Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Haha ^^ Valla vakit bulunca hem geri dönüp o sahneleri hatırlamak da yararlı oluyor Egemen (:

Demiştim ya yanlış bilgiler dönmesindense okuyan birilerinin çıkıp açıklaması ve soru işareti kalmaması böyle serilerde önemli.

Biraz da şundan kaynaklanıyor: Öyle yazılar okuyorum ki (izninizle bazen de facepalm eşliğinde), arkadaşlar mangasını okusa kötüledikleri animenin neden/sonuç ilişkisini kuracak ama yok - orijinal hikâyenin hepsini anime sananlar çok fazla. Manga bir derece hadi, öte yandan bu gibi durumlarda herkesin VN okumasını beklemek olamaz. Çünkü sen de biliyorsun, mangadan çok çok daha fazla zaman harcatıyor insana. O yüzden çıkıp açıklıyorum ben de (: Manga olsaydı açıklamazdım.

Sen yoksan ben atlarım, ben yokken de sen atla lütfen =p

Bir de romanı bildiğim için yorumladığım kısım hakkında:

Romanın bu kısımlarında da fikrim birebir aynıydı. Dediğim gibi Beato'yu seviyorum ama değiştiği için değil.

Animede ise karakterleri tanımamız için - en azından Beato ile Battler'ı- yeterince bilgi verildiğini düşünüyorum. Tabii ki şu anki noktaya kadar. E, o kadar da karakter tahlili yapacak kadar tecrübe sahibiyim izninle (:

Animede yeterince bilgi verilmediğini tek düşündüğüm karakter Kanon >A<

Animeyi izleyen biri için Jessica'ya olan duygularını düşünce olarak hâlâ dile getirmemiş biri Kanon ve bence bu büyük bir eksik.

Satranç göndermelerini çok seviyorum eski bir satrançcı olarak (: (hatta geçenlerde hocam aramıştı, çok denk geldi, nostalji~)

İsimleri açıkladığın için teşekkürler, gerçekten yararlı olmuş (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Nihayet Siesta corps ortaya çıktı çok seviyorum 45'i yav :D.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18, asla unutamayacağımız bir sayı olacak ! O_O İnanıyorum, 18, bu zamana kadar çıkanlar arasında en harika bölüm olacak *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ohooo daha 17 düşmeden 18 diyorsunuz ama sabredin biraz (: her bölüm ayrı güzel olsun (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dün geceden beri bağlantım kesilip geldiği için bölüm bir türlü inemedi ama bir kaç saat içinde inceleme blogda olacak ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

17. bölümün incelemesi eklendi: http://shana.blogkafe.com/2009/10/22/umineko-17-iii-vi-promotion/

Bu sefer karşılaştırmaları görsel romandan bazı görüntüleri alarak yaptım.

Umineko'nun resmi sitesinde yazan haberi bir süre önce board'lardan duymuştum, çok üzücü bir haber.

Şimdi girip okudum siteye.

Böyle haberlerin genelde aylar sonra duyurulmasının sebebi üzüntüden çok aileye olan saygı ve genelde ailenin özel isteği sonucu oluyor. Bu camiadaki vefat haberlerine bakarsanız ölüm tarihlerinin üzerinden genellikle haftalar, bazen aylar geçtiğini göreceksiniz; hepsinin sebebi budur.

Ben yazıda üzüntüsünden diye bir yere rastlamadım ancak "Yazmanın zevkini unuttum ama yazmayı bırakırsam en çok o üzülürdü" dediği bir yer var, acaba orayla mı karıştırıyorsun? (Bazı yerlerde de "Ondan çok şey öğrendiğini" söylüyor, dokunaklı bir yazı olmuş)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kısıtlı (olmayan? :D) kanji bilgim ve harikalar yaratan google translate sağolsun. :zor:

Süper açıklama olmuş Shana, ancak;

Umineko bölüm 17 spoiler!

"Hatırlarsanız serinin en başında hasta olduğu için adaya gelemediğinden bahsedilen küçük kız bu."

