Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

Subaru, Emilia'ya tam olarak yaşadıklarını anlatmadı. Sadece üstü kapalı içini döktü. O yüzden kara şey harekete geçmedi. "Ben sürekli ölmekten bıktım falan filan." deseydi kesin o kara şey ortaya çıkardı.

Kedidir kedi :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya kaç kere diyecem sana OKUMADIM. Adamlar ne kadar işlemiş ve ne zaman bitiyor diye baktım. Sonra 15. chapterın ortasında mı başında mı ne bıraktıklarını gördüm. Böyle olunca bağlantı kurup yeni arc geliyor diyorum. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence mevzu bizim kızın çift kişilikli oluşuna falan bağlanacak. Half-elf half-elf etti sana tam elf :011: Bi yanı cadı bi yanı Emilia falan olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence mevzu bizim kızın çift kişilikli oluşuna falan bağlanacak. Half-elf half-elf etti sana tam elf :011: Bi yanı cadı bi yanı Emilia falan olur.

Tam elf olursa daha da güçlenir diye düşünüyorum ayrıca cadıyı da eklersek çok çılgınca şeyler göreceğiz herhalde :D

bir de gif ekliyorum hoşuma gitti: https://media.giphy.com/media/l0K4dbD8I4iBJ9B4c/giphy.gif

Beatooo! http://66.media.tumblr.com/7622e4eac936fa78e00982ce42a61a24/tumblr_o78mjqHztJ1qet0cro1_540.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende 3-4 gün önce başlasam da neyseki 8 bölümü de izleme şansım oldu. Anime güzel ama ben sandığımız kadar basit bir şekilde ilerleyeceğini düşünmüyorum. Zira şuan olaylar çok basit işleniyor.

Şimdi ilk olarak ben Emilia'dan çok bir muhabbet beklemiyorum, çift karakterli olması ve buna benzer şeylerin olduğunu da düşünmüyorum pek. Zira şuan bizim Subaru'nun bir olayının olması lazım. Yani adam niye bu dünyaya geldi, amacı ne? gibi. Yani olayın ana kısmının Emilia değil de Subaru olduğunu düşünüyorum. İlk olarak bizim fıstık loli cadıyı anlatırken "Kıskanç cadı ölümsüzdür" gibi birşey söyledi. E bizim oğlanda yatalak oldu ölüp ölüp geri geliyor. Burada ölümsüzlük denilenin "Yaşlanarak ölmemek" değil de hiçbir şekilde ölmemek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hem ikizler hem loli Subaru'dan cadı kokusunun geldiğini söylemişlerdi. Yani Subaru'nun cadı olabileceğini ve zaman içerisinde yolculuk yapabildiğini felan düşünüyorum sanki. Ya da subaru bir şekilde cadının güçlerine sahip oldu. Kısacası olaylar karışacak vaziyet almak lazım.

Teori kastım resmen :okugf: Teorilerim bakalım ne denli doğru çıkacak, merakla bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende 3-4 gün önce başlasam da neyseki 8 bölümü de izleme şansım oldu. Anime güzel ama ben sandığımız kadar basit bir şekilde ilerleyeceğini düşünmüyorum. Zira şuan olaylar çok basit işleniyor.

Şimdi ilk olarak ben Emilia'dan çok bir muhabbet beklemiyorum, çift karakterli olması ve buna benzer şeylerin olduğunu da düşünmüyorum pek. Zira şuan bizim Subaru'nun bir olayının olması lazım. Yani adam niye bu dünyaya geldi, amacı ne? gibi. Yani olayın ana kısmının Emilia değil de Subaru olduğunu düşünüyorum. İlk olarak bizim fıstık loli cadıyı anlatırken "Kıskanç cadı ölümsüzdür" gibi birşey söyledi. E bizim oğlanda yatalak oldu ölüp ölüp geri geliyor. Burada ölümsüzlük denilenin "Yaşlanarak ölmemek" değil de hiçbir şekilde ölmemek olduğunu düşünüyorum. Ayrıca hem ikizler hem loli Subaru'dan cadı kokusunun geldiğini söylemişlerdi. Yani Subaru'nun cadı olabileceğini ve zaman içerisinde yolculuk yapabildiğini felan düşünüyorum sanki. Ya da subaru bir şekilde cadının güçlerine sahip oldu. Kısacası olaylar karışacak vaziyet almak lazım.

