Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

bildiğim kadarıyla

Balina öldükten sonraki kısımdan başlıyor. Şubakışı atıp julius'un gelişini izlerken döner diye tahmin ediyorum bakalım tutacak mı.

sqhag9.jpg

Tahminim tutmadı sahne olarak geri dönüş kısmı toplantı alanı belirlendi. Lakin Felix'in uyandırma şekli hoştu.Bayan olsa Rem den sonra ikinci sırayı alırdı fanlar arasında.

Bölüm tatmin edici lakin geçen bölümdeki heyecanı vermedi.Gelecek bölümde sağlam final yaparlarsa puanı yeksek olur ama baya düşeceğini düşünüyorum roman devam ediyor ama seri yarım kaldı diye. İkinci sezon için malzeme LN de kalmadı. 3. arc bitiyor 9 kitapla. Lakin WN de 2 sezonluk malzeme var daha. Açılış ve kapanış vermeden 9. kitabı 50 dk sığdıracaklar ama çok şey eksik kalacak gibi bakalım ne kadarını verecekler animede.

WN önce light novele uyarlandı, sonra her arc ayrı bir mangaya uyarlandı lakin izleyici animeyle seriyi tanıdı. Yapımcılar son olarak romanın PS4 oyununu piyasaya sürecekler. Oyun 2017 de çıkıyor. Oyun fragmanını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümü haftaya izleyeceğim, o yüzden yorumumu gözüm kapalı yazıyorum. 2 bölüm art arda izlerken çok mutlu olacağımı hissediyorum :962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

25 haftalık seyirin sonuna geldik. Son bölümde benim açımdan şaşırtıcı pek bir şey olmadı. Her şey beklediğim gibiydi. En sonunda ikinci sezon hakkında belki bir duyuru gelir dedim ama yoktu. Elbet bir gün gelir. Hikaye iyi kurgulansaydı boşuna uzatılmasaydı çok daha iyi işler çıkacaktı. @Chobits'ten aldığım spoilerler doğrultusunda eğer çıkarsa ikinci sezonunu izlemeye karar verdim. Çünkü 4. arcla beraber işler çoook ilginç bir hal alacak. Son olarak Willheim başgan adamsın. :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamlar sırf Subaru x Emilia konuşması için animenin süresini uzatmış :D

Güzel seriydi bence, gereksiz muhabbetleri saymazsak tabii.

Betel'in öldüğünü sanmıyorum. Tam tersi iyice delirdi adam.

2. sezon gelir bence Ram/Rem hayranları bolca para kazandırır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok anti-climatic bitti sanki.

Neden 2000 tane? NEDEN ACABA? :3

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Adamlar sırf Subaru x Emilia konuşması için animenin süresini uzatmış :D

Güzel seriydi bence, gereksiz muhabbetleri saymazsak tabii.

Betel'in öldüğünü sanmıyorum. Tam tersi iyice delirdi adam.

2. sezon gelir bence Ram/Rem hayranları bolca para kazandırır.

İkili açısından (Subaru x Emilia) güzel bir finaldi.Lakin serinin yan karakteri olupta 8 den 22 bölüme kadar ana heroini olan Ram karakterine yer vermemeleri neticesinde kopuk bitti. Hikaye pek çok roman yada mangası devam ederken uyarlanan yapımlar gibi devamının gelmeyeceği kanaatindeyim. 9. kitap ve 3. arcın finalini eksik bıraktılar 2-3 dakikalık bir görüntü gösterseler Subaru'nun yeniden ölmek isteyeceğini görecektik.

Neden devam etmeyeceğini merak edenler spoileri okuyabilir. Seriyi bitirmeden kesinlikle okumayın.

Anime 22 bölümden sonra ikiye ayrılıyor Crush ve Ram şehre dönüyor Subaru ise Emilia ve köyü kurtarmaya gidiyor. Yalnız birinci grup şehre dönerken cadı tarikatının 2 baş piskoposu ve müritleri tarafından saldırıya uğruyor. Saldıranlardan biri 400 yıl önceki ilk piskopos ve Lay adındaki bu kişi Beyaz balinayı evcilleştiren adam ve beraber saldırıp sise giren insanları dünyadan siliyor. Hatırlarsanız Subaru ilk kez beyaz balinayla karşılaştıktan sonra Ram i herkes unutmuştu. Saldırıdan sadece Crush ve Ram canlı kurtuluyor. Crush'un hafızasının bir bölümü siliniyorken, Ram tamamen kaybediyor ve komada kalıyor. İlerde Subaru bunu öğrenince geri dönüş yapmak istese de Save noktası değiştiği için iki seçimden birini yapmaktan başka şansı yok. Dolayısıyla en uzun arc olan 4. arcta (ilk üç arcın toplamından daha uzun) ve 5. arc boyunca Ram' e çare bulamadılar ve pek göremeyeceğiz yine yan karakter. 6. arc'ın başlığı Ram'in uyanacağına dair sinyaller veriyorki çok bekliyeceğiz anlaşılan.

