Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Bir an kendimi cadıyı kabul etmiş Battler olarak hayal ettim:

"Zanlıyı aramak tamamen bir zaman kaybıydı. Bizler, yalnızca cadıya inanmalıydık."

Evet, sansüre hayır ! Ya da, Blu-ray'e evet !

Edit: Olayları anlamaya çalışmamız için bizi teşvik edecek tek insanı, Skullchukka'yı bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Higurashi'de bu kadar sansür yoktu ya da belki yayın saati nedeniyle kurtarıyordu. Umineko'nun DVD ve BD sürümleri sansürsüz olacağından biraz da satışlarına yüklenmek için TV'de sansüre yönelmiş olabilirler diye düşünüyorum.

Mesela -ilk aklıma gelen- masadakilere yapılan sansür, aynı sahne siyah-beyaz olup Beatrice konuşurken açık açık yoktu sanırım. Ya bir dikkatsizlik söz konusu ya da ortaya sansürsüz sahnelerde görülebilecekler konusunda "yem atma" (:

Ayrıca Skullchukka'yla yırtınıyoruz burada ama EP 3'ün sonuna kadar sorgusuz sualsiz bekleyin hakikaten buna değecek :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kasıtlı susuyorum zaten, arkanıza yaslanıp izleyin bu bölümleri. :D Dananın kuyruğu bir kopacak, tam kopacak. :asker:

Ha, bir de vaktim yok fazla ondan uğrayamıyorum foruma ama olsun. ^^

Bir de konuşursam spoiler vermek isteyeceğim, ancak şunu demekle yetineyim;

Mümkün. Her şey mümkün. :sist:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

... Skulchukka .... O spoiler ... -_-" Nasıl heyecanlı açmıştım, açar açmaz gözlerimi sıkıca kapattım sanki suratıma kapı kapanmış gibi >.<

1 ay içerisinde ne olacaksa olacak, anlaşıldı, 1. sınavlardan kalıyorum yani okulda ^^'

Edit: Şöyle bir resim buldum, çok hoşuma gitti benim, paylaşayım dedim:

Not: Spoiler içermiyor ^^

23sb4hd.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

14. bölümle ilgili tek güzel şey müziklerdi en baştaki sahne ile ilgili ise :

soniamdissapointreal.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben 14'ü sevdim çünkü; Kikuko İnoue'nin sesini duydum:harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika::harika:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

14 bencede güzeldi.

Butler sonunda atağa geçmeye başaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

14. bölümü ben de sevim.

Buttler ezikliğinden kurtuldu artık.

Ayrıca cadılaın kapıştığı bölüm oldukça sağlamdı her ne kadar böyle fantastik bir sahne görmek beni şaşırtsa da çünkü genelde cinayetler ve kafada bıraktığı soru işaretleri ile ilerleyen bir anime. Bu tarz sahneleri pek görmüyoruz. Tabi cadıların olduğu bir animede böyle sahnelerde olmalı artık :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, sonunda izledim. Gerçekten de Walrus'un verdiği linkteki video daha "kapsamlı" ve gerçeğine yakın olmuş. Detaylı inceleme; zamanım olunca. :D

Dipçiknot: üstteki video bölüm 14'ten spoiler içerir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Böylece Higurashi No Naku Koro Ni yi bir daha göremicem, Rei de bittii....

Beni hayal kırıklığına uğratan bir ova oldu. Ama yine de güzeldi. İlk bölüm çok komikti, 2-3-4 heyecanlı ve ilginçti. Son bölüm garipti, komik olduğu da söylenebilir. Mahjong maçı çok güzeldi :D Sonu çok garipti ya ne yani;

Rena Keichi'yi seviyor mu? Yoksa sadece o taş yüzünden mi öyle hissetti? Tam olarak anlamadım, ingilizcem de fazla iyi değildir. Ama bi karışıklık mı vardı sanki orada? İnşallah Rena'nın Keiichi'yi sevmesiyle ilgili bi şey yoktur ya fıttırırım yoksa, Keiichi Mion'un!!

