Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

Hakkında fazla detay öğrenmemeye çalışıyorum ama Umineko nasıl tam olarak Higurashi mantığında gitmemişse, Chiru'nun da cevap bölümü olmasını beklemeyin. Hatta Chiru'nun cevap değil ama hikâyenin devamı olduğu fakat olaylara daha derin daldığından bahsediliyor.

Spoiler değil tam olarak yapacağım alıntı ama genel yüzüyle cevap mı değil mi diye merak edenler için:

The Umineko no Naku Koro ni Chiru games tell the second half of the story and start to delve into the core of the mystery. These games are not simply solutions to the first four arcs, but instead continue the story, shifting it into new terrain. However, as the core of the series is approached, several clues to the first four arcs are revealed along the way. Each arc in this series contains all of the previous Chiru arcs.

^Bunu yazmamda sakınca yoktur diye düşündüm ama uygun değilse kaldırılabilir?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elimdeki bütün Umineko OST'lerini dinledim (Visual Novel OST dahil o.o), zihnen hazırım. Hadi bakalım, EP4 başlasın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler yemeyin, Youtube videolarına dikkat.

Youtube'dan Umineko'ya bakmaya hevesli arkadaşlar; yanlışlıkla izlemeyin diye uyarıyorum. Her an her yerde rastlayabilirsiniz çünkü, son derece popüler bir video. Çıkalı 4-5 saat olmasına rağmen yüzlerce kişi izledi.

Son derece başarılı bir Umineko hayran projesi tamamlandı. Yani Studio DEEN [umineko'yu yapan firma] üretmedi. Görüntü kalitesi orjinal anime havasında. Yanılmanız çok mümkün. İsmi

海貓鳴泣之時 同人動畫 - 右代宮銀盤(中文字幕)

Gezinirken görebilirsiniz, "右代宮銀盤 -umineko fan disk- (Anime Preview) "

ın tam versiyonu. İçindeki olaylar EPISODE 4 SONUNDANDIR (Anime bölüm 24). BÜYÜK spoiler yemek istemiyorsanız dikkatli olun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu demek bile merak uyandırıcı ama cidden merak etseniz de lütfen araştırmayın bile (:

Şuraya kadar geldik, 5 bölüm kadar kaldı. Bu saatten sonra spoiler yemek yazık artık (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence şu saatten sonra araştıran pek kalmamıştır, yani demek istiyorum ki ben bile araştırmıyorum, ben araştırmıyorsam kimse araştırmıyordur. :haha:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya umineko bittikten sonra ikinci seon için arayı çok uzatmasalar iyi olurdu :( en azından ovalarla falan doldursunlar... Gerçi ookamikakushi var daha :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chiru'yu ikiye ayırıp uyarlama saçmalığına düşmezlerse en yakın ihtimalle 2011'de gelecek ikinci sezon. Tabii eğer yapılırsa. Şu anda Japonya'da bir çok seri için satışlar pek iyi gitmiyormuş.

Bu arada BD ripleri çıkmaya başladı. Henüz ilk 2 bölüm var sadece. Gerçek BD kalitesinde izleyemesek de fark edilir derecede güzelleşen görüntülerle Umineko isterseniz deneyin ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Az önce 2yi izledim BluRay'den. Suratların parçalandığı yerde kararma yok ^.^

Umuyoru(z)m ki diğer hiçbir bölümde de yoktur. Ayrıca bölüm sonunda previewlar da var, [gg] onları da çevirmiş. BR Türkçe çevrilmesi haberleri için şöyle alalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende şu an özellikle sansür var mı görmek için bluray bölümlerini indiriyordum, ama merakımı şimdiden gidermiş oldun. Sansüre hayır... : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazı onayını bekleyemedim, sırf değişen açılışı izlemek için bir göz attım bölüme. Açılışta uzun zamandır beklediğim o sahneyi gördüm, benim asıl istediğim bölümler şimdi başlıyor, evet.

Ve, blu-ray'leri ben de indirmeye başladım fakat diğer başlıkta da dediğim gibi, bu yorumu okuduktan sonra Cadılar Bayramı bölümünü aşırı sabırsızlıkla bekliyorum ! (Sansüre hayır !)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha önce de tartışmıştık bunu; sansürün belli nedenleri var:

- Yayın saati sebebiyle söz konusu sahneyi gösterememek.