Betel öldü parmaklara geçemedi ve Subaru'yu da ele geçiremedi malum. 4. arcta diğer rahiplerle birlikte sadece flashback olarak göreceksin anime uyarlanırsa. Final uyarlanmayacak gibi duruyor lakin bu kadar sevilen bir yapımın yeterli malzeme birinkince uyarlanması gerektiği kanısındayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chobits sende olmassan ne yapardık bilmiyorum.

Şu final çok rahatsız etmişti bir şeylerin garip olduğunu aceleye geldiği izlenimi veriyordu. Demek ki bu bu yüzdenmiş. Anlattıklarına bakılırsa güzel noktalara gidiyor seri anime çok eksik ve sakız gibi uzatılmış. Baya güzel bilgiler aldım saolasın. 2. sezonu merakla bekliyorum. Umarım şöyle 36 bölüm falan yaparlar da gereksiz gereksiz minimum uzatarak, anlatırlar hikayeyi.

Finalde de Stella bildiğin bizim Emly şıp demiş burnundan düşmüş. Özellikle subarı olmadığı zaman verdiği tepki direk Emly. Anlaşılan rahipler de Subaru onları hayata döndüren yeteneklere sahipler. Ve özel eşyaları yok olmadıkça döngü devam ediyor. Subarunun özel eşyası ceptelefonudur. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi bu Betel'in cadı ile ne bağı var ya? Belki saçma belki de tam 12'den vuracağım ama bana göre Betel ve Cadı Emilia ile Subaru gibiymiş. Cadı ölünce-ölmüştü değil mi?- Betel kafayı yedi :D

Ayrıca seri konunun fazla sündürülmesi dışında gayet güzeldi. Müzikleri falan güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi bu Betel'in cadı ile ne bağı var ya? Belki saçma belki de tam 12'den vuracağım ama bana göre Betel ve Cadı Emilia ile Subaru gibiymiş. Cadı ölünce-ölmüştü değil mi?- Betel kafayı yedi :D

Ayrıca seri konunun fazla sündürülmesi dışında gayet güzeldi. Müzikleri falan güzel.

Betel in aşkı tek taraflı

Cadı mühürlendiğinde betel yeni doğmuştu daha içindeki cadı geni ve 7 günahtan tembellik sahibi olması sonucu cadı aşkı başlıyor. Diğer rahipler içinde Satella yı en çok seven Betel.

Betel karakter tanıtım sayfasını ingilizce olarak ekliyorum.

Appearance

Petelgeuse has short dark green hair that is cut neatly along with gray emotionless eyes. He wears a black, green, and red robe along with clerical attire.

A hundred years ago, his appearance was mostly the same, except that he had a tough yet gentle look. He had a sinewy and tall body, and also wore a black clerical robe.

Personality

Petelgeuse prefers to talk while in weird positions, such as tilting his head or bending his waist, and also likes to injure his own body. His principles of living consist of diligence and love, his reason for living to prove that. His love for Satella is the largest among the Sin Archbishops. He diligently follows orders, always acting first in various situations, causing his name to be well known.

A hundred years earlier, Petelgeuse was a moderate, upright and rational man. He was close friends with Fortuna and Emilia, enough to be described as being like a family. However, when Regulus and Pandora attacked their village, he accidentally killed Fortuna through Pandora's power, causing him to go mad.

Abilities

Authority of Sloth (怠惰の権能 Taida no Ken'nō): Petelgeuse was able to use the Authority of Sloth until his Witch Genes were taken by Natsuki Subaru following his death.

Sloth (怠惰 Taida)

Petelgeuse can let out a black wave toward his surroundings, corrupting the minds of those who have no knowledge of Spirit Magic. Those affected experience hallucinations, auditory hallucinations, and severe pain, then expose the whites of their eyes, foam at the mouth, and are nearly driven mad.