Demişsin, ilk bölüm incelemeleri yaptın mı hatırlamıyorum, bunu yazmış olabilirsin yani blogunda ama animede Ange'nin adı hiç geçmiyor (bu bölüm hariç elbette) T_T'

Hoş, Episode 1 chapter 1 çevirirken "Sizin küçük Ange nasıl? Sanırım hala kusuyor" satırını okuyunca "Aa oha Ange'nin 1. VN'de adı geçiyor" demiştim. Neremden okuduysam zamanında. :D

Bence animede olması gereken sahnelerden biriydi. Zaten (VN'deki gibi) 18 tane karakter ismi hatırlamak için 30 takla atan izleyici, Ange ismini unutur giderdi. (Vn'de bana olduğu gibi ^^)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kısıtlı (olmayan? :D) kanji bilgim ve harikalar yaratan google translate sağolsun. :zor:

Süper açıklama olmuş Shana, ancak;

Umineko bölüm 17 spoiler!

"Hatırlarsanız serinin en başında hasta olduğu için adaya gelemediğinden bahsedilen küçük kız bu."

Demişsin, ilk bölüm incelemeleri yaptın mı hatırlamıyorum, bunu yazmış olabilirsin yani blogunda ama animede Ange'nin adı hiç geçmiyor (bu bölüm hariç elbette) T_T'

Hoş, Episode 1 chapter 1 çevirirken "Sizin küçük Ange nasıl? Sanırım hala kusuyor" satırını okuyunca "Aa oha Ange'nin 1. VN'de adı geçiyor" demiştim. Neremden okuduysam zamanında. :D

Bence animede olması gereken sahnelerden biriydi. Zaten (VN'deki gibi) 18 tane karakter ismi hatırlamak için 30 takla atan izleyici, Ange ismini unutur giderdi. (Vn'de bana olduğu gibi ^^)

Google translate'e asla güvenme o başka bir hikâye yazıyor valla. Hatta son zamanlarda Japonca için Google translate kullanan gördüğüm ilk kişisin :ozgurluk: (Diğer dil çevirilerini bilmiyorum ama Japonca'da uçuyor GT)

Kendin oku - hata da yapsan en azından Google'dan daha doğru olur.

Sende bakarsan göreceksin ilk bölüm incelemelerini yazmadığımı ama demek ki ben yanlış hatırlamışım; şimdi düzelttim: http://shana.blogkafe.com/2009/10/22/umineko-17-iii-vi-promotion

Görsel romana animenin ilk bölümleri sırasında başladığım için (daha önce de söylemiştim) kafamda oradaki iki sahne karışmış olabilir doğal olarak.

Karakter isimleri ezberlemekte nedense burada hiç zorluk çekmedim, aile oldukları için büyük ihtimalle daha bile rahat oldu. Profil bölümlerinde yazan ilişki tablosu yüzünden özellikle hemen kimin kim olduğunu söyleyebiliyordum. Siesta'ların numaralarını daha çok karıştırmıştım hatta haha =p

Çıkan karakter hakkında:

Ben bağlantı kurmak açısından gösterilmesinin kötü bir işleniş seçimi olduğunu düşünüyorum çünkü çıkacağı zaman çıksaydı daha soru işaret dolu ve anime seyircileri için "Kim bu, yoksa..." düşüncesi olacaktı.

Şimdi kim olduğu biliniyor ve çıktığında da bağlantı kurulabilecek.

^Bu yüzden sürpriz öğesini yitirdi tamamen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gugıl hiçbir zaman düzgün çeviremeyek ama benim bütün yazıyı sözlük elimde çevirecek vaktim yoktu, ondan genelinde ne olduğunu aktarmak için onu seçtim çaktırma.:sist:

Aynı şeyi düşünüyorum Kinder yumurtası için. Ama susayım ben yoksa spoiler kaçacak ağzımdan. :D Daha izlemedim ep17'yi zaten, arkadaşımı bekliyorum. T_T' :kurukafa:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim için en çok karışan ilk bölümlerde birebir gittiğim için görsel roman/anime arası geçenler oldu. Animeye neyin eklenip eklenmediğini şu an hatırlamıyorum büyük ihtimalle animeyi bölüm bölüm incelemeye başladıktan sonra daha çok dikkat ettiğim için oldu bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

BT için üzüldüm, huzur içinde yatsın. Bölüm 17'yi de indirmekteyim, spoiler'ları açmamak şartıyla okuduğum yorumlara bakılırsa, sanırım beklediğim süpriz bu bölümde gelmiş ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırf şunu sen söyle diye kendi mesajımın sonuna eklemedim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 16

