Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

Geçen yaptığım opening tahminiyle aynı şey star. Subaru ve Emilia'nın arasının bozuk olduğunu gösteriyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pek de şaşırdığımız bir şey olmasa gerek zaten 14. bölümden beri aramız bozuk. Kız arkasını döndü gitti daha da göremiyoruz gidiş o gidiş Emilia bi gitti dünyanın sonu geldi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilemiyorum ama aralarının bozulmasını sevmemiştim. Gereksiz ve sıkıcı buluyorum. Bu katliamlar döngüsünün yaşanması için illa ayrı olmaları gerekiyorduysa zaten iyileşmek için kalacaktı, o konudan bağlayabilirlerdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ortadakinin saçının ortadan ikiye ayrılması ayrıntısını çok sevdim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Evlendikten sonra rem ve ram o hale gelicekler. Rom evlenip boşanmış ablaları. Ne halde işte görün :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her yerde balinalar çıkıyor karşıma. :D Şu beyaz balina mıdır nedir görelim artık, geriyor beni bu durum, işin garibi heyecan da yok. Ama geriyor anime, atmosferinden ötürü değil de, serinin beni hayal kırıklığına uğratmasıyla alakalı olsa gerek.

q9SV3.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkçe çeviri geldiğine göre tekrar yorum yapabilirim. Subaru hangi çağda yaşadığına pek dikkat etmiyor 21. yüzyıldan gelmişsin be adam hiç mi entrika nedir araştırmadın. Şimdi adaylarla yaptığı konuşmada hak verdiklerimi %100 %50 ve %0 olarak sıralayacak olursam Hoshin %100 haklı hanımefendi entrikanın alasını çevirdiği Subaru'ya karşı. O sonraki hep birlikte kalktıkları yer güzeldi. %50 Crush'a gidiyor tabii ki. Söyledikleri doğru ama tam olarak katılamıyorum kendisine. %0 Tabii kızıl saçlı asabi premsesimize gidiyor. Eziklerin ezilmesinden zevk alan bir bip katılmam mümkün değil. Bre bip ne yapsın Subaru senin pis ayağını Emilia gibi taş afet bi hatun varken, o koca kafan hiç mi çalışmaz, bu adam niye böyle yapıyor demez. Neyse güzel bölümdü Leviathanlarla ilgili bir şeyler eklenirse şaşırtıcı olmaz elfler, hayvan kulaklı insanlar var bir de Leviathan eklensin ne sıkıntı olacak :D Güzel devam ediyor seri :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında biz bilmiyoruz ama Subaru her şeyin farkında. Olayların gidişatını istediği gibi yönlendiriyor. Şuan bilerek rol yaptı ve hepsinin ona zaten öyle davranacağını hesap etti. Şuan hala rol yapmaya devam ediyor, amacı kendisinin ezik görünmesini sağlayıp, daha sonr....

Lan Subaru, bir an için seni elaleme karşı savunayım diye bir çaba harcadım ama saçmalama kapasitem doldu, devam ettiremedim. "Gideyim ben, ingilizcem bitti" diyen eleman gibi kaldım. Subaru ah kardeş ah Japon Mario'su gibisin sınırsız can hakkın var, yap kardeş bir şeyler artık. Bi powerupla bi şaşırt bizi ya. Öyle bi noktadayız ki şuan kızıl saçlı hatun "Ayağımı yalamazsan sana yardım etmem" diyor. O an içimizden diyoruz ki "Yalar la bu kesin". O derece yani sana olan güvenimiz. Hayır kız bıraksa yalayacaksın ayağını zaten. Subaru gerçek protagonistlik bu değil kardeş kendine gel artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sana inanıyorum barusu yola geleceksin. Belki çok süper güçlerin olmayacak belki biz göremeyeceğiz ama daha akıllı olacaksın inanıyorum sana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamın zaten ölünce tekrar dirilebilmek gibi çok süper bir gücü var. Küçümseniyor belki aktif olarak kullanabildiği bir güç olmadığından ötürü ama o güçle neler yapılmaz ki? :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

17. Bölüm Fragmanı:

Ve 2 bölümdür görünmeyen Piremsesimiz Emilia bizleri daha fazla bekletmeyip lütfederler :D Ölmüyor sanırım bu sefer :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence fragman paylaşıldığında spoiler kutusu kullansak güzel olur. Mesela ben fragmanları hiç izlemem süpriz olsun diye, buraya teori yazılmıştır diye gelip bölüm spoilerı yiyorum bölümün tadı kaçıyor. Bkz: geçen bölümdeki ayak olayı :(

17. bölüm fragmanı hakkında:

Emilia 1-2 bölüm daha gözükmez diye düşünüyordum mesela, sen şimdi Emilia diyince haydaaa oldum. Neyse şimdilik bir şey olmaz da, son bölümlere doğru dikkat edelim plz ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baktım herkes spoiler kutusunu boşladı ben de böyle atıvereyim dedim ama demek ki rahatsız olan varmış aldım spoiler'a. Bundan sonra dikkatli olurum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir sonraki bölüm yayınlanmadan o bölüm hakkındaki her şey spoilerdır. Bunları öğrenin, forumlarn en temel kurallarındandır :syglr:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baktım herkes spoiler kutusunu boşladı ben de böyle atıvereyim dedim ama demek ki rahatsız olan varmış aldım spoiler'a. Bundan sonra dikkatli olurum.

