Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Seiyuu olayına gelirsek bölüm 17nin başında bizim one Piecedeki Hebihime-sama'nın sesine çok benziyordu. İçimden acaba kısa sahnelik seslendirme görevi almışmıdır diyede geçirmedim değil. Şimdi bölüm hakkımdaki düşüncelere gelelim.

Bölüm 17

Önceki bölüm için yazdığım birşey Beatonun kendini şirin göstermesinden hoşlanmadığımı söylemiştim. Şuanda hoşlanmıyorum ama içimden bir ses bu duygusallık bu neden böyle birşey yaptım gibi davranışlar onu insan Beato olarak tekrar görebileceğimiz anlamına mı gelir acaba? Eğer öyleyse devam etsin bu davranışlara :D Evada sevdiğim nokta herşeyi doğru yapıyor. (Yanlış hatırlıyorsam düzeltin lütfen) Beato yanlış hatırlamıyorsam Alacakaranlıklarda kitabeye göre değil kendi istediği gibi öldürüyordu.(Umarım yanlış hatırlamıyorum) Eva Beatrice ise tam tersine kitabeye göre işliyor bütün herşeyi. Shana'nın blogunda okudum bende. Ölen bir kişi tekrar cnlanırsa seromoni bozulur. Bunun anlamı Eva Beatricenin cadılık oyununun bitmesi gerek değil mi? Neyse bir sonraki çok takıldığım nokta. Battler'ın doğum tarihi. O büyünün içinde ne işi var. Kafamı kurcalasada 2.sezon cevap bölümünde öğreniriz.

18.Bölüm Prewievden

Hey, hey, hey noluyor Uminekoda. İnanamıyorum yoksa Beato Battlera aşık mı oluyor? Ange-chan geliyor yehhu :D

Bende öyle bir şey okumuş olman uzak bir ihtimal, karıştırıyorsun sanırım ^^; Tören yazıttaki sıraya göre tamamlanmalı, kural bu.

Sadece Eva'nınki cadı olarak "kabul edilmek için" tamamlamakla ilgili o kadar.

Dediğin konuda ise:

"Ölen bir kişi tekrar cnlanırsa seromoni bozulur."

Bunu şu matıkta düşün:

İlk gece için 6 kurban ölüyor. İkinci gece için birbirine yakın 2 kişi. Sonrası için sırasıyla 5 kişi. Bunun bu sırada işlenmesi lazım. 13 kişinin sonunda cadı uyanacak. Aralarından biri geri gelirse (Shannon) bu 13 kişi tamamlanamayacağı için tören elbette bozulabilir.Fakat o kişi yeniden öldü, bu yüzden bozulmadı.

"Öyleyse Shannon'un geri gelmesi sırayı bozmadı mı" diyorsan, Shannon zaten ilk gecenin kurbanı adına yerinde ölmüştü, sadece yeniden öldü diye düşün şimdilik.

Garip bir örnek olacak ama biraz yapboz gibi düşün: Önce kenarlarından başlayıp sonra ortasını tamamlamalısın diye farz et. Tam bitirmek üzereyken kenardan biri bir parça kopartsa yerine geri takabilirsin, bu sorun olmaz.

@Skullchukka

Virgilia hakkında yazdığına sana bir hatırlarma yapacaktım ama buraya olmaması gereken spoilerları döşemiş olacağımdan sonra hatırlat bana diyorum :D

--

Bu arada 18. bölümün incelemesi bir aksilik çıkmazsa bu gece, yoksa yarın sabah ekelenecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Bir de, şu Jessica~Maria albümünde, Jessica'nın söylediği şarkıda Jessica, "Omochikaeri" diyor.. Ah Rena ah.. T_T

ona ben de dikkat ettim :D

yettim ülen herkes geçmiş beni, hemen indiriyorumm!!!!!!!!!!!!! :pirate:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shana senden okudum ama okuduğum şeyi yanlış yazmış olabilirim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15 e kadar izledim. Çok çok değişmiş olayların yönü.

