Jump to content
  • Kayıt Ol

Berserk 2016~Tartışma~

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

52156b711f.jpg

Berserk filmlerinden sonra hikayeye kaldığımız yerden devam.

İlk bölümde cgi animasyonun bazı kısımlarda kütük kalmasının dışında bi sıkıntısı yok. Hatta cgi serinin sertliğini yansıtmada başarılı bile olmuş. Sesler ve kullanılan ost çok güzel. Çok sık yakın plan kullanma işini de azaltırlarsa iyi olur. Ambiyans harika ilk bölümde göze çarpan artılar ve eksiler benden bu kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 24
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

4

• baryshx

4

• SPAWN-TheUndead

3

• bLueeekun

2

Sonunda birileri animasyon konusunda iyi bir şeyler söylemiş. Böylesi daha iyi olacak diye söylemeye bile çekiniyorum -ki her yerde bi saldırı başlamış, yok animasyon tarzı şöyle yok böyle. Bunların hepsi alışkanlık...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cgi olmasını beğenmedim Robocop gibiler, ost'sinide aynı şekilde. Şu aydoru olmaya çalışan liselilerin şarkıları gibi, Berserk'in ağırlığına yakışmadı. Eski Ost'lerin yanından geçemez.

Tek sevindirici nokta devam ediyor olması serinin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

CGI cidden sırıtıyor ama güzeldi. Müziklerini beğendim. Üzüldüğüm iki şey var o da iki hikaye atlanmış. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir serinin içine ancak bu kadar edilebilirdi zaten. Teşekkürler yani, mangaka da nasıl izin vermişse bu saçmalığa artık...

Böyle odunca CGI mi olur ya, ne karakterin havasına insan bürünebiliyor ne tarzına ne hareketlerine ne savaşına... hadi eyvalla karanlık havasını yansıtabilmişler ona lafım yok, lakin bir tek onunla tav olacaksak bizimde vay halimize o zaman.

Halbuki openinginde ne güzel. İnsanı nasıl gaza getiriyor. Animeden daha iyi openingi.

Berserk 20016 = LEŞŞ

Not:Çok küfür edesim var ey dostlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda birileri animasyon konusunda iyi bir şeyler söylemiş. Böylesi daha iyi olacak diye söylemeye bile çekiniyorum -ki her yerde bi saldırı başlamış, yok animasyon tarzı şöyle yok böyle. Bunların hepsi alışkanlık...

Berserk'i izlemedim henüz ama bu yoruma katılmıyorum CGI konusunda. Beğenilmemesinin sebebi kötü olması. Bu teknolojinin animelerde kullanılan versiyonu gerçekten kötü, ruhsuz ve odun gibi. Daha sayılabilir kötü nitelikler.

Şimdiye kadar çıkan bu tür animelerin %95'i böyle kötü. Anlayacağınız üzere %5'lik başarılı yapılanlar da yok değil. Bunları görünce de bir şey demiyoruz çünkü iyi.

Alışkanlıktan hepsini sevmeyenlerde olabilir ama genelleme yapmamalı. Bunların olması görüşü haklı da çıkarmaz.

Bu doğrultuda, çoğunluk kötü yapılmış olan bir üretiye(becerilememiş CGI efektler) niye alışmamız gereksin. Elde güzel ve oturmuş versiyonu varken.

Son olarak CGI'ye karşı olmadığımı ve gerçekten düzgünce, kaliteli yapılırsa kimsenin bir şey diyeceğini düşünmediğimi söylemek istiyorum. Ama şimdiye kadar karşılaştığımız örnekler çok kötü. Animeleri mahvetmemeleri için şimdilik uzak dursalar daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Leş cgi, leş çizim, leş görüntü ve ses yönetmenliği, leş op-ending, leş ost.

Ancak bu kadar kötü olabilirdi gerçekten.

