Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

En iyisi, ben *Skullchukka'nın izniyle*, Skullchukka'nın attığı resimleri upload edip sana atayım ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Ne demek :D Sanki benim resimler. ^^

Size ben de o sırada birkaç epic resim göstereyim.

Büyük resim [battler & Beatrice]

289fybp.jpg

Seriyi takip eden epey bir kız olduğunu düşünüyorum;

Beatrice saçı

35mdxj4.jpg

Korkunç Umineko resmi

wch0nc.jpg

Kırmızı gerçek

13yusj.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel olur, seve seve indiririz :harika::mutlu: ben de spoiler olmayanlarına bakayım da higurashi den de umineko dan da yüklerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Korkunç umineko resmi ürkütücüymüş gerçekten ama bayağı ayrıntılı bir resim hoş. Beatrice saçına da bayıldım :D

Hanyuu ve Rika (higurashi kai i henüz izlememiş olanlar için spoiler olur mu bilmiyorum, isterseniz bakmayın ama çok da önemli değil)

rikahanyuu.jpg

shannon ve kanon

konachancomkukoroni.jpg

mion, rena ve shion

largeanimepaperscanshig.jpg

higurashi karakterleri (renadan şüphe ediyorum bazen...)

moe25533furuderikahigur.jpg

suzumiya haruhi no yuutsu yu izlemiş olanlar bu resmi de anlayacaktır :)

2hinkf142.jpg

Bernkastel

bernn.jpg

EDIT: kırmızı gerçeğe koptum yaa süper xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Selam arkadaşlar (Skullchukka da buradasın bakıyorum =)

Gezinirken buldum burayı, Umineko tartışmaları görünce bakayım dedim. Bloguma bağlantı veren arkadaşlara teşekkürler :mutlu:

Umineko'ya doyamayan izleyicilerine bir duyurum olsun: Her çarşamba gecesi (perşembe sabaha karşı oluyor bizde) Japonya'da Umineko yayınlandıktan sonra altyazılar daha çıkmadan bloguma o haftaki bölümün detaylı incelemesini yazıyorum. Arada animede görsel romandan atlanan dikkatimi çeken yerleri ve açıklamaları da fark ettikçe eklemeye çalışıyorum. İlgilenenler perşembe günleri (ya da sabahlayanlar sabaha karşı =) okuyabilirler: http://shana.blogkafe.com/tag/umineko-no-naku-koro-ni/

Tüm Umineko severlere iyi seyirler~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoho, olmaz olur muyum. ^^ Hoşgeldin.

Şu 24 bölüm bitince seninle oturup Umineko görsel roman vs anime yazısı yazalım ikimiz de zaman bulunca. Detaylı detaylı, siteciklerimize koyarız, ne dersin hoş olmaz mı? ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konuşuruz elbet, ikimizin de müsait olduğu bir ay ise neden olmasın~ (Şimdiden Umineko bitince o ayki durumum ne olacak kehanetinde bulunmayayım kesin bir terslik çıkar =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meraklısına; Shana, beni o muhteşem Oyungezer tanıtım yazısıyla Higurashi no Naku Koro ni'ye başlatan kişidir. ^^

Dananın kuyruğunun kopacağı Vn Ep 3 boyunca hep beraber çıldıralım arkadaşlar. Siz de bize katılın, bu geçmiyor gibi gözüken haftalar daha kolay geçsin.:yandim:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her seferinde söylerim, beğenmene önayak olduysam ne mutlu =)

Umineko bitsin hele..