onu bu şeklide saf, çocuksu ve sevimli göreceğimi hiç ummazdım. Ama çok tatlı bu halleri. Şimdi Beatrice'yi eskisinden daha çok seviyorum :mutlu: Eva da baya çıldıracak gibi. Ama ben bu Ronove u çok ciddi karizma bi adam sanıyordum ya bu ne böyle :spit: çok eğlenceli bi tip çıktı ortaya. Battler de çok pis yapıştırdı tokadı :D ama hak etmişti yani Beato da. İyi oldu, biraz akıllandı kadın. Rose la Maria ya da o cadı geliyo bu cadı geliyo.. Zavallılara yapmadıklarını bırakmadılar yav :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tam da "aman ne güzel animede çok sahne kesilmemiş" diyordum ki sonunda açıklayacak kaç sayfa şey çıktı (:

18. bölümün incelemesi ve romanla resimli karşılaştırması eklendi: http://shana.blogkafe.com/2009/10/29/umineko-18-iii-vii-swindles/

Spoiler içerdiğini söylememe gerek yok sanırım artık (:

Bu arada bölümün sonu hakkında baya uzun bir açıklama yazdım, özellikle bu kısımla ilgili soru işareti olanların okuması çok yararlı olacaktır.

İyi seyirler (kehkehkehkeh :P)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18. bölümü deli gibi kaç haftadır bekliyorum, Pazar günü izleyeceğim ve açıklama tam karşımda kapkalın, kıpkırmızı bir link olarak duruyor, tutun beni !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Heheeh tutmam hatta bir daha o linki atarım, hiç çekinmem ona göre (:

Pazarı bekleme derim....:geveze:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiç değilse yeni sayfaya geçtik :D Yok, ben Skullchukka çevirmeden izlemem ^^' (Ama 18. bölüm "Umineko No Naku Koro Ni" klasörünün içinde, bir tık uzakta... :sist:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ah, çeviri beklediğini bilmiyordum tamam o zaman (:

Umineko'dan dışarı kayayım biraz.

Burada yayınlandı mı bilmiyorum ama ben yeni fark ettiğim için yazayım dedim.

Ookamikakushi'nin sitesi yenilenmiş. Yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

*18. bölüm yorumlarını 4 gözle bekler*

Özel not: Lütfen bütün tepkilerinizi spoiler içinde yazın! ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18: İzlemeden açmayın sakın. Uyardım.

Shana-kyo, bana katılır mısınız?

Kihihihihihihihihihihihihihihihihi

*kıkır**kıkır**kıkır**kıkır*

Kyahahahahahahahahhahahahahahahahahaha

KIHYAHAHAHAHAHYIKIHYAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!!!

2db2ogw.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18:

Rol ihtimalini düşünsem bile anında aklımdan siliverirdim çünkü kadın sadece Battler'ın yanında değil her yerde iyilik yapıyordu D: Umineko 18 dendiğinde ağzımdan sadece "Lanet olsun" çıkıyor. D: Ama, herşeye rağmen Beatrice-sama'nın o sevdiğim haline dönmesi ve Ange-Beatrice'nin seriye katılması güzel. Evet, onca spoiler aldım ama yine de bu bölümü izlerken bütün spoiler'lar silindi aklımdan, sonuçta ne oldu; koskoca bir "Lanet olsun", dudakların arasında çikolatası erimekte olan bir Pocky..

Uzun süredir beklediğim, izlemek için kendime yarım saat "Yapabilirsin" tarzı cümleler söylediğim, bölüm arasında kendime bir bardak su alma ihtiyacı duyduğum 18. bölümün ardından; hüzünlü ama aynı zamanda doymuş ve eğlenmiş hissediyorum. Sonuna kadar Epic bir bölümdü, evet.

