Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Altyazıya uymuyor derken, 1-2 sn. kayıyor mu ? Eğer öyleyse Gom'dan aç, Sağ Tık > Subtitles > Subtitle Explorer (Ya da hemen Alt+E )yap. Ekrana ufak bir kutucuk gelir. Oradan ayarla. Nasıl ayarlanacağını da anlatabilirim istersen ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

(TF & FP] Umineko no Naku Koro ni - 13 [1280x720][b146332E])

Bu Hitokiri ile benim hazırladığımız bölüm. En son 13ü çıkardık çünkü Hito ortalarda yok şu sıralar. Başında [TF & FP] bulunanları indirirsen, bunların zaten içinde altyazısı vardır Türkçe. Türkçe fansub sonuçta onlar. ^^ Bunların üstüne altyazıyı koyarsan [ki koyma zaten, hiçbir anlamı olmaz.. ^^] tutmayacaktır ikisi birbirini.

Bölüm 14-15-16-17-18 için bölüm başında [gg] bulunanı indirmelisin. Bunların üzerine www.furude.com daki altyazıları koyarsan zaman sorunu olmaz.

Altyazılar yalnızca [gg] sürümüyle uyumludur, [TF & FP] indiriyorsanız tutmaz. (Dediğim gibi, TFFP indiriyorsan niçin altyazı indiresin bir de?? :D)

Ek: gg torrent listesi - bunların hepsiyle uyumlu olması lazım (gg'nin kafasına esip bölümü baştan yapmadıysa, ki hiiç olasılık vermiyorum)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazıya uymuyor derken, 1-2 sn. kayıyor mu ? Eğer öyleyse Gom'dan aç, Sağ Tık > Subtitles > Subtitle Explorer (Ya da hemen Alt+E )yap. Ekrana ufak bir kutucuk gelir. Oradan ayarla. Nasıl ayarlanacağını da anlatabilirim istersen ?

hobaaa ben KM player kullanıyodum,şimdi gomla denedimmm,oldu,çoooook saol dilekcim,çooook mutlu oldum,yardımları için herkese teşekkürler :D:D

eknot;;skullchukka>> ummm ehem öhöm köh köh zaten gg indirip,altyazı sürüklüyodum,tf fp nn ne olduğunu şuan öğrenmiş bulunmaktayım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sahi ya, fansub'a altyazı ? o.o

Edit: Rica ederim canım, iyi seyirler. Çabuk izle, yetiş bize ! ((::

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18

Romanı okumayanlara kapak oldu bu bölüm.

Şaştım ağzım uzun bir süre açık kaldı noluyo olaylarına girdim gittim elimi yüzümü yıkadım hayal mi görüyorum diye ama hayal değilmiş :D Helal olsun Beatodan beklerdimde Virgiliadan hiç beklemezdim yaptılar yapamacağını. Ange-chan geldi bakalım sonraki oyun nasıl olacak merak ettiğim şey birde şu oldu. Sonraki oyunda Ange-chan küçük mü olacak yoksa bu 12 yıl sonraki haliyle mi karşımıza çıkacak :) Bu arada Battler kulağını kapadığı sırada orada kırmızıyla söylemedi. Yani söylediği bir büyü yada sallama birşeydir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18

Romanı okumayanlara kapak oldu bu bölüm.

Şaştım ağzım uzun bir süre açık kaldı noluyo olaylarına girdim gittim elimi yüzümü yıkadım hayal mi görüyorum diye ama hayal değilmiş :D Helal olsun Beatodan beklerdimde Virgiliadan hiç beklemezdim yaptılar yapamacağını. Ange-chan geldi bakalım sonraki oyun nasıl olacak merak ettiğim şey birde şu oldu. Sonraki oyunda Ange-chan küçük mü olacak yoksa bu 12 yıl sonraki haliyle mi karşımıza çıkacak :) Bu arada Battler kulağını kapadığı sırada orada kırmızıyla söylemedi. Yani söylediği bir büyü yada sallama birşeydir.

Battler duymadığı için kırmızı olup olmadığını bilmiyoruz. Anlatan kişi Battler, o yüzden onun duyması lazım. Renk değişimi onun algılamasına göre oluyor yani. :D

Güzel bölüm ama di mi? hohoho:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18

Eğer Beato kırmızı ile söylediyse ve dediği gibi cadıların olmadığını kanıtladıysa iki ihtimal var.

1. Cadılar gerçekten yok.

2. Kırmızıda yalanda söyleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18

Sonraki oyunda Ange-chan küçük mü olacak yoksa bu 12 yıl sonraki haliyle mi karşımıza çıkacak :)

Buraya tahminim doğrultusunda bir cevap vereyim.