Teori kastım resmen :okugf: Teorilerim bakalım ne denli doğru çıkacak, merakla bekliyorum :)

Ya işte onu ben de düşündüm ama cadının dış görünüşünü tarif ettiklerinde eğer doğru tarif ediyorlarsa bu teori malesef çürüyor. Çürümüyor da 2 ihtimale bırakıyor kendisini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya aslında daha fazla teori kasar bulurdum net bir şeyler ama şuan hafızam dolu game of thronesla. Şimdilik sadece izlediğimle yetineceğim sanırım :)

Bu arada Game of Thrones'daki şu Türkçe dublaj efsane olmuş :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önceki yorumların çok ama çok azını okumakla birlikte ben de birkaç şey söylemek istiyorum.

@Burak'ın Subaru ile ilgili söylediklerini okuyunca hangi bölümdü unuttum izlerken şey gelmişti aklıma;

Subaru'nun hangi amaçla, neden ve nasıl bu dünyaya geldiğini ben de cevaplanması gereken sorulardan olduğunu düşünüyordum. Bununla birlikte Subaru'nun konakta ölüp dirildiğinde, bu döngü olayından yarı elfimize bahsedeceği sırada olan olaylar ve yaşadığı korku bana bu gücün ona başkası tarafından verilmiş olabileceği izlenimini bıraktı. Eğer doğuştan bu güce sahip olsaydı neden böyle bir şey olsun ki?

Acaba bu gücü ona cadı vermiş olabilir mi? Bundan dolayı da cadı gibi kokuyor olabilir mi? Tabi bunlar Subaru'nun gücünün ona başkası tarafından verilmiş olabileceği üzerinden giden bir teori :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi aslında bu tarz animelerde geride ipuçlar bırakmaları lazım ki bir olay açıklığa kavuştuğunda "Haaa demek bu yüzdenmiş" diyelim. O yüzden şöyle bir şey daha geldi aklıma;

İlk bölümün bildiğiniz gibi A ve B seçenekleri var. Aslında burada biraz ipucu olduğunu düşünüyorum. 1-A olanla başladığınızda Subaru markette alışveriş yapıyor ve arka planda Subaru ve Emilia'nın öldürüldüğü sahne geliyor. Tam orada ölecek üzere olan Subaru Emilia'nın elini tutup "seni kesin kurtaracağım" gibi birşey diyordu. Sonrasında karanlık bir güç (Aynı Emilia'ya tekrar ölüp geri geldiğini açıklarken açığa çıkan karanlık güç) Marketten çıkan Subaru'nun gözüne doğru geliyor ve bir anda kendini farklı bir dünyada buluyor. 1-A bölümü tam olarak ganimet evine girecekleri yerde bitiyor. Fakat akla şu sorular geliyor;

1-Neden o dünyaya geldiğinde hiç paniğe kapılmıyor?

2-Nasıl çok hızlı bir şekilde her şeye adapte olabiliyor?

3-Normal insanlar rahat bir şekilde perilere dokunamazken (Emilia ilk tanıştıkları sahnede demişti) Subaru nasıl dokunuyor?

1-B'den izleyecek olursanız tam o ganimet evine girecekleri sahneden başlıyor. Burada 1-B sanki 1-A'nın devamı gibi gösteriliyor, fakat aslında ikisi de bir başlangıç. 1-A'da Subaru'nın "Seni kesinlikle kurtaracağım" dedi sahne aslında 1-B'nin giriş sahnesi oluyor.

Burada kesin bir hinlik var yani ama çözemedim. Ölümsüzlük mü yoksa Subaru paralel dünyalar arasında yolculuk mu yapıyor? Yani o dünyadaki Subaru gerçekten ölüyor fakat başka bir dünyadaki Subaru, hafıza güncellenmiş bir şekilde tekrar devam ediyor. Paralel dünyalar arasında yolculuk yapması çok daha mantıklı geliyor, çünkü Subaru tamamen farklı bir evrenden geliyor oraya. Burada ana kıstas ilk ne zaman ve nasıl geldi. Buna da yorum yapamıyoruz, çünkü ilk bölümde gösterilen sahnenin ne zamana ait olduğunu bilmiyoruz.

Bu soruların hepsinin yanıtı tek bir soruda gizli aslında o da; Checkpoint yani yeniden canlandığı an neye göre belirleniyor? İlk arcda hep elmacı amcada olurken ikinci arcta yataktan uyandığı ana denk geliyor. Ayrıca checkpoint aynı gün içerisinde de olmak zorunda değil. Örneğin ilk arcta tüm olaylar 1 gün içerisinde gerçekleşirken, 2. arcta 4 gün içerisinde gerçekleşiyor. Buradan da anlayacağımız gibi bu noktanın belirlenmesinde etkili olan bir kısım var. Yani öleceği ana yaklaştığı ana göre değil de yaptığı bir hareket doğrultusunda oluyor bu olaylar.