Daha yeni yeni sıcak sıcak izledim ve Shananın blogunu okuyunca daha iyi oldu. Animede verilmeyen bilgilerle karşılaştım. Beatoyu zaten sevmiyorum. Seiyuusunu seviyorum sadece. Ben Battler ve Bernkastelciyim. Battler kızmakta çok haklı. Sen önceden karınlarını oy şeker doldur, yüzünü oy yap birşeyler sonra gel Osmanlı tokatını yedikten sonra şirin olup kendini azda olsa affettirmeye çalış yok ya oldu. Beatoyu gördüğümüz eski insan haline dönüştü. Artık içinde kötülük yapmak öyle kötü kötü gülmek yok. Bir olay yaşanmalı ki eski Beato gelsin. Şu çok dikkatimi çekti ne zaman Battler bu cinayeti sen mi yaptın büyüyle mi yaptın sorusuna hep red yanıtını veriyor hiç söylemiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 17

Battler, *sonunda* beni kendine hayran bırakmayı başardı. Evet, şimdi tam hayalimdeki gibi bir karakter oldu. Beato için hiçbirşey söylemek istemiyorum, sabırsızlıkla beklediğim 18. bölümden sonra konuşmayı düşünüyorum ^^

Bölüm çabuk geçmesinin yanında, aralarda yine küçük ayrıntılarla karşımıza geldi, ayrıntı denince aklıma hemen Ronove ve Lucifer sahnesi geldi. Ah şu Ronove. Lucifer de çok şirindi.

2. ayrıntı ise, adını 1-2 kez duyduğum Ange Ushiromiya. Hayal ettiğim kızın küçük versiyonu olsa da, sonsuz tatlılığa bürünmüş bir kızdı. İleriki bölümlerde daha çok görülmesi, adının daha çok geçmesi dileğiyle.

3. ayrıntı ise, George. Beato'yla konuşup camdan çıkma sahnelerinde (ki camdan o şekilde çıkacaklarını hiç beklemiyordum) George de kelebek oldu tabi doğal olarak. Beato'nun yaptığı bir büyüyle mi uçtu o ? Yoksa George'nin "doğuştan" uçuş ustalığı falan mı var ? Yani ben birden kelebeğe dönüşsem, uçamazdım açıkçası D:

07151129 ~ Hmm, 07.15 Battler'ın doğum günü. Bir de dikkat ettim, Eva bunu defterine not aldı, akıllı kadın alışmış artık böyle şeylere ;_;

Edit: Bir de az önce Shana'nın blogunda bir olayı okudum, Shannon'un canlanmasından sonra Virgilia~Beato olayı. Virgilia'nın sahnesini neden göstermeme gereği duydular acaba, amaçları nedir ki ?

Ve, sonunda beklediğim an geliyor. Bölüm 18, beklemedeyiz ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

UUUU ilerlemiş millet baya *-* Bizim hard disk tamir edildi. Ben de size yetişeyim bir an önce :spit:

cover15v.jpg

http://www.megaupload.com/?d=18X9GX49

Siteye baktım link verilmiş mi diye ama göremedim. Alın bakayım, Maria ve Jessica'nın karakter şarkıları çıkmış. Jessica'nın söylediği şarkı animede geçiyordu, Maria'yı dinleemdim henüz, birazdan dinlicem :)

İçinde 5 parça var.

(Maria: Yui Horie, Jessica: Marina Inoue)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada seiyuular hakkında, baya şaşırdım.

Battler Ushiromiya: Diasuke Ono (Higurashi=Mamoru Akasaka, Suzumiya Haruhi=Itsuki Koizumi, AIR=Yukito Kunisaki)

Maria Ushiromiya: Yui Horie (Higurashi= Hanyuu, Vampire Knight=Yuuki Cross, Toradora!=Kushieda Minori, Fruits Basket= Tohru)

George Ushiromiya: kenichi Suzumura (X=Kamui Shiro)

Bunlar şaşırdıklarımın birkaçı sadece :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko'da seiyuu dendiğinde, Eva'yı tek geçerim. İlk bölümden beri "Eva'nın seiyuu karaktere aşırı uymuş !" diye bağırmaktayım, kaldı ki şu son bölümlerde çıkan *spoiler*'de de harika bir seslendirme var. Ayrıca bu seiyuu, aynı zamanda Takano Miyo'yu da seslendiren seiyuu ^^