Unseen Hand (見えざる手 Miezaru Te)

Petelgeuse can cause physical interference by creating an invisible force field in the shape of a hand. The effect area, power, and number of hands is based on the user. Normally, Petelgeuse is only able to use seven hands, however if the Witch Genes he used to make people into his fingers returns to his body, he is able to summon even more hands. He can also combine hands together to increase their size.

Earth Magic: Petelgeuse was able to use Earth magic and was skilled in it.

Possession: As a Spirit, Petelgeuse can possess others' bodies, with Subaru describing it as a forcible one way contract. Compatibility varies between people, which depends on whether the person has an affinity for Spirits, as he mentioned that Subaru's body was optimal while Ferris and Wilhelm's bodies were incompatible for various reasons. To make other people into his fingers, he adds Witch Genes to their body that allows him to possess them, as he can possess people with an affinity for Spirits but needs to make normal people into his fingers first. He used this over and over to live for 402 years until he was killed at the end of Arc 3.

Betel Emilia nın teyzesi ile çok iyi arkadaştı ve Emilia yı çok seviyordu. Diğer iki rahip Pandora ve Regulus 100 yıl önce elf köyüne saldırınca emilia ve teyzesini kurtarmak için çok çabalıyor ama kazayla emilia nın teyzesi Fortuna yı öldürüyor ve sonrasında Pandora'nın gücü onu delirtiyor ve öfkeden gözü Emilia yı artık tanımaz hale geliyor. Farkeetiğiniz üzere emilia 117 yaşında falan oluyor. Lakin geçmişini fazla hatırlamıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi sen iyi ki kıdemlisin. Yoksa çoktan mühürlerlerdi seni :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Millet bu animeden çoktaan koptu artık pek ne oldu bitti takan yok. 2. sezon gelirse yine böyle toplanıp izler millet anca :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi madem Subaru ile ilgili de spoiler atar mısın? Betel'in ellerini nasıl görebiliyor? Acaba istese o da o elleri kullanabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu anime ne ayak, bazıları Steins; gate animesinin bir tık üstü diye yazıp günaha girmiş. Tavsiye eden var mıqdisler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu anime ne ayak, bazıları Steins; gate animesinin bir tık üstü diye yazıp günaha girmiş. Tavsiye eden var mıqdisler

Ben pek beğeneceğini düşünmüyorum sen veletlere pek gelemiyorsun diye biliyorum :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi madem Subaru ile ilgili de spoiler atar mısın? Betel'in ellerini nasıl görebiliyor? Acaba istese o da o elleri kullanabilir mi?

Subaru Satella tarafından çağrıldığı için 7 günahtan iki tanesine kutsama olarak sahip. Bu günahlar Pride(gurur) ve Sloth (tembellik) animede de Betel, Subaruyla karşılaştıkça adı yerine günah ismiyle sesleniyordu. Bu yüzden görebiliyor bildiğim kadarıyla. Subaru, Betel öldükten sonra tembellik kutsamasını alıyor ve görünmez eli kullanabiliyor lakin bir tane ve kısa mesafede kullanıyor henüz. Öldükten sonra geçmişe geri dönmesi ise Gurur günahının kutsaması sonucu olduğu söyleniyor. Subaru ilerde Roswal malikanesinde Clind adlı bir hizmetçiden kamçı kullanmayı öğreniyor. Kendi öz büyüsü Yin büyü ailesinden Shamac adlı sis büyüsü var. Sonrasında Beatrice ile anlaşma yaparak yeni büyüler kazanıyor. (Beatrice, Emilia'nın Puck'ı gibi Cadı Echidna tarafından insandan yaratılan yapay bir ruh.) Bu büyülerin adları Emilia için animede de söylediği garip lakaplardan oluşuyor.

E・M・M (エミリアたんマジ女神 Emilia-tan Maji Megami, "Emilia-tan is Seriously a Goddess"): E・M・M is an "absolute defense magic". Beatrice uses Yin Magic to interfere with the time and space around Subaru, and while he can't move during activation, he experiences no interference from outside the barrier. It is similar to the Authority of Greed but doesn't have the same risk, and can be used until mana runs out.

