Jump to content
  • Kayıt Ol

Sakamoto Desu Ga? Animesi Geliyor

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

sakamoto-desu-ga-4.jpg

Nami Sano'nun Sakamoto Desu ga adlı mangasının son sayısında verilen habere göre, yapımın bu bahar döneminde animeye uyarlanacaığı duyuruldu.

Hikaye, en karizmatik liseli Sakamoto'nun günlük yaşantısını anlatıyor. Sakamoto yeni transfer olduğu okulda bütün öğrencilerin dikkatini çeker ve kıskanç sınıf arkadaşlarının zorbalıkları ile mücadele ettiği gibi bu süreçte yaptıkları ile karizmasına karizma katar.

Sano 2011 yılında Kadokawa'nın Harta dergisinde mangayı yayınlamaya başlamış, Aralık sayısı ile final yapmıştı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Bakayalo

3

• gundamaster

2

• AkuTan

2

• cakiphan

2

Mangasının henüz 16 bölümünü okumuştum, daha devam eder derken 27 bölümde sona ermiş. Tam bir absürd komedi, zevkli de, 27 bölümden çıkacak bölüm sayısı ne yazık ki çok olmaz ama izleyeceğim bir seri olacağına şüphem yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri One Punch Man'in tarzına benziyor baya, bir süredir okumuyorum fakat eskiden takip ederdim. Her ne kadar ilk chapterlardan sonra biraz kendini tekrar ediyor hissi verse de hoş bir seri olacağına kesin gözüyle bakıyorum. Muhtemelen yine çok tutulan birşey olacak, gelsin izleyelim bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Baş karakteri Hikaru Midorikawa (Slam Dunk - Rukawa, Mobile Suit Gundam Wing - Heero, Fushigi Yugi - Tamahome) seslendirecek. Takahiro Sakurai daha uygun olurdu role.

Kadro ise şöyle;

Yönetmen: Shinji Takamatsu (Gintama, Cute High Earth Defense Club LOVE!, School Rumble)

Stüdyo: DEEN

Karakter Dizayn: Atsuko Nakajima (You're Under Arrest, Ranma ½, Hakuōki)

Müzik: Yasuhiko Fukuda (Kocchi Muite Miko, Doamaiger D, Kurayami Santa)

Kaynak:ANN

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Hastasıyım! Sabırsızlıkla bekliyorum.

Japonya'da epey tutan bir manga oldu. İlk üç cildinde tutarlı bir şekilde ilk sene 800 bin civarında satış yapmış, üçüyle de cilt bazında satışta ilk 20'ye giren tek komedi mangası olmuştu. İlk cilt ikinci senesinde de 500 bin civarı satarak okuyucularını arttırdı. Dördüncü cilt daha yeni çıktı, ama anime haberinin gelmesiyle satışların katlanacağını tahmin etmek zor değil, muhtemelen bütün ciltler 1 milyonu geçecektir.

Rakamlar kendi başına çok anlamlı olmayabilir, şöyle bir kıyas vereyim: Manganın tefrika edildiği -ve düzenli olarak satın aldığım- Harta dergisi senede 10 sayı çıkıyor ve ortalama tirajı 22 bin :D

Animenin 5 dk olmasına hiç ihtimal vermiyorum, kısa da olsa 12 dakika olur. Tarz olarak Sayonara Zetsubou Sensei ve bu sezon yayımlanan Dagaşikaşi gibi bir bölümde birden fazla hikaye işlemeye de müsait olduğundan, birden fazla parçadan oluşan tam süreli bölümler şeklinde gelmesi bence daha muhtemeldir. Bu kadar çok satan bir mangadan kısa metraj anime yapmayı da zaten hiçbir şirket istemez. Kısa metraj demek az reklam, az kazanç demektir. İçerik itibariyle gece kuşağına kalması için hiçbir sebep olmadığına göre, DEEN bunu prime time animesi olarak yayımlatmak isteyecektir.

Yalnız bahar sezonuna gelmesi üzdü beni. Bunu tercüme etmeyi çok isterdim ama baharda "Bakuon!!" da geliyor ve şimdiden hazırlığımı yaptım onu tercüme etmek için, vazgeçmeye de hiç niyetim yok. Umarım bir AMT çevirmeni el atar da bari redaktör rolünde işin ucundan tutabilirim :qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hastasıyım! Sabırsızlıkla bekliyorum.

Japonya'da epey tutan bir manga oldu. İlk üç cildinde tutarlı bir şekilde ilk sene 800 bin civarında satış yapmış, üçüyle de cilt bazında satışta ilk 20'ye giren tek komedi mangası olmuştu. İlk cilt ikinci senesinde de 500 bin civarı satarak okuyucularını arttırdı. Dördüncü cilt daha yeni çıktı, ama anime haberinin gelmesiyle satışların katlanacağını tahmin etmek zor değil, muhtemelen bütün ciltler 1 milyonu geçecektir.

