Jump to content
  • Kayıt Ol

Get Backers: Dakkan`ya

sonvaynard

Önerilen İletiler

Künye:

Anime`nin Adı: Get Backers

Bölüm Sayısı: 49

Yılı: 05.10.2002`de başlamış 20.09.2003`te bitmiştir.

Kategori: TV Serisi

Firima: Studio Deen

Kurucuları: Furuhashi Kazuhiro, Motonaga Keitarou, Omode Akemi, Nakajima Atsuko, Iwasaki Taku

Ek Tür: Shounen

Tanıtım:

Midou Ban ve Amano Ginji`nin ortak olarak çalıştığı, kendi işleri olan, insanların eşyalarını geri getirdiklerini söyleyen bir ajentadır. "Kesinlikle bizden hiç bir şey kaçmaz/kaçamaz" derler. Yani her şeyi %100 geri getirebileceğimize garanti veriyoruz diyorlar. Bu ajentanın ismi ise "Get Backers" dır. Bu ajenta da ki Midou Ban ve Amano Ginji sürekli Honky Tonky`de dururlar ve Hevn diye bir kadın bunlara iş bulur. Acaba Midou Ban ve Amano Ginji bu işte nasıl bir yere sürüklenecekler hep birlikte göreceğiz...

Kendi Görüşüm:

Seri mükemmel olmasada güzel denebilecek kadar iyi. Fakat çizimler falan biraz değişik geldi bana. Eski Anime, çizimleri kesinlikle çok güzel olmayacaktır fakat bir "Captain Tsubasa" gövdesi beklemezdim. :D Fakat konu diğer Animelere oranla biraz farklı. Shounen olması her zaman bazı şeyleri ne kadar aynı yapsada bu konuyu hiç bir zaman etkilemiyecektir. Bu Anime bu yüzden diğer Animelere göre biraz farklı fakat 49 bölümün içine 10 - 20 bölüm Filler yerleştirmek gerçekten iyi bir fikir değildi.

Spoiler İçerir:

Seride "get backers" diyor fakat tam olarak o işi yaptıklarını unutturdular diye bilirim, en azından bana. Nasıl diyeyim bir an değişik bir seri sandım.

Ana karakterlerimiz: Midou Ban ve Amano Ginji kesinlikle çok karizma insanlar. Özellikle "Midou Ban" sözleriyle, insanlara inanmasıyla, insanlar yalan söyleyince anlamasıyla ve Evil Eye`si ile büyük bir artislik yaptı. Fakat Amano Ginji, diğer adıyla "Thunder Emperor"da bizleri baştan çıkartıcak diye bilirim. Hele o hali gerçekten mükemmel karizma. 4 god`da biri olmak o kadar kolay değildir kesinlikle. İki karakterede özen göstermişler ne kadar Midou Ban ilk başlarda daha çok tanınsada asıl adamı Amano Ginji yapabilmişler. Kutluyorum kendilerini.

Ayrıca zaman zaman Chibi formlarına geçmeleri acayip derecede güldürdü beni. Özellikle:

Spoiler içerir:

Amano Ginji, Dr. Jackal`dan kaçarken:

Ginji: Ban-Chan, Ban-Chan.

Demesi.

Dr. Jackal: Son dövüşümüzde magnatic sayensinde beni yendin. Ama artık Magnetiği kaldırdım.

Ginji: (Chibi`ye geçer, ağlayarak kendi çapında konuşur.) Yani bana saldıracak mı şimdi bu? Lütfen Ban-Chan yardım et! Nerdesin?!

Demesi.

Dr. Jackal: (Her seferinde hiç şaşırmamış gibi.) Yare, yare...

Demesi baya hoştu aslında. :D

Ve arada Ginji`nin salaklıkları girince araya doyma keyfine. Aslında seride aksiyondan daha çok komiklik var.

Neyse pek uzatmaya gerek yok. Konuşmaları, Animeyi izlemeden anlıyamazsınız.

Seiyi herkese tavsiye eder, iyi akşamlar dilerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• sonvaynard

1

• fudy

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

İzlerken bazen çok eğlendiğim bazen de çok sıkıldığım türden bir animeydi. Ginji'nin davranışları seriyi izlenebilir hale getiren ana unsurlardan birisiydi benim için. Boş vaktiniz varsa izlenebilecek türden bir anime olarak öneride bulunabilirim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?