E・M・T (エミリアたんマジ天使 Emilia-tan Maji Tenshi, "Emilia-tan is Seriously an Angel"): E・M・T is an "absolute negation magic". A spherical field several ten meters long with Subaru and Beatrice at the center is created which negates effects from mana within it. Julius remarks that it is useful against mages and those who use mana to assist their techniques. However, the magic only negates the use of mana, and so it has no effect against opponents who fight without it.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben pek beğeneceğini düşünmüyorum sen veletlere pek gelemiyorsun diye biliyorum :011:

Kusogaki'ler burada da mı var, felsefe veya gerçekçi bilim kurgu yok mu :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusogaki'ler burada da mı var, felsefe veya gerçekçi bilim kurgu yok mu :(

Bilim kurgu yok tek teknolojik alet 1 adet cep telefonu. anime; fantastik, dram, trajedi, romantizm ve komedi başlıklarınin dışına çıkmıyor. Lakin türleri hoşuna gitmesede izlemeye değer bir yapım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biz bölüm bekleme sıkıntısına katlandığımız için gereksiz sündürmeleri sinirimizi bozmuştu. Bütün bölümler çıktığına göre güzelce izleyebilir. Yalnız kim Steins Gate ile kıyasladı bu seriyi :D Yapmayın Allah aşkına Steins Gate nere Re:Zero nere :D :D :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri iyi kurgulanmıştı, güzelde hikaesi vardı. Özellikle novelden aldığımız bilgiler seri hakkında olumlu düşünmemize yetti. Ama anime bir yere kadar dedirtti. Az daha 2. Tokyo Ghoul vakası yaşayacaktık. Her ne kadar sonu aceleye getirselerde. İyi toparladılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok ben baryshx'in zevkini bildiğim için çok kesin konuştum, başkası oturup bir şans verebilir ama o inanılmaz uyuz olacaktır ezik ana karaktere ve etrafında dönüp duran "küçük yaş kafalı" arkadaşlara. :011: Felsefe falan yok mesela, bilim-kurgu dersen o da yok (zamanda geri gitmesi bilim-kurgu değildir). Düz fantastik öğelerle dolu işte anime, yalan mı? :D Geriye kalan aksiyonuydu, macerasıydı, korkusuydu dramıydı sadece baharat. Özünde fantastik yapıma giriyor.

Edit: 20 küsur bölümün 3-4 tanesi sinematik açıdan inanılmaz kaliteli ama sırf o 1 saatlik seyir için oturup 24 bölüm izlenir mi orasını bilemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
İkili açısından (Subaru x Emilia) güzel bir finaldi.Lakin serinin yan karakteri olupta 8 den 22 bölüme kadar ana heroini olan Ram karakterine yer vermemeleri neticesinde kopuk bitti. Hikaye pek çok roman yada mangası devam ederken uyarlanan yapımlar gibi devamının gelmeyeceği kanaatindeyim. 9. kitap ve 3. arcın finalini eksik bıraktılar 2-3 dakikalık bir görüntü gösterseler Subaru'nun yeniden ölmek isteyeceğini görecektik.

Neden devam etmeyeceğini merak edenler spoileri okuyabilir. Seriyi bitirmeden kesinlikle okumayın.

Anime 22 bölümden sonra ikiye ayrılıyor Crush ve Ram şehre dönüyor Subaru ise Emilia ve köyü kurtarmaya gidiyor. Yalnız birinci grup şehre dönerken cadı tarikatının 2 baş piskoposu ve müritleri tarafından saldırıya uğruyor. Saldıranlardan biri 400 yıl önceki ilk piskopos ve Lay adındaki bu kişi Beyaz balinayı evcilleştiren adam ve beraber saldırıp sise giren insanları dünyadan siliyor. Hatırlarsanız Subaru ilk kez beyaz balinayla karşılaştıktan sonra Ram i herkes unutmuştu. Saldırıdan sadece Crush ve Ram canlı kurtuluyor. Crush'un hafızasının bir bölümü siliniyorken, Ram tamamen kaybediyor ve komada kalıyor. İlerde Subaru bunu öğrenince geri dönüş yapmak istese de Save noktası değiştiği için iki seçimden birini yapmaktan başka şansı yok. Dolayısıyla en uzun arc olan 4. arcta (ilk üç arcın toplamından daha uzun) ve 5. arc boyunca Ram' e çare bulamadılar ve pek göremeyeceğiz yine yan karakter. 6. arc'ın başlığı Ram'in uyanacağına dair sinyaller veriyorki çok bekliyeceğiz anlaşılan.

Betel öldü parmaklara geçemedi ve Subaru'yu da ele geçiremedi malum. 4. arcta diğer rahiplerle birlikte sadece flashback olarak göreceksin anime uyarlanırsa. Final uyarlanmayacak gibi duruyor lakin bu kadar sevilen bir yapımın yeterli malzeme birinkince uyarlanması gerektiği kanısındayım.