Rakamlar kendi başına çok anlamlı olmayabilir, şöyle bir kıyas vereyim: Manganın tefrika edildiği -ve düzenli olarak satın aldığım- Harta dergisi senede 10 sayı çıkıyor ve ortalama tirajı 22 bin :D

Animenin 5 dk olmasına hiç ihtimal vermiyorum, kısa da olsa 12 dakika olur. Tarz olarak Sayonara Zetsubou Sensei ve bu sezon yayımlanan Dagaşikaşi gibi bir bölümde birden fazla hikaye işlemeye de müsait olduğundan, birden fazla parçadan oluşan tam süreli bölümler şeklinde gelmesi bence daha muhtemeldir. Bu kadar çok satan bir mangadan kısa metraj anime yapmayı da zaten hiçbir şirket istemez. Kısa metraj demek az reklam, az kazanç demektir. İçerik itibariyle gece kuşağına kalması için hiçbir sebep olmadığına göre, DEEN bunu prime time animesi olarak yayımlatmak isteyecektir.

Yalnız bahar sezonuna gelmesi üzdü beni. Bunu tercüme etmeyi çok isterdim ama baharda "Bakuon!!" da geliyor ve şimdiden hazırlığımı yaptım onu tercüme etmek için, vazgeçmeye de hiç niyetim yok. Umarım bir AMT çevirmeni el atar da bari redaktör rolünde işin ucundan tutabilirim :qaglayacak:

Kısa olmayacağından eminim abi ben; 5 dakika imkansız bu anime için. Chapterları zaten o kadar kısa bir seri değil 2 chapterdan 1 bölüm anime çıkartılabilecek seviyede. Hadi zorlayıp 3 chapter 1 bölüm yapsalar bile yine yeterli malzeme var, bence 12 dakika bile zor bir ihtimal.

Eğer düzgün yapılırsa dediğim gibi yeni bir OPM havası yaratmasını bekliyorum ben, yada o kadar olmasa da o popülerliğe yaklaşır muhtemelen böyle bir seriyi 5er dakikalık yapmak demek kendi topuklarına sıkmaları demek olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

27 bölümde bitmiş denildi. Bölümleri de pek uzun değil diye hatırlar gibi oldum. Olmazsa olmaz zorla oldurtacak değilim fakat KonoSuba=deen=Sakamoto=? Gibi bir fikir türettim KonoSuba yı izlemiş değilim fakat üstün körü bir baktım çizimlerden yana gözüm rahatsız oldu hele ana karakterin gözü, gözüme hiç hoş gözükmedi mesela ( geri kalan kısmıda öyle gerçi) Nasıl olacak seri gelsin de bi bakalım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

27 değil 24 olsa gerek. Harta'nın Kasım sayısında 23. bölümü vardı, Aralık sayısında da son bölümü; son tankōbon için ayrıca 3 bölüm yazdıysa bilemiyorum, ama pek sanmam, zira şu anki hâliyle 240 sayfa ediyor son cilt, 336 sayfa yapacak hâlleri yok.

Sayfa sayısı değişken olmakla birlikte bir bölüm ortalama 35 sayfa civarı oluyor. 70 sayfa komedi mangasından da bir anime bölümü rahat rahat çıkar.

O değil de DEEN deyince aklına gele gele KonoSuba mı geldi :006: KonoSuba'nın da ilk bölümü epey hoşuma gitti, ayrı da, DEEN ve komedi deyince Hetalia ve Sêtokai no İçizon akla ilk gelenler olsa gerek. Bu ikisine bakınca da görsellik açısından bir beklenti oluşmuyor gerçi, ona katılırım. DEEN'in yakın zamandaki işlerinde de görselliği özellikle iyi sayılabilecek bir tek Rozen Maiden: Zurückspulen geliyor aklıma. Sakamoto gibi neredeyse şôco manga sanılacak kadar detaylı ve özenli çizimlere sahip bir manganın animesini bir A-1 Pictures veya Bones yapsın isterdim şahsen, ama çıkmamış candan ümit kesilmez, bakarsın DEEN kendini aşar :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel haber. Bir seinen daha anime dünyasına kazandırılıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
Bakayalo

Son cilt nihayet elime ulaştı. Toplam 24 bölümde bitmiş manga, onu teyit ettim :P Son cilt brüt 248, net 244 sayfa. Tuğla gibi. Şu ana kadar aldığım en kalın manga cildi ._.

Animeye 1 ay kadar kaldı (net tarih henüz açıklanmadı). Sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?