Jump to content
  • Kayıt Ol

07th Expansion tartışma platformu [Higurashi, Umineko, Ōkamikakushi]

Skullchukka

Önerilen İletiler

Umineko'yu illa izlemem gerekirmi daha iyi anlamak için izlemeyi düşünmüyorum açıkçası:sikintili::sikintili:
Yok yok, Umineko'nun Ookami ile uzaktan yakından alaka içermiyor şimdilik, ki olmaz da zaten kesinlikle. Şart değil :D

Türkanime sitesi açık. Bulursam atarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 438
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

121

• LuluNatu

82

• Skullchukka

59

• Shana

38

anem ne güzel yapmışlar :parla: Pis Rosa alçak Rosa :kineme: teşekkürler undermine ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Nasılsınız gençler (: Uzun süredir forumlara (ya da internete) adam akıllı giremiyordum da, neler oldu en son?

Ookamikakushi gidişatı nasıl izleyenler?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7. bölüm biraz güzel gibiydi. Toparlayacak bu seri yavaştan, umulduğu gibi. 12. bölümle seri bir yarılansın, o zaman yazacağım yorumlarımı adam akıllı.

Hoş geldin bu arada, bitti mi sınavlar ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi sezon 1 spoiler - Ookami Kakushi bağı - soru

Arc arc mı yine? Reset?

Ek: Sınavlar bitmiyor temmuza kadar. Ara yok ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi sezon 1 spoiler - Ookami Kakushi bağı - Cevap

Daha herkes ölmedi, o yüzden pek bi reset göremedik. Fakat sarışınlarımızın eksilmeye başladığını söyleyebilirim; evet, istediğim şey gerçek oldu ! :011: Ayrıca, mor saçlı kızımızı biraz daha ön planda görmeye başlıyoruz bu bölümlerde. Mion ve Rika'nın birleştirilmiş hali olarak düşünüyorum ben o kızı. 2-3 bölüm daha ilerlesin, o zaman anlayacağız neler olacak. Çünkü yavaş yavaş karakterlerimizin üzerindeki gerilim ve baskı artmaya başladı; gözlüklü kızımız da olayın içine giriyor yavaştan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

şuan umineko 12 deyim.. beklediğim gibi kafam yine karıştı.. diğer serilerde olduğu gibi bakalım nasıl gelicek devamı sabırsızlıkla bekliyorum..:023:

yanlız şunu belirtmeliyimki müzikleri hugirashiye göre daha bir hoşuma gitti. Özellikle op .. O nasıl bir açılıştır...:qask:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler vermemeye çok dikkat Matmazelim :011: .. Nasıldı, görüşlerini alalım, spoiler içinde =P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

genel olarak şöyle diyeyim

higurashi seilerinden daha bir sevdim umineko yu. Neden diye soracak olursanız orda daha ilk okula giden çocukların ellerinde satırlarla yada daha farklı aletlerle birbirlerini öldürmeyi izlemek belirli bir zamandan güzel bir animede olsa sıkıyor. Umineko ya gelince daha günümüze yakın ve daha farklı ve büyük karakterle işlenmesi hoşuma gitti. Karakterlerin yansıtılması ve ince eleyip sık dokunması süperdi. özellikle mimikler süperdi yaa. beato ise tartışmasız favorimdi. Sonu amanın benim bile gözlerim doldu izlerken. Bu böyle olmaz nasıl yani diye kaldım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umineko:

lalofya ve seriyi bitirip visual novelları okumayan diğerleri için, sezon sonunun nasıl olması gerektiğini şu fanmade videoda izleyebilirsiniz.

Umineko 1. sezon sonu büyük spoiler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

skullchukka bir ara mutkala visual novel e başlıyacm ama açıkcası gözümü korkutuyor.. Visuallerin karmaşık bir yapısı var yada bana öyle geliyor..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Buraya da bir yorum yazalım bakalım

Sanırım çoğu kişinin aksine, şimdilik Higurashi serisinin beni Umineko'dan çok daha tatmin ettiğini söyleyebilirim.Aslında aradığım vahşet her ikisinde de tam istediğim gibi, hatta Umineko'da daha fazla gibi duruyor.Fakat sanırım Umineko'da Higurashi'ye göre çok fazla karakter olması bana çok geldi gibi.Aslında çoktan da öte, hepsi de ayrı ayrı önemli olunca, haliyle hepsinin hikayesi de ilgisini çekmiyor insanın. İkisinin farkını asıl dile getirebileceğim zaman heralde Umineko'nun cevap sezonunu izledikten sonra olur.Çünkü Higurashi'de hiçbir şey anlaşılmayan ilk sezondan, Hinamizawa sendromu gibi bir hikaye çıkması, ve bunun fazlasıyla mükemmel kurgulanması, şu anda gözümde Higurashi'yi daha üstün kılıyor.Bakalım zaman ne gösterecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ookamikakushi yarıyı geçti.8. bölüm itibariyle bir yorum yapalım