- Ya da sansürsüz DVD/BD satışlarını arttırmak.

gibi gibi gibi (:

Piyasanın durumunu düşününce artık bir çok TV yayınında DVD satışlarını arttırmak için sansür uygulanıyor. Tabii eğer abuk bir yayın saatine konmamışsa ve hakkaten o saatte gösteremiyorlarsa o ayrı (:

Orijinal DVD'leri alıp destek olmuyorsak sansüre hayır dememizin bence pek bir manası yok bu durumda (((:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orjinal ürün alıp destek olmak konusunu birşey diyemem ama TV de yayınlanan bir serinin DVD vs satışları arttırmak amacıyla sarsürlenip, örneğin TV de güncel takip edenlerin ilk izlenimlerinin baltalanmasını ve hiç bir eğlencesi olmamasına karşın sadece sansürsüz görmek için bir daha izlemek zorunda kalmasına tepki göstermek bence o kadar da manasız değil. : )

Umineko 19

Sonunda Bernkastel in kuyruğu bir anlam kazandı ve Gretel ismini çok anlamlı buldum. ; )

Birde açılışta Maria'nın elinde cadının asası vardı. Benim bu yönde bir beklentim hep var zaten ama bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Doğru değil tabii ama sen haklı olarak seyirci olarak düşünüyorsun, gene de tek taraflı bir düşünce bu ( : Korsan piyasasıyla Japonya bile başedemezken birileri satışı arttırmak için böyle şeyler yapıyorsa onları fazla suçlayamıyorum da (: Bizim deyimimizle "bundan ekmeklerini çıkartıyorlar". Onun koyu hayranları hem arşiv için hem de "daha kaliteli" diye oturup baştan izleyecektir eminim (ki ben biriktirip, milleti toplayıp, maraton yapmayı umuyorum arkadaşlarla : )

Dahası bitmeden ve DVD'si çıkmadan seri takip etmek istemeyen o kadar çok insan var ki şaşırırsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

umineko 19...

Çok iyi gidiyor, aslında 2 ye 1 beato için biraz haksızlık sankiiiii dermişim! :D artık mat olsun ya aaa...

Ange'yi çok sevdim, ama halalar amcalar hepsi gıcık ya bu ne böyle, biri adam olsa bari hepsi paranın peşinde ya yuh...

Yalnız Battler e çok güzel oldu mavi huhahah, artık bizim de mavimiz var, çok karizmamız oldu :D

Kinzo ayrı bir psikopat, o da giriyor olaylara hadi bakalım! Heyecanla bekliyoruz efenim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uryuu.. Uryuu !! Bölüm 19:

Meyday'e katılıyorum, Bern'in kuyruğu sonunda bir işe yaradı :D Bir de yine o açılıştan önceki sahne -Battler'ın Ange'ye çarpması, Ange'nin bakması, arabanın arkasından yine hiç kıpırdamadan bakması- bana aşırı derecede Sims oyunlarındaki insanları anımsattı. Evet, burada insan dediğim Ange oluyor. Neyse.

Maria doğum günü sahnesinde o kadar şirindi ki, arkadan bir yerden Rena çıkıverse de Omochikaeri yapıverse diye iç geçirdim. Üstelik o pastacığın üzerindeki ülke bayrakçığı da dikkatimi çekmedi değil (Hadi Maria, Miyo-chan'a hediye etsene onu ^^).

Beatrice'nin o kıkırdamalarını duyunca hakiki bir 'oh' çektim. Özlemişim. Neyse, "Gretel"in ve 'mavi'nin katılımıyla oyun dehşet bir hal almış oldu böylece. Buna bir de Kinzo(!) ile açılıştaki farkıyla Maria-chan eklenirse...

Edit: Sakutaro'dan bahsetmeyi unutmuşum. Sakutaro-kun'un sesini duyar duymaz koskoca bir "lanet olsun sana Kagura" cümlesi çıkıverdi ağzımdan. Evet, bu sesi tanıyorum, Minori Chihara. Kesinlikle o olması lazım. Kagura'dan nefret etsem de, o kadını seviyorum. Sakutaro-kun'u daha çok görmek dileğiyle, Uryuu ! ^.^

Ha, söylemeden geçemem: Dame da.. Zen zen dame da !! (Son bölümlerde epey dikkatimi çekiyor bu sözler, 3 karakter kullandı sanırım, bu ne sıklık ! :o:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok hoş ama: dame da! Zen zen dame da! :D özellikle Batora kullanınca daha bi hoş oluyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sizler kullanınca da hoş olmuş. : ) İlk duyduğumda biraz yapmacık gelmişti, ama devam eden bölümlerde iyice alıştım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada bu bölümün başında hoşuma giden bir olay daha vardı:

"Düşüyooor düşüyooor" hahah. Çok tatlı olmuş, bu zamana kadarki bölümlerde sanırım "Düşüyoor" olayına yer verilmemişti. Maria'nın hareketleri komikti D:

Edit:

Furude Project[/url]"][bölüm IV-II Zugzwang] Bir oyuncunun kendi sırası geldiğinde, taşlarını hareket ettirmek bir dezavantaj yaratacağından, hamle yapmak yerine o eli es geçmek zorunda kalması.

