Jump to content
  • Kayıt Ol

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

bLueeekun

Önerilen İletiler

"burada da Subaru tamamen tek başına olduğu için çıldırmanın noktasına varıyor. S;G'de en azından Okabe'nin yanında Makise Kurisu vardı ona yol gösteren. Burada çocuk daha derdini bile anlatamıyor, yazık valla." şu kısma tamamen katılıyorum. Bize iğne batırsalar Dünya'yı yakarız ama Subaru'nun başına gelmeyen kalmadı ve ona rağmen hâlâ çok ağlak ya da hiç çekilmiyor diyebiliyoruz ama kesinlikle bu sözleri hak etmeyen bir karakter. Açıkcası sadece tek bir ölüm ve yeniden doğum başıma gelseydi hikikomori olur, yaşlılıktan ölene dek beklerdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben seriyi bıraktım artık Dilek'in teorilerini okuyacağım, daha keyifli valla. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tek kelime ile harika bir bölümdü. Acaba en son ne zaman böyle bir bölüm izlemiştim? Bölüm değil film tadındaydı adeta. Hele Subaru'nun elinde Rem ile malikane önüne gelip kafanın vücudundan ayrılıp yere düşmesi...

Milletin vahşice katledilmesi ve birinin "iman gücü" veyahut "nereden geldiği belli olmayan bir güçle" günü kurtarmaması, böyle bir klasiğin gerçekleşmemesi ve de olay karşısındaki çaresizlik o kadar hoşuma gitti ki anlatamam. Gerçekten muhteşemdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tek kelime ile harika bir bölümdü. Acaba en son ne zaman böyle bir bölüm izlemiştim? Bölüm değil film tadındaydı adeta. Hele Subaru'nun elinde Rem ile malikane önüne gelip kafanın vücudundan ayrılıp yere düşmesi...

O kısım bence şimdiden rahatça söyleyebilirim ki 25 bölüm boyunca yapılmış en güzel sahneydi. Sanki Kara no Kyoukai izliyormuşum gibi bir hisle izledim. Normalde bu seride açılış kapanışları saniyesinde atlıyorum pek sarmadı beni ama o son dakikaları öylece izledim kafamda teoriler kurarken. Dizlerinin üstüne çöküp soğuktan donması falan epikti ya.

Ben seriyi bıraktım artık Dilek'in teorilerini okuyacağım, daha keyifli valla. :P

3-4 haftalık teorisiz bölümlerden sonra şurada bir milyon soru işareti ve ipucunu yakalamışım bırakır mıyım :@: Biraz siz de teori şaapsanız da Umineko ortamını yakalasak güzel olacak aslında :TTT:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya ben bölümü izleyip açılışı yaptım, sonra yemek hazırlayayım dedim kendime, döndüm baktım ortalık birbirine girmiş, teoriler havada uçuşuyor. :P 7 günah mevzuu ve aklıma takılan bazı şeyleri farketmiştim ama yazmayı unuttum. Dediğim gibi yeni sorular çıktı, ben en çok Ku Klux Klan üyelerini ve amaçlarını merak ediyorum şu an. Roswaal da bunlardan biriydi, her ne kadar kesin bir şey olmasa da Rem-Ram flashbackindeki karakter Roswaal olmalı. O sonda çıkan yaratık bana kediden çok sıçan gibi geldi. Ama o da o karlı bölümün bana Dark Souls'un 2. ve 3. oyunlarında karlı alanlarda geçen bölümlerini andırmasından ötürü. DS'de kedi karakterler baya dost canlısı, devasa büyüklükte sıçanlar var onlarla mecburen düşmanız. Bana nedense o karlı kısımdaki umutsuz atmosfer DS'yi anımsattı, ama genel olarak serinin öncesine nazaran baya değişikti o kısım. Direkt kafası düştü yere, gerçi şimdi tekrar baktım da, yaratık kedi benzeri bir şey olmalı, bir de "sleep" diyor Subaru'ya, elemanın gözyaşları aniden kuruyor, kafa donuyor ve düşüyor yere. Finalde de tekrar uyandığında o gözlerdeki ifade yetti benim için, Subaru'nun belki de en çok hoşuma giden sahnesiydi. Ne yapabilir şu an için bilemiyoruz da, en azından bir şeyler yapmaya niyetli olması güzel. Başka da ne bileyim, yazarken unutuyorum aklımdakilerin yarısını. Birilerinden yardım alması gerek, tek başına bir şey yapamayacağı belli. Zaten daha önceki arcların final bosslarında da hep birileri yardım etti, bunda farklı bir şey olacağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümle beraber anladık ki yedi ölümcül günah olayı var.Bu konuda teori yapmayı düşünmüyorum. Çünkü bana gereksiz geliyor. Yedi ölümcül günahı seriye koyuyorsan belli farklılıkları ve seriye çok büyük artı sağlayacak bir şey olması lazım. Bunu göremediğim için gereksiz buluyorum. Gidipte birisine "Sen kibirsin" deyip hiçbir cacık göremezsek üzülürüm.