EP3'e daha ne denir ki, ağzımı açsam spoiler çıkacak susuyorum :geveze:

Neyse arkadaşlar, her perşembe blogda yeni Umineko bölümünü okumak isteyenleri de beklerim ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaa harika yaa ben direkt dalış yapıyorum o zaman bloga shana :) hep sevmişimdir öyle bölümlerin incelemelerini, sugooiiiii :spit::spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meraklısına; Shana, beni o muhteşem Oyungezer tanıtım yazısıyla Higurashi no Naku Koro ni'ye başlatan kişidir. ^^

Demek o kişi, bu kişi ha ! Shana-sama *-* (Skullchukka-sama'nın yeri de ayrı, satmadım yani Skullchukka'yı ^^')

Bir Umineko blogu daha mı ? Ah, çıldırmam için ne harika bir haber. Haydi, çıldıralım ! Yaşasın Umineko bölüm incelemeleri !!

Edit: Hepsini okudum @.@ Hani insan çok açken yemek yedikten sonra "Oh, ne yedim be" der ya karnını ovuşturarak, aynen böyle hissediyorum !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet ben de şaşırdım başta, bu shana o shana ymış :D tanışmak bir şeref oldu. :mutlu: mutluyum şu an, nipaa~

bu arada Umineko 12

bölümün hepsini izleyecek fırsatım yok maalesef ama demin başına baktım. Şu vazo muhabbeti çok güzelmiş. Gerisini izlemek için fırsat kollayacağım :)

ah bi de bütün bölümleri elimde olacaktı şöyle 3-4 bölüm arka arkaya keyif yapcaktım :mutlu: bir şeyi yayınlanırken izlemenin kötü yanları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda geç de olsa (baya bi geç) 12. bölümü izlemeyi başardım.

Açılışa bayıldım, kesinlikle harika olmuş hatta bölüme başlamayıp geri sarıp bir daha dikkatlice izledim; aklıma kazımalıyım sonuçta.

Neyse, bölüm hemencecik bitiverdi ("Alıştık artık" şarkısına benden +1). Bölümün başlarındaki Beatrice~Beatrice (Evet, bu olayı sevdim, herkes Beatrice, benim de adım Beatrice, sokaktan geçen şu kızın da...) sahnesi animeye farklı bir hava katmıştı sanki, yani Umineko izlemiyormuşum gibi bir hisse kapıldım o dakikalarda, çok da güzel bir histi ayrıca küçük Beato çok tatlıydı; Mii ~ Daha sonra, Eva'nın sesini duydum, Eva'nın sesini ne kadar özlediğimin farkına vardım, ne severim Eva'yı(sesini). Bir de Shana'nın blogunda okuduğum “Pu ku ku ku” gülüşü gerçekten kafama takıldı, çok merak ettim nasıl bir gülüş o diye, favori gülüşüm artık Pu ku ku ku(Sopa yemiyelim de xD).

Bir de, Beatrice'yi günden güne daha çok seviyorum, ne kadın ama. Bölümün başlarında kuzenler birbirlerine "inanç sözü" verirken pat diye çıkıp "Ben de izin vereceğim sankiii !!" gibisinden bağırması güldürdü beni, her seriye lazım böyle bir karakter.

İçimdekileri az da olsa döktüm ama Umineko coşkum dinecek gibi gözükmüyor, dinmesin de zaten, kalbimin hızlı hızlı çarpmasını seviyorum o_O

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar, bende memnun oldum ^^

Hepimize birlikte iyi seyirler öyleyse~ ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

13. bölümü de izledim, oh, huzur..

-Küçük Rosa çok tatlıydı, her karakterin küçüklüğü harika *-*

-Kazıkların bir arada attıkları kahkaha gerçekten sinir bozucu, kulaklığın sesini kısmak zorunda kaldım.

