Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

Abi fragmanla olmuyor ya bölümün gelmesi lazım Subaru da kılıç var ilk sahnede bileğinde izler vardı. Ram büyü yapmayı öğretiyor sanırım. Rem Subaru'ya saldırıyor. Ram'ın burnu kanamış. Öldü mü ölmedi mi? Elindeki izler köpek ısırığı desek Ram iyileştirdi desek ama Rem o sırada normale dönmüştü sanırım yine öldü :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Belki dikkatli izleyip yorumlarız diye attım ama zaten yarın bölüm çıkacak, gerekte yokmuş. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dün ben demiştim sana. Sen bana "Neden beğenmicem?" deseydin, sana geçen bölümle aynı sebep diyecektim. :011:

Şakası bir yana bu sefer sana katılmamak elde değil. Bu durum bu bölümde beni de sinir etti.

Orada Oni olan maid yaşam mücadelesi veriyor, Subaru sağ olsun boş muhabbetler dönüyor. Tamam Subaru komik çocuk falan ama şaklabanlık yapmanın bir zamanı var. Önemli yerlerde şaklabanlık olmuyor. O şaklabanlık olmasa direk bölümün sonunda o klişeli olan durum cadıya yapılsa hiç gam yemicem. Ya cidden ilk arc nerede bu arc nerede.

Ayrıca Beako'nun Subaru'nun durumunu bilmediğini bu bölümde kesinleştirdim. Subaru ile Beako konuşurken Beako hiç mi korkmuyorsun dedi ve Subaru Beako'nun söylediklerine Beako hiç şaşırmadığını belirtti, kendisi de bu duruma şaşırdı gibi. Bu yüzden kesinlikle bilmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilerek uzatıyorlar animeyi ya :( 15. bölümden aşağı bitmeyecek bu arc. Çok da cins yerlerde bitiriyorlar gel de sinir olma. Vurdu mu vuramadı mı? Ses geldi ama ne oldu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugünkü bölüm tam anlamıyla rezaletti. Yani 9.bölümün bire bir tekrarını izledik. Hiçbir şey yerli yerinde değil, anlam bütünlülüğü yok, off bunalttı resmen. Big Bang Theories'in son sezonlarındaki o zorlama bölümler gibi. Sit-com desen sit-com değil, akıcı değilsen hiç değil. wr5r şu giftte bile bir şok etkisi var, birden "noluyor la" diyoz.

Re-Zero'cum 3 bölüm daha şans veriyorum sana umarım kendini kanıtlar ve küme düşmekten kurtulursun, yoksa Dagashi-chan, Sekirei-Chan ve Log Horizon 2-kun "Dropped" listte seni bekliyor olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kadar boş bir bölümdü ki yazacak bir şey bulamıyorum. İzleyen herkes hemfikirdir zaten. O kadar teori üretildi, fikirler öne sürüldü seri için ama sonunda elde ettiğimiz bu mu şimdi:dft005:

Seriyi gözümüzde fazla büyüttük sanırım, baştan az çok belliydi zaten serinin çok iyi bir şey çıkmayacağı da bu kadarda olmaz. Biraz daha evrene odaklansalar, çeşitli karakterler görsek. Daha tam krallık mücadelesine bile girilmedi. Krallığı yöneten konsey var, Emilia’nın rakibi var, cadının oluşturduğu kült var, Roswaal daha kimin nesi belli değil. Var oğlu var anlayacağınız:011:

O kadar karakter çeşitliliği ile şu arc mantığını bırakıp, hikaye örgüsüne yüklenecek potansiyele sahip ama kullanamıyor. Tabi niye uğraşacaksın ki böyle boş boş bölüm yazıp kolayca para kazanmak varken. Neyse Berserk ne zaman başlıyordu:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi Under bana "Mangayı okumuş." damgası basacakta olsa bence yeni arcta güzel şeyler olacak. Belki Reinhard, o küçük kız falan çıkar ortaya. Tabi yeni karakterlerde çıkacaktır. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birkaç karakter tanıtıp 15 bölüm de ona ayırırlar, seri bitti zaten:D Geniş çapta bir arcsa iyi tabi de bu kadar boş bölüm izledikten sonra umudum kalmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hepiniz yola gelmişiniz patır patır :P