Çok kastım teorimi bakalım ne olacak :birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seninle düşünce tarzımız aynı zira ben de senin gibi maraton yapmıştım ve kafamda hep bu sorular vardı. İşin asıl komik yanı, ben ilk bölüm diye B'yi önce izledim v2 tarzı bir şeydir diye :D Hiç sırıtmadı yalnız çocuk flashbackler yaşayınca "Burada eksik bir şeyler var yav" dedim gittim A'yı izledim :D A bölümü bence çok önemli ya önemli mevzular hep orada.

İlk yorumumda ben de şöyle sorular sormuştum:

En başta sormak istediğim soru, bu çocuk neden böyle bir medeniyete summonlandı ki? Ne alaka yani, ne özelliği vardı da buraya geldi. Animenin sonunda aslında çocuk böyle marketten çıktığında trafik kazası geçirip travmanın etkisiyle taaaaa bu çağlara kadar gitmiş olmasın da aman gözünüzü seveyim.

Mesela neden hep elmacının önünde açtık gözümüzü? Veya ne oldu da ileride checkpoint oldu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Paralel evren teorisi bana da mantıklı geldi. Opening'deki Subaru'ların hareketlerine dikkat edin :) Ama şu kısma katılmıyorum: Önceki evrende ölüp diğer evrende yeniden canlanmıyor. Yani önceki evrende ölmüyor hatta orada hiç var olmuyor. Öldüğünü sandığı anda siliniyor başka evrene taşınıyor. Bu da bize bu adam niçin böyle oluyor yani niye buraya geldi ne amaçla geldi sorusunu sorduruyor.

Bir de ben ilk 2 bölümü izlediğimde bana saçma gelmişti çünkü ilk bölümde bunlar sağlamdı ikinci bölüm de birden herşey değişti. Zaten bölüm adından da anlaşıldığı gibi ikisi farklı evrenler. Şöyle bir şey geldi aklıma ya :D Subaru yarı elf yarı insan olmasın? yarısı cadı yarısı ejder falan :D Uuu çok attım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Genelde böyle zamanlı vesaireli yapımların çok azı gerçekten etkileyici-çarpıcı bi senaryoyla gelebiliyorlar. Öbür türlüleri sadece şok etkisi yaratıp en sonunda çok saçma bir şeye bağlayıp bitiriyorlar. Aklıma en basitinden Life is Strange geliyor, bir sürü imgeleme sembolizm yaptıktan sonra sonunu çok basit bir yere bağlayıp hiçbir şeyi açıklamadan bitirmişlerdi. Burada da sanki çoğu şey öylece atlanıp gidecek, en sonunda da alakasız bir yere bağlanacak gibime geliyor. Umarım öyle bir şey olmaz :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen ya bu animeye teori yapmaktan okul animelerinde bile psikopat psikopat teoriler geliyor aklıma.

bknz: Netoge

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. Bölüm

Bu sefer checkpoint değişti bence. Ya bariyerin kırıldı yerden başlayacak-tabii öldüyse-(Rem'in iyileştirme gücü var belki ölmez) ya da çocukları buldukları yerden başlayacak başka bir yerde olabilir ama bu sefer kesin değişti. Yine yatakta başlarsa hiç hoş olmaz.

Aa! Aklıma ne geldi: Eğer yine yataktan başlarsa bu sefer yanına Dio'yu da bir şekilde alırsa-belki tabii adamın nereye gittiği belli değil- ölmeden gelebilirler.

Rem dönüştü diye atladı sanırım köpeklerin önüne yani klasik Japon klişesi "Seni böyle görmek istemiyorum" artizlikleri :D

Bu arada dikkati sürekli Emilia üzerine çekiyorlar yine bir şey yaptı sanırım. Kızın sesi ve bakışları sürekli değişiyor bu da benim çok huylanmama sebep oluyor Emilia ile cadı arasında bir ilişki var ya da bizi kandırmaya çalışıyorlar.