Bir tek seslendirmesi iyi denebilir o kadar. Animasyon bunu hiç ediyor gerçi. Açın bakın fark etmediyseniz, puck'ın guts'a gece yanına gelip bir şeyler söylediği kısımları izleyin tekrardan. Seiyuu duyguyu gayet yerinde verirken puck'ın suratında resmen ağzından başka hiçbir yer oynamıyor. Mimik yok.

Miura buna nasıl izin verdi hayret. Denetimi altında bir de.

Bu seri bunu hak etmiyor, çok kalitesizdi ilk bölüm gerçekten.

Ek,

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir ara Trt de Cille denen çizgi film vardı.... İlk bölümü seyretiğimde aklıma bu çizgi film geldi :) Birde eski oyunların tanıtım bölümleri aklıma geldi.İlk seriyi seyretmedim yorumlara göre kahrımdan ölmem lazım.Bundan sonra kimse bana seyrettiremez. en azından bunu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar adaptasyonlardan beklentilerimiz çok yüksek, sadece Berserk için değil, her anime, oyun, film, kitap, vs. adaptasyon için bu böyle. Bir çoğumuzun favorilerinde en tepede Berserk mangası yer alıyor, ve manga olarak en iyi sıfatını hakediyor fazlasıyla, fakat adaptasyon işte. Hani mangadan daha iyi olmasını zaten kimse beklemiyor da, bu kadar kötü olmasını da beklemiyordunuz sanırım? Valla ben bekliyordum, ve beklentilerimi fazlasıyla karşıladı bu anime ilk bölümüyle. :@:

Malumunuz Kentaro Miura reis artık Berserk serisini umursamıyor, yıllar önce Idolmaster oynayacağım diye seriyi salladıydı, henüz Idolmaster'ın etkisinden çıkabilmiş değil. 5 yılda bir cilt manga çıkarsa seviniyoruz, hatırlatırım. Eleştirmekte haklısınız ama sahibi sallamıyor ki, siz de takılmayın bence bu kadar.

Çizimler ve animasyon yer yer tutarsızlıklar gösterse de ben sorun etmedim. Atmosfer iyiydi bence, ilk bölümü keyifle izledim. Sesler de iyiydi, açılış kapanış müzikleri kötüydü, Hirasawa Susumu'dan bir şeyler koyarlar diye bekliyordum, hiç ummadığım şeyler koymuşlar müzik olarak. En büyük eksi buydu bana göre. Ayrıca Dragon Slayer'ın iskeletorlarla temas ettiği sahnelerde çıkan metalin kemiğe çarpma sesi ve benzeri ses efeklerine bayıldım. Kornettocu Kolletto'ya üzüldüm. Bir de manganın ilk sayfalarında Guts'ın ormanda sarışın bir ablayla keyifli vakitler geçirdiği sahneyi kesmişler! Gözlüklerimi de katarsam sekiz gözle bekliyordum o sahneyi. :P Ayrıca Isidro manganın ilk bölümlerinde var mıydı ki, hiç hatırlamıyorum onu.

Siz onu bunu bırakın da manga emekleyerek devam ediyor, hikayenin sonunu göremeyeceğiz, Miura'nın ömrü yetmeyecek, onunki yeterse bizimki yetmeyecek, bu kadar takılmayın vasat dolaylarındaki bir adaptasyona, manga konusunu dert edelim bence, en azından Berserk denilince benim tek derdim o, umudumu da kestim zaten. Dark Fantasy'siz kaldık a dostlar. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Animede CGI kullanımının artmasına taraftarım, ama böyle değil. Henüz tam oturmuş örneğini de göremedik zaten, bir FF7AC'yi aşabilen olmadı. Dizilerde Sidonia ümit vericiydi ama gölgelemenin yetersizliği beni direkt itmişti. Ajin yine ümit vericiydi ama saç baş tarafı ayarsızdı. Bunda da ümit verici nadir yerler vardı ama genel başarısızlık öyle çok gözüme battı ki hiç ümitlenemedim bile. Adam yürüyor, sanki 20 yıl öncenin izometrik oyunlarında yürüyor gibi, ne zaman adım atıyor belli değil, ne sırtının açısı değişiyor ne omuz hattında en ufak oynama var, arkaplan çizimini karakterin altından akıtmışlar, al sana yürüme. Üstelik CGI kullanımının en önde gelen gerekçesi aksiyon sahnelerinin inandırıcılığıdır, bu ilk bölümde ne adamakıllı bir aksiyon sahnesi gördük ne de gördüğümüz sekiz on saniye inandırıcılığın yanından geçti. Zoom in zoom out oynayacam derken hiçbir şey göstermedi bize yönetmen. Mangayı okumamış olsam sahnelerin yarısını anlamazdım.

