Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

17. bölüm geldi, bitti ve Subaru benim gözümde tarihin en salak ana karakterlerinden biri olmayı garantiledi. Animeyi bırakmamak için kendimi zor tutuyorum. 17 bölüm yahu, 17. Bu kadar olaydan sonra, bir ana karakter hiç mi karakter gelişimi yaşamaz? Bir karakter bu kadar mı odun olur? Hani belki diyeceksiniz, o kadar şey yaşadı, psikolojisi altüst, travma vs. Evet katılıyorum, onlarca şey geçti başından fakat bu, ona sanki o dünyanın efendisi gibi davranması hakkını mı verir? Subaru kendisini klasik bir shounen animesi karakteri falan mı zannediyor? Her bağırdığında, her ağladığında güç elde edeceğini veya düşmanlarını teker teker öldüreceğini falan mı sanıyor? Sanırım Subaru'nun artık düşünecek gücü kalmadı ve kendi küçük dünyasında yaşıyor. Hani, gerçekten bilemiyorum. Ancak Subaru'nun şu ana kadar ki hareketleri gerçekten ve gerçekten sinir bozucu.

Emilia'ya her şeyi düzgünce anlatmak varken, neden salakça bir tavır takınıyor? ''HADİ GİDELİM, DEDİÐİMİ YAP, HADİ.'' Daha bir önceki bölümde herkese Cadı Tarikatı'nın geleceğini herkese anlatmadı mı? Derseniz ki anlattı da, noldu? Kimse takmadı. Evet. Ancak bu sefer karşısındaki kişi Emilia. Emilia, Subaru'ya bir şekilde hala güveniyor. Neden odun gibi davranıyorsun ki?

Ben gerçekten anlayamıyorum Subaru neden böyle. Her geçen bölüm kendisinden kat be kat soğutmayı başarıyor. Tebrik ederim. Ve düşünüyorum ki ' O kadar şey yaşadı, ölümler vs ' artık bir bahane olamaz. Bunca şey yaşadıktan sonra ana karakterde değişimin 0 olması çok saçma ve anlamsız. Nedendir bilemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subarunun adam akıllı gücü olsa güzel olurdu ama geçtim artık onu. Basit bambasit basitçik şeyleri düşünebilse yeter. Kafayı hiç çalıştırtmıyor yazar subarunun. Bu adam bizim :011: dünyadan geldi yahu, her gün oyun oynayarak vakit geçiren biriymiş. Eee bunun filmi var, animesi var. Oralardan bile geldiği bu yerle ilgili tonlarca şeyi anlayıp, fark edebilir. Abuk subuk ve aşırı tepkiler vermesi çok sinir bozucu. Hiç ölüp diriliyor da, piskolojiydi de demeyin. Bence öyle büyütülecek bir şey değil. Milyon tane farklı anime, kitap, film, dizide vb gördüm bu tür konuları ve bu animenin gösterdiklerine dayanarak kafasını normal çalıştırabilmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yuh yani gerçekten yuh. Neydi bu bölüm böyle? O kadar dallandı budaklandı ki anime artık nereye varacağı konusunda fikir üretmek dahi imkansızlaşıyor.

Subaru'nun daha mantıklı ve soğukkanlılık ile hareket etmesini ve girdiği şu delirmiş havalarından çıkmasını istiyordum ama bu bölümden sonra Subaru'yu anlamamak, ona hak vermemek elde değil. Hiç beklemediğim yerde gitti güzelim kız Emilia. Subaru az bile tepki verdi orada bana kalırsa.