Özkan sen zaten resimlerde gördüğünü buraya yazıyosun onu anladık :P Kapaklardaki karakterleri falan hepimiz gördük ama ne kadarı aktarılır bilemiyoruz. Reinhard gelmiyor ki gönlümün çiçeği ;_; Zaten ayda yılda bir karakter severiz, ya ilk sahnede ölür ya da böyle ortadan kaybolur :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Patır patır değil de Tıpış tıpış oldu biraz. Tamam iyi hoş güzel farklıymış gibi bir şeyler oluyor ama ilerleme yok. Bitirdikleri yer de adamı sinir ediyor. Net bir şekilde bitirseler ben haftaya da izlerim. Adamlar resmen saçmaladıklarını biliyorlar ve ona göre son yapıyorlar. Çevirisi yarım bırakılmadığı sürece hiçbir seriyi dropped e atmam, atmadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya aslında tamda buna göre bir atasözü var.

"Hızlı giden atın ..."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya artık 10 bölüm izledikten sonra ben bi seriyi bırakmam geçti o iş :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya artık 10 bölüm izledikten sonra ben bi seriyi bırakmam geçti o iş :(

Olmaz artık bırakacaksın, bizi yarı yolda mı bırakacaksın? Hani nakamaydık, hani aynı bölümün aynı sahnesini merak edecek, aynı sahnesinde gülecek, aynı sahnesini beğenmicektik?

Şaka bir yana bende ilginç bi huy var, bazen serilerin sonunu hiç merak etmiyorum, sıkıldığım an bırakıyorum ve tekrar başlamıyorum. En çok merak ettiklerimde Shoujoların sonu oluyor. "Noluyo, sevgili oluyolar mı? Hı? Nolur olsunlar" gibi tepkiler olmasa da bu serilerde de gene sıkılınca bırakıyorum, final bölümü geldiğinde açıyorum sonuna bakıyorum kapatıyorum easy.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya işte ben sevmeyeceğim bir şeyi daha kapağından tanıdığım için, hiç başlamam ya da en kötü 2. bölümde falan bırakırım. Bu serinin de az çok neye benzeyeceğini anlamıştım aslında ama bazı özel sebepler işin içine girince :P nakamacığımı kıramadım. Zaten sırf onun hatrına da izlerim hala ya mızmızlandığıma bakma sen :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriyi bi övmüşsünüz, bi sövmüşsünüz... Neresinden tutsam bilemedim ve ben de seriyi bitirmeye kadar verdim. Zaten bitirecektim ya neyse asıl mesele nasıl bitirecekler. Gidişat hakkında zaten yazılmış çizilmiş de en azından final verdikten sonra bazı noktalar aydınlansa. O kadar çok şey birikti ki nasıl toparlanacak, ne yapılacak bilemiyorum. Kesin 2. sezona giderler. Oradan kotarırız diyorlar ama bakalım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arcta herkes aynı fikirde, yeni arcı bekliyoruz. Hem yeni arctaki çizimlerde paylaşıldı. Yakındır başlaması. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bitti sanırım arc. Hadi izleyenler konuşsun :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En sonunda bitti arc, haftalardır çektiğimiz çile son buldu nihayet. Yeni arctan tek beklentim fazla boş beleş işlerle uğraşmaması, yine son sahnelerle yürüyen bölümler izletmemesi ve dünya barışı. :D