Ya o olay şöyle. Biz spoiler kutusunu bölüm izledikten sonra boşluyoruz, sonuçta artık sadece haftalık izleyenler kaldı buralarda. Onlar da bölümü izlemeden katiyyen başlığa girmiyorlar. Ama şimdi millet böyle geçmiş bölümlerle ilgili yorum yapmıştır diye başlığa girip zank diye gelecek bölümle ilgili tahminler vs yiyince spoiler sayılıyor :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dilek madem istemeden gördün bari fragmanı izlede muhabbet çıksın azcık. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anime başlıklarında mangadan, visual/light novellerden falan spoiler kutusuna almadan bahsetmek yasaktır.

Bir de beni ilgilendirmez kimsenin nasıl bir üslupta yazacağı veya kullanacağı kelimeler falan da, esprisine karakterlerin tarafını tutuyoruz, ona göre yorumlarımıza renk geliyor, artık nasıl bir nefretle yazdıysan starscream936, Priscilla'ya salak karı falan demeler, okurken rahatsız oldum. Sinir stres yapıp öfkelenmeye de gerek yok, anime alt tarafı, gerçek değil hiçbiri. :P Anime karakteri de olsa kadınlar çiçektir. :P Severim ben Priscilla'yı, seride daha sık görmek istediğim bir karakter. Neyse ister abi tavsiyesi olarak al, ister alma senin bileceğin iş, ama "karı" kelimesini lügatından çıkar bence. Hatun falan diyebilirsin. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir de beni ilgilendirmez kimsenin nasıl bir üslupta yazacağı veya kullanacağı kelimeler falan da, esprisine karakterlerin tarafını tutuyoruz, ona göre yorumlarımıza renk geliyor, artık nasıl bir nefretle yazdıysan starscream936, Priscilla'ya salak karı falan demeler, okurken rahatsız oldum. Sinir stres yapıp öfkelenmeye de gerek yok, anime alt tarafı, gerçek değil hiçbiri. :P Anime karakteri de olsa kadınlar çiçektir. :P Severim ben Priscilla'yı, seride daha sık görmek istediğim bir karakter. Neyse ister abi tavsiyesi olarak al, ister alma senin bileceğin iş, ama "karı" kelimesini lügatından çıkar bence. Hatun falan diyebilirsin. :)

Ben bunu görmemiştim mesajı editledim. Kahve ağzı kullanmayalım arkadaşlar yorumlarda. Forumda bu gibi uslüplere izin vermiyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi o nasıl sansür :D

Neyse Priscilla ile bir alıp veremediğim yok gayet güzel kadın ama bu bölüm için gerçekten hoş olmayan şeyler yaptı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

That's my way of sansür :) İyi oldu, güzel oldu. Haydi şimdi gelecek bölüm beklentilerinize geçelim, tabi spoiler içinde ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gundamın olaya el atışı bence bu başlıktaki en güzel şey :011:

Priscilla'da kötü bir taraf yok ama fan kitlesine servis edecekler diye karakterin içini çok boş kıldılar. Chibi kızda bile daha dolu karakter var ne olduğunu biliyoruz. Priscilla tamamen ekrana oynatılan bir karakter benim gözümde, Elsa da bunun gibi. Sadece öldürüyor Yuno Gasai'de bile daha çok karakter derinliği vardır :D

Ne bileyim Crusch mesela bazen oturup içecek kadar dostane ama görev söz konusu olunca yüzünüze bile bakmıyor. Chibi kızımızsa pisliğin önde geleni, istediği bir şey varsa mutlaka alıyor çıkar gözetiyor. Ya Priscilla? Geldiğinden beri elma yiyip onu bunu "ojousama" aşağılamalarından başka ne yaptı? Noldu ayağı öpülünce sinirlendi diye karakteri mi gelişti? O sandalyedeki oturuşu, ayak uzatışı zaten direk fanartların gözdesi pozlardan biriydi. Hani novelde belki gideri vardır ama anime resmen üstüne konmuş böyle bi fırsatın. Şu an için Priscilla karakteri 0, umarım anime sonuna kadar "hah şöyle ya gerçek benliğini göster biraz" diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen UnE haklı. Priscilla'nın arkası bomboş, doldurulmadı. Diğerleri için bir şeyler diyebiliyoruz da bu Priscilla'ya ne desek bilemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben katılmıyorum. Mavi saçlının, Priscilla'nın, yeşil saçlının pek farkı yok bence. Yeşil saçlı düzgün kız gibi duruyor ve daha çok göründü o nedenle böyle düşünülüyor. Hiçbirine derinlemesine bir şeyler söylemediler. Amaçlarını duyduk, biraz kişiliklerini gördük o kadar. Subaru yardım isterken en saçma yaklaşım Priscilla'nınkiydi, sonra yeşil saçlınınki. En anlamlı hamleyi mavi saçlı yapmıştı. Artık şu fanservisti, eççiydi falan muhabbetleri duymaktan sıkıldım. Anlamsız yahu. bu animede abartılacak noktada neredeyse de yok zaten. Varsa da %100 lük kısımda %10luk yer bile kaplamaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subaru dışında neredeyse tüm karakterler ilk göründükleri andan itibaren boş zaten. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?