Fakat daha oyun bitmedi değil mi ? Tamam bu sefer kazanan Eva ya da Eva-Beatrice'ydi ama yine de oyun devam ediyor. Gelecek bölümü *18. bölümü beklediğim kadar olmasa da (Hayatımda bu kadar uzun süre beklediğim tek anime bölümüydü sanırım D: ), sabırsızlıkla bekliyorum.

Edit:battlerxbeato.jpg

ashdajsdgafskdhfskdhfskdfsdf

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haha Skullchukka : D

Bu da benden gelsin bölüm 18 hakkında:

(18'den spoiler içinde olduğuna göre haliyle izlemeden açmıyoruz~)

Successful troll is successful:

1250301379179.th.jpg

Virgilia troll daha da ftw:

4267312m.th.jpg

Battler yoğun trollenme karşısında akıllanmaz:

1251132625739.th.png

Kimseye güvenmeyin:

1250201813701.th.jpg

Kehkehkehkeh

Şimdi artık izleyenleriniz varsa, arka sayfaya düştü diye konu değişmeden bir daha atıyorum:

18. bölümün incelemesi ve romanla resimli karşılaştırması eklendi: http://shana.blogkafe.com/2009/10/29/umineko-18-iii-vii-swindles/

Bölümün sonu hakkında baya uzun bir açıklama yazdım, özellikle bu kısımla ilgili soru işareti olanların okuması çok yararlı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

.........

Umineko 18

Koca bi "HAAA" yaptım.

Tam bir şok oldu. Açıkcası Beato'nun o son halleri hoşuma gitmemişti. 5.bölümde ilk gördüğüm endamı ile hayran kalmıştım ve birden bu kadar değişmesi rahatsız etmişti. işin aslını görünce... Ama bu kadarı... Virgilia bile yani... Ne desem ki : )

Tabi aksi Umineko için basit olurdu. Shana nın açıklamalarını okuyunca pek soru işareti de kalmadı.

Yalnız yinede bu büyük kazıktan sonra bile Beato ya inancım var. ?_? Lambda ile konuşmaları bile şüpheli zaten.

Lambda ise çok şeker. : )

Animasyon olarak yetersiz buluyorum. Sanırım 8.bölümde ilk kazık çağırıldığında çıkışı, kendini tanıtması, hitabı vb çok beğenmeme karşın iş öldürmeye gelince şaşılacak derecede kötü. Hele pır pır dönmesi tüm havamı bozdu. Durum sanırım 16. bölümde Kyrie ile kapışan kazıklarda da aynıydı. Beato vs Virgilia da var tabi. Böyle bir hikaye için daha kalitelisi olmalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18:

Beatrice'nin rol yapmasını normal karşılarım da, planı yapan kişinin Virgilia olmasını hiç de normal karşılamam, karşılayamam. Virgilia'dan hiç beklemezdim açıkçası, Virgilia dendiğinde "Kumasawa' olarak tanıdık. Gözleri boş boş bakıyor. Beato'nun hocası. Battler'ın yanında. Satranç tahtasının dışında." cümlelerini söylerdim. Oysa şimdi.. Cadı'ların sağı solu belli olmuyor, gerçekten. -_-"

Bir de, Beatrice Battler'a kulaklarını kapatmasını söyledi, şu cadı reddetme olayı. Orada söylediği şey bir büyüydü değil mi, başka "ilginç, garip" birşey söylemedi yani ? (Düştüğüm duruma bak, ah Beatrice..)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18:

Beatrice'nin rol yapmasını normal karşılarım da, planı yapan kişinin Virgilia olmasını hiç de normal karşılamam, karşılayamam. Virgilia'dan hiç beklemezdim açıkçası, Virgilia dendiğinde "Kumasawa' olarak tanıdık. Gözleri boş boş bakıyor. Beato'nun hocası. Battler'ın yanında. Satranç tahtasının dışında." cümlelerini söylerdim. Oysa şimdi.. Cadı'ların sağı solu belli olmuyor, gerçekten. -_-"

Bir de, Beatrice Battler'a kulaklarını kapatmasını söyledi, şu cadı reddetme olayı. Orada söylediği şey bir büyüydü değil mi, başka "ilginç, garip" birşey söylemedi yani ? (Düştüğüm duruma bak, ah Beatrice..)

