuğunu düşünmüştür Rosa.
  • Sonra Beatrice Bloody Krauss'un nasıl yapıldığını anlatır. Earl Gray çayının "Golden Drop" denen bir damlası vardır. Bergamot meyvesinin yalnızca ilk damlası en tatlıdır, bu da golden drop'tur. Golden droptan bir kadeh bergamot içmek yaklaşık 1000 dolara falan mal olur.
  • İnsan Golden Drop'u da çok açıktır. Ölürken çıkan ilk damla kanı. Ancak bir kişiden golden drop kadehi yapamazsınız. Çünkü bir kişi bir kere ölür, ancak Beatrice "Sonsuz Cadı'dır". Yani bir bireyi istediği kadar öldürüp canlandırabilir. Parmaklarını şıklatır, demir kutu hareket etmeye başlar. Sonra tekrar parmağını şıklatır, demir kutudan ani bir ses çıkar ve kan akmaya başlar, keçilerden biri damlayı toplar. Kutu içindeki Krauss'tur ve arka arkaya canlandırıp öldürülerek (kutu eski bir işkence aletidir, içi iğne dolu) bir kadeh golden drop elde eder.
  • Sonrası benzer; eva dili ve Rudolf yüzü yedirilir.
  • Maria sahnesi aslında daha acı doludur. Maria gerçekten doğmamış olmayı diler ve bunu hissettirir bize de, sanki onsuz dünya daha güzel olacaktır, annesine sadece yük olmuştur.
  • Annesi Maria'yı yemeye başlar. Ama bildiğiniz yemeye. Parçalanmaya başlar kafa.
  • Tam o sırada kabul ettirir Beatrice kendini.
  • "İnek göğüslerinden kes bana da ver" der bir ses.
  • Battler, Beatrice'nin kolundan kavrar ve Beatrice'nin kafasını masaya vurur.
  • Beatrice kelebeklere dönüşür ve kaçar ordan, sonra arkasında belirir Battler'ın. Nasıl olur sen bana teslim olmuştun falan der.
  • Devamı aynı sanırım hatırladığım kadarıyla.

Gördüğünüz gibi, bölüm 11 gerçekten de VN'de büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Anime izleyicilerine göre saçmalamış ya da gereksiz şiddet gelmiş gibi olabilir. Ancak bu bölüm Beatrice'nin ne derece acımasız ve tamamen vahşi bir karaktere sahip olduğunu ortaya koyar. Unutmayın, bütün bu hikayeler (Yani 8 vn bölümü) önceden yazılmıştı. Yani "popülerlik doğrultusunda" animede yapılan bir şey yok. Onlar ellerinden geldiğince orjinal senaryoya sağdık kalmaya çalışıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende neler kaçırdık merak ediyordum, teşekkürler. İçim biraz burkuldu kaçanlara ama umarım bluraylar eksiksiz ve sansürsüz olur.

Umineko 11

Lambdadelta'yı görünce iyice keyiflendim çok şeker birşey. Hele 12 bölüm gördüklerim, hiç sevemeyeceğim karakter olacak mı acaba. xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bluray sansürsüz olur ama eksiksizden kastın "vnde olanlar orda da olsun" ise, öyle olacağını hiç (yani... hiç :D) sanmıyorum:spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok hayır, zaman sıkıntı yüzünden kesilen bölümler bluraylarda yerli yerinde olabiliyor. Macross F indirmiştim bluray olarak ve 1.bölüm normalin neredeyse 2 katı kadar sürüyordu. Umarım Umineko da böyle olur. Tabi o zaman sana fazladan iş çıkar. :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gördüğünüz gibi, bölüm 11 gerçekten de VN'de büyük bir şok etkisi yaratmıştı. Anime izleyicilerine göre saçmalamış ya da gereksiz şiddet gelmiş gibi olabilir. Ancak bu bölüm Beatrice'nin ne derece acımasız ve tamamen vahşi bir karaktere sahip olduğunu ortaya koyar. Unutmayın, bütün bu hikayeler (Yani 8 vn bölümü) önceden yazılmıştı. Yani "popülerlik doğrultusunda" animede yapılan bir şey yok. Onlar ellerinden geldiğince orjinal senaryoya sağdık kalmaya çalışıyorlar.

hmm.. evet, belki vnde de trajedi için yapılmıştır, popülerlik için değil. Ama fazlasıyla trajik olmuş doğrusu, vnde de animede de.

Bölüm 11

özellikle vnde maria ile ilgili bölüm; rosa nın önce altını alacak olması ya da yemekte ortaya çıkması. Onun için gerçekten üzülüyorum. Annesi maria yı dövdüğünde de içim sızlar genelde.