Subaru çok fazla ölmesiyle bu bölüm delirme noktasına geldi. Karşısındaki eleman yalan yapıyorsun dedi ama bence değildi. Adamın kendisi deli olduğu için kendince bir "deli" tanımı yapmış ve insanları ona göre yargılayıp itham ediyor. Seiyuusu iyi iş çıkarmış. No, no, no dediği yerde ben koptum, kafası çok ayrı oynuyor. :011:

Buzlu olan yerde ve malikeyi aşan şey Puck'tı. Bunu seiyuusundan rahatlıkla belli edebiliyoruz. Kediden çok ben fareye benzettim o halini.

Tarikat'ın Roswaal'dan gizli bir şekilde hareket ettiğini düşünüyorum. Roswaal Emilia ile rahat bir konuma gelebilecekken kızı öldürebileceğini düşünmüyorum. Artık amacı ne bilmiyorum ama gerçekleşmesi için Emilia'nın başarılı olması gerektiğini düşünüyorum.

Subaru öfkesini çok iyi yansıttı. Ancak öfke ile güçlenmek, üzerindeki koku güçlü geliyor ne demek? Karşında usta büyücüler var öfke ile mi yeneceksin onları? Hiç sanmıyorum. Ancak Subaru elemanları oyalar ve son anda günü kurtaracak biri gelir. Her zamanki senaryo. :006:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hocam kedisi faresi mi var ya adamlar ekrana PUCK mı yazsınlar daha ne yapsınlar bak gevurlar hizmeti ayağa getirmişler :011:

[bimgx=500]http://i.imgur.com/4ATjr2F.jpg[/bimgx]

Hem zaten biz artık gördüğümüz her şirin kediye köpeğe güvenmiyoruz ya deneyimliyiz. /人◕ ‿‿ ◕人\

Ancak Subaru elemanları oyalar ve son anda günü kurtaracak biri gelir. Her zamanki senaryo. :006:

Açılışta benim hatunun saçları toplayıp dövüştüğünü görüyorduk belki o bir şeyler yapabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız değinmeden edemeyeceğim 15. bölüm içinde çalan müzikler çok güzeldi. Gerek Betelgeuse konuşurken gerek Subaru Rem'i taşırken çalan müzikler efsane resmen ya :)

Ayrıca son dirilişten önceki kan rengi kapanış yazıları fenaydı kötü sonla bitmiş movie havası verdi resmen seriye-ki öyle de oldu zaten orası bad end oldu resmen-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahahah Özkan aynı şeyi yazmışız valla, pişti olmuşsun yalnız. :D O yaratık da Puckmış harbiden.

