Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Bölüm 14 bekleyenler için salya akıtabilecekleri bir müzik: [spoiler falan yok]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

En sevdiğim müziklerden biri oyunda umarım güzel şekilde kotarırlar diyecem sahneyi ama yapacak stüdyo DEEN olunca hayallerim sönüyor malesef :D.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 12,13...

Skullchukka;

Daha kaç cadı çıkacak yahu, artık ne oluyor anlamıyorum. Şimdi senin imzana bakıyorumda o hangi karakter, bir cadı da bu de tam olsun.

Bu şekilde ilerlemesi tabi çok keyifli. Aksi olsa hayal kırıklığı yaratırdı. :spit: :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi nin iki müthiş serisinden sonra OVA lar tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.

OVA'nın son bölümünde Mion Keichi arasında olacak diye beklerken tam tersi Rena üzerine olunca iyice canım sıkıldı.

Uminekoyu her cumartesi izlemeye çalışıyorum askerde.

Beatrice'nin özel porsiyonu bana gereksiz gözüktü doğrusu.Butler'ın çıplak ortada köpek gibi görünce iyice şaşırmıştımki sonda işler düzeldi.

12 ve 13 bölümlerden itibaren açılış klibide değişti.Yan karakterlerin sırları açıga çıktıkça baş rollerimiz sıradanlaşıyor.Bakalım nasıl bağlayacaklar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, ovalarda ben de hayal kırıklığına uğramıştım. Henüz son bölümü izleyemedim, ama ben daha atraksiyonlu bi şey beklemiştim.

Aslında, o okuduğun yerler animede atlanmış olan yerler,

spoiler değil. ^^

olsun, belki seride sonradan görürürüz o kısımları. Battler in geçmişinin tamamen atlanması da sinir bozucu olur. Psikolojik kısımları da önemli, hatta aksiyondan daha önemli çoğu zaman. :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten "no naku koro ni" serilerini ilgiyle takip eden kişilerin büyük bir kısmı, hikâyenin derinliğinden, kurgudan, psikolojik etmenlerden çok zevk alıyor.

Bence bu serileri, diğer serilerden ayıran etmen de bu zaten.

İşte burada görsel roman devreye giriyor. Mesela, resurgam, nereye geldin görsel romanda ve kaç saatte?

Çeviri için teşekkürleri lütfen şu başlığa yollayalım: Furude Project Animemangatr

Burası "Anime Tartışma" :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Resurgam'ın Shannon'la ortak noktaları olduğunu düşünen tek ben mi varım ?

12. bölüm için ve müziklerle iştahımı kabarttığın için teşekkürler, Skullchukka ^^

@Görsel romanı rahat 4 ya da 5 kere tekrar tekrar okudum ve rahatça söyliyebilirim hiçbirinde sıkılmadım, aynı heyecanla, aynı zevkle okudum, görsel romanın yeri tamamen ayrı, animesinde bir bölümü 4 ya da 5 kere izlesem mutlaka bir yerden sonra sıkılabilirdim ama görsel romanda bu olmuyor, müthiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte burada görsel roman devreye giriyor. Mesela, resurgam, nereye geldin görsel romanda ve kaç saatte?

Görsel romanının daha ilk bölümünü okudum, rokkenjima'ya daha yeni geldi karakterler. Kaç saatte okuduğumu bilmiyorum çünkü sürekli bir şeyler çıktı, parça parça okumak zorunda kaldım, zar zor fırsat buluyordum zaten. Ama bayağı ayrıntılı seriye göre, çok hoşuma gitti. Sadece okurken bölündüğü zaman kaldığım yere atlamak zor oluyordu :D

Resurgam'ın Shannon'la ortak noktaları olduğunu düşünen tek ben mi varım ?

ciddi misin, ben pek benzetemiyorum :spit: biraz utangacımdır belki bu benziyordur. Avatardan dolayı benzetmiş olmayasın?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Görsel romanda 5 saatte olan şey, animede 5 dakikada oluyor. Eğer no naku koro ni serilerini içerdiği derinlikten dolayı takip ediyorsanız, görsel romanlar sizi sonsuz bir şekilde tatmin edecektir.

Elbette okuması 30~ saat süren şeyin bir de çevirisi var, ancak onu tartışacak yer burası değil. T_T

Sadece okurken bölündüğü zaman kaldığım yere atlamak zor oluyordu :D

Oyunda save menüsü var, biliyorsun değil mi? Sağ tuşa tıklarsan farenin ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir avatara, bir de yazdıklarına bakınca.. benzetiverdim birden.. aman neyse, Uuu maria no bara !

Onun çevirisinin ne kadar zor olduğunu anlattıklarından azıcık da olsa öğreniverdik, sana ne kadar teşekkür ediyoruz bir bilsen, yani ben ediyorum başkalarının bilemem de, ben çok çok çok teşekkür ediyorum sana bunu bil, Skullchukka-sama *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sevinirim o zaman seviyorum shannon u :)

@aa bilmem, save diye bi şey gördüğümü hatırlamıyorum. Gördüysem de ben romanın ve diğer listenin etkisine kapılmışımdır dikkat etmememişimdir :mutlu: Neyse bunu söylemen iyi oldu yaa, saçma sapan devam etcektim yoksa :D

Görsel romanda 5 saatte olan şey, animede 5 dakikada oluyor. Eğer no naku koro ni serilerini içerdiği derinlikten dolayı takip ediyorsanız, görsel romanlar sizi sonsuz bir şekilde tatmin edecektir.

bu yüzden de görsel romanı seri bittikten sonra mı okusam diye düşünüyorum. Seri bitince zaten bitti diye üzlücem, elimde ondan daha ayrıntılı geniş bi şey olsun :spit: sonra aç kalmayayım. (her ne kadan vn nin çizimleri berbat olsa da :zor: özellikle george, seride ne kadar yakışıklıydı)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben okurken çizimlere hiç takılmamıştım. Hatta bir süre sonra aşırı sempatik gelmişlerdi. ^^ Animede görünce garipsemiştim başlarda.

resurgam, şaka yapıyorsun değil mi? Açılışta o kadar resim koydum, oyun sırasında istediğiniz zaman sağ klikleyerek ana menüye ulaşabilirsin diye. :D Hemen gidip açıyorsun ve deniyorsun!