Yalnız iyiki Rem ölmedi, ölseydi Subaru bitmişti. Bir de Subaru'nun Rem'i ne yaparsa yapsın yenemeyeceğini bir güzel gösterdiler bu bölümde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teori falan yapasım kalmadı ya çok sıktı bu anime. SnK aklıma geldi, süper teoriler yapıyorduk ama seri bırak animeyi, mangasında bile saçma sapan konuyu uzatıp duruyordu aynı yerde sayarak. Şu muhabbet o kadar gereksiz uzadı ki yani bölümü ilerletmemek için zor tuttum kendimi. Yok çocukların hayalleri varmış, yok benim için endişelenme, yok gitme, yok kal o kadar tantana ve saniyesinde nasıl oluyorsa bi anda köylüler geliyor ve Rem herkese tek atıyor. O kadar tantanayı niye yaptınız madem köylüler 5 dakikada gelecekti. Vallahi sıkıldım ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana göre de şuan için checkpoint değişti gibi geliyor. Bu teorim çok büyük ihtimal tutacak.

Checkpointler kaderin kırılma anları olarak göze çarpıyor. Fakat hani net noktası yok. Basitçe açıklayacak olursam; 1.Checkpoint: Normalde bu evren içerisinde Subaru'nun yeri yok. Fakat Subaru bu evrene gelerek kaderi değiştiriyor ve normalde olması gerekenler farklı bir şekilde gelişmeye başlıyor. Fakat niye elmacı amca derseniz, çünkü o evrende ilk konuştuğu kişi o elmacı amca. Yani kader elmacı amcayla konuşmasıyla değişiyor. Başka birisiyle ilk konuşsaydı, orası ilk check point olacaktı. 2.Checkpoint Beatrice bunu aşağıya ittirdikten sonraki yatak sahnesi. Normalde ölmesi gereken Subaru ölmüyor ve yaşıyor. Dolayısıyla 1.checkpointten itibaren ölmesi üzerine kurulu olan döngü böylece değişiyor. Neden ilk değil de ikinci yatak sahnesi diyorsanız, burada da Beatrice ile tanıştığı için. 3.Checkpoint ise muhtemelen evin lordunun evden uçarak ayrıldığı sahne olacak. Normalde 2.Checkpointten sonraki ölümlerde böyle bir sahne hiç olmamıştı. Yani döngü muhtemelen tekrar değişti. Ama lordun evden ayrılmasını tetikleyen ana olay ne bilmiyorum. Kısacası yeni bir checkpoint olacağı garanti fakat neresi emin değilim.

Sahnelerin uzaması ve gereksiz sahnelerin eklenmesi bana göre de biraz gıcık geliyor. Fakat şunu da biliyorum ki bunlar yapılması gerekli hamleler. Diğer türlü bize her şeyi tam istediğimiz anda verirlerse animenin bir sonraki bölümünde ne olacağını kafamızda düşünmeyiz. Örneğin son sahneyi bilerek tam noktasına getirmişler ki öldü mü noldu? Nereden tekrar başlayacak, ölmediyse nasıl sağ çıkacak? gibi sorular gelecek aklımıza. Animelerin süreleri bildiğiniz gibi standart. Yani örneğin 24 dkda bitecekse bu ölüm sahnesini tam o 24. dkya getirmek için gereksiz uzatmalar yapıyorlar. O uzatmaları yapmayıp bu ölüm sahnesini 19.dkda verse geri kalan 5dkyı adam işleyemez. O yüzden bütünlüğü bu şekilde uzatmalarla dolduruyorlar. Yapacak pek bir şey yok :) Ek olarak aslında o köylüler oraya 5dkda gitmiyor, aslında tamda senin düşündüğünün dışında uzatmamak için misal süre geçmiş kısmı veriyor. Örneğin Subaru kızı 30dk sonra buluyor, Rem'de ne bileyim, Subaru kızı bulduktan 5dk sonra geliyor. Yani aslında orada direk Subaru'nun kızı bulduğunu gösteriyorlar, fakat ne kadar sürede bulduğunu da sana bırakıyolar :D Yani oranın mantığını da sen kendine göre ayarlayacaksın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Madem o 30 dakikayı böyle işleyebiliyorlar, o halde aralarında geçen saçma konuşmaları da öyle atlayarak işlesinler abi hani gerçekten manidar şeyler konuşsalar anlayacağım ama bu kadar mı boş konuşulur böyle ciddi bir mevzunun ortasında. O oni muhabbetini bölümün ortasına getirselerdi ben eminim ki bir sonraki bölüme bizi hayretle bırakacak bir diğer sahne daha bölümün sonuna yetişebilirdi. Bu seride olaylar öyle ayda yılda bir olmuyor ki, her an şok edici bir şey oluyor zaten. 4-5 bölümlük mevzuyu 10 bölüme uzatmalarına kızıyorum, bunda boyun eğip "ama yapacak bir şey yok" diyemem yani. Ne zaman birisi ölse orada bölümü bitireceksek bu anime böyle 50 bölüme kadar gider yani o mantıkla bakarsak. İlk bölümlerdeki boş muhabbetleri ne çabuk unuttuk, isterlerse hızlıca geçerek de Subaru'nun malikanede "iş yaptığını" gösterebiliyorlardı ama lafı uzatmayı seçtiler yine.