CGI'ın atmosferi yansıtmaya uygun olması tek artısı, o artı da yüz yakın çekimlerinin komikliği ile silinip gidiyor. Fragmanda gördüğüm problemleri animenin kendisinde görmeyeceğimi ümit ederek oturmuştum ama fragman çok temiz kaldı bu bölümün yanında. Sırf arkaplanları için anime izlenir mi? Mangasını zaten okuduysanız belki. Hikayeyi zaten biliyorsunuz, ekstradan seslendirme ve vahşi manzaralar var, izlenebilir. Mangayı okumamış olanlar görsel anlatımı bu kadar beceriksizce yapılmış hikayenin neresini nasıl anlayacak, bilemiyorum.

Hadi sırf arkaplan deyip hakkını yemeyelim, Puck'ın çibi versiyonu da çok tatlı.

Görsellik bir yana, hikayenin anlatılışını genel olarak da beğenmedim. O anlatıcı niye orda girdi, niye o ana kadar izlemiş olanların umurunda bile olmayan şeylerden bahsetti hikaye anlatıyorum diye... bunlar benim nezdimde evrenin fuzuli gizemleri arasına girdi şimdiden. Yani tamam, Berserk deyince akla Guts'ın akla ziyan kılıcı gelir ama yani bir görsel eserde o orda mı anlatılır? Öyle mi anlatılır? Nasılını ne zamanını da geçtim, anlatılır mı o yahu?! Cidden, bu animenin konusu ne? Guts'ın karanlık güçlerle mücadelesi mi yoksa boyundan büyük kılıcı mı? Konu mücadeleyse kırk yılın başı dış ses koydun bana niye zaten gözümün önünde olan kılıcı anlatıyorsun? Yok konu kılıçsa şu kılıcı bana bi aksiyonda göster, nasıl savuruyor, bir savuruşta kaç iskelet parçalıyor, değdiği iskelet nasıl dağılıyor, çevresindeki havayı nasıl yarıyor vs. Bunlar da yok. Bunları yapmayacaksan niye CGI kastın o kadar?...

Bana çok isyan ettiren bir ilk bölüm oldu, anlayacağınız. Hikayeyi zaten bildiğimden; arkaplanlar, seslendirme ve çibi Puck için devam ederim herhalde. Ama Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir, bu anime dönüp de bir defa daha bakmaya değecek bir şey olmayacak gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arkadaşlar adaptasyonlardan beklentilerimiz çok yüksek, sadece Berserk için değil, her anime, oyun, film, kitap, vs. adaptasyon için bu böyle. Bir çoğumuzun favorilerinde en tepede Berserk mangası yer alıyor, ve manga olarak en iyi sıfatını hakediyor fazlasıyla, fakat adaptasyon işte. Hani mangadan daha iyi olmasını zaten kimse beklemiyor da, bu kadar kötü olmasını da beklemiyordunuz sanırım? Valla ben bekliyordum, ve beklentilerimi fazlasıyla karşıladı bu anime ilk bölümüyle. :@:

Malumunuz Kentaro Miura reis artık Berserk serisini umursamıyor, yıllar önce Idolmaster oynayacağım diye seriyi salladıydı, henüz Idolmaster'ın etkisinden çıkabilmiş değil. 5 yılda bir cilt manga çıkarsa seviniyoruz, hatırlatırım. Eleştirmekte haklısınız ama sahibi sallamıyor ki, siz de takılmayın bence bu kadar.

