Jump to content
  • Kayıt Ol

Vampire Princess Miyu

Squaw

Önerilen İletiler

KÜNYE:

Diğer Adları: Kyuuketsuki Miyu

Kategori: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 26

Firma/Stüdyo: AIC, Victor Entertainment, Frontline, Group TAC

Yönetmen: Toshiki Hirano

Senaryo: Mitsuhiro Yamada,Chiaki J. Konaka,Sadayuki Murai,Yutaka Hirata,Yasutomo Yamada,Hiroshi Hayami,Tamio Hayashi,Yuji Hayami

Animasyon: Kenjiro Kawato

Müzik: Kenji Kawai

Dizayn: Toshiki Hirano,Narumi Kakinouchu,Kenji Terakoka

Orjinal Eser: Narumi Kakinouchu

NOT:

Aynı isimli 4 bölümlük bir Ova'sı bulunmaktadır.Bu Ova'yı seriden önce izlemenizi tavsiye ederim çünkü bu Ova'da Miyu ile ilgili gerçeklere değiniliyor,Miyu ile ilgili her şeyi bu Ova'yı izleyerek öğrenebiliyorsunuz.

KONU:

Vampir olduğu gerçeğini ilk zamanlarda kabullenemeyen Miyu bu gerçeği ilerleyen zamanda kabul etmek zorunda kalacaktır çünkü Miyu bir vampir olarak doğmuştur ve hep 13 yaşında kalacaktır.İçinde hep karanlığa dönme isteğiyle yaşayan Miyu'nun bunu gerçekleştirebilmesi için sadece bir yol vardır o da yeryüzünde bulunan tüm Shinma'ları karanlığa göndermektir.Miyu bu görev için seçilen kişidir.

Yaşadığı hayal kırıklıklarında ya da yaşamak zorunda kaldığı bu acı verici dramında Miyu yalnız değildir,koruması Larva her zaman Miyu'ya eşlik etmektedir.Sadece koruması olmakla yetinmeyip aksine her zaman Miyu'ya her konuda elinden gelen desteği göstermektedir.Tüm bunların yanında Larva,Miyu'nun yaşamındaki tek dostudur.

Larva geçmişinde kötü bir Shinma olmasına rağmen şu an Miyu ile oldukça iyi bir kişiliğe bürünmüştür.Yaşadığı bir olay nedeniyle ceza olarak mühürlendiği için sesini kimseye duyuramamakta ve yüzünü de kimseye gösterememektedir.Miyu aynı zamanda hem yaşadığı kendi hayatı için acı çekmekte aynı zamanda hayatında çok sevdiği Larva için de hüzün yaşamaktadır.

Her şeye rağmen Miyu'nun yaşamındaki amaç ikisinin tek amacı olacak,bu amaç için birlikte bir serüvene çıkacaklardır çünkü ikisi de aynı karanlığı arzulamaktadır...

KİŞİSEL YORUM:

Eski serilerin ben de yeri her zaman ayrıdır bunu belirtmem gerek.Çizimleri göz tırmalıyor hissi verebilir ama bu benim asıl hoşuma giden en öenmli özelliğiydi çünkü izlediğim bir animede eski izler bulabilmek bana en büyük keyif veren şeylerden birisidir.Konusunun sakin geçtiğini söyleyebilirim.Üstelik,bir vampir serisine göre oldukça sakin ama her bölümde ayrı bir konunun işlenişi açısından sıkmayan bir yapım,aksiyon dozunda ayaralanmamış kesinlikle.Vampir serilerinde kan görmeye alışık olabilirsiniz ama bu seride düşündüğünüzden daha az kanlı sahneye tanık oluyorsunuz,bu da benim için ayrı bir artı.Kan görmeye fazla dayanamadığım için bu seriyi rahatlıkla izlediğimi belirtmeliyim.

Müzikleri konusundaysa Kawai Kenji demem yeterlidir.Fate/Stay Night serisinde tanıştığım Kawai Kenji ile daha doğrusu hayranlık da beslediğim Kenji Usta'nın bu seride müzikleri üstleniyor oluşu da ayrıca dikkatimi çeken öğe oluyor.Özellikle açılış müziğinin anlatılan hikaye -Miyu'nun hikayesi- ile olan uyumu çok güzel bir ahenk sergiliyor.

Konu dışında Larva-Miyu bağına değinmek istiyorum çünkü izlerken beni en çok etkileyen şeylerden birisiydi.Kesinlikle ''Aşk'' üzerine bir bağ olmadığını belirtmem gerek,aksine bu bağ çok farklıydı aynı zamanda çok da güçlüydü,izlerken bir insanın içinde sığınabileceği birisine özlem duymasına tanık oluyordum ve bu hissin kuvvetini arttırıyordu,ilk karşılaşmalarını izledikten sonra asla kopmayacak bir bağı başlatmanın vermiş olduğu bu güven izlenmeye değer.

