Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

İkinci spoilerı açmasaydın keşke, onun başka bi olayı var.

İlk spoilersa Emilia'nın ilk bölümde kendini Satella diye tanıtmasından kaynaklanıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim bildiğim kadarıyla hani çok ileride bir manga ya da novel yok. Yani henüz kimin cadı olduğu felan belli değil. Dolayısı ile Undermine dediği gibi isminin "Satella" diye gözükmesi kendisini o şekilde tanıtmasından kaynaklıdır. 107 muhabbetini bilmiyorum sanırım Undermine onu da biliyor. Fakat beni pek meraklandırmadı, çünkü Emilia yaşlı bir teyze gibi içimi bayıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir şey soracağım Emilia ile ilgili.

MAL de neden isim olarak Emilia "Satella, Lia" yazıyor

Bu aşırı spoilerdır MAL de de spoiler içindeydi açtıktan sonra pişman olmayın :D

Yaşı 18(Fiziksel) Ruhsal(14) Aslında 107 diyor. Ne demek bu cadı Emilia mı demek?

1. Seride kendisine söylenen bütün isimleri (bazıları spoiler niteliği taşısa da) sıralamışlar, o yüzden o profil sayfalarını pek kurcalamamak gerek spoiler çünkü. İlk bölümde bana Satella diyebilirsin diyordu, o yüzden yazmışlar onu.

2. Aslında çok açık orada yazanlar. Yarı elf olduğunu bildiğimizden 107 yaşında, yani o kadar yıl yaşamış. Görünüm olarak 18 yaşındaymış, yersen. Rem Ram 17 yaşında mesela, bana kalırsa saçmalık, bi 4-5 yaş az olması gerekir. 14 dediği ruhsal yaşı ise beyin yaşı, her ne kadar mantıklı bir kral/içe olmaya çalışsa da hayat tecrübesi ve bir çok olaya verdiği tepki ufak bir çocuğunkinden farksız. O yüzden böyle. Uzun yıllar yaşamış, yetişkin görünümünde ama bir çocuk mantalitesinde denilebilir.

Bu verilerin hiçbiri cadının Emilia olduğunu göstermiyor yalnız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Göstermiyor evet. Zaten LN sona ulaşmadığı için o dediğin şey bildiğim kadarıyla daha romanda bile cevaplanmamış bir soru işareti. MAL'a gelip de LN spoilerı koymazlar. Sadece o *** yaş olayının bağlandığı bir yer var bu sezona getirirler mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir nevi amaç, yazarların bütün belirtilerin o ikisinin aynı kişi olduğuna milleti ikna etmeyi başardıktan sonra, son anda başka birini çıkartıp "Kara Murat benim!" dedirterek millete şoklu twist yaşatma planıymış gibi geliyor bana. Daha ilk bölümden bu tarz bir gizem unsuru oluşturmaya çalıştıklarından, o ikisi aynı kişi de olsa farklı kişiler de olsalar beni pek şoke etmez açıkçası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten serinin en büyük olayı tivistti. Oradan çok büyük prim yaptı ve seri şişirildi. İlk arcın hakkını yemeyelim onluktu. Ama maidlerin falan gelişiyle loli, oppai, fanservice muhabbetine döndü seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eee... oppai sattırıyorsa oppai kullanacaksın. Ben satıcı olsam ben de oppai kullanırım. Tabii bu can sıkıcı bir durum olsa da yapacak bir şey yok. Şimdilik sadece merak ettiğim soruları cevaplandırmak adına takip ediyorum. Bir de Crusch-sama için. =P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İki cümle bir şey söyleyeyim dedim ama... =( Hem eleştiri bitti gibi geldi ve araya başka bir şey kaynadı. =P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında biz bu oppai, loli ve sündürdükçe sündürme olaylarına kızıyoruz ama bizim ülkede olsa bizimkiler de aynısını yapardı sonuçta işin ucunda mangır var :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugünkü bölümde uzatmadan net bir şekilde ilerlemeleri hoşuma gitti. Yani öyle saatlerce savaş muhabbetine girip, öldürüp öldürüp tekrar canlandırmadan güzel bir şekilde ilerlettiler. Julius ile Subaru arasındaki muhabbetleri de yeterince az tutmuşlar. Gerçi Subaru'nun tripleri, utangaçlıkları biraz baydı gene olsun. Bakalım, son sahnede Ram'in hiç görmediğimiz bir gücünü gördük, meraklardayız :sikintili:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gelecek bölümde Subaru ölürse çok acayip olur. Artık onca işi yap son sahneye geldik de, tam her şey bitiyorken ölürse; abouuv.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gelecek bölümde Subaru ölürse çok acayip olur. Artık onca işi yap son sahneye geldik de, tam her şey bitiyorken ölürse; abouuv.