Hmm...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 20

hayırrrrr bernkastel in böyle bi şey yapacağını sanmam, yapıyor olamaz, başka planları olmalı onun :uzuldum:

Üf ya ange ye de maria ya da çok üzüldüm. Çok iyi bir kız şu Maria, canım benim :kalp:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 20

Satan: Hey sizler, Maria-kyo'nun mobilyasını kırmaya mı çalışıyorsunuz ?!

Belphegor: Ama onu en sıkı sen tutan sensin, Satan onee-chan. -.-

Çok şirinler. D: (Ayrıca, Mammon da ön plana çıktı sonunda, 1-2 kazık kaldı öne çıkmayan.)

Bölüm arasında o meşhur cam kırılma olayını yaşamamanın eksikliğiyle izlenmiş bir bölüm olsa da, güzel bölümdü. Sakutaro-kun şirin olmuş, romandaki haline benzemiş en azından, "bazı karakterler" gibi başkalaşım geçirmemiş.

Ve, büyük süprizdir ki (artık süpriz olarak tanımlanıyor), Lambda'yı gördük. Lambda'lı sahneleri neden bu denli kesiyorlar, anlamıyorum. Lambda bu yahu, o şirin, sevilesi varlık. Neyse ki, Lambda en can alıcı kısımlardan birinde kendini gösterdi. Burada acaba Lambda yalan mı söylüyor (artık Virgilia bile bize "kazık" attıysa, Lambda, neden olmasın ?) diye düşünmüyor değilim, (Ange, Lambda'nın Witch of Certainity ya da Bern'in Witch of Miracles olduğunu biliyor mudur, bilmem ama) yalan söylese bile Ange'nin ona inanma ihtimali yüksek. Eğer Ange, Lambda ile anlaşma yaparsa, ah o zaman dehşet şeyler olacaktır. Bern... D:

Bir de, bölüm esnasında bize gösterilmek istenen şeyi tartışmaya açmak istiyorum. Şişedeki notlar, Maria'nın günlüğünden koparılmış sayfalardı. Fakat, adamın söylediğine göre imza Maria'ya ait olmasına rağmen, el yazısı Maria'ya ait değildi. Ange defteri gösterdiğinde (Beatrice'nin yazdığı büyü), adam o yazının, notta kullanılan el yazısı olduğunu söyledi. Şimdi burada bize söylenmek istenen "Notlar Beatrice tarafından Maria'nın "büyü kitabına" yazıldı ve Maria da imzaladı" mı ? Sizce olay ne ? D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 20

Burada acaba Lambda yalan mı söylüyor (artık Virgilia bile bize "kazık" attıysa, Lambda, neden olmasın ?) diye düşünmüyor değilim, (Ange, Lambda'nın Witch of Certainity ya da Bern'in Witch of Miracles olduğunu biliyor mudur, bilmem ama) yalan söylese bile Ange'nin ona inanma ihtimali yüksek. Eğer Ange, Lambda ile anlaşma yaparsa, ah o zaman dehşet şeyler olacaktır. Bern... D:

Bir de, bölüm esnasında bize gösterilmek istenen şeyi tartışmaya açmak istiyorum. Şişedeki notlar, Maria'nın günlüğünden koparılmış sayfalardı. Fakat, adamın söylediğine göre imza Maria'ya ait olmasına rağmen, el yazısı Maria'ya ait değildi. Ange defteri gösterdiğinde (Beatrice'nin yazdığı büyü), adam o yazının, notta kullanılan el yazısı olduğunu söyledi. Şimdi burada bize söylenmek istenen "Notlar Beatrice tarafından Maria'nın "büyü kitabına" yazıldı ve Maria da imzaladı" mı ? Sizce olay ne ? D:

Umineko 20

Şöyle ki;

Öncelikle 18'den dersini aldın. Cadılara asla güvenme. :D Ancak Lambda'nın söylediği mantıklı.

Şu anki Ange [Ange-Beatrice; Battler ile yanyana duran], 6 yaşındayken Battler'ı kaybetti. Ondan sonraki bütün hayatını kötü geçirdi, çünkü Eva ona bok gibi davrandı. Eğer Battler Ange'nin yanına dönecekse, bu, şu anki Ange olamaz. Çünkü Battler geri dönerse Ange zaten hiçbir kötü şey yaşamayacak, her şeyden önce Ange-Beatrice olmayacak. Ange-Beatrice olmazsa da ağabeyini geri getirmemiş olacak; bu durumda da Ağabeyini geri getirirse bu, 6 sene önce yalnız kalmayan bir Ange'nin yanına gidecek. O Ange, farklı bir kakerada büyüyecek. Sonuç olarak kendisine değil, başka bir Ange'ye gidecek.

