Jump to content
 • Kayıt Ol

Bakemonogatari


AkuTan

Önerilen İletiler

Bakemonogatari -|- Ghostory

15789l.jpg

Type: Tv Serisi

Bölüm Sayısı: 15

Yayın Tarihi: 3 Temmuz 2009 - ???

Yapımcı: Shaft, Aniplex

Tür: Mystery, Supernatural, Comedy, Romance

Uzunluk: Bölüm başı 25 dakika

Genel İzleyici Kitlesi: +17

Koyomi Araragi Bir vampir tarafından saldırıya uğramış ve kendiside vampire dönüşmüş,Fakat Oshino adında bir arkadaşı sayesinde Hala birkaç etkisi devam etsede hemen hemen yeniden insan olmuş bir öğrencidir.

Yine normal bir okul günü merdivenlerden aşağıya doğru bir kızın düştüğünü görür ve kızı kucağına alarak kurtarır.Fakat Koyomi garip birşey farkeder,Kızın hiç ağırlığı yoktur.

Hitagi Senjougahara Adındaki bu kız tarafından bu sırrını kimseye söylemesin diye bol miktarda tehdit ve bol miktarda eziyet gören Koyomi,En sonunda bu kıza yardım etmeye karar verir ve Hitagi'yi Oshinoya götürür.

Fakat Hitagi'nin ağırlık sorununu çözmesi sıradan hayatına dönmesi için yeterli olmayacaktır..Hitagi gibi doğaüstü sorunları olan kişiler Nasıl oluyorsa hep Koyomiyi bulmaktadır ve Koyomi'nin yardımsever kişiliği kendisini hepsine yardım etmeye zorlamaktadır.Bu arada sözleriyle bile Koyomi'yi hayattan soğutmayı başaran Hitagi'de artık Koyominin arkadaşı olmuştur.

Olayların akışını kontrol edemeyen Kotomi,En sonunda Kendisini Hitagiyle birlikte Normal insanların çözemeyeceği sorunları olan insanlara yardım ederken bulacaktır.

Karakter Tanıtımları;

Ana Karakterler;

Koyomi Araragi

Seslendiren: Kamiya Hiroshi

52275.jpg

Ana karakterimiz.Animemiz başlamadan kısa bir süre önce bir vampir tarafından saldırılmış ve kendiside vampire dönüşmüş,Fakat gizemli karakter Oshino sayesinde yeniden insan olmuştur.Her ne kadar insana dönüşmüş olsada hala karanlıkta görebilme,yaraları insanlardan çok daha hızlı iyileşme ve artık ona herhangi bir zararı olmasada güneşten nefret etme gibi yan etkileri hala mevcuttur.

Yardım sever bir kişiliği vardır,Hitagi ile tanışana kadar Hayatı normal bir insan olarak devam etsede,ondan sonra bol miktarda doğaüstü sorunları olan insanla karşılaşmış ve hitagi ile birlikte olayları çözmeye başlamışlardır.Nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı Oshino onu çok sevmektedir.

Hitagi Senjougahara

Seslendiren: Saito Chiwa

57709.jpg

2 ana karakterimizden diğeridir kendisi.Ağırlık sorunu varken okula bile düzgünce gitmeyip kimseyle konuşmamakta olmasına rağmen sorunu çözdültükten sonra Koyomi ile arkadaş olmuştur ve koyomi tek arkadaşıdır.Çok sivri bir dili vardır.Ağırlık sorunu çözüldükten sonra sadistliği geçmiş olsada sivri dili hala aynı etkiyi göstermektedir.Kendine ''Tsundere'' demektedir sürekli.

Yan Karakterler;

Meme Oshino

Seslendiren: Sakurai Takahiro

57122.jpg

Doğaüstü sorunların çözülmesinde ustadır ve nasılsa herşeyi bilmektedir.Her yardım ettiğinden yüklü miktarda para alsada kırık dökük bir yerde yaşamaktadır.Hitagiye,Koyomiye ve diğerlerine sorunlarını çözmesinde rehberlik etmiştir.

Mayoi Hachikuji

Seslendiren: Katou Emiri

52384.jpg

Mayoi İlkokul 5e giden bir kızdır.Her zaman sırtında büyük bir çanta taşımaktadır ve Hitagi haricindeki ilk Koyomiden yardım alan karakterdir.

Tsubasa Hanekawa

Seslendiren: Horie Yui

52387.jpg

Hitagi ve Koyomi'nin sınıf başkanıdır.İşini acayip derece ciddiye alıp çok iyi yaptıgından ''Başkanların Başkanı'' olarak seslendirilmektedir.Daha önce Oshino'dan onunda yardım aldıgı söylenmekte olsada ne gibi bir sorunu oldugu henüz açıklanmamıştır.

Suruga Kanbaru

Seslendiren: Sawashiro Miyuki

52386.jpg

Hitagi'nin eski bir arkadaşıdır ve senjougahara'ya aşıktır.Araragiden daha önce senjougahara'nın problemini bilmesine rağmen daha fazla problem çıkarmamak adına yardım etmekten vazgeçmiştir.Şuan araragiye yardım etmektedir.

Nadeko Sengoku

Seslendiren: Hanazawa Kana

52382.jpg

Koyomi'nin kardeşinin eski bir arkadaşıdır.Her zaman kafasında şapkası vardır ve birileriyle göz göze gelmekten çekinir.Pek konuşmaz,sesiz bir kişiliğe sahiptir.