303059.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen aynı şeyi yazdığınız için benim mesaj ikinize de cevap niteliğinde oluverdi alıntı yapmama gerek kalmadı :011:

Bu arada bölüm sonu müziği:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Madem Puck bir bakışla uzaktan Subaru'yu kesebiliyor neden o tarikatı yenmekte bu kadar zorlanıyor? Aklıma gelen ve derin derin düşündüğüm bir soru oldu bu şu an. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birincisi Subaru'nun kafası kesildi mi yoksa soğuktan donduğu için inceldiği yerden koptu mu benim için soru işaretlerinden biri. Kesilmesi mümkün çünkü yer altında Rem'in nasıl uzaktan işkence gördüğünü izledik. Puck'ta da böyle şeylerin olabilmesi mümkün.

Tarikatı yenmekte zorlandığını düşünmüyorum zira ortada ayakta kalmış tarikat üyesi göremedim, full formuna ulaşınca herkesi yakmış yıkmış :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İki türlüde Puck'ın Uyu ve Geç kaldın demesiyle Subaru'yu öldürüp bilinçli bir şekilde reset attığı bariz bir şey. Tahminim herkesle beraber Emilia'nın da öldüğü. Ben buradan Puck'ın Subaru'nun olayını bildiğine net gibi bir şeyim. :D Başarısız olduk git baştan başla der gibiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu da bizi taa aylar öncesindeki teorilere götürüyor. Eğer Puck biliyorsa çok yüksek ihtimalle Beato da bir şeyler biliyordur ya, o kız da ortalarda gözükmüyor uzun zamandır.

On this episode they apparently brought in the director from steins gate who was hand selected by the author of the WN. The author also apparently was very hands on with this episode. The credits were supposed to give off the same sort of vibe a great 80's - 90's movie would have. Or maybe it was loosely referencing the "game over" screen older video games used to have.

Steins;Gate'ten adam getirmişler belliydi beni bu kadar içine çektiyse demek ki sıkıntı yönetmenlikteymiş :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen öyle. İlk bölümlerden yaptığımız teoriye götürüyor. Ancak tam teori yapmaktansa yine bir sürü soru sormuş oluyoruz. Cevaplar hakkında ise ufak bir ipucumuz bile yok. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada bölümü tekrar izledim önceki sayfalarda Bidıl amcanın Sloth olmayışı üzerine konuşmuştuk da o adam baya baya Sloth olarak gösteriyor kendini ya. 2 ihtimal var, ya bizim adaylar bu 7 günahı tek tek üstlenecek ya da bu Bidıl amca gibi yeni yeni karakterler çıkacak tek tek peşimize düşecek. Malum seri her arc bir milyon tane yeni karakter gösteriyor :(

Yazarın söylediklerinin arasında şöyle bir şey de buldum:

WN is on Arc 6 and Tappei said it's in the middle of the story. So anime will cover something like 15-20%.
Bu yüzden teorilerime olan güvenim sarsıldı biraz açıkçası. Çünkü bu tarz romanların huyu mevzuyu sündürdükçe sündürmektir. Daha hikayenin yarısındaymış novel, biz 3. arctayız ve elimizde zibilyon tane karakter var. 6. Arc'a kadar kim bilir kaç tane karakterle muhabbetimiz olacak. Üstüne bi 6 daha derken hikayenin sonu burada izlediğimiz şeylerden çoooooook başka yerlere gidecektir. Subaru kim bilir ne gibi power-uplar kazanacak ohoo düşünmek bile istemiyorum. Kaç yüz küsur bölüm var ölme eşşeğim ölme :D

Bonus:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Montaj değil, ReZero için paylaşılmış görsellerden biri bu. Crunchyroll tweetlemişti hatta bu görseli. Orada Emilia'yı bulanı tebrik etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte ben bu görseli paylaşıcaktım dün twitterda ama paylaşmadım. Sanırım Emilia o yada Satella.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Emilia'nın hayatta olmasına şaşırmıyorum ya yeteneğini kullandığını gösterir bu bence. Fakat harbiden helal olsun ne göz varmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O zaman kafayı koparan o olabilir diyebiliriz herhalde. LoL oynayan varsa bilir Sivir'in silahına benzer bi silahı olabilir-görünmeyecek bir silah-. Abartıyor da olabilirim ama büyü olma ihtimali de var.