Güle güle higurashhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :uzgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi belki seri olarak bitti ama bakarsın ileride OVA gelebilir ^^;

Mesela geçen gün konusu Ryukishi danışmanlığında yazılan yeni bir PSP oyunu duyurulmuştu: http://shana.blogkafe.com/2009/10/01/yeni-higurashi-pspde-cikacak/

Görmeden bir şey söyleyemem ve anime asla garanti değil tabii ama ortada bir konu varsa belki OVA da ileriki aylarda olabilir diye düşündüm.

Sonuçta Umineko'nun ikinci sezonunu 2011'den önce beklemiyorum (romanların çıkış tarihlerine göre en yakın 2011 hatta). O yüzden şu anki Umineko bitince arayı soğutmamak için ikisinden birine ait OAV'ler ya da Umineko DVD'lerinde özel bir bölüm gibi bir şeyler yapılmasını bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oooo çok güzel habeerr teşekkürler shana :spit::spit: aahh higurashi janı istiyorum istiyoruuumm omochikaeriiiii!!!!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bolca spoiler olduğundan, bence izledikten sonra okuyun (Buradakiler çok alıngan olabiliyor spoiler konusunda) Shana'nın incelemelerini. Ben konuyu bilmeme rağmen bakmıyorum heycanım kaçar diye :D

Ama güzel karşılaştırmalar yapıyor görsel roman ile, şiddetle (sonrasında) tavsiye ederim :ozgurluk:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim gibi bir Spoiler Canavarı bile bölümü izlemeden o incelemeleri okumuyor. (Sözüm sana Skullchukka xD)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merak ettim, izledikten sonra mutlaka okurum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

14. bölümü izledim, yine geç kaldım -_-"

Kesinlikle Umineko'ya doyduğum bir bölüm oldu, evet, daha birçok şey olacak ama bu bölümde doydum. Açılıştaki sahne kısaydı ama güzeldi de. Bu bölümde bile beni güldürmeyi başardığı için Sonsuz Cadı Beato'ya sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Hele ki şu konuşma gerçekten şirindi ^^:

-Hanımefendi gülüşünüz gerçekten zarafetten yoksun.

-Öyle mi.. .. nihahahaha :D

Bir de, Beato'nun ağzı Ronove tarafından kapanmış olduğu halde, sanki kaçırılıyormuş gibi "mrhpmrhpmr" diye sesler çıkarması hoşuma gitti, ne kadınsın Beato ^^

Neyse, bu bölüm biraz aklım karıştı, o kadar hızlı atışıyorlardı ki bir ara takip edemedim ve geri alıp baştan okudum ayrıca Shrodinger'ın kedisinin seride yer alması hoşuma gitti, yakışmış. Bir de, şu Rosa'nın yanındaki "Rosa'nın küçüklüğü" diye bildiğmiz kızın o kız olmadığını düşünüyorum, değildir yahu, olmamalı, o şey ya, şey ! ...

Edit: Shana'nın blogunu okudum !

15. bölüm bekle beni !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

E bölüm incelemesi de spoiler olmadan pek olmuyor =)) Hele romanla karşılaştırayım dediysem amanın kaçın =))

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 15 değerlendirmesi:

Vn okuyucuları için pek tatmin etmeyen, ancak anime izleyicilerini gördüğüm kadarıyla mutlu eden bir bölüm olmuş.

Beatrice'nin çocuksu tavırları, Eva Beatrice'nin gıcıklığı ve inanılmaz sinir bozucu sansürler bu bölümün en önemli noktalarından. Bölüm 17 & 18 epic olacak. ^^

Ayrıca altyazı tamamlandı, teşekkürleri şuraya ya da buraya alalım. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15 bölüm bencede gıcıktı.

Fakat animelerde romantizm arayan biri olarak.Başından beri butler beatrice olur diyordum.Bu tokattan sonrada inancım tazelendi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 11

Bir oyunun sonuna geldik. Bir Battlercı olarak Battlerın tekrar güven kazanmasını çok tuttum. Son sahne gene güzeldi. 3.cadımız. Bize karşı olacak. Lamblı birşeydi ismi. Bernkastel tek kaldı ama kendinden çok emin. Hadi Bern yen şunları :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu nasıl bir bölüm ! Umineko 15'i az önce izledim:

Gözüme batan şeyleri bir de not aldım, o kadar garip geldi bu bölüm bana.