Shinobu Oshino

Seslendiren: Yok

57118.jpg

''Hiçbirşey'' olarak geçmektedir.Araragiyi vampir yapan vampirdir.Araragi ile aralarında gizemli bir bağ olmasına rağmen henüz pek birşey bilinmemektedir..

Kişisel Görüşüm;

Muhtemelen yaza damgasını vuracak seri.Daha çıkmadan adını duyurdu zaten,en çok satan 5. Novel olarak,Normal seriler gibi 12-13 veya 24-26 bölüm yerine 12 bölüm Tv serisi olarak son 3 bölümüde internetten download olarak yayınlacaklarını söyleyerek falan.Konusuda ilginç.Böyle bir komedi kolay kolay bulunmaz bence.Herkesin izlemesi gerekiyor.

Çizimlere gelecek olursak,Shaft Yapımcısı,Yani tabiki mükemmel.Sadece Shaft yapıyor diye seriyi izleyenler bile bulunmakta.

Ses sanatçıları güzel,Ana karakteri SZS'den İtoshikiyi seslendiren kişi seslendiriyor.Arada giren sesizlik,Hitagi'nin konuşmaları,Oshino'nun konuşmaları falan bayağı ilgi çekiyor.Sıradan Dialoglar yok yani.Hepsi ilgi çekici.Örnek vermek gerekirse 3. bölümde ilk 10 dakika içerisinde hep Hitagi-Koyomi konuşmakta.Fakat şimdiye kadar hiçbir yabancı forumda 3. bölümü sıkıcı bulan birini görmedim.

Kısacası Eğlenceli,Hoş bir seri.Konusuda bayağı ilginç,Normal konular çerçevesinden dışarı çıkmış bir konusu var.Karakterleri hoş,Koyomi'nin davranışları,Hitaginin davranışları,Oshino,her 2 bölümde bir değişen yan karakterler falan.Hepsi ilginç,ilgi çekici.Henüz 3 bölümü çıktı serinin,Haliyle her yan karakteri tanıtamadım tabiki.Hatta tanıttıklarımın yarısıda daha çıkmadı seride,Novel spoilerleri ve birkaç site aracılığıyla yazdım henüz animede çıkmamış karakterleride.

Umarım sıkmamışımdır veya Bu kadar güzel bir seriyi tanıtımım ile batırmamışımdır.Okuduğunuz için teşekkürler =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 16
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • Borastus

  4

 • Shean

  3

 • ishak

  2

 • DeathknighT

  2

Sadece Senjougahara için bile seyredilebilecek bir seri. Ancak bazıları ara bölümlerdeki aşırı uzun süren konuşmalardan sıkılabilir onun dışında sezonun en iyi animelerinden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her iki üç bölümde, karakterlere bulaşan doğaüstü olayın çözümü üzerinden ilerliyor.Karakterler fazlasıyla ilginç ve özgün.Animasyon çok kaliteli.Dendiği gibi ara konuşmalar bazen sıkıcı olabiliyor.Aksiyon bazen düşük seviyede bazense kendini aşıyor.Yine de çok rahat tavsiye edebileceğim güzel ve farklı bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğer bu seriye Senjougahara için başlarsanız yazık edersiniz. Serinin her kızı, her öğesi, her parçası, her sesi, her pikseli harika. Seri istediğim gibi biterse favorilerime almaktan çekinmiyeceğim. 2.Sezonu da çıkıcak büyük ihtimalle. Herkesin izlemesini öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezonundan herhangi bir haber yok ama light novel yayınlanmaya devam ediyor. Sonbahar döneminde olmayacağı kesin şu an.

Her karakter güzel ama Senjougahara'nın yeri ayrı gerçekten:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Light novel sona erdi. Sadece çevriliyor. İlerki bölümlerde Senjougahara adını ağzına bile almıcaksın. =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanekawa baya bir konuşuyormuş galiba. Birde ana karakterimizin hikayesi varmış. Ama bittigini bilmiyordum bende

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hanekawa cat ve sengoku zaten olağanüstü 2 side favorilerimdendir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

pandora hearts insin bakemobogatariye başlayacağım güzel bir seriye benziyo saolun

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence inanılmaz güzel bir anime ve 15 bölüm olmasına canım çok sıkılıyor.Hikâye sonlanıcak mı? yoksa devamı olucak mı? Ya da bunun bir mangası var mı?Konuyla ilgili bilgili birisi varsa bana özel mesaj yollarsa sevinirim : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12 bölüm izledim 13 sabırsızlıkla bekliyorum.

12 bölüme Tsubasa Cat dediler ama kızına dı bir defa geçti bölümde daha çok Senjogahara ile konuşma üzerineydi tam bayıyorduki sonunu güzel bağladılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15 le biterse ve bir daha senjougahara'yı göremezsem gidip açlık grevi yapıcam yeni bölüm çıkana kadar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümler ayda bir gelecek netten yayınlanacaklar kendinizi çok sıkmayın:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 hafta sonra...

mümkünse bu animenin ikinci bir yana üç ve dördüncü sezonununda çıktığını görmek istiyorum. çok sevdiğim ve devamını zevkle beklediğim bir seri

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

arkadaşlar tr altyazısı varmı ayrı olarak yada gömülü olarakda olur varsa verirseniz sevinirim :) sitedede çevirilio biliorm ama 5. bölüm den sonrası yok :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?