%50 izleyici kaybeder. Şahsen ben aynı muhabbetleri kusura bakmasınlarda imkanı yok izlemem :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde 2 defa cadıyı gösterecekler sandım :D

Yalnız adamların düşmanları harcamakta üstüne yok. Koskoca Rem'i çamaşır gibi buruşturan adam ortadan ikiye bölündü :D Bana mı öyle geldi yoksa çok mu kolay yendiler. Altından bir pislik çıkacak kesin. Ram'ın gücü müydü o? Ram niye oradaydı. Yanlış anlamadıysam mesaj göndermişlerdi. Son sahnede ne oldu anlamadım. İlk Betelgeuse'ın yerine gelen adamı cadı sandım. Sonra da Ram'ı cadı sandım :D

Julius sahneleri neydi öyle ya :D Felis gibi o da trap çıksa keşke erkek kılığında kadın :D

Nedense bu bölümü beğenmedim ya :D Türkçe çıksın da tekrar bakayım belki fikrim değişir.

Ram da mavi bir çiçek vardı. Ram'ı göstermeden önce Subaru Julius'la konuşmaya başladığı sırada mavi yaprak geçti önünden.

Acaba diyorum bizim Dio cadı tarikatındaki büyük günahlardan biri olabilir mi? Tembelliğin başı falan. Betelgeuse da onun parmaklarından biri. Yani Subaru Dio'nun parmaklarını öldürdü ve Dio da bu sebeple Ram'ı gönderdi gibi. Fazla mı uçtum acaba :D

Değiştiriyorum güzel bölümdü :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İhanet kokusu alıyorum.

Roswall gerçektende Emilia'nın yerinde gözü varsa ve onun statüsünü istiyorsa onu oldurmesi gerekir. Roswall'ın eski tarikat üyesi olduğu düşünülürse asıl boss o olacaktır. Ram ise Roswall'a sadık olduğu için bosstan önceki yan bossumuz olur. :D Juli muhabbetleri uzatılmadan çok iyi bir şekilde yansıtıldı, takdir ettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Roswall öyle bir şey yaparsa, evren değişikliği talep eder gider ağzına vururum. Yeter gayri az biraz mutlu son görelim. İhanet, hırs, intikam, keder ve artık ne kadar olumsuz duygu varsa üstümüze saldılar. Çok daraldım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hocam animenin temalarında var o dediğin :D Korku-gerilim, Dram, Fantezi :D İmkansızı istiyorsun yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Amaan düz cliffhanger. Ram güvenememiştir, sonra dramatik şeyler olur bir anda güvenini geri kazanır Subaru.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yine gitti bizim oğlan. Zaten başka bir yerde spoiler yedim, bu yüzden öleceğini biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum. O ne öyle ya. Çat diye girdi içine... E son durak neresi peki? Umarım çok geriden başlamaz. Güzel bir save* attıysa iyi, onca işi baştan yapmak adamı bir kez daha çıldırtır. Bir de sonunda ne olacağını bilince...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaa ölmüş mü :P Herhalde balinadan sonraya uyanır mantıken.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ağzından yel alsın. :D

En azından kasabaya varış kısımlarına yani Ram karşılaşmasına varsalar yeterli. Neyse finale de az kaldı. Bakalım bakalım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?