Bundan sonra gelecek bölüm ile ilgili tahmin falan yapacağımı sanmıyorum. Ki zaten tahmin yapılacak gibi de değil anime. Bakalım nereye bağlanacak bu işin sonu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız bölümün adı bütün-bu bölüme kadar- seriyi özetlemiş sanki. [AŞIRI DERECEDE REZİLLİK] :D Puck Subaru'yu da öldürür mü acaba? Eğer Puck canavarlaşmadıysa 15. bölümdeki canavar kimdi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subaru'yu ilk 3 bölüm ben de desteklemiştim. Anime zaten kötü bir de Subaru böyle mala bağlayınca tamamen çekilmez oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18. Bölüm Fragmanı:

Subaru sinirleri zıplatmaya devam edecek sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bölümdü. Herkese Rem gibi bi kız lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

18. bölümle birlikte bütün Rem fanları Subaru'dan nefret etmeye başladı. Balina'nın ne olduğunu ve Puck-chan vesaire hepsi bir kenara atıldı, bütün yorumlarda Subaru nefreti var. Şimdiye kadar dayanan herkes bu bölümde bütün kinini kusmuş gibi görünüyor. Özellikle Rem hayranları.

After the battle, you see a Subaru worried to see that Rem this wound to protect it from the fury of the whale. [That was because of the Whale or the shock wave that brought down the tree Flugel, as they they were escaping the whale when the tree falls]

"... Open your eyes Rem Rem ... Please" "Please open them, Rem ...."

Reeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem !!!

Subaru desperate cries saying the name of Rem, holding her hand felt there was no pulse ...

"... S-Subaru-kun .."

¿Rem?

Subaru trembling eyelids slowly light his dark eyes reflect the shape of Subaru .. reflect their eyes are so weak, as if he knew that the worst is looming ..

"I'm glad you're okay, you can recognize me, I'm Subaru, Rem, are you okay?

Rem: "Subaru-kun ..."

Subaru does not hold the excitement ..

Rem asks how are the others, Subaru replied that all were well, they managed to kill the whale, Rem is happy ..

"Sorry Subaru-kun, it seems we can not go to faraway places"

"As we can not, Rem, you mean?"

The smile that lit up in the face of Subaru gradually change, Rem feel the softness and warmth of being in the arms of Subaru ..

"Rem ...? Rem Please, open your eyes, open them ...! "

"I feel very sleepy, Subaru-kun, I'm sorry I'll sleep a little"

"This kind of thing is not good, stay with me .... Please Rem "" I'll do whatever for you to stay with me, Rem, no matter what, I'll do it. "

"Then Subaru-kun, want to Rem?

Rem says with a hoarse and weak voice ... Subaru eyes clean and near the cheek of Rem ..

"I love" "I love you and of course I could not live without you"

These words come from the heart of Subaru Subaru ... At that time did not release any lie, that was his true feelings.

"I am…. So happy"

Rem hears the confession of Subaru and sees the eyes of tears gush Suabru ... hear this from the mouth of Subaru makes Rem's face turns red and happy at the same time.

"I love you, Subaru ..." "In the future also stay with me, Rem?

"That's for sure, I will not let go elsewhere"

Subaru closed his eyes and wiped her tears.

"You are mine and do not give anyone else"

"That yours promise, I receive it, Subaru-kun"

It was at that time that Subaru-kun realizes that Rem was not dying and I was only cheating to get the words she wanted to hear.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haklılar bence kız daha ne söylesin.

[WRONG]Hayvan[/WRONG] gibi ben Emilia'yı seviyorum dedi. Ölünce ağladı ama yine gidip ben Emilia'yı seviyorum dedi. 15. Bölümdeki canavarın Puck olduğunu düşünenlere büyük alkış :) 17'nin sonunda Puck geldiğinde zaten hepsini öldüreceğini düşünmüştüm. Subaru'nun 3 hatası varmış :D Olan Rem'e olacak harcayacak kızı. Ayrıca biri benimle o şekilde bağırarak konuşsa ağzına bir tane yapıştırırım. Rem yine iyi dayandı. Son kısımda parıltılar, ışıltılar çok güzeldi. Rem'den aldığı gazla Emilia'ya koşturacak olan acıların çocuğu Subaru'yu izleyeceğiz :D

Aslında yaptığı konuşmada ne haltlar yediğini anlamış bir Subaru gördük. Hatasını anlamış olması bile büyük bir mucize. Aslıda başından beri farkındaymış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölüm biraz boş gibi ama gerekli bir bölümdü. Sonunda Subaru kendini buldu. Bulması içinde Rem kendini feda etti. Rem çok iyi konuştu resmen yüreğimi dağladı. Bu bölümde berbat olsaydı Ram'ci olacaktım ama Rem ulan Rem. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümü sabah izledim kafası yeni geldi. :qhipnoz:

Artık iyice olayı dialoglara bağladılar. Hayır yani ne izledik derseniz;

32x"ben malım." versus 32x"yok sen süpersin."