Umineko türkçe yama oyun içi menü ~

281ira.jpg

2rdhvmh.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahah, işte Skullchukka gerçek yüzünü göstermeye başlıyor !

Görsel romandaki çizimler bana da pek kötü gözükmedi, ben de takılmadım hatta Maria o kadar şirin geldi ki bana görsel romanda, keşke animedeki de o çizim olsaydı, animedeki "korkunç" gibi görünmeye çalışan komik bir kız çocuğundan ibaret. T_T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben okurken çizimlere hiç takılmamıştım. Hatta bir süre sonra aşırı sempatik gelmişlerdi. ^^ Animede görünce garipsemiştim başlarda.

resurgam, şaka yapıyorsun değil mi? Açılışta o kadar resim koydum, oyun sırasında istediğiniz zaman sağ klikleyerek ana menüye ulaşabilirsin diye. :D Hemen gidip açıyorsun ve deniyorsun!

Evet canım onu biliyorum, hatta ikide bir gereksiz yere sağ tıklayıp inceliyodum menüyü :D ama benim listemde karakterlerin resimleri falan var ya, bende o kısım boş. Karakterlerin resimleri yok. Tıkladım falan resimleri bulmak için hiçbiri çıkmadı. Bi de ben okuduğum sırada her şeyi öğrenmek için o kadar tıkladım bütün tuşlara, hatta kaydete bi kaç kere bastım, hiç bu yukarıda verdiğin resimdeki gibi bi şey çıkmamıştı. Ama demin bastım, çıktı. Hiç anlamadım ya :D Bence bu tamamen görsel romanın bana olan gıcığından, niyeyse bi tek ben yapamadım şunu :D

Çizimleri nasıl umursamazsınız ya, göz zevkimi acayip bozuyo onlar benim. George Battler ve maria üçlüsü bi felaket zaten. :zordurum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakterler oyun içinde tanıtılmadan (örnek: Bu benim babam, Rudolf) [akabinde bir ses duyarsınız] karakter portreleri açılmaz. Sanırım onu kastediyorsun. ^^

Kaydet'e geldiğin zaman o kırmızı kutulardan boş olanlarına basarsan, hangi sahnedeysen onu otomatik olarak kaydeder. Sonra oyunu kapadığında "yükle"ye gelip o sahneyi seçip yüklersin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, demin öğrendim onu ^_^ ama ben okurken hiçbi şey açılmamıştı bilmiyorum. Bi de ben de işte karakterler tanıtılmadan resimler de çıkmaz herhalde diye düşünmüştüm, o yüzden bakmıştım çıkmış mı diye yine yoktu. Neyse artık, gene bir yerde beceriksizlik yapmışımdır kesin.

http://tenshi.ru/anime-ost/Higurashi_no_Naku_Koro_ni/GAME.Kai.OP_Single.Nageki_no_Mori/

bu arada, higurashi kai ın vn sindeki açılışı indirmediyseniz hemen indirin derim, benim çok hoşuma gitti.

Uminekonun yeni açılışı güzelmiş. Ama şu cadıları fazla koymuşlar ya, garip oldum. Bir de bi resim buldum... öyle işte buldum sadece :spit: bi bakabilirsiniz, herkes var:

SİLDİM RESMİ BOŞ VERİN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya da bu resimler falan. En küçük spoilerdan ödüm patladığı içn belki içinde vardır diye çok incelemedim ama bazı karakter ilişkilerine dair bir şeyler verilmiş galiba...

SİLDİM

SİLDİM

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence... ... sen resim arama, Skullchukka sana atsın ya da Skullchukka'nın attıklarını ben atayım ^^' (Spoiler falan yiyeceksin galiba bu gidişle, çok araştırıyorsun resimleri =D *Kıskandım, ben spoiler yemek istiyorum uuu @.@*)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yok aslında çok araştırmıyorum yav :spit: bi ara imza yapmayı düşünüyordum da grafiklere bakmıştım, sonra bi site buldum. Oradaki resimler ilgimi çekti falan fistan :) spoiler yememeye özen gösteriyorum :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 resim de çok büyük spoiler. Lütfen kaldırınız ^^ Episode 4 (vn) sonu bile var o resimlerde. İncelemeyin öyle grup resimlerini, çünkü bütün karakterler var ve düşünmeye başladığınızda (acaba bu niye böyle vs.. diye) büyük spoilerlar yersiniz.

Çok büyük. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben o resimlerden çook gördüm, şükürler olsun ki hiçbirinde "Şu kim ? Bu kim ?" diye pek düşünmedim. İyi ki de düşünmemişim, yoksa o kadar çok spoiler yerdim ki, Skullchukka bile kurtaramazdı artık beni :D ((Tamam, sütten çıkmış ak kaşık değilim, biraz spoiler yedim >.<))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben o resimlerden indirmiştim biraz ya en iyisi silmek hepsini :D aslında gördüğüm site karakterlerin isimlerini falan da vermişti. Ama çok da dikkat etmemeye çalıştım yemeyeyim diye, korku bastı içimi ya xD neyse düşünme... düşünme...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?