Çizimler ve animasyon yer yer tutarsızlıklar gösterse de ben sorun etmedim. Atmosfer iyiydi bence, ilk bölümü keyifle izledim. Sesler de iyiydi, açılış kapanış müzikleri kötüydü, Hirasawa Susumu'dan bir şeyler koyarlar diye bekliyordum, hiç ummadığım şeyler koymuşlar müzik olarak. En büyük eksi buydu bana göre. Ayrıca Dragon Slayer'ın iskeletorlarla temas ettiği sahnelerde çıkan metalin kemiğe çarpma sesi ve benzeri ses efeklerine bayıldım. Kornettocu Kolletto'ya üzüldüm. Bir de manganın ilk sayfalarında Guts'ın ormanda sarışın bir ablayla keyifli vakitler geçirdiği sahneyi kesmişler! Gözlüklerimi de katarsam sekiz gözle bekliyordum o sahneyi. :P Ayrıca Isidro manganın ilk bölümlerinde var mıydı ki, hiç hatırlamıyorum onu.

Siz onu bunu bırakın da manga emekleyerek devam ediyor, hikayenin sonunu göremeyeceğiz, Miura'nın ömrü yetmeyecek, onunki yeterse bizimki yetmeyecek, bu kadar takılmayın vasat dolaylarındaki bir adaptasyona, manga konusunu dert edelim bence, en azından Berserk denilince benim tek derdim o, umudumu da kestim zaten. Dark Fantasy'siz kaldık a dostlar. :(

Idolmaster mı oynuyor? Wışş...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında zaten en başından itibaren pek de fazla bir beklenti olunmaması gerektiği serinin verilen stüdyolarından belli oluyordu. Birisi ilk defa böyle bir işin içinde bulunuyor diğerinin ise yaptığı tek iş Teekyuu serisi. Yani sonucun böyle olması pek de şaşırtıcı değil. En azından Studio 4C'nin filmlerinde (özellikle de 2. ve 3. filmlerde) gösterdiği CGI kalitesine ulaşılabilseydi diyorum.

Yani sadece arka planlar için izlemek istesem bile karakterlerin yüz çizimlerine falan baktığımda bende hiçbir his uyandırmadı. Robot resim gibilerdi. Sadece seiyuu kadrosu ve mangaya olan saygımdan dolayı izlemek istiyorum. Umarım ki ilerleyen haftalarda belirli bir çizgiyi yakalasınlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında zaten en başından itibaren pek de fazla bir beklenti olunmaması gerektiği serinin verilen stüdyolarından belli oluyordu. Birisi ilk defa böyle bir işin içinde bulunuyor diğerinin ise yaptığı tek iş Teekyuu serisi. Yani sonucun böyle olması pek de şaşırtıcı değil. En azından Studio 4C'nin filmlerinde (özellikle de 2. ve 3. filmlerde) gösterdiği CGI kalitesine ulaşılabilseydi diyorum.

Yani sadece arka planlar için izlemek istesem bile karakterlerin yüz çizimlerine falan baktığımda bende hiçbir his uyandırmadı. Robot resim gibilerdi. Sadece seiyuu kadrosu ve mangaya olan saygımdan dolayı izlemek istiyorum. Umarım ki ilerleyen haftalarda belirli bir çizgiyi yakalasınlar.