Beatrice de gerçekten acımasız biri, ama ben bunun öylesine bir acımasızlık olduğunu düşünmüyorum.

higurashi kai

takano'da olduğu gibi

belli bir geçmişe bağlı bir durum bence bu. Beatrice'nin geçmişte yaşadığı kötü zamanlarla ilgili falan olmalı, çünkü onun gereksiz yere ya da yaratılışından kaynaklanan bir şey olacak olması saçma olur. Saf kötü olmamalı. Zaten 12. bölümü izlemedim, ama başına bakmıştım, biraz çocukluğuna dair bir şeyler göreceğiz gibi. Üstelik açılış sahnesinde beatrice'nin ilk görünen yüzü çok hüzünlü bakıyor.

umineko 11

Lambdadelta'yı ben takano'nun küçüklüğüne benzettim, sanki saçları falan benziyor. Belik öyle bir bağlantı da bulunuyordur. Ama o kız ortalığı biraz karıştıracak gibi. Bernkastel'i de sonuna kadar destekliyorum bu arada :spit:

@skullchukka; bu arada ben görsel romanın ilk bölümünü indirdim demoyla birlikte siteden. Kurulum da açıkladığın gibi her şeyi japoncaya da çevirdim, ama işe yaramadı nedense.... daha doğrusu, umineko.zip dosyası bulunamadı yazıyor ve dosyayı benim bulmamı istiyor. Baktım ama bir şey yapamadım. Ne yapacağım?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Durun ne yaptınız siz yahu. :D

Umi 11

Vn'ye oranla kötü bir "ziyafet" oldu. Vn'de tamamiyle muhteşemdi, ama zaman kısıtlamasından dolayı büyük sorunlar oldu animede. Aklımda kalanları yazayım size. (Bu arada o ziyafet Vn'de Ep2 Tea Party adı altında geçiyor.) Yeri gelmişken Ep2'nin gerçek sonunu size anlatayım.

Umineko bölüm 11 bitirmeden Okumayın!

Umineko visual novel Episode 2 (anime bölüm 11 - ilk yarı) sonu:

• Rosa gerçekten de kiliseye geri döner, bir tane altın külçesi alır.
  • Çevrelerini keçiler sarar.
  • Rosa koşmaya başlar
  • Maria yere düşer
  • ROSA, MARIA'NIN ELİNİ BIRAKMIŞTIR, ALTIN KÜLÇESİNİ TAŞIMAYI SEÇER (bu bölüm gerçekten şiddetle vurgulanıyor, açık açık tercihini altından yana yapıyor)
  • Sonra kızını hatırlar
  • Kendine gelir ve "Altını boşver, yalnızca senin elini tutmalıydım" der.
  • Keçiler her ikisini de minik parçalara ayırır

Umineko visual novel Episode 2 Çay Partisi:

