Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

Güzel bölümdü. Eski karakterlerimizi tekrar gördük. Bir tane trap vardı :D

Ben uşağın lafına takıldım, nedendir bilmiyorum. Çocuğun gözlerine takıldım gibi bir şey dedi. O gözler ölümü çok defa tecrübe etmişlerdi. Şimdi taht için 5 adayımız mı var :D Emilia ve belki de Felt hariç hepsi ne kadar da kibirliler. Ejder kitabesi falan geçti.(Tabii yetersiz ingilizcem ile yanlış anlamadıysam.) Eğer bir tür kahanet falan varsa onun nasıl gerçekleşeceğini göreceğiz sanırım.

Kedi kulaklının erkek olması Subaru'ya çok koymuştur kesin :D

Felt ne güzel olmuş öyle.

Reinhard'dan da asalet akıyor mübarek :D

Emilia Subaru'yu neden götürmek istemedi?

Pricilla da tuhaf bir şeyler var.(ismini yazmaya alışsam iyi olacak :D )

Uzun lafın kısası yeni arc başladı bakıp görelim neler olur :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölümü daha yeni izledim. Benim için bölümün sadece 3 dakikası çok iyiydi, onu da biliyorsunuz :@:

Reinhard von Astrea <3<3 Ben açıkçası sokak arasında gördüğümüz kızın Felt olacağını tahmin etmiştim, bizim Felt biraz sönük kalmış o kızın yanında bence. Felt'in geleceği belliydi yine sündürdüler yine sündürdüler. Emilia'nın "Reinhard Felt'i alıp götürmüştü" dediği andan beri Felt'in kraliyette bi yerden fırlayacağını biliyorduk. Yok Subaru onu kıskanmış, yok bununla muhabbet, yok Emilia'nın "gelme Subaru söz ver elini tutuyorum bak gelme tamam mı" falan filan :(

Rem de maşallah bir açıldı bir açıldı sürekli kızarıp duruyor deredere moduna geçti iyice. Ram'ı hiç göremiyoruz ben Ram'ı daha çok seviyordum ;_;

Yeşil saçlı kız da iyiydi ha, kıyafet şahaneydi bu arada. Kedi çocuğun bahsini bile açmak istemiyorum tek soru: NE GEREK VARDI?

Diğer abimizin adı da bilmem ney von Astrea idi. Hangi karakterlerin ismine von Astrea, yani "Astrea'dan" eki geliyor bunu merak ettim. Diğer şövalyeler kendilerini tanıtırken bu eki kullanmadılar mesela ama Reinhard kullanıyor. Diğer şoför abimiz de eski şövalye falan herhalde zamanında dövüştü mü naptıysa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

13. Bölümün Fragmanı:

Subaru yine ölmeye başlayacak sanırım ağzını yüzünü dağıtmışlar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ölsün bir zahmet bu son bölüm kıl etti beni kendisine.

'Evladım uslu dur tamam mı çocuğum' lafına 'eveet' cevabı verdikten sonra her tarafın altını üstüne getiren çocuklar gibiydi . Kirli elleriyle her bişeye elledi. Hele son dakikalarda bildiğin sefili oynadı ki iki tane çakasım geldi kürekle ağzının üstüne. Şöyle iki üç defa ezile ezile ölsün de aklı başına gelsin .

Geçen bölümün sonunda bana Felt'in aklını almışlar gibime geldi maşallahı vardı cin gibiydi mübarek

Ejder'i hasım belleyen birtek Dio değilmiş. İnsanoğlu işte illa en tepede duracak :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fena ters köşe yaptılar. Subaru acayip sinir etti. O kadar milletin önünde ben utandım resmen. Ölmedi ya la rezilliği ile kaldı resmen ölür unutulur, aklını başına alır, diye bir umut vardı hep son ana kadar. Ölmedi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız şu karanlık eller işi daha da kötüye götürüyor. Söyleyebilse belki bir şeyler olacak ama adam söyleyemiyor da. Söylese bence Emilia inanır.

Neden bilmiyorum(Belki ing. izleyip bazı yerleri anlayamadığımdandır. Öyleyse türkçe izledikten sonra düzeltirim burayı.) ama Subaru bana haklı gibi geliyor. Her ne kadar saçma sapan hareketler yapsa da. Saraya gitme sebebi Emilia'ya tekrar birileri saldırır diyeydi. Ha yaptığı hareketler çok mu doğruydu orası tartışılır.