Başlarda vasat olarak giden seri şu son iki bölümde kendini baya toparladı.Isuzu'nun kayboluşu ile işler iyice ciddileşti ve hikaye Nemuru üzerine yoğunlaşmaya başladı.Anladığım kadarıyla Nemuru dahil kasabanın bir kısmı "kurt" (animede buna başka bir şey deniliyordu,ama aklıma gelmiyor).Kırmızı ay çıkınca bazen gözleri dönüyor, millete saldırıyorlar :011: Nemurunun görevi de bunları öldürmek.Ayrıca bu kurtların bazı insanüstü özellikler var (örn:Isuzunun şehrin yarısı üzerinden atlayarak geçmesi) ama VNde tek özellikleri daha iyi koku almakmış.Hiroshi Skaki'yle beraber bu konuyu araştırmaya başladı ama Sakaki'nin başka planları var gibi gözüküyor.Hatta görünüşe bakılırsa Hiroshi kandırımp onu bir yem olarak kullanıyor.Diğer yandan Kaname kendi başına araştırmalar yapıyor,ama kurtlar bundan pek hoşnut kalmıyor ve onu bayıltıp bir bodrum katına hapsediyorlar.Aynı zaman bu hapisde yarı-kurt yarı insanları da var.Neyseki Nemuru Kaname'yi kurtarıyor.Tabii bir de Sakaki'nin nişanlısı var.Sanırım hafıza kaybına uğramış.O da kurtlardan birisi ve kollarında garip izler var.hımmm.

Hikaye ilk başta göründüğü kadar ucuz değilmiş.Hani neredeyse Ryuukihiye olan güvenim sarsılacaktı(hatta ne yalan söyleyeyim bir an ondan umudu kesmiştim).Şimdi de Higurashi seviyesinde değil ama ilgimi çekmeyi beceriyor.Eğer olur da VN çevirilirse kesinlikle okurum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Frederica: Goat-kun !!! En mükemmeli o olmuş açıkçası :011:

@Earwen:Ookami Kakushi:

Kaname zaten çok kaşınıyordu, birşeyler olacağı kesindi. Ama neden bodrum ? Ryukishi'nin bodrum katlarına karşı kesinlikle bir zaafı var, anladık artık D:

12. bölüme kadar izlemeyeceğim izlemeyeceğim diyorum ama yine de izliyorum şu seriyi. Farklı bir çizgiden de olsa, konu olarak bir yerde toparlanmaya başladı seri; 24 bölümlü olmasının hakkını verecek diye düşünüyordum. Ryukishi elinde çıkma o 'malum sahneleri'nden sonra seriden ciddi anlamda ümidimi kesmiştim aslında... ama sana yine de inanıyorum be Ryukishi ;__;

@ademania: Umineko No Naku Koro Ni

'Cevap Bölümleri' konusunda haklısın; Higurashi'nin ilk sezonunu beğenmeyip bırakan nice insan 2. sezonu izledikten sonra pişman olmuşlardı. Cevap bölümleri olarak Ep5 ve Ep6 aşırı şekilde ilerlemeye devam ediyor; derbeder oldum, derbeder ;__;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

@Earwen:Ookami Kakushi:

Kaname zaten çok kaşınıyordu, birşeyler olacağı kesindi. Ama neden bodrum ? Ryukishi'nin bodrum katlarına karşı kesinlikle bir zaafı var, anladık artık D:

12. bölüme kadar izlemeyeceğim izlemeyeceğim diyorum ama yine de izliyorum şu seriyi. Farklı bir çizgiden de olsa, konu olarak bir yerde toparlanmaya başladı seri; 24 bölümlü olmasının hakkını verecek diye düşünüyordum. Ryukishi elinde çıkma o 'malum sahneleri'nden sonra seriden ciddi anlamda ümidimi kesmiştim aslında... ama sana yine de inanıyorum be Ryukishi ;__;

Ookamikakushi...12 bölüm : D ,baya toparladı bence.İyi bir finalle benden 8 bile koparabilir,Ki Umineko'nun puanı bile 7 (ah DEEN!)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12 mi... 24 yazıyordu ya MyAnimeList'te O_O ... Girdim baktım şimdi, 12 yapmışlar ;_; Seri bitmeden hemen izlemek gerek D: En son izlediğim kadarıyla seri o ilk halinden epey uzaklaşmıştı, sen de toparladı diyorsan toparlamıştır. Finali nasıl olur bilmem ama. 12 bölümlük serilerin finalleri genelde sinir bozucu olur. Ryukishi, kötü ikizine geri dönmek istemiyorsan düzgün bir senaryo yazmış ol.

+Umineko'nun 7 puan olayını ben de görmüştüm, çok pis harcadılar, çook. ("Evatrice'nin pastasının altında kal DEEN!" +1)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ryukishi, kötü ikizine geri dönmek istemiyorsan düzgün bir senaryo yazmış ol.

Ryukishi pek öyle severek yazmamış bu seriyi belli.Zaten Uminekodan arta kalan zamanıyla yazmıştı.Peach pit'in rozen maideni de magazin değiştiriyordu o aralar.İkisi de daha iyisini yapabilirlerdi, ama ikisninin de (daha doğrusu üçünün de) pek umrunda olduğunu sanmıyorum.