-Kızımla uyu. Ne anlama geliyor o zaman? Kız kim? Kimin kızı? Beato öldürülmüş olabilir mi? Uuu sabah sabah çok manyakça şeyler geldi aklıma :D Hadi geç kaldın dediğini anladık çünkü köy-malikane de dahil- komple talan edildi. Ama cidden o sondaki cümleyi anlamadım. Orada duran Emilia-Satella- da ölü olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hangi versiyonlarda neyi gösterdiler hatırlamıyorum da, ilk seferde Emilia'nın ölü oduğu yüzde yüz garantili. Saçındaki şey yerde kanlı haldeydi ondan eminiz.

İkinci seferde Emilia'nın akıbeti belirsiz. O dediğin açıkçası çok zor ihtimal Beato falan hiç katma bence. Resimdeki Emilia o kadar da görülmesi zor değilmiş yalnız ya, siteye girince resim BAYA büyüdüğünden kabak gibi gözüküyormuş Emilia zaten :D

Asıl merak ettiğim resimde koskocaman bir gözün içerisinden doğru bize bakan Sloth. Sembolik mi yoksa öyle gözlü mözlü bir şeyler mi var :@:

Bölüm sonu Subaru analizi yapmış bir eleman, çok da güzel yapmış:

First off let me tell you something about the staff. Ever since episode 14 a new person is working on the script. It’s Umehara the author of Chaos;Child which is seen as one of the best sci-fi novels besides Steins;Gate. He was chosen by the author himself since according to Tappei his work is very similar to Re:Zero. Also this episode was supervised by the author himself which could explain the almost movie like feeling.

...

Oh about the after credits scene. For some Subaru might come across as a bit "off". So let me get this straight. Subaru has seen all the people he got so familiar with over the span of many loops brutally murdered. This is the first time this average boy has seen a massacre like that. Then he finds the children he got even more connected with all slaughtered. He finds Ram killed while she protected another girl he grew close with. He then has his fingers and feet broken off until he completely freezes to death which must have felt like burning alive. He then is involved in a carriage crash. He is kidnapped and wakes up in front of a creepy madman who eats his own fingers. He has to watch how he kills his subordinate, licks his whole face, smashes his face into the wall which surely caused a concussion. And at last he has to watch how the one person that has always been loyal by his side fights for her and his life until she gets tortured and supposedly killed. Imagine watching a person you care about getting slaughtered like that in front of you eyes and you’re incapable of doing something. Then this person dies in your arms while confessing her love and as you’re once again walking through a whole massacre you get decapitated at the end. Subaru had to suffer through all that and every single aspect of that is because of Betelgeuse. I guess you can imagine the amount of hatred he has within him now. Subaru is now snapped back into reality and he is fueled by something. Rage, absolute rage which we can see in his face expression. The first step in his development has been done. Subaru now accepts the reality around him and he proceeds to do his best and not throw this reality away as something replaceable. But most of all he has 3 things now.

Determination. A goal. An enemy.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğer Cadı'ya tapan bu tarikat üyeleri Emilia'yı öldürmüşlerse, o zaman Emilia'nın Cadı olma olasılığı ortadan kalkmaz mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşte benim ikileme düştüğüm kısım o zaten hep 2 farklı türde ihtimal üzerinden düşünüyorum ya biri ya öteki diye.