-Kumasawa'yı sevmiyordum, hakkını veren bir süpriz oldu. Eski Beatrice (Old Christine olayına dönmeye başlıyor gitgide sanki ~) göz alıcı bir karakter ama Shana'nın da dediği gibi boş gözlerle bakıyor. Açılıştaki bakışları istiyoruz, evet ^^

-Ayrıca şu sansür olayı o kadar feci bir hale sokmuş ki beni, bir an Kinzo'nun yanmış bedenine de bir sansür gelecek sandım ama süprizdir ki yanmış suratını gördük =D

Sıradaki bölümü heyecanla bekliyorum (Hele Shana'nın açılıştaki olayla ilgili o cümlesinden sonra :geveze:).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya higurashi ile ilgili bi şeyler var aklımda ama tesadüf mü bilmiyorum; şu rika'nın "mi" sözü var yaa, garip bi ironi ya, mi aynı zamanda şeytan demek değil miydi? Çok güzel denk getirmişler doğrusu :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şeytan~Akuma diye biliyordum ama ben, mümkün de, hatta "Mümkün.. Herşey mümkün.." (Kendimi buna gitgide kaptırmaya başlıyorum!). O kadar çok tesadüf bulunabiliyor ki (normalde tesadüf olan ya da olmayan), bununla uğraşmak harika bir duygu *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, ben de seviyorum ^_^ Aslında şeytan için birçok kelime var galiba, shi de kullanıyorlar. Hatta japonca da 4 sayısı da shi olduğu için bazı japonlar uğursuzluk getireceğinden korkup sayı sayarken 1,2,3,5... diye sayarlarmış diye duymuştum :) ama higurashi de mion diyordu; mi şeytan demektir, benim ismim de oradan gelmekte diye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 13 (14. bölümden önce içimi dökeyim)

Beatrice insan bedenine kapatıldığı ve ölünce özgür kaldığını öğrendik. Bu Eva'ya bir açıklama olabilir gibi ama cadılar hala muamma. Ölümsüz mü bunlar!!? Nasıl bir boyutları var!!? Bu Kinzo'ya sinir oluyorum zaten kaç kez öldüğünü görsemde içim kanmıyor. Beatrice'ye bunu nasıl yaptılar sorusuna aklıma Beatrice'nin öğretmenin parmağı var gibi geliyor. Onu nasıl bir bedene hapsettilerse birde öğretmenlik numaraları yapmış gibi. İyi mi, kötü mü hiç bilmiyorum, çünkü ölen Beatrice hafızası yerine gelince korkunç gözüktü. Saf, insan formunu çok sempatik buldum.

Beatrice sanki birilerine ya da sevgiye güvenmenin pişmanlığını çekiyor. Kesinlikle bir aldatılma yaşamış. Shannon'a sinirlenmesinden bile öyle bir izlenim oluşturdu bende.

Kanon'u da hiç sevmiyorum, iyiki sürekli ölüyor. Birde kazıklarımı çok feci ezdiler. Ne karizma bıraktılar ne birşey, üzüldüm. Bunu yapan Kanon olmasa bu kadar koymazdı.

Tam bölümün sonunda yaşlı bayan II.Beatrice'ye dönüşünce "hoppala!!" dedim. Bu öyle birşey ki şimdi tüm uşaklar farklı bir forma bürünebilirler. Kinzo'nun bahsettiği hazırlık bu mu?

Ronove ise tam bir tehlilke gibi.

Artık bir süre ne oluyor diye anlamaya çalışmaktan vazgeçtim, zaten mümkünde görmüyorum, uslu uslu izliycem. : )

Beatrice :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@

Artık bir süre ne oluyor diye anlamaya çalışmaktan vazgeçtim, zaten mümkünde görmüyorum, uslu uslu izliycem. : )

Beatrice 021.gif

Aynen. Hiç ne oluyor, niye böyle oldu diye sormayı aklımdan bile geçirmeyi düşünmüyorum bu sefer. Yanılmıyorsam EP3 sınırları içerisindeyiz şu sıralar, EP3, Umineko'yu daha da izlenebilir kılacak, tapılacak bölümleri içeriyordu galiba. Yani, kendinizi serinin akışına bırakın, iyi çıldırmalar ! ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten daha bunun başları olduğunu düşündükçe anlamaya çalışan kendime güler oldum. : )

Not: Sansüre hayır. :olamaz:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?