Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

@CloudT: Sanırım twitter ve benzeri ortamlarda takip ettiğin "arkadaşlardan" dolayı bu mağduriyet. :D Bu forumdan takip ettiğim bazı arkadaşların geçenlerde o tarz sıkıntıları olmuştu, çok şükür o tarz kimseleri takip etmiyorum da yaşamıyorum o tarz şeyleri. Bazen hatta anime yayınlandığı gibi izliyorum ve aldığım capsi paylaşasım geliyor, diyorum şimdi millet izlememiştir spoiler olmasın bir gün bekleyeyim sonra atarım (çünkü düşünceli bir insanım :P), ama ben atana kadar bombalar patlıyor genelde. :D

Elsa öldü gitti ya, cadı o olmaz. Gerçi ben ölmemiş olması taraftarıyım da, checkpointleri aşması için o arcın bossunu yenmiş olması gerekiyor, eğer bir bit yeniği durumu yoksa Elsa'nın ruhuna el fatiha :( Ayrıten Code Geass'tan Cornelia'yı gördüğümden beri mor rujlu dudaklara zaafım var. qkasd

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Twitter fena ya, bi bakıyorsun onlarca paylaşım gelmiş ve geçerken bile ifşalanıyorsun (biraz garip bir ifade oldu ama).

Cornelia çok başkaydı. Şu an 30'larında olması lazım ve oğlak burcu. Pek hoş... :mutlulh:

Ona benzer bir karakter burada da çıksa keşke. İfşa* durumundan dolayı da artık yorumları takip etmiyorum. Şu an ortalık da çok fazla yorum dönüyor. Yazan yazana, bi de araya şu gammazcılar girdi mi yandı gülüm keten helva.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne adamlarsınız ya. Ben bi bölüme sinirlenip spoiler atın üstüme dedim de kimse oralı olmadı. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne adamlarsınız ya. Ben bi bölüme sinirlenip spoiler atın üstüme dedim de kimse oralı olmadı. :(

Kıyamam. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoilerın olayı zaten beklenmedik anda söyleyip başkalarının keyfini kaçırmaktan ibaret, öbür türlü bana spoiler ver demek olmuyor işte, senin zaten keyfin kaçmış, spo verecek olan kişi ne uğraşcam diyordur kesin. :011:

Yaşımız uyuşuyor, başak burcuyum, bekarım, mühendisim, robot bozulursa tamir ederim benden kaçmaz :P, sizin için de uygunsa birlikte bir çay içmeyi çok isterim Cornelia hanım. :kanlp: Veeee paravan kalkıyor mu acaba? Reklamlardan hemen sonra! :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yaşımız uyuşuyor, başak burcuyum, bekarım, mühendisim, robot bozulursa tamir ederim benden kaçmaz :P, sizin için de uygunsa birlikte bir çay içmeyi çok isterim Cornelia hanım. :kanlp: Veeee paravan kalkıyor mu acaba? Reklamlardan hemen sonra! :P

Yukarıda yazılanlardan tek fark aslan burcu olmam Cornelia hanım, eğer suke'den hoşlanmazsanız, direk yemeğe çıkmak isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yukarıda yazılanlardan tek fark aslan burcu olmam Cornelia hanım, eğer suke'den hoşlanmazsanız, direk yemeğe çıkmak isterim.

Ben de yengeç burcuyum :) Yaşım küçük kalıyor sanırım. Örümceğim olur musunuz? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20.bölümü yeni izleyebildim. Bolca kan döküldü derdim ama şöyle diyebilirim. Bolca balina kanı döküldü. Nasıl bir kan deposuysa her yerinden fışkırıyor.

Şuan itibariyle seride her şeyi gördük. Beautiful Mind, Butterfly Effect, Groundhog Day vs vs. yazar ne izlemişse koymuş seriye. Daha önce yazıcaktım da fırsat olmadı.

Güzel bölümdü ama izledim.

Bakın demedi demeyin yani umarım öyle bir şey olmaz.

teee ilk bölümlerde anime başlarken birinin sesini duyuyorduk. Subarununkine benziyordu kanlar içinde bir şeyler mırıldanıyordu. Bir kaç bölüme oraya bağlarlar. Bu sefer büyük bir reset geçirir. Taaa en başa almaya falan kalkar olayları. zamanda geriye gidip kendini uyarmaya falan çalışır çıldırırım. Umuyorum olmasın nolur olmasın :aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Türkçe çıkmış bir daha izledim de...

Abi cadı Subaru'ya Fight!(Fayto) mu dedi bana mı öyle geldi? :D Balina sis saldıktan sonra geldi o diğer balinalar. Çığlık kısmından sonra ilk gelen de yara yoktu. Anlamadığım kısım sırf bölümün adı olduğu için mi Wilhelm'in geçmişini gösterip durdular? Kalan 5 bölümü balinaya harcarlarsa Subaru Emilia'yı ne zaman kurtaracak? İkinci sezon kapısı mı açacaklar? Tahmini finalim balinayı yenecekler Subaru Emilia için de bir şeyler yapmaya çalışacak ama orada kalacak devamını ikinci sezona saklayacaklar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