Şu an tahmini manganın 16. bölümünde falanız sanırım, her bölüm 3 chapter işleseler (ki fazlası bile işlenebilirdi) 5-6 bölümde bitecek konu 10. bölümü hatta bırak 11. bölümü bile bulacak gibi geliyor bana (ilk bölümün 40 dakika olduğunu unutmayalım). Bu taktileri uygulamadan da insana teori yaptırabilen kaliteli animeler de var. Bu tarz sündürenlerin amacıysa novel-manga yani orijinal kaynağa izleyenleri yönlendirmekten ibaret. Shingeki no Kyojin örneğini bu yüzden verdim, onlar da rahat 5-6 bölümlük kısmı gereksiz sündürerek sezonu özellikle belli bir yerde bitirmeye çalıştılar ki insanlar gidip mangayı okusun. Ki gittik okuduk da, hatta manga-ka mangaya ara vermek zorunda kalmıştı hiçbir soru işaretini cevaplayamayınca. Bunlar da eminim öyle bir yerde sezonu bitirecekler ki insanlar meraktan gidip novele yönelecek.

Şu sahne için bile giden dakikalara yazık yani:

[bIMGX=500]http://puu.sh/pa6MQ/87c6698457.jpg[/bIMGX]

İleride acındırma yapacağız bakın çocuklar Rem-rinrin demişlerdi ne kadar tatlılardı :////

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Madem o 30 dakikayı böyle işleyebiliyorlar, o halde aralarında geçen saçma konuşmaları da öyle atlayarak işlesinler abi hani gerçekten manidar şeyler konuşsalar anlayacağım ama bu kadar mı boş konuşulur böyle ciddi bir mevzunun ortasında. O oni muhabbetini bölümün ortasına getirselerdi ben eminim ki bir sonraki bölüme bizi hayretle bırakacak bir diğer sahne daha bölümün sonuna yetişebilirdi. Bu seride olaylar öyle ayda yılda bir olmuyor ki, her an şok edici bir şey oluyor zaten. 4-5 bölümlük mevzuyu 10 bölüme uzatmalarına kızıyorum, bunda boyun eğip "ama yapacak bir şey yok" diyemem yani. Ne zaman birisi ölse orada bölümü bitireceksek bu anime böyle 50 bölüme kadar gider yani o mantıkla bakarsak. İlk bölümlerdeki boş muhabbetleri ne çabuk unuttuk, isterlerse hızlıca geçerek de Subaru'nun malikanede "iş yaptığını" gösterebiliyorlardı ama lafı uzatmayı seçtiler yine.

Şu an tahmini manganın 16. bölümünde falanız sanırım, her bölüm 3 chapter işleseler (ki fazlası bile işlenebilirdi) 5-6 bölümde bitecek konu 10. bölümü hatta bırak 11. bölümü bile bulacak gibi geliyor bana (ilk bölümün 40 dakika olduğunu unutmayalım). Bu taktileri uygulamadan da insana teori yaptırabilen kaliteli animeler de var. Bu tarz sündürenlerin amacıysa novel-manga yani orijinal kaynağa izleyenleri yönlendirmekten ibaret. Shingeki no Kyojin örneğini bu yüzden verdim, onlar da rahat 5-6 bölümlük kısmı gereksiz sündürerek sezonu özellikle belli bir yerde bitirmeye çalıştılar ki insanlar gidip mangayı okusun. Ki gittik okuduk da, hatta manga-ka mangaya ara vermek zorunda kalmıştı hiçbir soru işaretini cevaplayamayınca. Bunlar da eminim öyle bir yerde sezonu bitirecekler ki insanlar meraktan gidip novele yönelecek.