Abi buraya sırf sana teşekkür etmek için kaydoldum ya. Anime öyle saçma bitti ki, millet "güzel" dese de her şey yarım kalmış gibiydi. Hele Rem'e ne oldu ne olacak meraktan ölüyordum.

Yani deminden beri yabancı kaynakları kıt İngilizcemle okuyup anlamaya çalışıyordum. Sonra senin mesajını buldum. İlaç gibi geldin be abi. Çok çok teşekkür ederim.

Görünüşe göre yazar bildiğin okuyucuya işkence çektirme üzerine senaryo yazıyor. Sırf bu yüzden Game of Thrones'u bıraktım ben. Sevmiyorum böyle okuyucuya işkence çektirenleri.

Eğer Rem hakkında bildiğin başka şeyler varsa da yazar mısın? Başka bir şey bilmiyorsan canın sağolsun, ama biliyorsan rica ederim yaz. Çok içimde kaldı şimdi arc'lerde olanları görünce zira. Rem hakkında bildiğin başka şeyler var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

En baştan beri demografik olduğunu biliyordum.Fakat uzun bir süre güncelde olacağından ve ön yargılı olmak istemediğimden ilk bölümü izleyeyim dedim

Komedi desen komedi değil psikolojik desen o hiç değil.Hiç abartmıyorum Gantz bu animeden iyidir.Subaru aniden başka bir dünyaya geldiğinde böyle bir tepkiyi kimse vermez.Hele ki oyunu ve izlediği harem,romantik komedi animelerini gerçek hayat zanneden biri hiç değildir.Tahta kılıç sallamış o yüzden güçlüymüş.Sadece güldüm

Kimse de sormuyor üstündeki nedir diye.Hatta ajan olarak damgalanması gerekirken hiç sorunsuzca insanlarla iletişim bile kurabiliyor.Ama birinin adını söylediğinde bağırsakları çıkarılmak suretiyle ölür.İşkence sahneleri ne yazık ki bana hitap etmiyor.Diğer bir konu ise jumpscare ve araya müzik sokuşturulması.Konusu ya da karakterlerini beğensem o kadar sorun etmezdim.Fakat Subaru'nun kaç kere ölüp dirileceği hiç umrumda olmadığı için animenin beni zorla germeye yönelik girişimlerinden pek hazzetmedim

Biraz ondan biraz bundan formülü uygulanmış.Gereksiz slapstick sahneleri,trap karakterler,melodrama,sosyal mesajı gözümüze gözümüze sokmalar,diyaloglar

Hepsi var.Açıkçası en büyük hayalkırıklığı Emilla yani çakma isim kullanmış olan Emilla(belki de o değildir başkası falan çıkar bilmiyorum)

Ben açıkçası Subaru'yu işine gelecek gibi kullanacak sonrada hiç umursamayacak Emilla hayal etmiştim.Tıpkı kyubey ya da Oberstein gibi

Ama ne buldum ? Paranoyak,boş konuşan,çakma tsundere,farklı olmaya çalışan klişe bir karakter.Subaru ise başkalarını suçlayan ama kendisi yeni dünyanın nasıl işlediğiyle ilgili asla düşünmeyen bir karakter.Anladığım kadarıyla yan karakterler çok zeki değil.O halde olabildiğince bilgi toplamaya ne dersin ? Bilgi toplanmadan rpg oynayamazsın.Keşke bunu da oyunlardan öğrenmiş olsaydın.Çok basit o telefonun teknolojisini kullanarak bilge ile anlaşıp tekel olabilirdin.Bir nevi Drifters gibi

Ölümden deli gibi korkuyor ama ikinci kere o eve girdiğinde kimseyi uyarmıyor.Harika

Hiç mi iyi yanı yok ? Teknik anlamda ve müzikler olarak çok iyi.Çizimler ve renk paleti ise gözü kanatan cinsten.Azumanga Daioh gibi çizimleri tercih ederim

Ve merak ettirme konusunda da başarılı.Yani biraz daha izleyebilirim eğer ki ilk bölümü izlediğim gibi sinirlerim bozulmazsa

Biraz aşırı tepki gösterdiğimi düşünüyorsanız eleştirilere açığım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sen ilk bölümü izleyip bu kadar gömdüysen yazık sana :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umarım devamını izlersin birde öyle yorum yaparsın. .Başlarda hoşuna gitmese de 2016 serileri içinde daha iyisi yok gibi.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?