• Rosa uyanır. Etraf karanlık ve soğuktur, vücudunu bir türlü hareket ettiremez. Sonra mırıltılar duymaya başlar, karşısında bir kadın konuşuyordur.
  • Çok geçmeden bu kadının Beatrice olduğunu anlar. Hiç görmediği bir yerdedir (burası Beato'nun mekanıdır). Bir sandalyeye oturmuştur ve elleri bağlıdır. Beatrice konuşur ama Rosa kafasında bir anlam oluşturamaz cümlelere.
  • Etrafına bakınır, bir masa, birkaç kapalı tabak, sağda solda iki üç eşya vardır, bir de demir bir kutu.
  • "Ben herkesin söylediği kadar kötü biri değilim, açsındır Rosa" der.
  • Episode 2'de ve Episode 1'de, en küçük olduğu için Rosa'nın çektiği bütün acıları görürüz. Çok ezilmiştir, bütün hakları yenmiştir. Onu ciddiye bile almazlar.
  • Sonra tabaklar açılır, hepsi gerçekten de lezzetli gözükür. Bildiğin yemek. Şarap gibi bir kadeh vardır.
  • Keçiler Rosa'ya ikram ederler şaraptan.
  • "Beğendin mi?" Diye sorar Beatrice.
  • "Ona Bloody Krauss" diyorum der. Rosa kusar. Bu andan sonra anlaşılır ki masadaki her şey kardeşlerindendir, bu zamana kadar fikri yoktur ve hatta yemeklerin güzel koktuğunu düşünmüştür Rosa.
  • Sonra Beatrice Bloody Krauss'un nasıl yapıldığını anlatır. Earl Gray çayının "Golden Drop" denen bir damlası vardır. Bergamot meyvesinin yalnızca ilk damlası en tatlıdır, bu da golden drop'tur. Golden droptan bir kadeh bergamot içmek yaklaşık 1000 dolara falan mal olur.
  • İnsan Golden Drop'u da çok açıktır. Ölürken çıkan ilk damla kanı. Ancak bir kişiden golden drop kadehi yapamazsınız. Çünkü bir kişi bir kere ölür, ancak Beatrice "Sonsuz Cadı'dır". Yani bir bireyi istediği kadar öldürüp canlandırabilir. Parmaklarını şıklatır, demir kutu hareket etmeye başlar. Sonra tekrar parmağını şıklatır, demir kutudan ani bir ses çıkar ve kan akmaya başlar, keçilerden biri damlayı toplar. Kutu içindeki Krauss'tur ve arka arkaya canlandırıp öldürülerek (kutu eski bir işkence aletidir, içi iğne dolu) bir kadeh golden drop elde eder.
  • Sonrası benzer; eva dili ve Rudolf yüzü yedirilir.
  • Maria sahnesi aslında daha acı doludur. Maria gerçekten doğmamış olmayı diler ve bunu hissettirir bize de, sanki onsuz dünya daha güzel olacaktır, annesine sadece yük olmuştur.
  • Annesi Maria'yı yemeye başlar. Ama bildiğiniz yemeye. Parçalanmaya başlar kafa.
  • Tam o sırada kabul ettirir Beatrice kendini.
  • "İnek göğüslerinden kes bana da ver" der bir ses.
  • Battler, Beatrice'nin kolundan kavrar ve Beatrice'nin kafasını masaya vurur.
  • Beatrice kelebeklere dönüşür ve kaçar ordan, sonra arkasında belirir Battler'ın. Nasıl olur sen bana teslim olmuştun falan der.
  • Devamı aynı sanırım hatırladığım kadarıyla.

heheh kesinlikle acımasızlığını gördük,yani önceki bölümlerde bu acımasızlığı pek hissetmemiş, hatta yavaştan yavaştan beatrice karakterini sevmeye başlamıştım kiii 11 de herşey değişti,suan kesinlikle beatrice in cadı sıfatına yakıştığını düşünyorum :zordurum::S

henaaaammm herşey daha da ilginçleşiyo :harika:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ Vn sorunu, setup dosyasını yapan arkadaşın cevabı(Kendisi α я є α σ ƒ є Ŧ ƒ є c t)

' α я є α σ ƒ є Ŧ ƒ є c t || Thou art I, and I am Thou 蒼色の冷笑 |:

umineko.zip dosyası aramıyoruz ki, zip in çıkartılmış halini arıyoruz

klasörü açmış mı o

亞 La Divina Tragedia 亞 | 에게만:

zip'ten çıkarmış mı manasında mı diyosun

' α я є α σ ƒ є Ŧ ƒ є c t || Thou art I, and I am Thou 蒼色の冷笑 |:

evet

Hâlâ yapamazsan yardım etmeye çalışırım [her ne kadar şu an ders çalışıyor olsam da] sen yaz yeter.

Umineko spoilerları, bölüm 12 (Kafanızı zorlamak için komplo teorileri - ilerki bölümlerden spoiler içermez]

Beatrice.

Beatrice kimdir, nedir? Bir cadı, evet. Gerçekten de felaket rezil bir cadı!

Peki gerçekten de öyle mi? Ying yang gibi düşünürsek, iyinin içinde kötü varsa, kötünün içinde iyi de olabilir mi? Shannon ile kurabiye yedikleri yerde, bir an için "saf" bir Beato portresi çizmişti, bu rol muydu yoksa?

Peki niçin Kinzo Beatrice'den özür dilemek istediğini söyledi? Şimdiye kadar "gülümsemeni bir kere daha görmek istiyorum"dan başka laf çıkmamıştı ağzından. Niçin şimdi "senden özür dilemek istiyorum" dedi?

Lambdadelta.

Bu kız kim? Bir cadı mı? Peki niçin Beatrice ve Bernkastel birbirlerine "siz" diye hitap ederken (hatta -kyo kullanıyorlar; yani Leydim - Lordum şeklinde konuşuyorlar) niçin Lambdadelta ile Bernkastel "sen"li konuşuyor? Hatta hitap bile eklemiyorlar sonuna -san bile yok. Bu Japonca'da ya çok çok yakın arkadaşlarınızla konuşurkenki ağzınızdır, ya da birine büyük bir saygısızlık yapmak istediğinizde kullandığınız yöntemdir. Hangisi?