Subaru sürekli "Ben şöyle eziğim, böyle malım" deyip, Rem onu inandırmak için ısrarla "Valla süpersin, bak yeminle kahramanımsın, ben inanıyorum sana" dedikçe aklıma şu şey geldi "Bana bu sandalyenin burada olmadığnı ispatlayın" sorusuna verilen cevap;

Felsefe-Sorusu.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin bu boş bölümünü beğenmeyen bir tek benim her halde. Yazar mı, yönetmen mi bilmiyorum ama biri bizle sağlam dalga geçiyor. Onu anlamış oldum. 5 dakikada geçe geçe izledim bişey kaçırdığımı düşünmüyorum. Sürekli zero zero sesleri geliyor. Sıfırlanıyor olay vay arkadaş, bir anda delirdiği gibi yine bir anda akıllandı. Bu durumu kabul etmiyorum ben. Şuana kadar hiç şaşırtmadan ilerletiyor seri bizi. Neyse Kızgınım bir az ne yapalım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subaru'nun konuşmasına dalmışsınız ama -belki farketmişsinizdir- önemli bir şeyi atlıyorsunuz. 15. bölümde gördüğümüz Emilia Satella'ydı. Puck'ın dediklerine göre gidecek olursak o bölümde Puck çoktan her şeyi yok etmeye başlamıştı. Bu da Emilia'nın büyük ihtimalle öldüğünü gösteriyor ama o da ne biz gizli bir Emilia görmüştük yani demek ki Satalla'yı gizlice bize gösterdiler. Satella ile Emilia ikiz olabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkiz olsalar bu zamana kadar sen Satellasın deyip alaşağı ederlerdi Emilia'yı. Ne Emilia Satella ne de ikiz. Bence unutun o olasılığı. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi son bölüm de Puck Emilia öldükten sonra canavara dönüştü. 15'te de canavardı ama biz Emilia'yı gördük. Ya Satella'yı gösterdiler ya da Puck'ın canavarlaşması için Emilia'nın ölmesine gerek yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O 15. bölüm finalinde görülen Emilia'nın yaşadığına emin misiniz? Çok kesin konuşuyorsunuz da, o resimdeki Emilia'nın ölmüş olma ihtimali de var. Nasıl REM'i öldürürken havada astı manyak cadıcı, Emilia'yı da oraya asmış olabilirler. Yani o bölümde de Emilia ölmüş olabilir. Çünkü Puck'ın dediği şuydu, "Emilia yoksa bende yokum gardaş, yakarım bu gezegeni" Yani Emilia öldüğü için form değiştiriyor hayvancağız, yoksa bildiğin melek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O resmin 15. bölümle alakası yok. En azından o bölümün farklı bir versiyonu yoksa tabi. Animeye göre Puck bankaisini sadece Emilia öldüğünde açıyor. Resme takılıp animedeki olayları yanlış anlamayın. Official artwork gibi görünüyor ama animedeki olaylarla çakışıyor. Ayrıten 15. bölümde Emilia'yı görmedik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Puck'ın ultra forma geçme durumu Emilia ölmesiyle alakası yoktur diye düşünüyorum. Çok ciddi bir düşmanla karşılaşınca Puck evrim geçirmek için Emilia'nın ölmesini mi bekleyecek. Çok saçma.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son bölümü izlemedim henüz, şu sıralar düşünmüyorum da. Ama önceki bölümde Puck'ın son saldırısı sırasında "kızıma ne yapıyorsun lan" gibisinden bir şey dediğini hatırlıyor musunuz? Bu noktada komple teorisi ekmek istiyorum toprağa. Cadı-Puck-Emillia üçlüsünün bağlatısı ne acaba, puck aslında cadı mı acaba vb????? suus4664:D:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şöyle söyleyeyim horriblesubs ne kadar doğru çevirdiyse ben onların yalancısıyım. Subaru'nun kafasının koptuğu sahneden hemen önce Puck diyor ki "Sleep... Along with my daughter." Yani sen de kızımla beraber veya sen de kızım gibi uyu diyor, uyumaktan kasıt ölmesi kısaca geber ulan sen de diyor Subaru'ya o sahnede Puck. Yani 15. bölümün malum sahnesinde Emilia zaten ölü. O yüzden Puck canavara dönüştü. Konuştuk bunları zaten başka açıklaması yok.