Katılıyorum, dün veya evelki gün merak edip bakmıştım stüdyolara zaten. Aynen dediğin gibi hiçbir background'u olmayan stüdyolar, maksat animesi yapıldı desinler diye yapmışlar ve para gelsin diye.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Sanırım o stüdyolar Berserk ile isimlerini duyurmak istediler. Şu an baya kişi isimlerini de çok güzel anıyorlar biz de içindeyiz :011: Epey tanındılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Halbuki opening çizimleri ne güzel. Resmen op nasıl olması gerektiğini, animenin kendisi de nasıl olmaması gerektiğini gösteriyor. 1 nisan şakası adeta XD

Ben hiç stüdyoya bakmamıştım o yüzden beklentim vardı. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

2. Bölüm

Böylece Guts partiyi toplamaya başladı. Farnese ne kadar aşağılandığını düşünse de yakında gözlerinin ne kadar kör olduğunu öğrenecek. Puck'ı görememesinden ne kadar kör olduğu anlaşılabilir. Boşuna bağnazlara körü körüne inanıyorsunuz denmiyor :D

Serpico şövalyeliğini göstermeye başlıyor ufaktan. Bölümde Azan'ın şövalyeliği övülmüş olsa da Serpico gizli kahraman.

Bölüm içi müzikler yine enfesti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu bu mangayı bir iki bölüm okuyup tr çevirisi yüzünden bırakmıştım ta fi tarihinde. Şimdi, bundan önceki animeleri izlemek gerekiyor mu bunu izlemek için? Yoksa animelerini sallayıp mangaya mı dalmak iyidir?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Üç filmi izlemen yeterli bunu izlemek için. Fakat mangayı okursan her türlü daha tatmin olursun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu bu mangayı bir iki bölüm okuyup tr çevirisi yüzünden bırakmıştım ta fi tarihinde. Şimdi' date=' bundan önceki animeleri izlemek gerekiyor mu bunu izlemek için? Yoksa animelerini sallayıp mangaya mı dalmak iyidir?[/quote']

Animeyi sallayıp mangaya dalmak her zaman daha iyidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu bu mangayı bir iki bölüm okuyup tr çevirisi yüzünden bırakmıştım ta fi tarihinde. Şimdi' date=' bundan önceki animeleri izlemek gerekiyor mu bunu izlemek için? Yoksa animelerini sallayıp mangaya mı dalmak iyidir?[/quote']

Her ikiside olur, canın hangisini istiyorsa. Animenin ve manganın tadı farklı, ayrıca kişiden kişiye değişir hangisinin daha iyi olduğu.

Eyyorlamam bu kadardır :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

03

Ben çizimlerine ve efeklerine alıştım. İzlemek artık bana zor gelmiyor. İyi ve hoş gidiyor ama neden garip bir şekilde işlediklerini anlamadım. Sanırım gelecek bölümde Griffth yükselişinden sonra Casca'ya ne olduğunu öğreneceğiz. Bunu en başta yapmaları gerekirdi. Guts Tanrı'nın El'leriyle kapışmak için ittifak kurması gerekiyor. Tek başına onların hepsini alması zor. Şu Serpico bayağı iyimiş. Umarım ilerleyen zamanlarda yanımızda yer alırlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Burası boş kalmış. :P

5. bölüm.

Caska şu dünyadaki en tatlı yetişkin anime karakteri olabilir. :D Ayrıyeten Isidoro reyizin aktif olarak rol almaya başlaması güzel şey, hiç çocuk karakter sevmeyen benim en sevdiğim mangadaki favori karakterimin bir çocuk olması triviası beni bile şaşırtıyor bazen. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende yeşillendireyim biraz.

Engizisyon çalışıyor çatır çatır.

Isidoro'nunda kanı kaynıyor, böyle bir ortamda hayatta kalması, ne kadar becerikli olduğunu gösteriyor keratanın.

Hayat kadınlarının durumu üzücü, sözleri baya etkileyiciydi. Şu paran, makam ve mevkin varsa imrenilirsin, yoksa alay edilirsin gibi bir şeydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Vay be güzel finaldi. 2. sezonu merakla bekliyoruz. Bu sezona özellikle müzikleri damga vurdu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?