Ben hala Rewrite animesi bekliyorum.En az sevdiğim VN yapımcılarından biri + Ryukishi.Ortaya ne çıkacak çok merak ediyorum xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hah, aynen öyle. Umineko'dan boş vakit bulduğunda bunu yazmış. Parasını kazandı mı, kazandı gerisi boş D: Ya aslında, Ookami başlarda Higurashi'ye çok benziyordu. Tamam kalan bölümleri daha izlemedim; ama Higurashi'ye biraz birşeyler çıkarsa eğlenceli olurdu. Type-moon işine benzerdi gerçi ama Higu sevenler için bi tebessüme (tamam, küfür de olabilir) neden olabilirdi : D

Rewrite? Şu Key bilmemnesi miydi o? Hakkında biraz bilgi istiyorum : D

Ayrıca, bir haber paylaşayım: Ryukishi, Nishieda dizaynı ve Ichirō Tsunohazu çizimiyle Higanbana no Saku Yoru ni adında korku türü bir manga ile karşımıza çıkacak. Manganın çıkış tarihi söylenene göre 9 Nisan. Bekleyelim bakalım. Link: ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Peki o zaman Rewrite hakkında kısa bir tanıtım yapayım.Hatırlatırım ki ben kendim bu oyunu oynamadım.Bilgi yanlışlığı olabilir.

dediğim gibi oyun Key yapımı.Ryukishi hikayr içiin "kiralamışlar" diyelim :D .Ayrıca hikaye üzerinde çalışan tek kişi Ryuukishi değil, yanılmıyorsam Cross+Channel'in yazarıyla birlikte yazmıştı.Detaylı bilgi Wiki'de var merak ediyorsanız göz atabilirsiniz.

key_rewrite.jpg

İşte hikayemizin esas kızı.Ve logo tabii.Logodaki yeşil şey, Japon burç kuşağı oluyor bu arada.Kızımızın adı Kotori Kanbe.

Oyunun sloganı "Yeniden yazılabilir mi?,O kızın kaderi".Burdan çıkarıyoruz ki bu kızın sonu iyi değil.Söz konusu Key olunca bol bol drama bekleyebilirz (ne yazıkkı).Burç kuşağıyla bir alakası olduğunu düşünüyorum.

Ookamikakushi ve Higurashi gibi bir köyde geçiyor.Köyün adı "Kazamatsuri".Köyün özelliği ise anormal büyüklükte ağaç ve çiçeklerle falan dolu olması.

Elimdeki bilgiler bu kadar.Pek bir şey değil, yeni bir şey öğrenirsem eklerim.

ayrıca ookamikakushi :D

tam işler düzeldi derken....yeniden saçma şeyler olmaya başlıyor(Ve Isuzu'Nun dönüşünden bahsetmiyorum!)

Bu seferki Ryukishinin değil, animenin yönetmeni olacak süper zekanın suçu =__="

+ "Higanbana no Saku Yoru ni" ilk duyduğumda gülmüştüm xD "When the Amaryllis Blooms" tamam.yoru(gece) kullanmışlar ama olsun :F

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Logoyu sevdim (Evet, oraya dikkat ettim ne var D: ) Merak uyandırıcı asılnda, güzel birşeye benziyor gibi. Umarım animesi çıkar. Oyunun İngilizce çevirisi var mı bu arada? Gerçi sen oynamadıysan yoktur xD

+Ookami'yi hala izleyemedim, uzun bir süre de izlemeyeceğim sanırım; spoiler'ı okudum da. Sinirlerim gerilsin istemiyorum yine, ve neden şu stüdyo şeysi animenin senaryosuyla oynuyor ki.. -___-" (Deen'e de laf atayım şu vesileyle, geber DEEN)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öeh sen de, okuyanda adam gibi VN oynamışlığım var sanacak ha! :D Ama hayır oynamadım, çünkü çevirsi yok, çünkü oyun daha çıkmadı.Ama Keyin popülaritesi düşünülünce çevirisi çıkar.Ama oyunun çıkmasından 1 yıl sonra mı olur 2 mi bilemem xD Anime çıkma ihtimali de yüksek bence, diğer yandan little busters!in animesi -popüler olmasına rağmen- çıkmadı.

Bneim oyun hakkında yüksek beklentilerim var...diyemeyeceğim.Key'in dramatik hikayeleri beni sadece güldürmüştür, uyuyakalmadığım zamanlar tabii.

Ayrıca Rewriteyi burada tartışmak ne kadar doğru? 7thexpansion'un projesi değil, R07 de projenin sadece bir parçası >_>

Ookamikakushi hakkında

Stüdyo şeysi animenin hikayesiyle oynuyor çünküüü Vnde birden çok hikaye var.Anime hepsini -başarısız bir şekilde- birleştiyor.Umineko gibi değil yani.Ve hepimizin bildiği gibi Uminekonun animesi mükemmeldi.Oh desire.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?