Birbirinden bağımsız bölümleri olmasına rağmen benim için sürükleyici bir seriydi ki normalde biribirinden bağımsız bir ilerleyiş sunan yapımsa tedirgin yaklaşırım.İzlediğimde birkaç bölüm var ayrı tuttuğum ki kesinlikle bahsettiğim bu birkaç bölüm es geçilmemeli çünkü o kadar güzel duygulara değinilmiş ki bu bölümlerde insan ister istemez kendisini o bölümlerin içerisinde kaybolmuş buluyor.Karşısındaki olayların bir anime yapımında geçiyor oluşu gerçeğini kabullenebilmesi için bir ara silkelenmesi bu animeyi izlerken yapılacak ilk kurallardan birisi olmalı!

NOT:

Bu seriyi incelemeye açarken tüm karakterlere ait tanıtımları yapmamaya bilhassa özen gösterdim çünkü 26 bölümün birbirinden bağımsız olduğunu düşünürsek 2-3 karakter dışında diğer karakterler kalıcı değildi,bu nedenle de her karakteri tanıtırsam eminim ki sayfalar yetmeyecektir.Bu nedenlerden ötürü sadece iki ana karakteri tanıtmaya karar verdim.

KARAKTERLER:

LARVA:

nvnlg9.jpg

Eski yaşamında kötü olan bir Shinma'dır.Zamanla iyi bir kişiliğe bürünen Larva,Miyu'nun hayatında olmazsa olmaz kişilerinden birisi,hatta bundan öte Miyu'nun en iyi dostu olmuştur.

Eski yaşamındaki kötülüğü bırakmak isteyen Larva karşısındaki kişiyi,kendinden daha çok önemseyen bir yapıya sahiptir.

YAMANO MIYU:

ezk5rd.jpg

Karanlıklar prensesi olan Miyu hayatını devamlı 13 yaşında sürdürecek olan bir vampirdir.

Vampirde olması gerekn özelliklerin aksine Miyu,her zaman düşünceli ve nazik bir kişidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

3

• Leyl

3

• bedifeci

1

• lebisse

1

En Çok Yazanlar

Türkçe fansubu hala yok diye biliyorum Leyl,sadece Ova.sının var çevirisi,serinin yok maalesef...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Artık aramaya gerek yok o zaman .) Eng Sub dan devam tatsız tuzsuz bir şekilde :(

Teşekkür ederim Squaw .)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rica ederim Leyl,Ova'sını izledikten soınra olayın özünü çözmüş oluyorsun zaten o nedenle İngilizce takip edebilirsin aslında.Sonuçta Ova'da kişilerin geçmişi anlatılıyor artık kimin ne olduğunu öğrenmiş oluyorsun,tabi Türkçe izlemek gibi keyiflisi olmaz hiçbir zaman ama dediğim gibi Ova'dan sonrasında seriyi İngilizce takipte zorlanmazsın diye düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben genelde Ovaları en son izlerim ama bu sefer tam tersini yapayım o zaman dediğin gibi .) Daha kolay olur :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

türkçe alt yazılısı var arkadaşlar siteyi de verebilirim ama google şu şekilde girmeniz gerekiyor başla türlü açılmıyor site ayrıca sadece 7 bölümü var ama türkanime.tv sitesinde istediğin kadar türkçe alt yazılı anime var eğer tavsiye istersen la cordo doro yada hanasakeru seishounen animeleini tavsiye ederim walla süperler 1 günd seyrettim hepsini şimdiden iyi seyirler:qegenmis::qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Reklam yapmıyalım ,bu tip sitelerin kendi başlarına iş yaptıkları yok ancak çevirmenlerce ve fansub grupları tarafından Türkçeye kazandırılmış serileri izinsiz ,izinli bir şekilde genelde iznsiz, hit amaçlı yayınlıyorlar.Gözümde online sitelerin tek faydası var kotalı kullanıcılara hitap etmesi aslında kotalı kullanıcılar Türkçe alt yazısı olan serileri düşük boyutlu olanları indirse online olanlardan daha az kota harcıyabilirler.Sonucunda online hizmet veren bir site her dosyayı 70mb-120 mb arası yüklüyor ,seyrederken bu kotanızdan gidiyor,yani online izlemek kotanızı götürmüyor değil , oysa internette daha düşük ve kaliteli görüntülü indirebileceginiz encode edilmiş animeler var.Rmvb,mp4 uzantılılar genelde.(bütün animeler için diyorum)

Umarım bir gün çevirmenleri onure edecek fansub sitelerinden adam akıllı izin alacak siteler çıkar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?