-Aklıma takılan ilk konu Rosa'nın altından istediği pay. Rosa, bu 150 milyonluk payı ne yapacak ? Belki alakasız birşey olabilir ama yine de dikkatimi çekti.

-Ve karar verdim, Lambda gerçekten de bir harika ! Düşündüğümden daha iyi çıktı, o ne "sevilesi" birşey öyle. Hele ki Lambda hakkında en sevdiğim olay ise, gözleri. Kırmızılığı bir yana, dolu dolu bakan tek karakter odur sanırım. Öyle bir izlenim verdi bana, gözleri harika ve mükemmel bir bakışı var. (Rosa veya Virgilia ile karşılaştırınca harika duruyor, kabul etmek gerek.)

-"Maria No Bara" sahnesinde; Eva -Beato'nun geldiği gibi son derece gizemli bir şekilde- gelir ve konuşmaya başlar. Burada gözlerimi kapatıp izlesem, orada konuşanın Eva değil Takano Miyo olduğunu söylerdim. Tamam, seiyuu aynı olabilir ama ne bileyim kahkahaya kadar tamamen Takano vardı orada. Bir de o sahnede, Maria'nın her gördüğü cadıya "Anne bak Beatrice, bak bak !" demesi beni şaşırtıyor, yani bu kız cadının değiştiğini nasıl öğreniyor, yoksa hissediyor mu, ne oluyor ?

-Beatrice'ye yeni isim bulma kısmında Beato'nun o tavırlarından birşey çıkacağı belliydi zaten dudak büzmeler falan, ki Beato'ya dur diyen şey Battler'ın tokadı oldu. Bu andan sonra ise "kalın kafalı" Beato'nun, "zarif" Altın Cadı'ya dönüşme çabalarını gördük. Aferin Beato, aferin.

Edit: Shana'yı da bir okudum ve yazmayı unuttuğum o bomba aklıma geldi: Urusai ! Urusai ! Urusai ! Evet, gülünç bir sahneydi ((::

Bir de Shana'ya uğrayalım bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animeyi dün izledim biri gelsede şu konuya duygularımı döksem dedim kimse gelmedi ve ne yazıcaksamda unuttum. İnsan birşeyler yazar şuraya. Neyse aklımda kalanları söyleyeyim.

Virgilianın bizim tarafa geçmesi iyi oldu. Battler attığı sanki bir Osmanlı tokatı gibiydi. Bizim Beaotuyu nasıl değiştiriverdi öyle. Yeni Beatrice gelmişken kitabeye bakalım. 4 şeyden neler kazanmış Eva.

Bütün altın zaten aldı bu tamam.

Ölmüş ruhların canlandırılması bu nerde?

Kayıp aşkın bile canlandırılması bunu çözemedim pas.

Cadıyı sonsuza kadar uykuya koyacak. Hani nerde Beato uyudu mu? Burda Uyumak mecaz anlam olabilir. Birçok şey söylenebilir. Biride büyü gücünü kaybetmek olabilir nerde oda yok. Gene ben Beatriceyim öldürürüm herkesi istediğim öldürürüm der gibi öldürdü. Yeni Beatrice hadi geldi. Olayların tekrar başlaması gerekmez mi bu olay hala devam ediyor. Birşey anladıysam arap olayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beni gülmekten öldürdün Özkan :D

Benim eski mesajımı okumadın sanırım (sayfa.10, umineko.13) , son kısmını özellikle :spit:

Ama

***Ölmüş ruhların canlandırılması bu nerde?

Bunu niye sordun anlamadım. Canlandırıyor ya öldürdüklerini.

Cadı güçlerinin tamamının verildiğinden bahsedilmiyor, sonsuz ve altın cadı ünvanlarının ve güçlerinin verildiği geçiyor. Sanırım ^^''

Daha çıkacak bölümlerde bakalım bizi ne bekliyor. :bekliyorum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?