21. Bölüm Fragmanı:

Wilhelm dayı ağlıyor sanırım. Eğer öyleyse kesin yenecekler kalan bölümlerde de Emilia'yı kurtarmaya çalışacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boş bir bölüm olduğundan yazasım gelmedi. Yine boş yere uzatıyolar. O kadar damage ver ölmesin yerine iki tane daha gelsin. İkinci sezon demişsiniz eğer gelirse benden pas.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi gidişata göre 2. sezon gelecek gibi hiçbir şeyin cevabını alamadık. Ama kalkıp da 5 bölümde her şeyin cevabını vermeye çalışırlarsa daha da sıkıcı olur çok zarar ederler. Bu arada serinin BD bölümleri çıkmaya başlamış geçenlerde nyaa da görmüştüm ilk 5 bölümün bluray sürümü var hem de DDY çıkarmış bluray sürümü olduğu için DDY değil BDY(BlurayDesuYo).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence hiç gelmemeli anime dünyasının karanlık tarafında yok olup unutulmalı. Bir daha böyle bir facia ile bizi uğraştırmamalılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Koskoca 25 bölümlük bir sezondan cevap alamadık ikinci sezonda alacağımızı düşünüyor musun? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha sonuca ulaşılmamış, her şeyin sadece sündürüldüğü ve yarısına anca ulaşmış bir LN adaptasyonunda neyin cevabını arıyorsunuz ben de onu anlamıyorum haftalardır. Buradan 2 sezon 2 OVA 3 de special çıkar sonra da unutulur gider.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LN devam ediyor ve romanların yarısına kadar olan kısmı anca işlendi animede, belki 3-5 soru cevaplayacaklar ve cliffhanger olarak devamı sezon 2de diye bırakacaklar. Son bölüme kadar Emilia'yı görmeyi unutun bence, kurtarma falan olacaksa bile sezon 2ye kalır. Daha balina(lar) var avlanacak, sonra da ku klux klan tipli herifleri 2 bölümde halledip Emilia ile mutlu sona ulaşılacağını sanıyorsanız yazarı zerre anlayamamışsınız bence. Ayrıyeten ilk sezonu tamamlayan herkes ikinci sezonu da izleyecek, şimdi gaza gelip böyle diyorsunuz da anime duyrulunca uuuuuuuuu Rem'in maceraları v2 diyeceksiniz. :D Mazoşistçe olsa da ben izlerim her türlü. Ayrıca biz burada uzun uzun konuştuğumuz için serinin ve yazarın hataları gözümüze batıyor. Belli bir kesim sırf Rem'in moe faktörü yüzünden animeyi sezonun en popüler animesi yapmayı başardı, ki izleyicilerin yarısından fazlasını kapsıyor bu. Kanser bir kitle bu. Tabi ben genel olarak Japonlardan bahsediyorum, söz meclisten dışarı yani.

Ayrıyeten daha önce bahsetmiştim ya hani, karakter tasarımcısı Conception diye bir oyun serisinde karakterlerden sorumluydu diye, ister o tasarımlara kısaca bakın, ister o oyun ve adamın yer aldığı diğer yapımlara bakın, adamın bulunduğu bütün projelerde ağır harem mantığı var. Aynı Re:Zero'da olduğu gibi. Harem olan yerde şipleme var, şipleme olan yerde de kanserojen maddeler var. Yapımcıların istediği tip fanları özetleyebileceğim yegane cümle budur. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

LN devam ediyor ve romanların yarısına kadar olan kısmı anca işlendi animede

Yanlış anladın ya da ben yanlış yazdım. LN şu anki günceliyle daha tüm serinin yarısındaymış yazarın söylediğine göre. Daha bir bu kadar yolu varmış romanın. Ve anime bunun daha çeyreğini falan anca aktarabildi. Atıyorum LN şu an 9. ciltteyse anime daha 4. ya da 5. cildi anca bitirdi. Yani anime çeyreğini falan işlemiş oluyor.

Ben seriyi bırakalı epey oluyor 4 haftadır falan sadece ileri tuşuna basa basa ne olmuş diye bakıp kapatıyorum bölümleri. MAL'a Completed yapmaya bile eriniyorum izlemiş gibi değilim hiç.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de Crusch-sama için izliyorum. <3

Bi de meraktan. Spoiler falan yedikten sonra çok güzel şeyler olacakmış izlenimi var. Ayrıca beklentileri düşük tutunca sorunsuz izleniyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yanlış anladın ya da ben yanlış yazdım. LN şu anki günceliyle daha tüm serinin yarısındaymış yazarın söylediğine göre. Daha bir bu kadar yolu varmış romanın. Ve anime bunun daha çeyreğini falan anca aktarabildi. Atıyorum LN şu an 9. ciltteyse anime daha 4. ya da 5. cildi anca bitirdi. Yani anime çeyreğini falan işlemiş oluyor.

Ben sana ithafen yazmamıştım onu ya, geçenlerde wikiasına bakmak gibi bir hatada bulunduğum sırada şu ana kadar kaç roman çıktıysa, kapak resimleri dahil görmüştüm. Mesajımda ilk cümlemde "'yayımlanmış' romanların yarısına kadar" desem karışıklık olmazmış sanırım. :)

Ayrıyeten Re:Zero yapımcıları için altın yumurtlayan tavuk gibi bir şey. 3 tane falan mangası var, ya da hafif romanı, bilmiyorum da şu aşamada çok uçmuşlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Romanın yarısına yada çeyreğine gelip gelmesi önemli değil. Hikayeler içinde ana konuya ciddi olarak bir cevap alamamak sorun. Bu anime bildiğin 20'li bölümü olan bir yabancı dizi gibi. Bir bölüm sezonun ana hikayesini anlatır iki-üç bölüm yan hikayeye geçer. Ciddi olarak ikinci sezonu izleme gibi bir düşüncem yok. Direk ne olup ne bitiyor diye randomc'ye girer ya da bana yakın birinden neler olduğunu öğrenirim yeter bana.

Mangasının farklı olmasının sebeni arc arc ayrılmış olmaları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amma kasıyorsunuz ya izleyin gitsin işte :D İnce detayına kadar inmenin alemi yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abla cevap istedim de siz izlicem izlemicem kavgasına çevirdiniz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?