Bu Rem ve Ram meselesi fazla uzatıldığı için geçmişlerini öğrenmek beni etkilemedi. Bitsede gitsek kafasında izlediğim için bölümü, hissedebildiğim tek şey arc bittiği için yaşadığım mutluluktu. Bölüm boyunca hiç iyi bulduğum bir şey olmadı mı, oldu, Roswaal her zamanki gibi bölümü kurtaran adam oldu. Bu seride izlemesi keyif veren tek karakter kendisi şu an için. Son anda gelip kapanışı bizzat kendisi üstlendi. Ram ile konuşurken amacını azda olsa belli etti. Ejderhayı öldürerek ne amaçlıyor bilmiyorum ama pek hayra alamet olmadığı kesin. Adam yine gizemini korudu. Oyum yine Roswaal’a, arkandayım koçum, hiçbir baskı yüce amacımızı engelleyemez:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen ben de arc bittiği için sevindim. İlk arcın sonunda Reinhart geldi günü kurtardı, bu arcta da Dio. Bir sonraki arcta kurtarıcı kim olacak acaba? Kızların geçmişi eh işte dedirtti, son bölüm koyalım da dramatik olsun demek istemişler galiba, pek olmamış ya neyse. Dragon olayı ilginçleşiyor, varsa yoksa Dio. Ayrıca onilerin köye saldıran Dio ve onun adamları sanırım, Ku Klux Klan gibiler mübarek. :011: Boynuzu kıran da Dio tabi, kız diyor o günden sonra benim efendim oldun sen diye. İlginç.

De şu abla kim acaba? İlerde çıkar umarım, ama maidlerle boş muhabbetlere katlanmamız gerekecekse tek sahnelik flashbackten ibaret olsun daha iyi. Yalnız fena çekici bi abla, orası kesin. :P

[bimgx=500]http://puu.sh/prgKx.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten alev büyüsü kullanıyor, oni köyü alev içindeydi. Yakmıştır kesin. Ayrıca başka bir taht savaşı daha mı tarzı bir şey söyledi. Nerde entrika, dolap orda Dio Roswaal.:D Kaç taht savaşı gördü acaba? Asırlardır yaşıyordur kesin. Taht savaşı dediğin bol karakterli olur ama bakalım sadece lafta mı kalacak?

@bLue-Dragon, var mı bol karakter bu arc, kesin bakmışsındır resimlere:)

Resimdeki kız baş maid falan mı, oni kardeşler gelince onu şutlamıştır belki. Roswaal’ın maidleri sıradan insan olamaz, kesin aşırı güçlü bir şeydir. Onu başka bir göreve göndermiş de olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@suke

O kız eski hizmetçi ama benimde dikkatimi çekti. Acaba kıza ne oldu diye düşündüm.

Roswaal günü kurtaran adam olmasında hiçbir problem yok benim için. Rem ve Ram'ın geçmişi kısa sürdü, ben bütün bölümü harcarlar diyordum. :P Eğer tahmin ettiğimiz gibi Roswaal köyü yaktıysa ve köydekileri katlettiyse Ram ve Rem neden ona katıldı ki? Bu adam size kötülük yapmış hiç takip edilecek adam mı? :D Yanlış hatırlamıyorsam Ejderha iyi biriydi ve Dio onu öldürmek istediğine göre serinin kötüsü Dio ve hatta hatta Emilia'nın kolyesini o çaldırmış olabilir.

Subaru her zaman ki gibi ya. Uzun zamandır beni gülümsetmemişti, son kısım ve Rem'le yaptığı konuşma hoşuma gitti.

@aoshi

Bu sefer resimlere bakmadım ama 12. bölümün fragmanını izledim. Orada bir şeyler gördüm spoiler içinde yazayım isteyen açıp okusun.

Gelecek bölümde Reinhard geri dönüyor. Reinhard'ın yanında bolca yeni karakterler, krallık gibi bir yerde gözüküyor. Benim tahminim, Krallığa gideceğiz ve Krallık adaylarını bize göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aaa sahi ben geçen haftanın bölümünü izlemiştim ama yorum yapmayı unutmuşum, o kadar sıkıldıysam demek :011: Zaten bulaşık yıkarken kenara açıp izledim, hatta izlemekten ziyade dinledim öyle tahmin edilebilir bi hikayeydi 2-3 kelime yakalayarak da takip ettim mevzuyu :011:

Bu hafta:

benimki geliyor :P Felt'i de görmeyi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?