Bernkastel: "Bana hâlâ bir garezin var değil mi, Lambda?" :bilmiyorum:

Çıldırınız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 11,12 ve Higurashi genel

6. bölümden beri yazıyorum, bu Beatrice'nin bahsettiği şansının yaver gitmediği ve kendisini müşkül duruma sokan olayın iç yüzü ne? Beatrice'nin kurtulmaya çabaladığı izlenimi var bende. Kinzo'ya az değinilmesi beni işkillendiriyor, bu gelinen durumun ana sebeplerinden bence kendisi. Bunun kaç cadısı var, hatta kaç Beatrice var yahu.

Nasıl cadı olunuyor, cadılar insan mı? Bernkastel'in kuyruğu var! 12. bölümün başını izleyince aklıma Maria bile cadı olabilir gibi geldi.

Lambdadelta gelir gelmez seni sonunda buldum diyor Bernkastel'e. Bu da sanırım Higurashi'den birbirlerini tanıdıkları için. İntikam peşinde kendisi, kim sana rakip olursa onunla müttefik olurum diyordu. Bernkastel'in Lambda şeklinde ismini kısatmasından da hoşlanmadı. Çok sevimli, Bernkastel ile harika ikili olurlar. : )

Birçok da karakter çıktı, ben ilerisi için çok meraklıyım. Herşey mümkündür. :haha:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Torrent yüzünden internet sakat çalışıyor, yine fazla mesaj yolladım :olamaz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazılanları okuyup şööyle bir yorum yapayım dedim de:

Lambdadelta'yı ben takano'nun küçüklüğüne benzettim, sanki saçları falan benziyor.
Bana hâlâ bir garezin var değil mi, Lambda?
kim sana rakip olursa onunla müttefik olurum

Ah... İnsan "Rika'nın içindeki Bern, Takano'nun içindeki de Lambda'dır." diye düşünmeden edemiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Current Progress

When They Cry 3: Episodes 1-4

• 100%

Episode 5: End of the Golden Witch

• Translation: 25%

• Editing: 10%

Witch Hunt biraz daha hızlı davransa meraktan çatlayacam artık :zordurum:.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ Vn sorunu

Hâlâ yapamazsan yardım etmeye çalışırım [her ne kadar şu an ders çalışıyor olsam da] sen yaz yeter.

dediğin gibi yaptım skullchukka, ama bu program öyle duruyor. Dosyayı seçtiğim halde hiçbir şekilde harekete geçmedi. Ya özür dilerim seni de meşgul ediyorum böyle, ama bir türlü açamadım :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yazılanları okuyup şööyle bir yorum yapayım dedim de:

Ah... İnsan "Rika'nın içindeki Bern, Takano'nun içindeki de Lambda'dır." diye düşünmeden edemiyor.

Edit: Vn'den spoiler içerdiği için fail oldum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Edit: Vn'den spoiler içerdiği için fail oldum.

yiyen yedi ama spoilerı,misal ben :S :( , biraz daha dikaktli olalım arkadaşım d[^_^]b

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya vn nin ilk bölümünü okudum da battler hakkında baya bilgi veriyor şimdiden, bunlar inşallah seri için spoiler teşkil etmiyordur... battler in babasına da gıcık oldum bu arada :uzuldum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında, o okuduğun yerler animede atlanmış olan yerler, spoiler değil. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Undermine'a katılmaktan başka bir şey gelmedi elimden. ^^

Bölüm 12&13 düşünceleriniz?

Türkçe altyazı bekleyenler için bölüm 12 bitti, kontrol bekliyor. Bölüm 13'e pazar günü başlayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgi için teşekkürler. ^^ Ne zamandır soramıyorum rahatsız etmemek için, 13. bölümü izlemek için seni bekliyorum. : )

Çevirinle izlemenin tadı çok farklı, kolay gelsin. :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

saolasın skullchukka,süpersin!!!,sabırsızlıkla bekliyoruz,bölüm 12 >> kontrol bugüne yetişirmi :bilmiyorum:

yarın yolculuk var benimde gitmeden indiriyim onun için sordum amacım rahatsız etmek değil :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Henüz altyazı bana gelmedi :) Gelirse belki geceye yetişir. Bugün iş yoğun gözüküyor o yüzden kesin bir şey diyemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Henüz altyazı bana gelmedi :) Gelirse belki geceye yetişir. Bugün iş yoğun gözüküyor o yüzden kesin bir şey diyemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

tamam arkadaşımmm çoook saol,yetişmezse önemli değil artık,kolay gelsin size d[^_^]b

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?