Ayrıca Özkan, son bölümde zaten Puck diyor Emilia benim her şeyim falan, o ölünce canavara dönüşüyor ya yine. Kısacası Puck'ın canavar olması için Emilia'nın ölmesi gerek. Elsa da ultra süper güçlü bir düşmandı, basbaya ölüm tehlikesi vardı oradaki herkes için ama Puck hadi ben yatıyorum size iyi eğlenceler dedi o kısımlarda. Yani Emilia ölmeden evrim geçirmedi. Yine saçma bir durum vardı, Subaru o dükkana ilk girdiğinde Emilia ölmüştü, ama Puck canavara dönüşmemişti. Onun uyuduğu saatlerle alakası vardır herhalde, yoksa yine yazarların saçmaladığı durumu çıkıyor karşımıza.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle yukarıdaki konuşulan meseleden tamamen ayrı olarak bir teori atmak için yazmıştım onu belirteyim, hala da öyle. Amaç eğlence...

Ve şimdi baktım 17'nin sonunda aynen şöyle diyor: "Naniyo şiteyru...Boku no musume ni naniyo şiteyru... keerou domo" yani "Ne yaptığınızı sanıyorsunuz(ne yapıyorsunuz lan)... Benim kızıma ne yaptığınızı sanıyorsunuz(lan)... şerefsizler" :D

Cadı-emilia-puck kim, ne, nasıl, acaba? 2N 1A 1K oldu. :P:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@suke

Zaten bu sezon dizilerinin bölüm yorumunu yaparken bölüm yorumu yapmak yerine hatalarını yazıp duruyordum ve ciddi anlamda insanı bunaltıyordu. Aynısını burada yaşayacaksak işimiz yaş. Dediğin gibi ortada bir hata olabilir. Saat ile alakası yoktur. Çünkü son bölümde de akşamdı. Yani Puck'ın uyku saati. Puck'ın evrim geçirmesi için Emilia'nın ölmesi gerekiyorsa o da gerçekten çok saçma. Dediğin gibi dönüşse Elsa'da dönüşürdü ama küçümsedi mi acaba onu diye de düşünmüyor değilim.

Ek olarak Puck Satella'yı tanıyor, hatta onunla dövüşmüş bile olabilir. Çünkü onun gücünü biliyor.

Dilek'in söz ettiği yedi günah ise devasa canavarlar. Beyaz Balina'nın ne olduğunu öğrendik. Sanırım Puck'ta bunlardan biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya şuan hazır yeri gelmişken söyleyim; Subaru'ya olan inancım Fenerbahçe'ye olan inancımla aynı.

Her sene Şamiyonlar Ligi'ne giderken bir umut var ya içinde "Bu sene olacak" diye, ama hiç olmuyor ya ahanda Subaru'ya olan inancım da böyle.

Aha bu bölümde bizimki kesin power uplancak, kesin bir şey olacak diye izliyoruz, ama her zamanki gibi Subaru çıkıp abidik kubidik konuşmalarla kafa yapıyor. Aha bu sahne de Aziz Yıldırım'ın her yenilgiden sonra çıkıp, kafa yaptığı konuşmalarla aynı.

YORDUN BİZİ Subaruu, YORDUN BİZİ Aziz Reiz :kazna:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@CloudT: Sabah yapmıştım, aynısı bana da çıktı. Yılların vn deneyimi var sonuçta, 5 seçenek önceden görebiliyorum good end'e giden route'u. :D Ama içinde Rem'in olduğu her end bad end'dir bana göre. :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?