DIO bir şeyler planlıyor orası kesin eğer o gelmeyecek deseydi Subaru istediği kadar dik dik baksın Rem izin vermezdi. Yılanın başı DIO.

Pricilla da değişik bir güç var Rainhard izin vermedi verseydi de görseydik.

13 bölümdür ilk kez bu kadar bağrıştılar :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu Subaru sürekli öldürüldüğünde daha akıllıydı. Ne zamanki ölümler azaldı bu da salaklaştı. Kan vücudunda durdukça beynine fazla hücum ediyor herhalde, bu da deliriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Noldunuz be naptı bu çocuk herkes sırf Subaru'ya sövmek için başlığa saldırmış :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence herkes çok tek taraflı gömmüş. Bölümü izlerken haklılık olarak bir Emilia bir Subaru arasında gidip geldim. E tabi en sonda Subaru batırdı ama en baştan diyorum bu çocuk bazı şeyleri açıklayamıyor, bir şey onu engelliyor, engellediği için karşı tarafa kendini anlatamıyor. Anlatamayınca da Emilia bunu anlamıyor. Bunu kendisi de söyledi. Subaru gerçekleri açıklayamayınca bayağı bir saçmaladı ve ilişkileri bitme noktasına geldi. En başta salonda yaptıklarını takdir ettim ama orada da yediği laflardan sonra batırmaya başladı.

Roswaal'dan sonra Reinhard'da bir şeyler peşinde gibi. Adam o kadar işini yapmış kimseyi desteklememiş en sonda birini bulmuş ve şimdi kendini ona adıyor. Belki bu durumu pozisyonunda daha fazla büyümek istemişte olabilir ama karakter olarak iyi Reinhard, umarım altından kötü bir şey çıkmaz.

Acilen bu durumdan kurtulmak için checkpointe ihtiyacımız var ve Subaru'nun fiziksel ve zihinsel güçlenmesi de gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tekrar izledim de(Türkçe tabii) Son kısımda benim sayemde saçmalığına kadar iyi gidiyordu. Bu gölgeli eller bir tür kalkan sanırım eğer kırabilirse çılgınca şeyler olabilir.

Ekstra olarak da Emilia'nın bu işi sonladırcağız dediği yerde Subaru'yu öldüreceğini bir tek ben mi düşündüm acaba :D

Resim olarak da ekleyeyim Chuck'ın çevirisi değil ama olsun

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ooo! Birileri ölüyor yine.

14. bölüm fragmanı:

Bölümün adı yanlış anlamadıysam: Umutsuzluk denen karanlık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bizimkinin cesareti var ama şunu bi güçle taçlandırsalar artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harbiden ya hep lafta kalıyor. Rainhard eğitse adam olur bu :D

Bir de kedi kulaklı eleman madem erkek niye elbise giyiyor? Bence yalan söylüyor kız o erkek değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi bu devlerle ilgili bi teori yapmıştınız. Fragmandan yanlış anlamadıysam Rom da Rem&Ram'la bağlantılı. O da Oni sanırım. Tabii japonca bilmediğim için pek anlamadım. Bölüm çıksın göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İkinci arcın belli bir tarafından sonra teori kasma bende bitti. Kastığımızı bile unuttum. :D Bu arcta illa ki bir düşman var. Büyük ihtimal diğer Kraliyet adaylarını öldürmeye çalışacaklar ve en sonda kalan Kraliçe olacak gibi bir mantık kurdum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu ilgi çekici değil çizim de aman aman güzel değil beğenmedim .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Subaru ile dövüşen şövalye'nin adayı baş düşman olacak gibi görünüyor. Gerçi hepsi birbirinden beterler orası ayrı. Yani al birini vur ötekine. Felt seçilecek diyorlar ama neye göre diyorlar bilmiyorum. Şu ejder büyük ihtimal Subaru çıkacak o da Emilia da Emilia diye tutturmuş :D Kraliçe Emilia olur :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi bu devlerle ilgili bi teori yapmıştınız. Fragmandan yanlış anlamadıysam Rom da Rem&Ram'la bağlantılı. O da Oni sanırım. Tabii japonca bilmediğim için pek anlamadım. Bölüm çıksın göreceğiz.
Ram-Rem-Rom olayına ben dikkat çekmiştim de siz fark edemediniz. İsimlerinin yakın olması tesadüf değil. Rom mesela iri yarı kuvvetli bi abimiz, kocaman silahları kullanıyordu Allah ne verdiyse. Bu kızların da böyle silahları olursa şaşırmam. Mesela bölüm sonunda Subaru'nun kolunu tek seferde uçurmuştu bir şey. Bu o tarz bi silah da olabilir.