Söylediklerine katılıyorum, lakin şöyle bir gerçek var ki bu anime örneğin 13+ yaş aralığındaki bir anime. Yani demem o ki bizim için gereksiz gibi gözüken o konuşma sahnelerini o yaşlardaki çocuklar çok keyif alarak izliyor. Misal Türkanime'de o alttaki yorumlara bakıyorum bazen ciddi ciddi saçma sapan sahneleri çok beğendiklerini ifade eden yorumlar yazıyolar. Örneğin dün One Piece izledim, bir sahne vardı işte Luffy geyik saçma sapan bi muhabbet ediyordu. Fakat aşağıda okuduğum bi yorumda "Ya işte Luffy şunu şunu deyince öyle bir güldüm ki süperdi" yazmış. Yani bize gereksiz saçma gelen şeyler, küçük yaşlardaki animeseverlere çok keyifli geliyor. Yani Subaru'nun evde çalışırken yaptığı gereksiz saçma diyalogları ve hareketleri izlerken başkaları bundan ciddi keyif alabiliyor.

Yani o 24 dakikanın bir kısmını bunlarla doldururken biz bunların tamamen gereksiz olduğunu bilirken bazı animesever arkadaşlarımız bu uzatmaların uzatma olduğunun bile farkında olmadan keyifle izliyor. Onu demek istedim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde aslında kızacağım bir yer yok çünkü gördüğümüz her şeyi önceki bölümde görmemiştik. Başa sarıp tekrardan aynı konuşmaları görseydik bende kızardım. Subaru'nun Beako ile muhabbetleri çok dikkatimi çekiyor. Ne zaman konuşsalar bu "Beako gerçekten Subaru'nun durumunu biliyor mu?" diye kendime soruyorum. Mesela bu bölümde "Sen ölmekten korkmuyor musun?" dedi. Bunu bildiği için mi, bilmediği için mi söylüyor tam emin olamıyorum.

Checkpoint değişti mi bilmiyorum ama umarım Subaru ölmemiştir. Çünkü sanırım geriye kalan şey o köpeği öldürmek. O yüzden tekrardan uzamasını görmek yerine arcın kısa sürede bitip yeni karakterleri ve yeni yeri görmek istiyorum. -Mangayı okumadım ama biraz karıştırdım kimleri göreceğimizi merak ediyordum- :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence ölmedi ya çünkü şöyle bir mevzu hatırlıyorum. Bu köpek tarafından ısırılıp lanetlendiği zaman bizim çocuğa olan şey mana-drain yani manasının emilmesiydi. Akabinde de öldürülmüştü, yani mana-drain tamamen öldürmüyor sadece güçsüz bırakıyor. Bu yaratıkların ısırışı da öldürmekten ziyade mana-draine sebep oluyor haliyle. Kızı kurtarma sebebi de yüksek ihtimalle "bak sen dövüşüyosun seni de ısırırlarsa yanarız" tarzı bir düşüncedir. Direk ölseydi bölüm sonunda hiç ikileme sokmazlardı çünkü öldü mü çocuk gerçekten olabilecek en cani şekilde ölüyor, burada sadece birkaç yerinden ısırdılar yemediler çocuğu sonuçta :D

Dio'nun gidişinin de maidlere olan güvenle -özellikle kırmızıya- alakası olduğunu düşünüyorum. Kırmızı maidin güvenini kazanınca (ki baya erkenden kazandık bu sefer) Dio da gönül rahatlığıyla işlerini halletmeye gidebildi.

Bölümde başka da üzerine yorum yapılacak bir şey yok :D Beato yine her zamanki Beato'ydu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümün en saçma sahnesi Subaru'nun ceketini koluna sardığında, kolunu ısıran koca köpeğe Naim Süleymanoğlu'luk yapmasıydı. Hani tamam Subaru boş değil, spor yapıyor falan da Saitama-2 gibiydi bu bölümde.

Bölümde iki şeyi sevdim, ufaklıkların Ram-chi, Rem-rin-rin dedikleri sahne ve Rem-rin-rin'in :P psikopata bağlamasıydı. Oradaki animasyon olsun müzik olsun baya yerindeydi, tabi One Hit K.O. durumları falan abartıydı biraz. Yine de bölümün elle tutulur tek tarafıydı.

Subaru ölmemiştir ya, ölürse sıfırdan maidlerin güvenini kazanacak tekrardan, sonra köpeği bulacak falan, uzun iş. Bir sonraki bölüm arcı sonlandırsınlar artık, çok uzadı. Çok gereksiz uzadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence de ölmedi. Rem'in iyileştirme gücü var. Subaru'nun kendini feda etmesi sayesinde kendine gelen Rem-bence- Subaru'yu iyileştirecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. bölüm fragmanı. Anlaşılan aksiyona doyacağız.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?