Bir de, Maria'nın seiyuu ile ilgili: Hanyuu'nun o tatlı "Hau, hauu"'larıyla delirmiş biri olarak, Maria'da bu çılgınlığı yaşayamıyorum. Tabi ki ben bir "Maria no bara" hayranıyım fakat şu klasik karakter kahkahası, Maria'da kesinlikle olmuyor, gomen Maria-chan. (Fakat, "Uuu"lara laf yok !)

Teşekkürler, indireyim bakalım ~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seiyuu olayına gelirsek bölüm 17nin başında bizim one Piecedeki Hebihime-sama'nın sesine çok benziyordu. İçimden acaba kısa sahnelik seslendirme görevi almışmıdır diyede geçirmedim değil. Şimdi bölüm hakkımdaki düşüncelere gelelim.

Bölüm 17

Önceki bölüm için yazdığım birşey Beatonun kendini şirin göstermesinden hoşlanmadığımı söylemiştim. Şuanda hoşlanmıyorum ama içimden bir ses bu duygusallık bu neden böyle birşey yaptım gibi davranışlar onu insan Beato olarak tekrar görebileceğimiz anlamına mı gelir acaba? Eğer öyleyse devam etsin bu davranışlara :D Evada sevdiğim nokta herşeyi doğru yapıyor. (Yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen) Beato yanlış hatırlamıyorsam Alacakaranlıklarda kitabeye göre değil kendi istediği gibi öldürüyordu.(Umarım yanlış hatırlamıyorum) Eva Beatrice ise tam tersine kitabeye göre işliyor bütün herşeyi. Shana'nın blogunda okudum bende. Ölen bir kişi tekrar cnlanırsa seromoni bozulur. Bunun anlamı Eva Beatricenin cadılık oyununun bitmesi gerek değil mi? Neyse bir sonraki çok takıldığım nokta. Battler'ın doğum tarihi. O büyünün içinde ne işi var. Kafamı kurcalasada 2.sezon cevap bölümünde öğreniriz.

18.Bölüm Prewievden

Hey, hey, hey noluyor Uminekoda. İnanamıyorum yoksa Beato Battlera aşık mı oluyor? Ange-chan geliyor yehhu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 17

Eğer şu kitabeye göre öldürmekten kastın, alacakaranlık sırasıysa evet, Eva Beatrice sırayla öldürüyor. Beatrice duruma göre istediği gibi öldürüyordu, yanlış hatırlamıyorsam eğer.

Bölüm 18

Evet, evet, sonunda beklediğim bölüm geliyoor !! :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitabede yazıyor ya kafayı oy öldür falan diye kastım buydu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitabe, bölüm 17

İkisi de kitabeye göre öldürmek zorunda. :D Her ikisi de cesetlerle istediği gibi oynayabilir, sadece en son ölme şekli kitabedeki gibi olmalı. Yani 500 kere canlandırıp öldürür, sıkılınca sokar kazığı devam eder. :D

Beato da ilk Sonsuz Cadı olunca, Eva Beatrice gibi davrandığını söylüyordu hatırlarsanız. Şimdi daha olgun bir tavra büründü, bunda herhalde Virgilia'nın yavaş yavaş sözünü dinlemesinin etkisi büyük. Belki de Virgilia da ilk "Beatrice" olduğunda büyüyü öyle kullandı, onun eski efendisi ona tıpkı şu an Virgilia Beato'ya nasıl zamanla öğretiyorsa, o da doğru şekli zamanla gösterdi... Mümkün?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mümkün.. Herşey mümkün..

"sadece en son ölme şekli kitabedeki gibi olmalı." Evet, doğru, bunu bir kez daha duymuştum, doğru ya. Dediğin şey de mümkün ama Beato'nun bu amaçla bu şekle girdiğini düşünmüyorum aslında. Bilmiyorum, belki öyledir ama şimdilik değil gibi. >.<

Bir de, şu Jessica~Maria albümünde, Jessica'nın söylediği şarkıda Jessica, "Omochikaeri" diyor.. Ah Rena ah.. T_T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?