Bunu mu diyorsun :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abla fragmanı izledin mi? Rem yonja Ram choja Rom da sekko gibi bir şey diyor. Tutturdun sanırım sen o teoriyi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yermesini bildiğim gibi övmesini de bileyim. İlk olarak OP çok güzel ve heyecanlandırıcı olmuş. Bölüm ise tam istediğim tarzdaydı yani doya doya bitmesin diye diye izledim. Son sahne özellikle çok etkileyiciydi. Ayrıca müzik seçimleri de çok hoştu. İnşallah bu şekilde devam ederler, kısacası sana puanım 9 kanka!!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir önceki arc sonrası ara verip 3 bölüm biriktirmiştim, bugün izledim ve 14. bölümün sonunda yine twistli olaylara geldik. Şu üç bölümde yeni yeni karakterler tanıttılar. Mangaka flatchestci, loliconcu biri diyecektim ki, flatchest karakterlerden biri trap çıktı. Hani trap mantığı slice of life, komedi vs animelerde belli sebeplere dayandırılıp da sunuluyor da bu ne arkadaş? Animeye ciddi gözlerle bakamıyorum maalesef. Hayır, animelerde trap karakterleri severim, bu da hoş, eğlenceli bir tip, ama serinin başlarındaki atmosferi silip attılar.

Yeni op kısmında kara ellerin sahibi görülüyor bakalım neler çıkacak. Subaru'nun tavırları şaşırtmadı, haksız da sayılmaz çoğu kısımda ama Emilia'yla çatışmaları kötü oldu. Emilia'dan da insan bekliyor bazı şeyleri anlamasını ama yok.

Şövalyelerden Priscilla'nın kasklı olan korumasını merak ettim özellikle, gizemli bir tip çıkacak sanırım, sesi falan karizmaydı. Ama baya mantıksızlık saçmalık var. Ulan günümüzün güzellik yarışmalarında kızlar çıkıp dünya barışı vs şeyler zırvalıyor. Buradaki kızlar kraliçe olunca kendi bencil isteklerini ve egolarını tatmin etmek dışında başka bir şey söylemediler ve bir de buna rağmen halen aday olarak görünüyorlar. Emilia en mantıklısı ama sen cadının ırkındansın diyorlar. Irkçı pislikler. Yalnız Felt'in kaotik meydan okuması ve bir de Reinhard tarafından destekleniyor olması benim için onu taht oyunlarında favori yapıyor. :D Ha bir de Felt zaten minnak kedi yavrusu gibi ufak chibi bir kız, salona girerken chibinin chibisi iki kız yürüyordu arkasından. Mangaka mı yapımcılar mı karakter tasarımcısı mı yoksa hepsi birden mi lolicon bunların?

Elsa hariç seriye olgun tipli hatunların da girmesi güzel oldu. Priscilla ve Crusch ilaç gibi geldi valla. Ayrıyeten Priscilla'nın adı Beatrice olmalıydı bence. :P Yalnız Rem ne çok seviliyormuş, iki fanart bakayım dedim Emilia'yı bile üçe katlamış, millette ne maid hayranlığı varmış arkadaş.

Bu serinin karakter tasarımcısı Conception isimli bir oyunun karakterlerini de tasarlıyor, görünce hemen tanıdım, tasarımcıyla alakalı olmasa da konuda haremsel durumlar var. Animeyi izlerken bazen hatunların gözlerine zoomluyorlar, karakterlerin en ilgi çekici kısımları gözleri zaten, insanın baktıkça bakası geliyor. Tabi hep aynı poz, hep aynı donuk ifadeler, hep aynı moe faktöründen ekmek yemeler. Kötülüyorum ama o gözlere bakmaktan sıkılmam sanırım.

Ha bir de Ku Klux Klan'a sardık, hadi hayırlısı. Tam gaz ırkçılık, süpersin Re:Zero.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15. Bölüm fragmanı:

Sanırım bu sefer Subaru'ya power up geliyor ya da herif deliriyor(son sahne için diyorum)

openingdeki siyah elleri kontrol eden elemanda bu bölümle geliyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

15. Bölüm fragman yorumu:

Deliriyor gibi ama yüz çizimi ve hatları güzel olmuş. Yeni check pointte geliyor. :011: Subaru öle öle çözecek bu olayı da. Zaten geçen bölüm "Benim yapabileceğim tek şey var." dediği zaman dedim bu çocuğun ölme gücü var buna güveniyor diye. Güveniyor. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?