Ange, 12 yıl sonraki haliyle karşımıza çıkacak. Neye dayanarak söylüyorum, Battler'a o belgeyi imzalamaması için dalmıştı Ange odaya (ama ne dalıştı di mi ?) ve direk Beato'ya yönlenmiş ve 12 yıl önce bu adada ne oldu diye sormuştu (Bunun sebebi de Bernkastel'in "Ailen 12 yıl öncesinde hapis kaldı, düşman Beatrice" gibi şeyler söylemesiydi). Daha sonra ise Ange'nin nereden geldiğini, neden geldiğini falan anlatan kısa bir sahneyi ve daha sonra ise Bernkastel ile olan sahneleri izledik. Benim hatırladığım kadarıyla Bernkastel ya zamanla ilgili ya da mucizelerle ilgili bir cadıydı. Yani, pek de rahat Ange'yi o halde 12 yıl öncesine getirebilir diye umuyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18

Eğer Beato kırmızı ile söylediyse ve dediği gibi cadıların olmadığını kanıtladıysa iki ihtimal var.

1. Cadılar gerçekten yok.

2. Kırmızıda yalan da söyleyebilirsin.

Demek istediğim şey;

Beatrice'nin kırmızı kullanıp kullanmadığını bilmiyoruz o sahnede. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten eğer dedim. "Mümkün...Herşey Mümküm..."

Hep kullanmak istemişimdir bunu Egemene karşı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yürü be Özkan, işte bu başlıkta Egemen'le Umineko hakkında konuşan herkesin yapmak istediği şey !

Bu arada, 19. bölümle ilgili tahminleri olan ? (Sıkıyorsa yapın ! nihihi~ *Siesta gülüşü*)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 18...

gerçekten mükemmel, bırakalım higurashi tadını vermeyi ileride higurashiden daha güzel olacağını vad eden bir anime bu. Ama Beatrice beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 18:

Nihihihihi Beatrice asla iyi kalpli olmaaz, ümitlenme boşuna Shannon-chan D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18

uuuu böyle deme undermine, bence var onun kendi hüzünlü bir hikayesi... :uzuldum: en azından öyle olmalı!!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

19.Bölüm;

Sırf ange olduğu için buraya da görüşlerimi yazmak istedim. Oyunda ep4'ün çıkmasından beri ange'ye olan sevgim doğmuştu. Şimdi daha da fazla oluyor. İlk başlarda openingde ange'yi sara hastaları gibi sapsarı çizmişlerdi. Çizimleri düzelttikleri için mutluyum. Ayrıca battlerin aldığı bu gazla uzaya kadar yolu var diyorum.

Sağdan soldan spoiler almışım efenim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shean, sağol ama buradaki bir çok kişi daha ep 5'ten hatta 4'ün gidişatından habersiz, sanki videoları da spoiler'a alman onlar için daha iyi olacak (;

Ayrıca benim için de geçerli bu: 5. romanı mümkünse daha fazla spoiler yemeden okumak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

19.bölümle beraber 4 başlamadı mı? İlk sezon 4le beraber bitmeyecek mi ki 5den söz etmeye başladık?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Skullchukka Umineko VN spoileri verilmemesini ilk sayfada kural olarak belirtmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5-6-7-8 Umineko no Naku Koro ni Chiru'ya aitler. Yani ait olacaklar her şey sırasıyla giderse. Şu anda 5 çıktı. Aralık'ta 6 çıkacak ve aynı yayın tarihiyle devam edecekler. Higurashi'de de bu böyleydi, yılda aynı zamanlarda 2 görsel romandı.

Ancak Umineko anime olarak ilk 4 romanı kapsıyor.

Yani 5. roman şu anda tam çevrilmediği için bile çoğu kişiye spoiler olacaktır ^^;

Eğer Chiru'yu animeye uyarlamaya karar verirlerse -ki vereceklerdir diye düşünüyorum- 2011'de görürüz en iyi ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bütün spoiler'ları teker teker açtım, dalgınlıktan. Ep5 ile olanı da okudum, üzerinde yazan "Ep 5 spoiler;"'ı da okuduktan sonra gördüm. Neyse, sorun değil, severim spoiler'ı. Fakat, videoları izlemek.. Yok, o kadar değil, tamam Ange&Bern'e baktım ama bu kadarına bakamam. ((:: Yine de, spoiler için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben o spoiler'ı 4ch'dan yedim ne yazık ki ama bilmeden okumak isterdim. Bu yüzden daha fazlasını öğrenmemeye kararlıyım. (dedikçe de öğrendim aksi gibi ama yok o sondu...)

Bakacağımı sanmıyorum ^^;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko animesi için özel kural: VN okuyucuları ileri tarihlerde olacak olaylarla ilgili spoilerları spoiler tagi olsa bile veremez.

Shean, editler misin postunu rica etsem? Hayır okumamışsın zaten sen, sağdan soldan aldığın spoilerları niçin bize vermeye çalışıyorsun?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uminekonun cevap bölümü olan Chiruyu hemen izlemek istiyorum 2011 olmasın :sist:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?