Bunun tam cevabını blogda yazmıştım... (:

Hatta orayı çevirmiştim oturup.... (: [):]

"Vedasını eden Beato, etkileyici bir sonla ve gözleri yaşlı bir Battler’la her şeyi reddediyor. Romana göre Beato, adada olan bulmacaları, büyüleri ve numaraları, kapalı odaları, sihri, lanetleri, efsaneleri ve kızgınlıkla hüznün tüm hikâyesini açıklıyor. Ancak Battler, bunları ancak gerçeğe kendisi ulaştığında öğrenebilecek."

Alıntı: http://shana.blogkafe.com/2009/10/29/umineko-18-iii-vii-swindles/

Animede ise:

Tam olarak animede dediği gibi cadıları reddediyor gene ama o kadar da uzatılmış bir sahne değil haliyle.

Tabii ki "kazıklanma sahnesi" de romanda daha kalp krizi geçirtecek şekildeydi hehe.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Okumuştum blog'u bölümü izledikten hemen sonra da tam dikkat edememişim heralde, sağol ^^'

Bu bölümü izledikten sonra gece uyuyamadım, romanda okusaydım...

Bir de, uzun zaman önce Active Pain albümünü You Tube'da ararken (Hoşuma gidiyor oradan dinleyip, dinlerken yeni şarkılar keşfetmek D: ), romandan bir alıntı görmüştüm, tabi tutamamıştım kendimi ve hemen izlemiştim. O zaman anlamamıştım videonun neden bahsettiğini. Bernkastel ve Ange arasındaki o konuşmaymış meğer. Tabi yanılmıyorsam D: (Ne kadar kaçsam da, mutlaka spoiler bir yerde beni buluyor, bir şarkı dinleyeyim dedim, güzel bir spoiler yedim. ^^' ) İzlediğim de şuydu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölümü önce raw sonrada alt yazılı izledim.Baya etkilendim doğrusu.

Batler'ın Beota için göz yaşı dökmesini inandırıcı bulmadım.Sanki hikaye ilerlerken çok fazla kopukluk arz ediyor gibi geliyor.Ama yinede Batler Beota arasındaki yakınlaşmanın bu denli silinmesi ilerde bunun yeniden yaşanmasını sağlarmı merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ya arkadaşlar 13. bölüme tam olarak uyumlu torentti bulamıyorum,buldugumda da 4 peer,0 seed var indirmiyo,yardımcı olursanız sevnrm,illa torrent olması şart değil,lütfen yardımmm:uzgun:...

(TF & FP] Umineko no Naku Koro ni - 13 [1280x720][b146332E])

bayaaa bi geride kaldım zaten pfffff :S:S:S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazılar [gg] uyumlu

Link teki listede uzantısı .mkv olan bölümleri tercih et.

http://www.mininova.org/search/?search=[gg]+umineko&cat=0

zaten gg indirmiştim de uzantıdan tutmadı galiba önceki,neyse bunu deniyorum şimdi,çook teşekkür ederim :D:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ha, uzantıdan tutmadıysa .mkv indir o halde. Gerçi benim sana attığım da .mkv uzantılıydı ama sen de onu indirdiğini söyleyince..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ha, uzantıdan tutmadıysa .mkv indir o halde. Gerçi benim sana attığım da .mkv uzantılıydı ama sen de onu indirdiğini söyleyince..

6C..... bilmemne uzantılı gg mkv sürümü var bende altyazıyla uymuyo:S,çareler çaresizzzz.... -_____-"

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?