Ancak Bernkastel yalan söylemiyor. Romanda "Sana söz veremem, ancak Ange ile Battler'ın beraber olduğu bir kakerayı bulmaya çalışırım" diyor. Akıllı bir kelime oyunu. Evet, Ange ile Battler birlikte olacak, ancak hangi Ange? ^^

@ Mektup:

Şişedeki notlar, maria'nın günlüğünden koparılmıştı. El yazısı Maria'nın değil. Cadı Avcısı, sözde Beatrice tarafından imzalanan el yazısını gördü ve tanıdı, bu el yazısı da notlardakiyle aynıydı. Beatrice kendi adıyla notları yazıp, Maria'nın adına da imzalamış olabilir. Sonuçta yazan kişinin Maria olduğu not edilmiş, ancak "Maria" yazısı bile, gerçek Maria'nınki ile aynı değil.

Bu durumda soru şudur; Beatrice gerçekten yazdı mı o notları? Yazdıysa niçin? Peki niçin her iki not da farklı bir olayı anlatıyor?

Her şeyden önce, Maria'nın günlüğündeki el yazısının bizim bildiğimiz Beatrice'ye ait olduğundan emin olabilir miyiz? Adada Beatrice diye tanınan bir "insanı", 2. oyun hariç hiç görmedik. Hatırlatırım. 1 mektup ise ilk oyunun sonunda yazılmıştı.

Mümkün, her şey mümkün...:hehe:

Bir soru daha, 07151129 nedir acaba? ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko 20 @ Skullchukka:

Evet, sana söz veremem demişti, mantıklı. Ama hâla cadılara güvenmiyorum. D: Şöyle birşey sorayım, Bern'in bundan zararı nedir, Lambda'nın bundan kazancı nedir ? :sist:

İnsan Beatrice diyorsun, iyi ama, 2. oyundaki o insan Beatrice Rosa'nın küçüklüğünde vardı ve öldü. (Doğruluğu sorgulanır tabi) Yani Rosa daha küçüktü, Maria nereden var da günlüğü olsun ?

Bir de, bu yazıya aktarma olayı ya bir büyü gibi birşeyse ? Ya bu tür cinayetlerin gerçekleşmesi için (Tıpkı Sakutaro'nun büyüsünde olduğu gibi) ne bileyim kağıda dökülmesi falan gerekiyorsa ? Şahit olarak da bir şekilde Maria'nın imza atması sağlanmıştır. Çok uçuk birşey olabilir ama hani aklımdan geçenler bunlar, ne yapayım her şey mümkün diyorsun :D

07151129. Evet, bunu düşünüyorum şu sıralar. Sana da dediğim gibi harflerle falan bağdaştırmaya kadar giden düşüncelerden bahsediyorum :D Elbet birşeyler daha bulurum. D:

Edit: Bu sayı birisinin anti-büyü gücü olabilir mi ? Hani Siesta'lar Battler'ın anti-büyü gücünü tespit ettiklerinde 9 haneli "9" çıkmıştı ya (Bu da çooook ilginç bir ayrıntı, evet.) belki bu sayı da birisinin büyü gücü falandır ? Buradaki sayı 8 haneli olabilir, ama başa istediğim kadar sıfır koyabilirim. Sallamanın da bu kadarı :D

Edit2: Birşey daha buldum. 8 hane var. Kitabede ise 8 alacakaranlık var. 9.'sunda cadı canlanıyor. (Furude'nin altını üstüne getirdim :D) Buradan da birşey çıkarırım muhtemelen ama şimdi düşünüyorum. :D

Uryuu !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Akılları dahada karıştırmayın. O cevapları ya mangadan bulun ya da Chiruyu bekleyin XD Ya 8 haneli sayısı boşverin o sayıyla ilgili bir sürü sallamasyon yapılır. Biz animeyi konuşmamıza devam edelim. Gördüğümüz veya göreceğimiz şeylere mantık yürüterek konuşalım lütfen.

Asıl soru şudur bence.

Battler kazanırsa Beatriceye ne olacak? Hadi seni yendim bay bay diyemez Battler. Eğer cadı varsa bitirici darbe cadıları yok edecek bir darbe gerekli. Yoksa gerçekte cadı varsa Battler kazansa bile Beatrice onu öldürür oyun tekrar başlar başa döneriz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?