Birinci ihtimal Emilia'nın cadı oluşu, diğeri de Emilia'nın cadıya gerçek anlamda çok benzediği veya bir şekilde onun alt kimliği olduğu. Ya her şeyden haberi var ya da gerçekten saf kızımız. Bir de senaryolara bakalım. İlk versiyonda Emilia'nın gerçekten öldüğünü gördük, ikinci versiyondaysa oradan bize doğru yürüyormuş resme göre. Merak ettiğim kısım ilk ve ikinci versiyon arasında ne fark var da fırtına oldu? Şöyle düşünelim:

İlk seferde Rem bizi terkedip önden gitmişti. Yani daha erken gidiyor, biz varana kadar iş işten geçmiş oluyor. Biz baya geç kalıyoruz mevzuya, gittiğimizde de daha fırtına falan başlamamış. Ama küçük oda buz tutmuş halde oluyor. Yani daha yeni mi kullanmış bu skill'i Puck? Dışarıda herkes ölmüş zaten çoktan, yeni kullandıysa o kadar kişi nasıl öldü? Emilia öldürebildiği kadar kişiyi öldürdü ama sonuç olarak kendisi öldü > Puck kafayı yedi ortalığı buza çevirdi > Ama ne hikmetse Puck sakinleşti her yer gül çiçek? Bence böyle değil tutarsızlık var :D Bu occult abilerin Emilia'yı öldürmek isteyeceklerini gerçekten düşünmüyorum, cadıya olan benzerliği bu kadar ön plandayken bunu yapmazlar. Emilia'yı öldüren başka bir şey olmalı bence. Puck öldürmemiştir diye umuyorum, kızım diyordu o kadar :(

İkinci seferde erkenden yola çıkıyoruz ama bu sefer de zindanda bekletilerek vakit kaybediyoruz. Tabii adamlar çıktıktan bi süre sonra biz de peşlerinden gidiyoruz ve fırtınayla karşılaşıyoruz. Ve bu sefer Emilia resimde görüldüğüne bakılırsa ölmemiş. Puck yine de delirmiş vaziyette. Peki ya bu iki versiyonun arasındaki fark ne? İki seferde de olay sırası aynı şekilde mi oluyor, pek sanmıyorum. Bizim zindana yakalanmamızla fırtına çıkması arasında ne bağ var mesela. Rem önden gidince mi değişiklik oldu?

Ben katil kim sorusundan ziyade bu evrenler arasındaki farkı neyin yarattığını merak ediyorum. İlginç olan bir diğer şeyse kapanış sahnesiydi ama bence bunu sırf sanatsallık için böyle yaptılar. Subaru öldükten sonra uzunca süre öylece duruyor ekranda mesela, direk hemen sıfırlanmıyor evren. Her evren o zaman kendince devam mı ediyor? Oooo open the steins gate o zaman :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Determination. A goal. An enemy." Adam benim ima ettiğim şeyi özetlemiş.

Şu resmin de büyük versiyonunu araştırdım, keşke ufak bir resmi değil de orijinalini paylaşsaydınız, çok önemli olmayan 3-5 spoiler yedim bu yüzden. Neyse önemli değil gerçi, ama büyük resimde o göze dikkat ettim, acaba ejderhanın gözü mü o? Gözün yuvarlak kısmı dışında kalan alan sanki böyle kertentelemsi bir görünüme sahip, pullu derileri olur ya aynı o şekilde duruyor bence. Resim de bu, daha büyüğü var mı bilmiyorum da en azından gözleri bozacak kadar ufak değil. :Phttp://x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_OnKi46eQ8tssnYykzyaU3qBADXD9mm8o.jpg

Emilia'nın ölümlerine dair, şu resime bakıldığında, Subaru Rem'i kollarında taşırken animede Puck'ın canavar haliyle, belki de gerçek formu budur, kimbilir onunla karşılaşıyor, fakat resimde benzer bir sahne var yine Subaru kollarında Rem ile gidiyor tahminen aynı yere, fakat resimde sadece Emilia var, Puck'ı göremiyoruz.

Ayrıca Puck'ın Emilia'yı öldürebilmesi imkan dahilinde değil. Zaten ruh hayvanı olarak onu koruyan bir yaratık. Ama Subaru'nun kafasının koptuğu kısımda Emilia bence ölü, gerçi nerede ve nasıl öldü bilmiyoruz ama o ölmüş olmalı ki Puck da psikopata bağlayıp form değiştirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?